Nejen vědci proti strachu (5)

Verze pro tisk |

Otvírám další pokračování tématu:

Ve středu 16. března 2016 proběhl v Michnově paláci v Praze diskusní večer Klubu na obranu demokracie s názvem „Migrační krize: čeká nás apokalypsa?“. V panelu diskuse vystoupili senátor František Bublan, prorektor CEVRO Institutu Tomáš Pojar a předseda KOD Bohumil Doležal. Diskusi moderoval JUDr. Petr Kolář. Večera se zúčastnilo přes osmdesát diváků.

V první hodině vystoupili všichni 3 hosté, ve druhé hodině proběhla debata účastníků. Tady je videozáznam:
https://www.youtube.com/watch?v=WAwht0QRu4I&feature=youtu.be

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Bohužel, v Belgii se nahromadilo těch chyb nějak moc. Píše o tom L. Zlámalová:

"Chyba, chyba, chyba. To není náhoda. To je systém. Belgie je jeho nejvyhrocenější, nikoliv ale jedinou podobou. Tajné služby a bezpečnostní složky v řadě evropských zemí zjevně nezvládají svou práci. Nejde jen o teroristy. U nás se to třeba projevuje neschopností vyšetřovat sofistikovanou hospodářskou kriminalitu. Slabá kompetence vyšetřovatelů a žalobců se pak snadno zvrhne v kriminalizaci obchodních a úředních rozhodnutí.
A není se tomu, co divit. Bezpečí zjevně nebyla v posledních letech evropská priorita. Země Evropské unie v průměru přerozdělují 48,9 procenta HDP. Na vnitřní bezpečnost, tedy policii a tajné služby, míří 3,7 procenta z této částky."
http://echo24.cz/a/iHJNn/nebezpecne-vymekla-evropa-posiluje-teroristy-a-zemany

Naštěstí to přece jen neplatí paušálně: "Odhalení necelých tří desítek velkých spiknutí ve Velké Británii za posledních deset let umožnilo (právě) elektronické odposlouchávání" (viz dnešní MFD).

Nahoru

Re: neurvalí čínští imigranti mlátí Čechy

Kdo sledoval události a hlavně čt24 ve 23 hod.asi nevěřil vlastním očím. Údajní čínští imigranti v ČR
mlátili Čechy jenom proto,že si můžeme dovolit to,co oni ne - vyjádřit svobodně svůj názor. Mlátí se Češi pouze proto,že sympatizují s okupovaným Tibetem.My kteří jsme od r.1939-1989 zažívali,co je okupace to snad máme za svou povinnost.
Zmláceni byli i ti,co dodržují naše velikonoční tradice- koledníci.A policie?Nechává běsnící číňany v klidu
Na našem území nám zakrývají bilboard,který si sami instalujeme a na dotazy prý....neumím říci.
O Iráckých uprchlících sousedi nevědí.
Číňani nám ukázali co jsou zač - a v naší zemi.
A Miloš Zeman ? Vrávoravým krokem šel sázet ginko biloba,zaléval stromeček konývkou s vlaječkou jak malé dítě.
Ve 23 hod.to dávali celé...neobjektivní ČT1 ukázala,že problém měl i stát. Zase asi nějaká viróza.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Číňani se poprali s Klinikou?

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Ploty nejsou řešení, uprchlíci jsou požehnáním pro Evropu, pomůžou s populačními problémy a naplní volná pracovní místa, tak to přeci má být, a najednou slyšíme různé zprávy jako je třeba tahle:
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/399309-ostrahu-hranic-pred-migranty-zajisti-nasi-vojaci-oznamil-rakousky-ministr.html

Je to hnus! Proč někoho na hranicích kontrolovat??!! Pojďme založit další výzvu, ne vědců, ale obyčejných lidí.

PLOTY NEJSOU ŘEŠENÍ !!!

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Cestovní agentura Generace 21 už to řeší,ale nějak se jí to nevede.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

tohle je zajímavý článek:

http://svobodneforum.cz/bohumil-dolezal-mazani-krestansti-uprchlici-a-eldorado-mutti-merkelove/

Jak si o Doležalovi nemyslím nic lichotivého, tak v tomhle se docela trefil. Těch hodných mamlasů, o kterých píše, je bohužel v Evropě hodně a našli by se i tady.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

V Česku se jim nelíbilo a odmítli zde požádat o azyl. Teď mohou buď využít druhou šanci, nebo se vrátit zpět do vlasti. Svým dobrodincům i krajanům ale každopádně prokázali medvědí službu.
Tímto článek začíná. Bohužel opomenulo se jedno - byla to jedna rodina. Většina zde zůstává. Včera ČT1 uvedla,že byli k cestě někým přesvědčováni.Kým?
Každopádně má pan Doležal pravdu o těch evropských hodnotách.Pokud bych si přečetl jako uprchlík hodnotové názory ČR občanů na mne ,třeba i v diskuzi zde, taky bych chtěl rychle pryč.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Stejně tak nám pan Beneš zatajil, že Rakousko má na svém území přes 100 tis. Imigrantů./ uprchlíků i ekonomických migrantů/. Poměr migrantů na území menšího Rakouska a ČR je tak asi 10 000 :1. Solidárnost se svými spojenci nám nikdy nescházela. Konečně jsme se dokonce spojenectvím s Čínou "vymanili" z jejich područí,jak pravila naše Hlava národa.
Číňané nám ukázali to spojenectví. Mlácení našich občanů organizovanými skupinky cizáků. A kde byli ti Konvičkovi a Bartošovi Blaničtí rytíři? Asi zaneprázdněni přípravou na další Hilsneriadu.
Kde byli ti pořadatelé akcí o mlácení Čechů v pohraničí? Asi v tom velkém davu,který pochodoval s Tibetskými vlajkami na Hrad. Na okupace jsme přeci citliví, nakonec si je vždy připomínáme.
Naštěstí zde máme ještě organizaci,která má autentické zkušenosti se střílením do bezbranných lidí na hranici.
Tak bratři do zbraně!

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Za pozornost stojí i svědectví jednoho z organizátorů přesídlení iráckých křesťanů D. Drápala (odkaz je u článku B. Doležala), jenž vyslovil hypotézu, že uprchlíci chtěli pro sebe po arabsku vylicitovat lepší podmínky pobytu v ČR. Zjevně to prokoučovali.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Podle nejnovější zprávy požádali o azyl v Německu, takže Němci oznámili, že je do ČR vracet nebudou. Fakt je, že tihle uprchlíci prokázali medvědí službu těm, kdo by opravdu měli zájem se u nás usadit a žít tu.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Z ČR uprchlí uprchlíci požádali o azyl v Německu. Němci se rozhodli je nevrátit, třebaže to mohli udělat resp. by to byl logický a zákonný postup. Zajímalo by mne, jakou profesní kvalifikaci mají tito iráčtí křesťané. Dedukce, že to prokoučovali, byla zjevně naivní.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

to teda koukám, jak se to vyvrbilo, je to celé divné..... sama Merkelová prohlašovala, že běženci si nemohou určovat zemi, kde chtějí být:

http://www.novinky.cz/domaci/399420-iracane-z-ceska-pozadali-v-nemecku-o-azyl-chovanec-chce-od-berlina-vysvetleni.html

nehledě k tomu, že už sám výběr této rodiny pro cestu k nám nebyl asi úplně čistý...

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Ba,ba.I MFdnes má úvodní palcové titulky- MÍSTO AZYLU MŘÍŽE !
Na čt24 ukazovali dva českými štáby a žurnalisty obležené přechody do Německa. To by byla sledovanost-uprchlíci v poutech.Česká srdce by konečně zaplesala.
Co ale za tím humbukem ve skutečnosti je? Možná pouze ti uprchlíci následovali stovky našich doktorů. Šli za lepším.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Kampak na Araby! Ti vyčůrají s každým a sáhodlouhé litánie sluníčkářů na tom nic nezmění. A jestli je to muslim nebo křesťan není vůbec důležité.Je to tam už taková traďyce :-)

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Jestli se neučili v Čechách,kde tradyčním heslem je - Kdo nekrade okrádá rodinu. V zemi ,kde Čapí hnízda rostou po tisících. V zemi,kde je za nejlepší bankovnictví považováno to na Britských panenských ostrovech,Panamě či Seychelách.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Nejlepší názor na těch 25 nevděčníků uvedla jedna diskutující na ČT24.. .Stát se to v Rakousku / přes 100 000 běženů/ tak po tom neštěkne ani pes. V zemi,kde je počítáme na desítky je to téma dne.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Růženíne,nenech' se zblbnout,správně je to tradice :-)

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Že vás to ještě baví. Holt lidi jsou lidi, chovají se lidsky, to jest nedokonale. Češi nebo Arabové. Pro normálního dospělého s řadou zkušeností s lidmi musí být asi dost obtížné snažit se sugerovat, že co národ, to v podstatě jiný lidský druh.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Tak, tak. Slovy klasika : "Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina". Pravil prý Kalousek. Nebo to byl jiný abstinent?

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

A samozřejmě, padouši jsou vždycky ti druzí.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Tak,tak,Kalousek měl pravdu.Včera jen taková nezajímavá zprávička...Policie ČR překazila teroristům útok na vojenský vlak poblíž Prahy. Bohužel byli to Češi. To nikoho nezajímá.Být to tak ti Mohamedáni,to by bylo jiná

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) a co děti?

https://www.youtube.com/watch?v=59OaKuiscQo&list=PLGgX9f_ZfJAV6UOzVCkurNizgruhhMl_I
Ach ta naše mládež.Araby tu nechceme

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

jak si to vůbec mohou dovolit?????

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/400178-rakousko-zacina-s-vystavbou-plotu-v-brennerskem-prusmyku-pretne-i-dalnici.html

proč proti tomu nikdo neprotestuje???

Ploty nejsou řešení !!!!
http://svobodneforum.cz/rakousky-kancler-ploty-nejsou-reseni-uprchlickeho-problemu/

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Jsem potěšen, že legionáři vzdali hold prezidentu Rakouska,které přijalo na svém území přes 100 tis.migrantů. A řeší to,místo naší ufňukanosti a strašpytlovství.
Také je dobře, že přijel Zemanovi říct,abychom se nechovali jako vyžírkové. Stamiliardy EUR ano,ale pomoc,společná řešení a solidaritu od nás nečekejte.
Osobně mne děsí daleko více než nějaký plot naši slovanští bratři Rusové,kteří uspořádali v mnoha městech Ruska demonstrace,kde pořvávali hesla o tom, že Istanbul,Varšava a Berlin jsou jejich města.
Co mne nejvíc irituje je skandování ...Naše MIGy stanut v Rige,naše tanky budut v Prage.
Škoda,že ti naši legionáři jsou tolik zaměstnáni těmi našimi migranty. Čekal bych nějaké zásadní prohlášení,když je naší vlasti vyhrožováno.
https://www.youtube.com/watch?v=LIuHocU6h7k

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Chtěl bych se poradit. Soused má rozbitý okna a fouká mu do baráku. Mám si z kamarádství svoje okna taky rozmlátit anebo stačí, když mu pomůžu s opravou jeho oken? Byl bych ochoten mu i přispět na nový okna. Fakt nevim, co by bylo nejlepší.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Jako správný soused by jste sousedovi v neobyvatelném domě poskytl přístřeší a pak ty jeho okna společně opravili tak, aby se mohl vrátit domů.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) Dobrá zpráva pro vědce

http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/400860-saudsky-kral-salman-kroti-nabozenskou-policii-hrisniky-uz-nesmi-bicovat.html

Saúdská vláda ustanovila nová pravidla pro členy náboženské policie. Podle nich už hříšníky nemohou zatknout, vyslýchat, žádat jejich průkazy totožnosti a nemohou je ani sledovat, oznámila rozhodnutí kabinetu státní tisková agentura SPA. Zhruba 5000 příslušníků mutawy musí svá zjištění nebo delikty hlásit policii nebo protidrogovému oddělení policie.
Náboženská policie v Saúdské Arábii je součástí pořádkových sil. Dohlíží na dodržování islámských zákonů, například zákazu pití alkoholu, užívání drog, a dohlíží na to, aby mezi muži a ženami nedocházelo na veřejnosti ke kontaktům, ženy chodily řádně zahalené a neobjevovaly se na ulicích bez doprovodu manžela či mužského příbuzného.
V minulých měsících se ovšem snesla na náboženskou policii vlna kritiky za její chování a tvrdé tresty, kterými se prezentovala. Veřejnost pobouřilo v březnu zveřejněné video, na němž členové mutawy zbili ženu, jež podle jejich názoru neměla dobře zahalenou tvář. Král Salmán proto rozhodl o změně pravidel, která musí náboženská policie dodržovat.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

tohle je zajímavé:

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/400973-spor-o-podani-ruky-ucitelce-zastavil-rodine-rizeni-o-udeleni-svycarskeho-obcanstvi.html

nejde o diskriminaci???

Jak jinak působí zprávy z Německa, od nás či i zde propagované hodiny ve veřejných basenech pro oblečené muslimy...

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Ano, zcela zásadní zpráva pro naše media.To,že čeští nezletilci přepadají v Ostravě,nebo Praze - Černém Mostě stařenky a pro pár korun je zmlátí do bezvědomí nikoho moc nezajímá.Takový český koloryt.
http://www.novinky.cz/krimi/400907-detsky-gang-prepadaval-v-ostrave-seniorky-devadesatiletou-zenu-tezce-zranil.html
Ale nepodání ruky učitelce, srdce každého nacionalisty zaplesá. Hlavně když jde o Araba. Ale jindy Arabové nevadí, ani Arabobijci Ficovi. Proč se nenechá převézt z dosahu těchto" nelidí"?
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/400930-fica-leci-v-ustavu-ktery-vede-imigrant-z-tuniska-premierovym-slovum-o-integraci-navzdory.html

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Pane Beneši, stačilo dočíst článek do konce, abyste i vy věděl, že diskriminace to není:
"Nad rozhodnutím školy se pozastavily i místní muslimské organizace, podle nich v Koránu není řečeno nic o tom, že by žák nemohl podat ruku učitelce. Požadavek označily za extremistický."
Muslimové s úřady souhlasí, MINIproblém jistě Švýcaři snadno a rychle vyřeší. EU ani nás se to jaksi netýká, leda jako precedens vhodný k následování v podobných záležitostech.

Vaše "vtipná" krátká spojení opakovaně zdejší diskuzi vyhrocují. Úplně zbytečně.

Shodou okolností jsem se právě vrátil z Radium Palace v Jáchymově, kde byla pochopitelně mezinárodní klientela. V hotelovém bazénu jsem potkal muslimku, nikoli "oblečenou v šatech z ulice", ale ve speciálním koupacím oděvu: hidžáb, černý trikot, z kterého čouhají jen ruce a šlapky, přes to jakési barevné plavečky, dokonce s výstřihem, dole ukončené černou minisukní. Plavalo nás v bazénu asi deset, její muž, Němci, Rusové i Češi - a vůbec žádný problém. Když jsem tu dámu - jako každého - česky pozdravil, usmála se a pravila "helou". Tož tak. Nikdo tam neprotestoval, o oddělených hodinách plavání nikdo nemluvil ani neuvažoval.

Podobně jsem se na chodbách zdravil nejen s hosty a uklízečkami, taky s dámami v hidžábech nebo burkách. Jednou navečer v čítárně před kavárnou obcházela skupinka zahalených dam všechny hosty a nabízela nám arabské cukroví - jednohubky s mátovou příchutí. Někdo si vzal, někdo ne. A taky všechno proběhlo docela normálně a přátelsky.

Potvrzuje se stará známá zkušenost: odmítavé reakce jsou nejmilitantnější u těch "pravověrných vlastenců", kteří viděli muslima leda z rychlíku a o islámu vědí kulový :)
To není o vás, to je pokus o zobecnění.

(A kromě toho myslím, že i standardní internetový kritik islámu se při osobním setkání s Araby nebo muslimy chová - na veřejnosti! - úplně jinak.)

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu V.K.ml. Sluší se říci bez hysteie

http://www.novinky.cz/komentare/401450-komentar-muslimske-satky-v-ceskych-skolach-vaclav-klaus-ml.html

Sluší se říci bez hysterie a podrážděnosti: „V této zemi NE. Muslimské šátky ani hábity do českých škol nepatří.“

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

V.Klaus pouze říká,co chtějí slyšet naši vlastenci. Zakažme na našem území žijícím Asiatům, aby neprodávali tu jejich kuchyni,ale pouze poctivé čeké vepřo,knedlo,zelo, ať Rusové slaví ty jejich vánoce 24. prosince jako my a černochům nějaký vhodný makeup ,ať vypadají jako Češi. Na to zapomněl,když napsal ...musí se stát Čechy s jejich tradicemi a zvyky.
Jistě ,V.Klaus ml.má odpor k jiným národům a kulturám v krvi.Zřejmě po dědečkovi,který
působil za války jako vysoký úředník tajné politické policie Slovenského státu a osobně se podílel na perzekuci slovenských Židů. Kolik HLP by se nechalo o těch Židech v koncentráku napsat,že.
Na Slovensku dostal Fico,stejný bojovník,infarkt. Zlí jazykové tvrdí,že dostal druhý,když se dozvěděl, že tu nemocnici co leží, vede Arab.
Mimochodem otec té dívenky je primář teplické nemocnice.Vlastenci čeští,bojkotujte ji!

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5),vlastenci se zas předvedli.

Poté,co za hurónského řevu "blaničtí rytíři se vzbudili" a vítězné střelby z pistole ala islamisté, pochodovali po Praze ti blaničtí "rytíři" v mundurech Křižáků na výpravách proti husitským kacířům,/ zde je dobová ilustrace
http://husitstvi.cz/galerie/ilustrace/jensky-kodex-boj-husitu-s-krizaky/
uspořádali včera velkolepý výstup na "symbol češství" horu Říp. Na Říp však žádné vlastenecké masy nedorazily, byť je měl nabudit vlastenec Ortel. Důvod? Vlastencům nepřálo počasí.Zkrátka s tím vlastenčením se to nemá moc přehánět.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Jen technická: Vltavín i Klaus by si měli znova a pozorněji přečíst Babičku. Ta přece bez šátku nedala ani ránu, nosila ho důsledně celej den. Pro Barunku bylo zjevení, když si babička ten šátek před ní jednou večer sundala. Někdo starší možná venkovské babičky v hidžábu ještě pamatuje.

A kdyby to nestačilo, mohli by oba pánové opakovaně poslouchat svatební lidovou "...dnes večer budeš začepená..." s obdobným významem. Inu, to jsou ty mezery ve vzdělání :)

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) V.Klaus mladší to napsal dobře

Pane Tichý, já si přeci jenom myslím, že ty naše začepené , nebo nezapečené babičky jsou přeci jenom jiný kafe. Hlavně jsou rovnoprávné, mohou volit a studovat. Nemusí chodit tři , čtyři kroky za svým partnerem, a nikdo je neobřeže.
Když chtějí mohou se koupat v bikinách , či monokinách. Mohou zakládat hudební skupiny , třeba Pussy Riot a když se jim zachce udělají skupinovou soulož v knihovně , nebo v galerii a protože nemají rádi Putina, tak jim fandí pražská kavárna včele s Kalouskem a vedením EU.
Je mi líto, to muslimské ženy nemohou a je to bohužel velká škoda. Je mi jich líto.

Václav Klaus mladší psal o jiných čepcích a napsal to dobře! Muslimské šátky ani hábity do českých škol nepatří.“

Jinak jste mi zalichotil. Já a Václav Klaus....

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) geniální myšlenka

Geniální myšlienka

Vytvořme z uprchlíků armádu, která si osvobodí Sýrii, navrhl
polský ministr:

Do Evropy přišlo v poslední době několik stovek tisíc mladých
Syřanů, ze kterých by bylo možné vytvořit armádu bojující za
osvobození jejich vlasti a dát jim tak najevo, že to za ně nikdo
jiný neudělá. V rozhovoru pro polskou televizi TVP to uvedl polský
ministr zahraničí Witold Waszczykowski.

„Uprchlickou krizi je třeba vyřešit tam, kde k ní došlo. Tedy v
jejich vlasti – Sýrii. Vojenskou cestou a bez přímé účasti
Evropy,” zdůraznil Waszczykowski.

Zároveň dodal, že si neumí představit „vyslání našich vojáků
do Sýrie, zatímco tisíce uprchlíků z této země na Unter den
Linden v Berlíně či na jiných místech budou popíjet kávu a
sledovat, jak bojujeme za jejich bezpečnost”.

Nikdo nežádá, zdůraznil ministr, aby v Sýrii bojovaly ženy a
děti. „Avšak desítky tisíc Syřanů, kteří po přeplutí k
řeckým břehům a opuštění člunů nežádají jídlo, pití, či
oblečení, ale kde si mohou dobít mobil by mohli – s naší pomocí
– osvobodit svoji vlast,” navrhl polský ministr.

Zároveň připomněl, že vytvoření bojových jednotek v zahraničí
by nebylo novinkou. „I z Poláků kdysi v daleké cizině vytvářeli
jednotky, které potom bojovaly za svobodu svojí vlasti”.

Witold Waszczykowski je ministrem nové polské vlády.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Na ty šátky nemusí být člověk ani pamětník.Stačilo včera skouknout Slunce,seno,jahody. :-)))

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Já bych dotáhl radši ten český nápad s ochranou vnějších hranic EU ,to je lepší než ten polský. Navíc my starší jsme tu ochranu hranic viděli a ti co se dostali k Berlínským jezerům spatřili též, jak se chrání hranice u vody.
Zkrátka je potřebné ty žiletkové ploty dostat na jih Evropy a ozdobit s nimi místní pláže u Středozemního moře.Od Turecka po Španělsko.
Místy udělat vysoké betonové zdi a pro rekreanty nechat tak pláž 150m,ohraničenou bójkami a varováním,že po přiblížení k nim bude stříleno ze dvou věží,na krajích pláže,obsazených vojáky
Tenkrát to fungovalo i když opačným směrem. Soudruzi z KČP a jejich kolegové z NDR by byli zkušenými poradci.
Mimochodem na dotaz,proč ti vojáci mají kolem očí černý makeup,mi bylo sděleno,že je to od gumy dalekohledu.Na straně Západního Berlína byla nudypláž, tzv. FKK baden.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) - pro Vltavína

1) Babička BN volební právo taky neměla, nikdy nestudovala a plavky určitě neměla!

2) "Geniální myšlenka", kterou občas kdejaký myslitel opakuje, je pěkná pitomost!
Jak byste zakládání jakýchsi partyzánských jednotek a jejich vyslání do jiné země ošetřili podle mezinárodního práva? To plánujete v rámci NATO nebo OSN?
Kdo by to financoval? Taky ČR z rozpočtu například? Nevyhlašoval by hned Okamura referendum?
Může Vltavín v zastoupení pana ministra prozradit, KTEROU z desítek "bojujících stran" v Syrii by vlastně ty partyzáni posílili (a proč zrovna tu)?
A jak by na to diplomaticky a vojensky reagovali Asad s Putinem?!!

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) pro J. Tichého ( zbytečně)

Pane Tichý, je to jasné, Poláci mají nemožného ministra!
Špatně ho vychovali. Jako Vl. Vondrušku
Od mládí mi vštěpovali úctu k našim předkům a lásku k této zemi. Učil jsem se národní
dějiny a českou literaturu, navštěvoval jsem památky spjaté s českou minulostí, chodíval do
divadla, kde zněla čeština, navštěvoval folklorní festivaly, kde ožívaly tradice mých předků.
Jásal jsem jako dítě, když naši sportovci vítězili, na stožár stoupala česká vlajka a zněla
hymna, která opěvuje naši nádhernou a požehnanou zem. Učili mne, že tohle jsou Čechy a
žije tu český národ. Je to naše vlast, za kterou jsme odpovědní, a budeme se mít dobře jen
tehdy, pokud o ni budeme pečovat svědomitě, s úctou a láskou. Učili mne, že si musím brát
příklad z předků, kteří pro svou vlast umírali, bojovali s nepřáteli a postavili se i přesile, neboť
cítili odpovědnost za svůj domov. V těžkých dobách, kdy jsme měli cizí panovníky, čeština
byla pronásledovaná a česká inteligence vyháněná, mí předkové chovali pevně v srdcích lásku
a úctu k téhle zemi a dokázali vybojovat zpět ztracenou svobodu. Dokázali to v roce 1918,
1945, stejně jako v roce 1989. Učili mne, že se nemám sklonit před nepřítelem a mám pohrdat
vlastizrádci.
Kdysi byl za vlastizradu trest smrti. Učili mě, že vlastizradou je to, pokud by chtěl někdo
vydat tuto zem a její lid nepříteli. Pro celé generace mých předků byla vlastizrada tím
nejhorším, čeho se mohl Čech na Čechovi dopustit. Bylo to stejné jako vrazit bratrovi dýku do
zad. Bylo toho hodně, co mě učili a čemu jsem věřil. Vychovali mě divně, protože všechno to,
co jsem miloval a v co jsem věřil, je prý dnes špatně. Zločinem vlastizrady je dnes vlastenectví.
Dozvídám se, že tahle země nepatří nám, Čechům, ale patří všem, celému světu. Dozvídám se,
že o svém osudu nesmíme rozhodovat my, ale za nás myslí OSN, NATO, Evropská Unie,
lidskoprávní organizace a mezinárodní soudy. Dozvídám se, že národy, které dobře
hospodařily, mají své bohatství odevzdat těm, kteří hospodařili špatně.
Nejsem ekonom, jsem pouhý historik a spisovatel, ale přiznám se, neznám v lidských
dějinách analogickou situaci, aby se bohatý národ dobrovolně vzdal svého bohatství, pokud
nepočítám chiliastické a komunistické orgasmy. Ty ale nikdy netrvaly dlouho a vždycky
skončily naprostou katastrofou. Mnohým z nás padli prarodiče a rodiče v obou světových
válkách 20. století, když bojovali za svobodu. Bojovali proto, aby jejich rodiny mohly žít ve
svobodných Čechách. Dnes se dozvídám, že není správné bránit vlast, je lepší se sebrat a
odejít.
To samozřejmě neznamená, že nechci pomoci potřebným. Učili mě, že mám být velkorysý,
laskavý a štědrý. Pokud někdo o pomoc požádá a já mohu pomoci, mám to rozhodně udělat.
A dělám to. Dělají to všichni, pokud ovšem ten, kdo pomoc potřebuje, si ji nevynucuje silou
a nechce víc, než mu můžeme dát. A nerozhodují o tom byrokrati, ale naše srdce. Nelze
pomáhat všem a vždycky jsem si myslel, že je věcí mého svědomí, komu chci pomáhat. A
pokud někomu z jakéhokoli důvodu pomáhat nechci, neudělám to. Je to mé nezadatelné právo.
Od středověku do téhle země přicházeli cizinci a usazovali se tu. Existovaly jen tři
podmínky – přijmout naši víru, ctít zákony českého krále a poctivě se živit. České království
bylo pohostinnou zemí a ten, kdo chtěl s námi žít v míru, byl vítán s otevřenou náručí. Nejsme
národ, který by byl sobecký. Jsme jen národ, který se vždycky choval rozumně, a pokud možno
spravedlivě. A s hrdostí.
Starého psa novým kouskům nenaučíš. Mohou mi spílat, že jsem xenofobní a já nevím co
ještě, ale já zůstanu Čechem a vlastencem. Budu dál milovat tuhle zem, budu psát knihy o
českých dějinách a budu chválit naše předky za to, že tuhle zem chránili proti nepřátelům, že
ji budovali k obrazu svému, že z neúrodné krajiny sevřené horami vybudovali zemi medem a
strdím oplývající.
Odmítám vlastizradu a budu se dál chovat tak, abych se mohl v budoucnu podívat do očí
svým dětem a vnukům.
--------------------------------------------------------
PhDr. Vlastimil Vondruška, CSc. (* 9. května 1955, Kladno) je český historik, publicista a
spisovatel, autor především historických a detektivních příběhů. V 80. letech byl ředitelem
historické části Národního muzea, později se přes 10 let jako podnikatel úspěšně zabýval
výrobou kopií historického skla. Kromě literatury patří mezi jeho zájmy horolezectví, kterému
se věnoval více než dvacet let.
Já vím je to dlouhý. Mohu ještě přidat Václava Klause mladšího. Toho jste, podle odpovědi , určitě nečetl, nebo Vám to již nebere ( omlouvám se za tento výraz, myslím to dobře a upřimně)

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

PhDr. Vondruška může taková moudra valit do hlavy lidem,kteří naši historii neznají.
Koho jsme přijali ? Habány? Ale ty jsme přeci krutě pronásledovali a 1528 vyhnali.
Židé ? Ti přeci byli vystaveni neustálým pogromům 1389 bylo v Praze povražděno několik tis.Židů,pogromy na ně vedli i husité.O dalších dobách,zvláště druhé republice, ani nemluvě.
A přijali naši víru? Jakou? Vždyť platilo ,že víra majitele panství byla i pro jeho poddané.
Zvláště tady v Sudetech,byly zvány tzv.českými pány vírou zpřízněné saské protestanské rody.Protestantští kněží ale kázali v němčině a tak již česky mluvící obyvatelstvo donutili opět mluvit v němčině. Bourali se kostely a pod.
Mohl bych pokračovat.Jenom taková úvaha.Proč si té "české pohostinnosti " ti Slováci,Sudetští Němci,Poláci a Maďaři nevážili?

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Venkovské babičky v hidžábu pamatuji. Včetně mé vlastní. Islám přikazuje ženám, aby se zkrášlovaly závojem počestnosti - Hidžábem, symbolem důstojnosti, čistoty a neporušenosti. Jsou nabádány, aby neukazovaly své fyzické půvaby a kouzlo před cizími muži. Závoj, jenž si musí natáhnout je závojem, který ochrání jejich duše od slabosti. Konopníková, Kelišová a Škopková také nosiliy hidžáb. Teď už vím proč. Aby nevzbuzovaly hříšné touhy.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Jako obvykle: Vltavín se elegantně vyhne všem otázkám kolem syrských legií a zkopíruje zas něco úplně jiného.

Tři podmínky uváděné Vondruškou vypadají na první pohled lákavě. Zkusme to trochu rozpitvat:

1) Přijmout naši víru: Která to ale je? Katolická, evangelická, husitská, židovská, "něcismus" nebo ateismus většiny, nebo snad ta islámská (existuje v Praze, Brně i v Teplicích) atd.? Co byste nabídl azylantovi k nucenému (!) výběru? A v jaké časové lhůtě? (Mezinárodní právo i Ústava ČR ale takový postup vylučuje!)

PS: Historik Vondruška se jaksi zadrhl na augsburském míru z roku 1555 - „čí vláda, toho víra“, což v praxi znamenalo, že vrchnost si mohla víru svobodně vybrat, zatímco poddaní se museli tomuto výběru přizpůsobit, nebo odejít na jiné panství.

2) Ctít zákony a 3) poctivě se živit: Jak na člověku poznáte už na hranicích na první pohled, jestli to splňuje? NEJDŘÍV ho totiž musíte do země pustit, abyste vůbec mohli posuzovat jeho postoje a chování - a TEPRVE PAK mu případně ten azyl (po nějaké zkušební době?) odmítnete a pošlete ho pryč. Pokud to pan V. i vy myslíte vážně, taky musíte uprchlíky přijmout. Hranice NELZE před nimi "preventivně" uzavírat.

Ale máte pravdu, Vltavíne: Idealistické eseje historika Vondrušky mě neoslovují, protože on sám ignoruje praktický dopad svých tvrzení. Výkřiky Klause ml. už obvykle ani nečtu, abych se zbytečně nedivil a nerozčiloval.

Alanovi: Jádro pudla není v tom, PROČ, ale ŽE šátek taky důsledně nosily.

Nahoru

V. Klaus ml.:Muslimské šátky ani hábity do českých škol nepatří

Lidi teď moc nečtou delší texty, neradi nad něčím složitě uvažují. Vše nahrazuje často jen jakási dekorace, zkratka. Něco, co útočí na první signální soustavu. Něco, co zapůsobí na emoce, a nějaké přemýšlení je navíc.

V médiích to vědí. Vyrábějí se „HLP“ – tedy „hluboce lidské příběhy“. Často fotky. Často podvržené fotky.

Sám jsem onehdá šel do televizního pořadu k madam Jílkové o inkluzi a viděl, jak jacísi aktivisté (Nebo to bylo přes ministerstvo? Nebo od každého trochu?) svážejí romské účinkující k televizi, mladé muže navlékali do kvádra a přímo k pultíku postavili moc příjemně a kultivovaně vypadající romskou maminku.

Byla to opravdu milá paní a již během krátkého pořadu pochopila, že ji tam trochu zneužívají (jen ji tam vystrčili místo sebe), že inkluze se týká všech dětí a není to problém Romové/Neromové.

Nakonec jsme si po pořadu – i s těmi mladíky – hezky popovídali. Ale ti, co je tam vyslali (a některé převlékli) chtěli pracovat s emocemi: „Vidíte, slušní lidé, oběti systému vs. zapšklí lidé ze speciálních škol a rádoby odborníci, možná i rasisti nebo něco horšího.“ V tomhle pořadu to moc nevyšlo.

U muslimských šátků se jde na věc podobně. Mladá nevinná dívka, hodná, nikomu by neublížila. Proč by nemohla nosit do školy šátek? Zastane se jí pan ředitel a někteří spolužáci. Máme hluboce lidský příběh – HLP. Tolerance, svoboda vyznání a tak.

No jo, ale pak ve světě vidíte navazující aktivity, co jsou už méně HLP. Žáci odmítající podat učitelce ruku, protože je žena. Školní jídelna nesmí vařit vepřové maso. Nebudou se slavit Vánoce, protože někteří žáci je nemají – neuznávají. Ještě dál ve světě ani holčičky nemají ve školách vůbec co dělat.

A u toho rádoby nevinného šátku to začíná.

Zaprvé: šátky nejsou v žádném případě náboženským symbolem. Například křížek na krku (navíc je tady doma) náboženským symbolem je, protože ho nosí na krku muži i ženy.

Šátky a hábity muslimští muži nenosí, protože jsou jenom symbolem připomínajícím jejich ženám podřadné postavení. Podřadné postavení žen není naše kultura a nic, co by měl podporovat český daňový poplatník v resortu školství.

Zadruhé: české školy mají řadu chyb, ale k dobrým tradicím patří prvorepublikový demokratický sekularismus. Ve školách nemá místo politika ani náboženství. Nezáleží na majetkových poměrech studenta ani ničem dalším! Všichni žáci jsou si rovni a nijak se nerozlišují.

Jediné kritérium pro jejich rozlišení je pouze prospěch a chování! Jde o jednu ze základních hodnot systému – braňme ji!

Zatřetí: my jsme tady doma a povinností hostů je naši kulturu ctít. Pokud tady chtějí žít, musí se asimilovat a přizpůsobit (stát se Čechy s jejich tradicemi a zvyky, mj. křesťanskými), nikoli abychom se my přizpůsobovali jim.

Kdybych chtěl žít v Jemenu, protože mi tamější společnost a vše více konvenuje, pak moje dcera nepůjde do místní školy v minisukni a nebude to vyžadovat jako „lidské právo“. Ani ne proto, že by nám případně všem usekli hlavu, ale protože slušný host ctí pravidla hostitelské země, pokud tam chce žít.

Ale ta mladá slečna z Teplic, nebo odkud, za to nemůže. Tu jenom vystrčili místo sebe, aby dělala „HLP“.

Sluší se říci bez hysterie a podrážděnosti: „V této zemi NE.Lidi teď moc nečtou delší texty, neradi nad něčím složitě uvažují. Vše nahrazuje často jen jakási dekorace, zkratka. Něco, co útočí na první signální soustavu. Něco, co zapůsobí na emoce, a nějaké přemýšlení je navíc.

V médiích to vědí. Vyrábějí se „HLP“ – tedy „hluboce lidské příběhy“. Často fotky. Často podvržené fotky.

Sám jsem onehdá šel do televizního pořadu k madam Jílkové o inkluzi a viděl, jak jacísi aktivisté (Nebo to bylo přes ministerstvo? Nebo od každého trochu?) svážejí romské účinkující k televizi, mladé muže navlékali do kvádra a přímo k pultíku postavili moc příjemně a kultivovaně vypadající romskou maminku.

Byla to opravdu milá paní a již během krátkého pořadu pochopila, že ji tam trochu zneužívají (jen ji tam vystrčili místo sebe), že inkluze se týká všech dětí a není to problém Romové/Neromové.

Nakonec jsme si po pořadu – i s těmi mladíky – hezky popovídali. Ale ti, co je tam vyslali (a některé převlékli) chtěli pracovat s emocemi: „Vidíte, slušní lidé, oběti systému vs. zapšklí lidé ze speciálních škol a rádoby odborníci, možná i rasisti nebo něco horšího.“ V tomhle pořadu to moc nevyšlo.

U muslimských šátků se jde na věc podobně. Mladá nevinná dívka, hodná, nikomu by neublížila. Proč by nemohla nosit do školy šátek? Zastane se jí pan ředitel a někteří spolužáci. Máme hluboce lidský příběh – HLP. Tolerance, svoboda vyznání a tak.

No jo, ale pak ve světě vidíte navazující aktivity, co jsou už méně HLP. Žáci odmítající podat učitelce ruku, protože je žena. Školní jídelna nesmí vařit vepřové maso. Nebudou se slavit Vánoce, protože někteří žáci je nemají – neuznávají. Ještě dál ve světě ani holčičky nemají ve školách vůbec co dělat.

A u toho rádoby nevinného šátku to začíná.

Zaprvé: šátky nejsou v žádném případě náboženským symbolem. Například křížek na krku (navíc je tady doma) náboženským symbolem je, protože ho nosí na krku muži i ženy.

Šátky a hábity muslimští muži nenosí, protože jsou jenom symbolem připomínajícím jejich ženám podřadné postavení. Podřadné postavení žen není naše kultura a nic, co by měl podporovat český daňový poplatník v resortu školství.

Zadruhé: české školy mají řadu chyb, ale k dobrým tradicím patří prvorepublikový demokratický sekularismus. Ve školách nemá místo politika ani náboženství. Nezáleží na majetkových poměrech studenta ani ničem dalším! Všichni žáci jsou si rovni a nijak se nerozlišují.

Jediné kritérium pro jejich rozlišení je pouze prospěch a chování! Jde o jednu ze základních hodnot systému – braňme ji!

Zatřetí: my jsme tady doma a povinností hostů je naši kulturu ctít. Pokud tady chtějí žít, musí se asimilovat a přizpůsobit (stát se Čechy s jejich tradicemi a zvyky, mj. křesťanskými), nikoli abychom se my přizpůsobovali jim.

Kdybych chtěl žít v Jemenu, protože mi tamější společnost a vše více konvenuje, pak moje dcera nepůjde do místní školy v minisukni a nebude to vyžadovat jako „lidské právo“. Ani ne proto, že by nám případně všem usekli hlavu, ale protože slušný host ctí pravidla hostitelské země, pokud tam chce žít.

Ale ta mladá slečna z Teplic, nebo odkud, za to nemůže. Tu jenom vystrčili místo sebe, aby dělala „HLP“.

Sluší se říci bez hysterie a podrážděnosti: „V této zemi NE. Muslimské šátky ani hábity do českých škol nepatří.“

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) - vltavínovi

Ach jo... Zas dvakrát totéž?! A proč chybí jednoznačný autor, datum a hlavně zdroj?

PS o den později: Nemohl byste, Vltavíne, aspoň tu zbytečnou půlku textu smazat (a přidat uvozovky, protože zas jen citujete)? Nikdo jinej to udělat nemůže. Nebo tady máme jen další důkaz, že ostatní příspěvky zásadně nečtete?

A to vám zase nestačil odkaz?
http://www.novinky.cz/komentare/401450-komentar-muslimske-satky-v-ceskych-skolach-vaclav-klaus-ml.html?sznhp%3Drss

S argumenty Klause ml. se vtipně vypořádal už loni Martin Tomeš:
http://martintomes.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=429686
Že to nebylo nic platné (Klausovi), dokazuje vltavínem kopírovaný text.
K "důkazům" dodávám: Už jste potkali Židovku s jarmulkou na hlavě? Není to taky jasná diskriminace?

Nahoru

Re: V. Klaus ml. -ten soudruh tu už ale byl

Živě si pamatuji léta 1965-1975.Tenkrát byla podobná moudra na ochránění naší společnosti v Rudém Právu na denním pořádku. A zase vadila ta hlava. Pamatujete na dlouhé vlasy a džíny,kterými ohrožovala naši pokrokovou společnost zlá imperialistická politika i s celou její pokleslou kulturou?
Stejná slova,stejná logika.
V naší ZDŠ to soudružka Václavíková dovedla k dokonalosti. V pondělí obcházela nás kluky a kdo měl vlasy na ucho, poslala ho k holiči.Já se jednou vzepřel a tak si předvolala moji matku do ředitelny. A dostal jsem důtku. Na střední zase šli po křížku na krku,pokud ho někdo přines, tak byl vyslýchán,zda chodí do kostela. Chránili zase mládež před reakcionářskou církví.
Mám dojem,že na školy nepatří hlavně tací Klausové ml.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Klaus na školy patří. Zejména ten mladší. Není to o vlasech. Je to o myšlenkách a o výsledcích.
Ve Cvikově ani v Boru takové autority zatím nevyrostly.
Ve Cvikově mají vynikající pivo a v Boru úžasné sklo.
Dneska proběh Novýn Borem Okamura. I on má vlasy.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Co dokázal Klaus ml.? S pomocí tatíka se stal ředitelem elitního gymnasia,kam nateklo ze státního ČEZu 100.mil. Kč / maminka v dozorčí radě/..Nicméně sám ředitel ČEZu Roman ho vyhodil z funkce, protože místo odborného vedení gymnasia ho vedl jaksi "politicky".
Proti jeho chování psali petici nejen žáci,ale i rodiče.
Ještě dovedl zdatně pomlouvat v kampani K.Schvarzenberga. Proti jeho lžím a manipulacím se postavili zase historikové. Záhy se ukázalo, že máslo na hlavě / a ne malé/ z dob sv. války má jeho rodina-Mištinovi.
Abych neopomenul, Nový Bor má vynikající šachový klub.Ale hrát za něj,na to V.Klaus ml. opravdu,ale opravdu nemá.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Pane Tichý.
2 krát vždy jen pro Vás. Je to pokus , že to třeba pochopíte. Navíc jsou to názory vědců. Klaus je výborný. Polský ministr super a Vondruška je vědec , historik a navíc horolezec.
Na Vás nemají.
Je to marný. Je to marný. Je to marný.
Určitě Vám uniklo , že se názory i naší drahé EU změnily . I Angela mele něco jiného.
V čem jste se trefil, je to , že Vaše příspěvky vůbec nečtu, zatím co Vy moje studujete.
Jsou to paradoxy, pane Tichý.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) Opět V. Klaus Mladší-Zoufalci

KOMENTÁŘ: Zoufalci - Václav Klaus ml.

Na útocích zástupců primitivnější civilizace na náš západní svět není nejstrašnější brutalita nebo počet obětí. Nejstrašnější je zoufalost a bezradnost evropských elit.

Václav Klaus ml.Představíte si třeba Winstona Churchilla, že by byl po náletech na Londýn především "otřesen"? A mektal by něco ve smyslu: "Kvůli pár agresivním pilotům nemůžeme soudit celý německý národ. Většina Němců je slušná ... Je věcí Němců, jestli vyznávají nacismus, nebo ne, to my nemůžeme soudit..." A další by se přidávali: "Největší nebezpečí je teď nárůst xenofobie a protiněmeckých nálad mezi prostými Brity..." Rektor Oxfordu by varoval: "Hlavně teď nezneužít studentské shromáždění na nějaké patriotické projevy a tupé národovectví...
"Státníky ale nemáme od toho, aby byli otřeseni, ale aby něco dělali. Vidíme výsledky. Německo má přes 80 miliónů lidí a pozice jeho vůdců za poslední měsíc "Přijmeme každého"; za týden: "Každého již nezvládneme - bude nutno přerozdělit"; nově "Budeme všechny vracet do místa vstupu do EU s výjimkou Řecka". Názorové kotrmelce o 180 stupňů, ale oni asi nemyslí vážně ani jedno z těch stanovisek. To je jen taková hra, média hrají s nimi, tak se to třeba ještě chvíli nějak zvládne.
Evropské špičky se dokážou před kamerami - chráněny policisty - maximálně projít po bulváru. Někteří zástupci Francie - jako Marine Le Pen - však do průvodu nesmějí, protože hlavní nepřítel není islámský radikalismus, ale demokratičtí odpůrci současné podoby Evropské unie.
Čeští aktivističtí novináři a komentátoři už jedou tuhle nalejvárnu v plné palbě, "Uprchlíci jsou naši spojenci proti terorismu", "Hrozí zhnědnutí veřejného prostoru" a obecně každý s opačným názorem je fašista. (tuto větu jsem včera osobně slyšel na ČT!!!)
Řada českých politiků a celých stran si myslí to samé. To se střetává s naprosto opačnými názory obyvatelstva. A tak tyhle naše "elity" lidi prostě radikalizují a ženou je do náruče někoho, kdo skutečně zavelí "Takhle dál ne".
A čím to bude déle trvat, tím to bude menší dobrák. V téhle atmosféře už fakta nejsou důležitá. Že někteří z pařížských vrahů přišli teď do Evropy přes Řecko jako uprchlíci, no a co "Refugee welcome" a "Hate free".
Že většina běženců přichází přes Turecko, kde není žádná válka, je tam demokracie a je to země kulturně jim daleko bližší? Tedy jako by v Čechách byla válka, kdežto na Slovensku by byl mír a klid, ale my masově táhli někam na Island. No a co?
Že když se díváte na dokumenty o válce (třeba II. světové), tak uprchlíci jsou většinou starci a stařeny, matky s dětmi na rukou, rodiny s uzlíky majetku, zbídačení vězni z koncentráků, kdežto teď si křepce vykračují mladí, dobře a zdravě vypadající muži s chytrými telefony. No a co, to je fašismus, co tady naznačuješ, komentátore!
Že většina uprchlíků není vůbec ze Sýrie. No a co. Ale teď nám budou radit, že se máme uklidnit a jako se tak nějak "semknout". Ale okolo čeho a koho? Okolo Merkelové, Schulze, Hollanda, Junkera a jejich českých pomahačů? Tedy architektů rozvratu Evropy, zániku demokracie v evropském superstátu a lidí, kteří vidí v masách islámských běženců své nové voliče, protože na staré už není spoleh?

NE! Tuhle eurogarnituru je nutno poslat k čertu, protože přináší ryzí brachiální zlo.

Václav Klaus mladší

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

http://www.klaus.cz/clanky/3840 (listopad 2015)

Taky vidíte úzkou analogii mezi Goebbelsovou totální celoevropskou válkou a sebevražednými atentáty? Já tedy ne. Myslíte, že Churchill nebyl otřesen ztrátami mezi civilním obyvatelstvem, že mu byly lhostejné? A hlavní rozdíl: Proti Hitlerovi stála jednotná fronta spojenců včetně odboje a exilových vlád okupovaných zemí. Proti IS a teroru se jednotná a akční fronta pořád ještě nevytvořila, protože řada zemí tvrdohlavě hájí jen ty svoje "národní zájmy".

Škoda, že v čele EU nestojí Klaus ml. s poradcem Vltavínem, všechno mohlo být dávno jinak :)

PS: Obama v Německu:
Obama se v padesátiminutovém, téměř až dramatickém apelu obrací k Evropě: "Zůstaňte spolu, nerozdělujte se, vzpomeňte si na silné stránky, z kterých jste po uplynulá desetiletí těžili."
Spolupráce místo vymezování. Spolupráce místo odvracení. Napřažené ruce místo vyhrožování. To samozřejmě neplatí pouze pro EU. „Pravá velikost se projeví, když s ostatními spolupracujeme, místo abychom je obtěžovali,“ říká Obama a poukazuje tím velmi zřetelně a jednoznačně na Moskvu a Vladimira Putina. Je jasné, že kromě teroru tzv. Islámského státu vidí americký prezident právě v Rusku latentní nebezpečí pro mír ve světě.
http://svobodneforum.cz/dramaticka-obamova-rec-k-evrope-zustante-spolu-nerozdelujte-se/

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

On vlastně ten Hitler a před ním Henlein hovořili o tom,že za tu bídu v Sudetech může světová krize.Za 60% nezaměstnanost a soc. dávky,které nestačily ani na léky pro děti,vlastně může akorát Beneš a pár pomahačů z jeho okolí,maximálně tak ještě pár lidí z vedení Sokola.
A K.H.Frank hájil Čechy,že jsou vlastně moc hodní / až na ty ,co mu vypíchli oko / a nabádal SN, aby je nevyháněli z jejich domovů. A Hlinkovci zase vyhlásili Cesi pesi "pouze" do Prahy,ačkoliv by mohli nejlépe na Island? A výběrově.
O primitivnosti té islámské civilizace svědčí i to,že na tu několika tisíc km dlouhou cestu nevypravyla starce a stařenky s malými dětmi bez mobilů.Posílat přeci zprávy o situaci mohli pomocí poštovních holubů.Nebo dopisy na adresu Utečenecký tábor,Turecko.
Že je to demagogie a pitomost? Je. Stejná jako ta Klausova.

Nahoru

Jak to vidí Petránek a co se děje ve Vídni

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3616983

Jak to vidí... (28.04.2016 08:30)
Host: komentátor Jan Petránek. Témata: moskevská konference o světovém terorismu, jak to dopadne v Sýrii,

Irácký migrant, který ve Vídni znásilnil chlapce, žádá o azyl pro rodinu
Dvacetiletý Amir A., irácký žadatel o azyl, který se ve středu před soudem přiznal ke znásilnění desetiletého chlapce na plovárně ve Vídni, řekl, že chce stále přivést svou mladou ženu a dítě do Rakouska. A to bez ohledu na to, že je nyní sám za mřížemi a jeho žádosti o azyl úřady zatím nevyřídily.…

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) Naši Blaničtí rytíři

Na Konvičkově manifestaci se opět objevili.Přijeli přímo z Blaníku. Akorát zase měli kříže tentokráte černé. Takže převlek za křižáky z dob bojů proti Husitským heretikům vyměnili za ještě lepší-černé kříže.
Tak nám z Blaníku dorazili pro změnu Orden der Brüder vom Deutschen Haus der Heiligen Maria in Jerusalem.
Musím se podívat na Járu Cimrmana. Ten to v té stejnojmenné hře zobrazil detailně.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) - integrační zákon!

Opakovaně je tady řeč o vyslovených prkotinách, ale na připravovaný integrační zákon v Německu zatím nikdo neupozornil. "Připravili jsme základní body integračního zákona, který je vůbec první takovou normou v dějinách Spolkové republiky. Je to kvalitativní posun, kdy stát vidí jako jeden ze svých zákonných úkolů vytvářet nabídky podpory, ale také stanovit povinnosti pro všechny, kdo k nám přicházejí," řekla na tiskové konferenci kancléřka Angela Merkelová.
Podrobněji viz třeba: http://zpravy.tiscali.cz/uprchliky-cekaji-povinne-lekce-nemciny-a-rekvalikace-v-nemecku-vznika-integracni-zakon-274489

Tématem se zabýval i minulý Respekt, článek je ale jen pro předplatitele (T. Lindner - Teď to teprve začíná):
Stát vytvoří sto tisíc nových pracovních příležitostí (ty ale nebudou pro uchazeče z "bezpečných" zemí, např. z Kosova nebo Tuniska). Integrační a jazykové kurzy budou kvalitnější a povinné. Z přikázaného místa se může odstěhovat jinam jen uprchlík, který má pracovní místo a není závislý na sociální podpoře. Atd. Leitmotivem vládních návrhů je motivace k začlenění do společnosti a prevence proti vytváření problematických čtvrtí.

Jako z jiného světa je poslední Lindnerův odstavec: "O úspěšné integraci ve výsledku nerozhodne stát, ale občané. Třeba sousedské spolky, které se snaží nově příchozí uvést do života svých měst a obcí - a toto úsilí v německé společnosti od loňského léta nepolevilo. Nebo sportovní týmy, které otevírají náruč uprchlíkům a skrze kolektivní hru usnadňují nová přátelství. ... Hlavně díky této setrvalé občanské angažovanosti mohou Němci dále věřit, že uprchlickou krizi společně zvládnou."

V našem malém Česku jsme k podobným postojům ještě zdaleka nedospěli. "Lepší je zapálit alespoň malou svíčku než proklínat tmu" (Konfucius) - ale to někteří naši regionální myslitelé ani Frauke Petryová, oba Klausové atd. nikdy nepochopí.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)Muslimy ano,Slovany ne !!!

Londýn.Českým "vlastencům" byl udeřen řádný políček. Poté,co Britové málem vystoupili z EU ohledně občanů z východní Evropy ,kteří se tam nahrnuli a první co udělali bylo,že si šli pro mastnou podporu / říkají jim tam dávkoví turisté / si přes důraznou politiku V4 zvolili muslima do svého čela. V Londýně, který je skoro tak velký jako ČR.
Britové si vyjednali u EU na ty východoevropské občany výjimku. A stejně je čeká referendum.
My zatím vyjednáváme podmínky- ty stovky miliard z Bruselu ano,ale víc po nás nechtějte. Stejně jako ti naši "spoluobčané" v Británii.
Už je to tady...Zní zvon,zrady zvon,čí ruce ho rozhoupaly ? Hrdý Albion !

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) - jedna anketa

Z čeho mají někteří spoluobčané taky strach?
Chytré děti z televize Matýsek položily napajedelským občanům trochu záludnou anketní otázku: Co říkáte tomu, že Evropská unie chce zavést do všech škol povinnou školní výuku arabských číslic?

No tož to by nemělo být teda. V žádném případě. Nesouhlasím!
No tak je to holý nesmysl, protože arabštinu nepotřebujem. Je to zbytečný, ať se děcka učijó francuštinu, angličinu, němčinu. Arabsky? Nepotřebujem. Arabů máme dost.
Tý brďo! Tak abych řekl pravdu, tak zatím o téhle věci jsem neslyšel, protože se o to nijak nezajímám, abych se přiznal a ... co bych k tomu řekl ... těžko říct, je to takové zvláštní a v souvislosti s danou situací, která právě panuje, tak mi to přijde ... ne jakoby nesmyslné, ale takové ... hmm ... je to docela blbé, no. Nemám na to moc pozitivní názor, když to teď slyším.
To je blbost jak hrom. Neexistuje. Su proti.
Jsou i důležitější věci, které bych radši naučil děti.
Arabských číslic? Tož já nevím, já ... já bych nic cizího nezaváděla. Hm, tož ... číslice naše. Naše! Co si o tom myslím? No že už dost jako už ty Arabi a já nevím, ztadyma všichni už jako to jaksi přehánějí.
Apod.

Občané ztadyma to skutečně jaksi už přehánějí – jen jediný z dotázaných se nedal nachytat:
No já myslím, že to není nic nového, protože arabské číslice používáme už několik století!
Pokud nevěříte, ta anketa má už 160 000 zhlédnutí. Pobavte se taky.
https://www.youtube.com/watch?v=59OaKuiscQo

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) Už je to tady

http://www.ostrava-online.cz/blogy/muslimove-chteji-infiltrovat-nase-skoly-a-manipulovat-nasimi-detmi

Nabídka základním školám, středním školám, gymnáziím, vysokým školám i jiným organizacím
dovolte, abychom vás jménem Islámské nadace v Praze seznámili s nabídkou některých akcí pro žáky/studenty a vyučující, které naše nadace pořádá s cílem posílit vědomí příslušnosti k multikulturní společnosti a rozšířit informovanost o islámu a jeho kultuře. Jsme si vědomi toho, že školy by měly podávat přehled o hlavních světových náboženstvích, případně se jimi zabývají v rámci různých kroužků nebo volitelných předmětů, ale někdy k tomu nemají odpovídající zdroje informací.
Naše nadace provozuje pražské Islámské centrum a Informační středisko v centru Prahy a na různých školách po České republice jsme uskutečnili již stovky přednášek, některé z nich ve spolupráci s Multikulturním centrem i dalšími organizacemi.
Islámská nadace v Praze zajišťuje v prvé řadě přednášky na téma:
- Obecné informace o islámu a o životě muslimů

Je možné se dohodnout i na jiném, konkrétním titulu, např.:
- Základy islámské věrouky a náboženské praxe – hlubší pohled na principy a základy islámu
- Korán a Prorok – Kdo byl Muhammad, co je Korán, bližší seznámení a význam pro muslimy
- Islám a ostatní náboženství, historický vývoj
- Islám, náboženství Jediného Boha – monoteizmus, postavení a atributy Boha v islámu
- Postavení ženy – pohled islámu na ženy, povinnosti a práva žen a bludy ohledně jejich postavení v islámu.
- Lidská práva v islámu – koncept základních lidských práv, práva občanů v islámské společnosti

Doporučená délka přednášky je 45 minut (včetně prostoru pro dotazy), v případě zájmu můžeme zajistit sérii přednášek na vybraná témata.
atd.atd.atd.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Vltavín si jaksi nevšiml, že "senzační titulek" (lednového) blogu vůbec NEodpovídá obsahu nabídky:

"Naše nadace provozuje pražské Islámské centrum a Informační středisko v centru Prahy a na různých školách po České republice jsme uskutečnili již STOVKY PŘEDNÁŠEK, některé z nich ve spolupráci s Multikulturním centrem i dalšími organizacemi."

Ředitelé škol tedy naštěstí uvažují rozumněji. I ateista by přece měl mít základní přehled aspoň o hlavních světových náboženstvích. A mimochodem: O úplně stejných věcech nám na pokračování vyprávěla v Egyptě průvodkyně už v roce 1997, když jsme například posedali v koutě mešity zutí do ponožek - a nikdo v tom neviděl nic nevhodného ani zákeřného (viz taky článek Poprvé mezi muslimy).

Pořád stejný paradox: Varovat před "cizorodou" a "neslučitelnou" kulturou - a současně napadat a bojkotovat jakékoli snahy o mírumilovné soužití a úspěšnou integraci. Co si asi naši muslimové myslí, když upřímně nabídnou ruku a odpovědí jsou primitivní kecy o "infiltraci a manipulaci"?

Nahoru

Nejen vědci proti strachu Pro pana Tichého nabídka ještě jednou.

Pane Tichý, jak můžete říci , že jsem si nevšiml nabídky. Já Vám ji přeci celou nabízím.

Viz výše:
Nabídka základním školám, středním školám, gymnáziím, vysokým školám i jiným organizacím
dovolte, abychom vás jménem Islámské nadace v Praze seznámili s nabídkou některých akcí pro žáky/studenty a vyučující, které naše nadace pořádá s cílem posílit vědomí příslušnosti k multikulturní společnosti a rozšířit informovanost o islámu a jeho kultuře. Jsme si vědomi toho, že školy by měly podávat přehled o hlavních světových náboženstvích, případně se jimi zabývají v rámci různých kroužků nebo volitelných předmětů, ale někdy k tomu nemají odpovídající zdroje informací.
Naše nadace provozuje pražské Islámské centrum a Informační středisko v centru Prahy a na různých školách po České republice jsme uskutečnili již stovky přednášek, některé z nich ve spolupráci s Multikulturním centrem i dalšími organizacemi.
Islámská nadace v Praze zajišťuje v prvé řadě přednášky na téma:
- Obecné informace o islámu a o životě muslimů

Je možné se dohodnout i na jiném, konkrétním titulu, např.:
- Základy islámské věrouky a náboženské praxe – hlubší pohled na principy a základy islámu
- Korán a Prorok – Kdo byl Muhammad, co je Korán, bližší seznámení a význam pro muslimy
- Islám a ostatní náboženství, historický vývoj
- Islám, náboženství Jediného Boha – monoteizmus, postavení a atributy Boha v islámu
- Postavení ženy – pohled islámu na ženy, povinnosti a práva žen a bludy ohledně jejich postavení v islámu.
- Lidská práva v islámu – koncept základních lidských práv, práva občanů v islámské společnosti

Doporučená délka přednášky je 45 minut (včetně prostoru pro dotazy), v případě zájmu můžeme zajistit sérii přednášek na vybraná témata.
atd.atd.atd.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

/: To je marný :/

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) - 2 projevy pana premiéra

K tématu promluvil předseda vlády Sobotka:
Významným poučením pro naši přítomnost a budoucnost je také nebezpečí jakékoliv politické ideologie založené na uvažování v kategoriích „my a oni“. Paušální odsuzování a šíření předsudků na základě pohlaví, náboženství, politického názoru, sexuální orientace či původu vždy plodí v konečném důsledku jen zlo a násilí. Takové nenávistné dělení jsme zažili v éře nacismu, vyústilo tehdy v koncentrační tábory a vyvraždění stovek tisíc obyvatel Československa.
Naším cílem, jako demokratů a humanistů, tedy musí být podpora společnosti, která je solidární, svobodná, otevřená, tolerantní, sociálně spravedlivá a ekonomicky prosperující. A je-li to potřeba, je naším úkolem také aktivní občanská obrana všech jejích demokratických hodnot bez ohledu na to, jestli jsme demokraty levicovými nebo pravicovými. Protože za vzestupem nacistické totality stála nejen lhostejnost k pronásledování „těch druhých“, ale i neschopnost demokratů se tehdejším nacistům postavit společně.
http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/bohuslav-sobotka-zlu-nelze-ustupovat-je-nutno-se-mu-aktivne-branit-sireni-predsudku-plodi-jen-zlo-a-nasili

Nepřehlédněte ani jeho výzvu k policistům:
Je nepřípustné, aby se policisté na přání jakéhokoli papaláše či potentáta snažili přimět občany a instituce k nějaké výzdobě či nevýzdobě svých oken, pokud nejde o výzdobu zakázanou zákonem, tedy například o nacistické symboly.
To, že prezident Policii ČR za její počínání při návštěvě čínského prezidenta pochválil, považuji za chybu, kterou jsem se rozhodl napravit. Koneckonců nežijeme v prezidentském systému, prezident je z ústavy za svou práci neodpovědný, ale za vládu a policii odpovídám já.
Atd.!
http://www.lidovky.cz/machacek-projev-premiera-bohuslava-sobotky-k-policii-cr-pj6-/monitor-jana-machacka.aspx?c=A160509_125833_monitor-jana-machacka_ele

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) - Pražská deklarace 13.05.

Bez vědy a vzdělání nelze vyřešit žádný globální problém současného světa. Význam základního i aplikovaného výzkumu a vzdělání je o to větší, že jsme doslova zahlceni informacemi všeho druhu. Vyznat se v záplavě těchto informací, porozumět dnešnímu světu, je čím dál složitější. Lidé stále častěji podléhají dojmu, že univerzální hodnoty, na nichž po staletí stála a pořád ještě stojí moderní lidská společnost, jako jsou humanismus, tolerance, otevřenost, jež jsou nedílnou součástí demokracie, už neexistují, že je možné vše, ale úplně vše relativizovat. Univerzity jsou tu též od toho, aby jim připomněly, že tomu tak není, že tyto hodnoty stále existují a že stojí za to o ně bojovat.
http://cuni.cz/UK-7456.html

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Zdá se vám těžko srozumitelný konflikt na Blízkém východě? Pokus o stručné vysvětlení: My podporujeme irácký státní aparát v boji proti IS (Islámský stát). IS je náš nepřítel. Ale IS je podporován Saúdskou Arábií, která je náš přítel. Syrský president Asad je náš nepřítel a my podporujeme boj proti němu. Ale nepodporujeme IS, co proti němu bojuje, protože IS je náš nepřítel. Írán je náš nepřítel, ale Írán podporuje iráckou státní armádu, která je náš spojenec, v boji proti IS. Takže někteří naši spojenci podporují naše nepřátele a někteří naši nepřátelé jsou naši spojenci. Někteří naši nepřátelé bojují proti jiným našim nepřátelům a my potřebujeme, aby prohráli, ale zároveň nechceme, aby naši druzí nepřátelé vyhráli. Protože když budou nám nepřátelské síly poraženy, může se stát, že vítězné jednotky budou pro nás ještě horším nepřítelem.
Od neznámého autora.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) - Obama o neznalosti

Prezident Obama si s blížícím odchodem z úřadu zjevně užívá svobodu říkat, co si opravdu myslí.
Například velmi svobodně promluvil ke studentům Rutgersovy univerzity a části jeho proslovu by se měly otitulkovat do češtiny a promítat. Hodilo by se to třeba před středeční debatou o islámu v české Poslanecké sněmovně. Jeho projev totiž není jen o Donaldu Trumpovi, je také o Andreji Babišovi, Miloši Zemanovi, Milanu Chovancovi a Václavu Klausovi ml., kteří tak rádi říkají silná slova o muslimech a migrantech...

“Zkusím mluvit tak jasně, jak to jen umím. V životě ani v politice není neznalost ctností. Není cool nerozumět tomu, o čem mluvíte. Nevědomost není vzpourou proti politické korektnosti nebo pojmenováváním věcí takovými, jaké jsou. Je to prostě jen neznalost. Hodnoty jako upřímnost, vstřícnost, soucit, tvrdá práce jsou sice často důležitější než technické schopnosti nebo know how. Ale když naši lídři pohrdají fakty, nenesou odpovědnost za opakování lží a vymýšlení si - a zároveň lidé odmítají odborníky coby odtržené elity, máme problém. Když jsme nemocní, jdeme za doktorem, který absolvoval lékařskou fakultu a ví, o čem mluví. Když letíme letadlem, chceme, aby ho pilotoval vyškolený člověk. Tak proč najednou v politických otázkách jednáme jinak? Odmítání faktů, odmítání rozumu a vědy, to je cesta k úpadku.”

http://www.respekt.cz/denni-menu/obama-v-zivote-ani-v-politice-neni-neznalost-ctnosti

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Američanům volbu prezidenta nezávidím, někdy není z čeho vybírat, však to známe. Rád bych se mýlil, tak jako mnohokrát, ale Hillary mi připomíná skokana o tyči před rozeběhem, kdy už ve výrazu jeho tváře vidíte, že to neskočí. Na jednu stranu to vypadá, že bojuje hloupý Texas proti chytrému Washingtonu. Na druhou stranu bojuje křečovitá podvedená manželka proti úspěšnému podnikateli. Je mi to líto, ale vypadá to, že chytřejší polovina Ameriky nebyla schopna postavit lepšího kandidáta, než má hloupější protistrana, však to známe. Rád bych se ovšem mýlil.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) - Obama o neznalosti

Mrzí mne , že zatím o Vás Obama mlčí. Je to velká škoda!

Možná , že nás Obama v NB navštíví a budeme mít v Boru, vedle lavičky VH , Obamovo ticho.

Nahoru

Diplomaté: Turci posílají do Evropy jen nevzdělané Syřany

http://zpravy.idnes.cz/turecko-evropska-unie-syrane-uprchlici-recko-fax-/zahranicni.aspx?c=A160521_153548_zahranicni_jkk
Turci posílají do Evropy jen nevzdělané Syřany, zlobí se diplomaté
21. května 2016 15:57

Řada unijních zemí je rozladěná z přístupu Turecka, které sice na základě dohody s EU posílá do Evropy syrské uprchlíky, nenechává ale vycestovat ty s dobrým vzděláním a kvalifikací. Píše o tom německý týdeník Der Spiegel.
Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/turecko-evropska-unie-syrane-uprchlici-recko-fax-/zahranicni.aspx?c=A160521_153548_zahranicni_jkk

Nahoru

Re: Diplomaté: Turci posílají do Evropy jen nevzdělané Syřany

...tak proto jsi tady...

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) - a nenávisti!

Macháčkův komentář k vraždě britské labouristické poslankyně Jo Coxové:

"Dříve procházeli komentátoři a novináři přece jen nějakým výběrem. Dnes je na sociálních sítích komentátorem i soudcem kdejaký idiot, který má ovšem schopnost fanatizovat lidi. A jak vidíme, fanatizace a radikalizace skrze internet se rozhodně netýká jen muslimů."
Celý text:
http://www.lidovky.cz/machacek-v-britanii-se-vrazdilo-kvuli-obrane-eu-flv-/monitor-jana-machacka.aspx?c=A160617_125534_monitor-jana-machacka_ELE#utm_source=email&utm_medium=text&utm_campaign=lidovky.directmail

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) táhněte z naší zemé !

Táhněte z naší země! Jsou mezi vámi zločinci,které nemůžeme deportovat! Ničíte nám naši vlast! Padejte odkud jste přišli!
Ne, nejste v ČR na manifestaci svolané Okamůrou, Bartošem, Černochem či Konvičkou.
Ne nečtete blogy s vysokou karmou a čteností v českých denících.
Ne, nečtete diskuzní příspěvky a doporučované odkazy některých zarputilých "místních" přispěvatelů i-novin.
TAKTO JSOU DNES ČASTOVÁNI V GB ČEŠI, Poláci ,Slováci.
Pokud sledujete čt 24 Devadesátku po včerejších slovních útocích, jsou již napadáni příslušníci slovansky mluvících zemí i fyzicky. Dokonce se o to zajímá OSN a vyzvalo k zamezení takovýchto činů.
Dávám sem tento příspěvek schválně. Proti takovému chování jsem kategoricky vystupoval já, pan Tichý a pan Hudec.
Ti,co takové chování,dokonce proti válečným uprchlíkům schvalovali, ať se chytnou za nos.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5), sklízejí co zasili

Včera to schytal Fico od poslanců EU. Stěžuje si na vzrůstající nacionalismus a jeho nebezpečí. Proč? Sám ho na Slovensku rozpoutal.
Ale k nám. Povzbuzení nacionalisté takto diskutují pod článkem o popírání holokaustu německým AFD
....Podvod byla například existence plynových komor, dnes již dávno historicky vyvráceno mnoha důkazy.
...jen se snažil, aby popírání holokaustu bylo legitmní a v pořádku? :)
...konečně je třeba se podívat pravdě do očí, i když je někdy krutá
...jen jeden rekl, ze by to melo byt legitimni vyjadreni nazoru.
Shrnula to moudře jedna paní
Zuzana Kaufmanová 88467
Zdejší diskuse mě děsí, na iDnes se stěhují otevření nacisté
Mě to děsí už taky delší dobu.
Na Krompachu hajlovali dva mladíci. Podle toho, co jsem četl, prý příznivci AfD a Pegidy,V.Klaus již označil démonizaci AfD v německých politických a akademických kruzích i v médiích za absurdní a lživou
Dokonce visí na jejich volebních plakátech a propagačních materiálech. Je vítán bouřlivým potleskem
Jiří Weigl píše
Alternativa pro Německo je podle Václava Klause nadějný projekt a aktivně jej podporuje svými vystoupení na akcích strany, kdy se dokonce považuje i za „fanouška“ tohoto politického uskupení.
Nějak to s tím fanděním přepísk. A co Alternativa pro Česko, Bude? Vandasova konkurence?

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

VK těžce ujíždí. Čím dál víc. Myslím, že už není schopen domyslet následky svých výroků - pokud vůbec kdy byl. Jeho ego mu tragicky stíní výhled. A zacloněný výhled obvykle dříve či později způsobí havárii.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) to se děje pod českou vlajkou

Další čeští "vlastenci" se předvedli před muslimskou modlitebnou v Brně. Není třeba komentáře
https://twitter.com/PolitickyBizar/status/751399452796157952?t=1&cn=ZmxleGlibGVfcmVjc18y&refsrc=email&iid=685cc56a93e34da4bc36bf9a5accfc75&uid=3104440931&nid=244+272699392
Akce se jmenuje PRAVÉ ČESKÉ HODNOTY

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) to se děje pod českou vlajkou

samo se přetisklo dvakrát

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Pokud se Evropa mnohem důsledněji nezaměří na zajištění vnitřní bezpečnosti, a pokud budou evropské vlády stavět zájmy migrantů bez rozdílu nad zájmy a obavy vlastních obyvatel, budou posilovat radikální hnutí. Do tohoto schématu zapadá naivní a nebezpečná tolerance k závažným zločinům, vycházejících z islamistického podhoubí. A to především z důvodů udržování kontraproduktivního status quo, kdy je kritika některých negativních jevů nevhodná, či dokonce nepřípustná....

http://svobodneforum.cz/zeleni-kritizuji-zastreleni-islamskeho-teroristy-aneb-co-vede-evropu-do-pekel/

a z jiného soudku, škoda, že takhle mluví zrovna Zeman, obsah jeho slov lze 100% podepsat, je to ale velmi špatný president, na úrovni Havla:
http://www.liveleak.com/view?i=171_1455399136

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu -syrský žadatel o azyl odpálil

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/410080-vybuch-v-nemeckem-ansbachu-zranil-dvanact-lidi-naloz-odpalil-syrsky-zadatel-o-azyl.html

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

http://svobodneforum.cz/cesko-prijme-80-syranu-z-tureckych-uprchlickych-taboru/

ČR dostala před dvěma týdny od Vysokého komisariátu OSN složky migrantů, kteří mají o přesídlení zájem. Prověřují je tajné služby. „Postupujeme důsledně, především v souvislosti s důkladnými bezpečnostními prověrkami všech osob, jejichž přesídlení je zvažováno,“ uvedla Malá.
Syřané projdou před odjezdem z Turecka rychlokurzem českých reálií, po příjezdu je čeká azylový tábor. Charita ČR, která pro ministerstvo jako smluvní partner zajišťuje integraci cizinců, zatím nemám informaci o počtu migrantů ani době jejich příjezdu. „Postupujeme ale u všech stejně. Pokud projeví zájem o státní integrační program, hledáme pro ně podle individuálního plánu bydlení, pomáháme s jazykovými kurzy a nalezením práce. Spolupracujeme při tom s neziskovými organizacemi i obcemi,“ řekl deníku generální sekretář charity Jakub Líčka.

PS: Protrpěl jsem si doporučeného (populistu) Zemana, ale sorry, rozhodně nelze 100 % podepsat. Naštěstí má vláda víc rozumu.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Zeman vskutku perlí. Potřebuje jednostranné posluchače. Ty miliony turistek co navštívily letoviska v Severní Africe, Turecku apod. jistě mají zkušenosti s mlácením dle Koránu.
My, ta skvělá Evropská kultura , která dle Bible vynalezla Inkvizici a upalování, obracela "divochy" s miliony obětí na pravou víru v Africe, S.aJ.Americe, Australii atd. tohle přeci neděláme.
Naopak dali jsme světu dvě světové války s 200 mil. obětí , nacismus a komunismus s 120 mil. obětí.
Ale co je to proti muslimům, cikánům a podobným čmoudům, na které lze hodit vše, že.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5), kdo je užitečným idiotem IS?

V čele IS jistě nejsou blbci. Nenávidí demokracii, sjednocenou Evropu a její vlády. Na otevřený konflikt nemají a tak se uchylují k teroristickým akcím jednotlivců, nejlépe duševně narušených ,jako ten Němec, co to napálil s letadlem plným pasažerů do Alp.
Paranoidní a hysterické reakce "dobrých" Evropanů na teroristické útoky Islamistů jsou tak ta nejlepší voda na mlýn těchto teroristů. Označit za příčinu útoku myšlenky druhého nejpočetnějšího náboženství na této planetě je skvělý způsob, jak pomoci extremistům získávat nové rekruty. Známé výroky typu mrtvý muslim je dobrý muslim, každý terorista je muslim, až se dostaneme k moci, nameleme muslimy do masokostní moučky, postavíme pro ně koncentrační tábory, pomáhají radikalizaci zejména mladých muslimů lépe než náborové videa Islámského státu. Čím více radikálů, tím více dalších útoků. A tím více další hysterie.
Evropský humanismus, lidská práva a svobody, to je přeci to, proti čemu IS bojuje.
Tyto hodnoty jsou nahrazovány těmi, jejichž společným jmenovatelem je zjevný rasismus, xenofobie a předsudky.
Pro IS lepší, než náborová videa. Zatím nad Evropany v taktice vedou minimálně 3:0.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5), kdo je užitečným idiotem IS?

Vzpomeňme na Breivika, jehož pokračovatel David Sonbole, střílel v Mnichově do mladých muslimů i křesťanů s pokřikem - jsem Němec,..vy zas.aní cizinci! Devět mrtvých, z toho 6 muslimů.
V Nice zemřelo taky přes 30 muslimů, kteří slavili Rovnost,svornost, bratrství.
Ale po tom kolik bylo muslimů musíme pátrat. Že byl Sondole iránského původu, je zapotřebí zdůrazňovat vždy a všude.
Breivik, ochránce Evropských hodnot a obdivovatel V.Klause, pouze zastřelil 77 studentů, jak vypověděl. Chtěl postřílet všech 230 mladistvých. Taky vyhodit do povětří vládu a premiérce uříznout hlavu.
Pilot Lubitz to napálil se 150 cestujícími do skal Alp.
Kolář v Uherském Brodě postřílel 8 náhodných návštěvníků restaurace. Bývalý policista spustil palbu do exekutorů, žena propuštěná z psychiatrie vraždila ještě týž den...atd. Jména se ani nedovíme.
Omlouváním šíleností našinců a zaslepenou nenávistí vůči islámu si příliš nepomůžeme. Pokud chceme slavit úspěchy v boji proti terorismu, je prvním krokem přesná racionální analýza toho, co se stalo a teprve poté volba nejvhodnějších prostředků, kterými se bránit.
Bohužel takovou analýzu dodnes nemáme. Tak se soustředíme pod vedením Zemana, Klause st i ml. na jednoduchá řešení. Pro jednoduché lidi

Nahoru

vědci proti strachu Kněze přinutili pokleknout pak ho zavraždili

Kněze ve Francii útočníci donutili pokleknout, pak ho zavraždili
Kněz Jacques Hamel, jehož při ranní mši v kostele v Normandii podřezali dva útočníci, byl donucen kleknout si, než ho zavraždili.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/410283-kneze-ve-francii-utocnici-donutili-pokleknout-pak-ho-zavrazdili.html

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Ještě to dát třeba do Cvikovského zpravodaje, nebo Novoborského měsíčníku. O popularitu a rozsévání strachu jim jde přeci především, jak řekl dnes na čt 24 Cyril Höschl

Nahoru

Muslimové ohrožovali koupající a vykřikovali Allahu Akbar

http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/muslimove-ohrozovali-koupajici-a-vykrikovali-allahu-akbar/
Muslimové ohrožovali koupající a vykřikovali Allahu Akbar

Muslimové ohrožovali a uráželi koupající se v bazénu v Severním Porýní-Vestfálsku v Geldern.

Nahoru

Profesor Pavel Pafko: Křesťané a muslimové

Podle uznávaného chirurga Pavla Pafka nemůžeme ani v souvislosti s každodenními teroristickými útoky tvrdit, že neúcta k životu je specialitou lidí ze Středního východu nebo Asie. „Křesťané byli schopni možná daleko větších zvěrstev, než jsme schopni vnímat dnes,“ říká profesor Pafko

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Profesor-Pavel-Pafko-Krestane-byli-schopni-mozna-daleko-vetsich-zverstev-nez-islamsti-radikalove-446474

Nahoru

uprchlík znásilnil 79letou důchodkyni na hřbitově

Uprchlík z Eritreje znásilnil na hřbitově v Německu 79letou důchodkyni
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/410359-uprchlik-z-eritreje-znasilnil-na-hrbitove-v-nemecku-79letou-duchodkyni.html

Nahoru

Bohužel se vytisklo 2 krát

Bohužel se vytisklo 2 krát

Nahoru

Znásilnění? Kam se hrabou na Čechy !

Výzkum na 1034 ženách
má 32% českých žen starších 15 let osobní zkušenost s fyzickým nebo sexuálním násilím.
Počet odhadovaných skutků znásilnění v Česku je podle různých zdrojů mezi 7500 a 20 000
Pouze 2% pachatelů je odsouzeno
Velmi znepokojivé je zjištění, že výrazná část společnosti považuje ženu za znásilnění za určitých okolností spoluzodpovědnou. Téměř polovina (45%) lidí se domnívá, že žena je za znásilnění zcela nebo částečně zodpovědná, pokud se chovala koketně. Zhruba stejný počet respondentů (43%) jí připisuje spoluzodpovědnost v případě opilosti. Podle mnohých si žena o znásilnění “koleduje” také pokud je vyzývavě oblečená (myslí si to 37% respondentů), pokud neřekla jasné “ne” (37%), pokud sama prochází opuštěným místem (35%), nebo pokud se o ní ví, že měla mnoho partnerů (28%).

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) Teroristé mají zbraně i z Čech

Abdeslam si vloni užíval léto v Nitře a sehnal výzbroj pro celou buňku.Ze Slovenska pochází i zbraň mnichovského teroristy. Válka je živena zbraněmi českých obchodníků a obrat je přes miliardu Kč.
„Potřebuju čtyřicet tisíc kalašnikovů ze sedmdesátých let. Pojďme se domluvit na cestě a na ceně, pro mě přihoďte deset procent"
Podobné věty znějí v centru Prahy poměrně často
„Stačí se podívat na mapu. Praha má dobrou polohu, jsou tady všichni. Od Abdulů přes Mohamedy až po Seržu a Vasila. “ vypráví Čestmír - jednatel firmy, která sídlí v nenápadném domě uprostřed metropole a nemá ani funkční webové stránky. Má ovšem něco jiného: povolení Ministerstva průmyslu a obchodu, díky němuž může nabízet a vyvážet do zahraničí vojenský materiál. A také miliardové obraty.
„Množství, kdy už má smysl se o tom bavit, začíná někde na 20 až 30 tisících společně s municí,“

„Že to končí částečně v Islámském státu, to je každému jasné. Ale pokud ukáže papíry, tak je mi jedno, kam to zboží jde. Já jsem čistý, mám obchod se stranou, kterou mi ministerstvo průmyslu povolí. A že to jde někam jinam? Válka se musí živit z obou stran, protože kdyby se obě strany nepodporovaly, tak skončí válka i celý tenhle průmysl,“ uzavírá Čestmír.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/nakup-zbrani-pro-teroristy-v-cesku-duk-/zahranicni.aspx?c=A160505_132840_zahranicni_mlb

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) Němci to začínají chápat

V posledních dnech se při čtení novinových zpráv zdá, že zlo přitahuje další jedince, kteří páchají vražedné útoky s cílem zabít co nejvíce nevinných obětí. Série ataků na náhodně vybrané občany v Německu vyvolává řadu otázek
Kromě debaty o integraci převážně muslimských uprchlíků do německé společnosti, zaznívají i hlasy o omezení nenávistných komentářů na internetu. Navíc po oznámení útoků se rychle najdou komentáře na Twitteru a Facebooku odsuzující především muslimskou komunitu jako celek.
Než se celý incident podaří objasnit, na internetu už kolují stovky „zaručených zpráv", jak to „bylo".

Ano,neustálé šíření zpráv co muslim,to zločinec povede jenom k frustraci a protireakci. Zatím to jsou převážně mladíci s psychickými problémy. Jejich činy a jejich popularizace pouze povede k tomu, že přibudou další, kteří se stanou "slavní" díky mediím.
IS : EU 4:0

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Rozumná analýza Josefa Boušky v Respektu:

Svět se změnil, říkají mnozí. „V sousední zemi se vraždí, v sousední zemi už nemůžete jet vlakem. Tohle je svět, jaký chcete pro sebe a své děti?“ ptá se školský expert ODS Václav Klaus ml. a kvůli ochraně hranic chce vystupovat z EU. Spousta lidí vyděšených televizními záznamy přikyvuje. Rozum vypíná, paměť nefunguje...
Strach je přirozenou reakcí na hrůzy terorismu, to však neznamená, že reakcí správnou. Téměř jakýkoli druh úmrtí včetně pádu ze žebříku a utonutí ve vaně (díky Peteru Lelovičovi za statistiky) je pravděpodobnější než možnost, že v Evropě padnete za oběť teroristovi. Řadu lidí takové prohlášení rozpaluje do běla, protože si do něj projektují neúctu k obětem teroru nebo jeho bagatelizaci. Není to ani jedno: každá vražda je odporný zločin zasluhující maximálně tvrdý trest, a masové zabíjení obzvlášť.
Statistika má pouze ukázat stupiditu tvrzení o tom, jak se už v Německu kvůli zabijáckým islamistům nedá jezdit vlakem; pokud chcete brát Klause juniora vážně, pak se krom vlaků a vany vyhněte zejména autům, kde šance na úmrtí roste oproti terorismu cca stonásobně...
Jak se tedy bránit? Pravdivá odpověď zní, že spolehlivá ochrana nikdy neexistovala a není ani teď. Sebedůkladnější bezpečnostní opatření nedokážou odhalit všechna nebezpečí, zejména ne osamělé fanatiky s nožem, mačetou nebo náklaďákem. Nedokáže to Izrael s mimořádně propracovaným bezpečnostním systémem, nedokážou to Američané ani Japonci; a nedokážeme to my.
Nebezpečí lze jen snížit kombinací různých opatření...

https://www.respekt.cz/externi-hlasy/boj-proti-teroru-ma-reseni-ale-nechceme-ho-slyset

Nahoru

Vítěz bude ten, kdo přesvědčí lidi,že bombardování nemá smysl

Vítěz bude ten, kdo přesvědčí lidi. Bombardování nemá smysl, říká zajatec IS:
Pro nové teroristy je vraždění cílem, všechny neuhlídáme, říká analytik
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/rozhovor-oldrich-bures-terorismus-evropa-fjk-/domaci.aspx?c=A160802_171736_domaci_ane

Nahoru

Co také řekl autor článku Oldřich Bureš

V Evropě je asi 1 830krát větší pravděpodobnost, že vás zasáhne blesk, než že budete obětí teroristického útoku, v USA je 40x větší pravděpodobnost, že vás zastřelí policista, než že vás zastřelí terorista.
„Po každém teroristickém útoku se občané považují za potenciální oběti dalšího teroristického útoku. Ač statisticky vzato, pokud zítra vybuchne nějaká bomba v pražském metru, s největší pravděpodobností den poté tam další bomba nevybuchne. Většina Pražanů ale tím metrem nepojede, protože budou uvažovat o tom, že to cestování metrem není bezpečné,“ popsal šíření atmosféry strachu Oldřich Bureš
Už nás prosím NESTRAŠTÉÉÉÉÉÉÉÉ !!!!!!
Já se bojím BOUŘKÝÝÝÝÝÝÝ !!!!!

Nahoru

Útoků bude přibývat, Evropa leží na zádech

http://video.aktualne.cz/dvtv/drbohlav-utoku-bude-pribyvat-prozivame-souboj-civilizaci-evr/r~e1e9c97c594811e6851c002590604f2e/

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Co řekl Drbohlav...Média se podle něj při zobrazování jednotlivých útoků chovají velmi neobratně, zmiňují detaily, které v lidech vyvolávají strach. Velkou roli taky hraje nápodoba.
Tak nevím,kdo to neustále šíří. Postraumatický syndrom z různých důvodů je podhoubím pro masové vrahy. Tak houšť a větší kapky. Ať mají vzory a konají.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Prázdní lidé se plní strachem.

Nahoru

Plní lidé

Pravda pravdoucí, pane Mirku! Plní lidé se vyprazdňují guttalaxem, případně krouží a rozšiřují kruhy nad čapími hnízdy a připos*aně zvedají volební prapor proti několika cizákům...

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) Babiš má jasno

https://www.novinky.cz/komentare/411442-komentar-babis-vzkazuje-kulidakisovi-mrknete-obcas-na-mapu-treba-vam-neco-dojde.html
Mimo jiné Babiš tvrdí:
To je sice pravda, panu Kulidakisovi ale zřejmě při přemýšlení uniklo, že opakovaně mluvím hlavně o stavbě plotů na pevnině a o Řecku jako o dlouhodobě slabém místu EU, a to nejen kvůli migraci. Řecko leží zcela izolovaně mimo zbytek Schengenu, což je v systému volného pohybu lidí naprostá anomálie.
Možná by stálo za to, aby se pan Kulidakis podíval na mapu Schengenu, a třeba mu přitom něco dojde. Například to, že to takhle nemůže pokračovat dál, tedy pokud celá Evropa nemá rezignovat na bezpečnost svých občanů.
Přitom právě její zajištění je hlavním úkolem všech politiků. Řecko v Schengenu by pro Evropu nebylo problémem, pokud by bylo schopno, ale také odhodláno bránit vnější hranici a pokud by mu v tom ostatní členské země pomáhaly. O to se ale nikdo nesnaží.
Druhou možností je vytvořit ze Schengenu celistvý prostor bez Řecka s plotem, který se na pevnině táhne od Baltu po Jadran, prostor, který přístup po moři brání vracením lodí a likvidací pašeráckých band, tak jako to dělá Austrálie.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) Zbavme se strachu

Vynikající článek Luboše Dobrovského. O těch co za každou cenu šíří fanaticky strach.
I zde mají někteří naprosto jasno, proč šířit strach, protože , kdo není ochoten přijmout kolektivní strach a z něho pocházející kolektivní nenávist třeba k jinověrcům, je nepřítel a zrádce. Zase touží po jednolitém stádečku

Některé z myšlenek

Česká společnost je již poměrně dlouho vyzývána k nenávisti. Vyzyvateli jsou zejména nejvýše postavení čeští politici. Instrumentem vyvolávajícím nenávist je strach. Strach z uprchlíků, strach z islámu, strach z možného volebního vítězství opozice, strach z odpovědnosti za vyslovené, strach z odpovědnosti za sebe sama, za vlastní život, strach z očkování, strach z možného válečného konfliktu, strach z Evropské unie, strach vůbec.

Vystresovaný dav hledající viníky svého stresu. A nalézají je. Nalézají je s podporou pana prezidenta tu v islámu, tu v české kavárně, kam pan prezident posílá každého, kdo se mu svou kultivovaností a vzděláním a vůbec jiným názorem protiví, dobře si vědom, že kavárna asociuje s kavárenským povalečem

Za prezidentem v té snaze přeměnit společnost v dav, ztrácející se v rozpacích z politické bezprogramovosti, nezaostává ani ministr financí se svým sice věcně ubohým, ale bohužel působivým „všichni kradou" a „všichni lžou", včetně premiéra, jak jsme mohli slyšet a číst.

http://www.dotyk.cz/komentare/lubos-dobrovsky-zbavme-se-strachu-zachovame-si-svobodu-volby-20160811.html

P.S. O komunistech oslavujících někdejší pohraničníky střílející po nevinných lidech unikajících z nesvobody totalitního státu a Klementa Gottwalda, podpisujícího rozsudky smrti nad svými nevinnými politickými odpůrci, není třeba se rozepisovat. Vytváření nepřátel, které je nezbytné likvidovat, pokud možno fyzicky, je základem jejich někdejších i dnešních politických snah.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Je to pořád stejné, po staletí. A bojím se, že i po další staletí bude. Tak aspoň, že si pár lidí zachová zdravý rozum a nepodléhá tomu davovému šílenství. Potřebovali bychom takové mezi politiky. Jinak vidím budoucnost dost černě.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) Neff!

Neffovu poznámku ke dni si určitě přečtěte celou:
http://neviditelnypes.lidovky.cz/triumfujici-blbstvi-0l7-/p_cirkus.aspx?c=A160817_221917_p_cirkus_nef#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=pes_neviditelny&utm_content=main

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Stačí říci, že článek je o Pražském / Uzavřeném / Hradě a bezpečnostních opatřeních
Teroristé vyhledávají davy, aby mohli odpálit své nálože...
Pročež takové místo vzniklo u vstupu na Pražský hrad, místo obývané velkohubým bojovníkem proti terorismu Milošem Zemanem....
lze konstatovat, že teroristé dosáhli taktického vítězství: využili kombinace blbosti a posranosti a vyvolali viditelně vyšší stupeň nevraživosti ba nenávisti ke všemu, co zavání islámem.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

už i Svobodné fórum vyvolává strach, nenávist a odpor proti běžencům, uprchlíkům před válkou, kteří nutně potřebují pomoci a jsou pro nás, Evropany, přínosem. Jak si může třeba někdo dovolit napsat, že imigrace zničila Švédsko!!??
http://svobodneforum.cz/selektivni-humanismus-spravedlnost-nebo-vysmech-obetem/

Další příklad netoleratnosti, omezenosti a vyvolání různých negativních nálad a fóbií; proč by se každý nemohl koupat v oděvu, který mu je příjemný, není to diskriminace? Samo, že je!!
http://svobodneforum.cz/udalosti/nice-se-pridalo-k-letoviskum-ktera-zakazala-burkiny/

Uprchlíkům je potřeba pomáhat, jsou to většinou vzdělaní lidé a celé rodiny, děsivý je třeba stav v Calé:
http://svobodneforum.cz/udalosti/v-taboristi-u-calais-je-6900-migrantu-nejvic-od-jeho-vzniku/
http://globe24.cz/svet/10898-uprchlik-v-calais-napadl-motorovou-pilou-ridice-nakladaku-brzy-tam-vypukne-valka-vola-britanie
A to tam chtějí místní povolávat armádu! Místo toho, aby se situace řešila vstřícně pro potřebné. Například, rozdělit rodiny do zemí Evropy, darovat jim domek, auto a rentu a všichni budeme spokojení a navzájem se kulturně obohacovat. Ale proč hned násilí proti bezbranným uprchlíkům, kteří bojují o holý svůj život.

A tohle, to je už jen největší propaganda, divím se, že to ještě nikdo z levicových aktivistů neoznačil za hoax, vždyť je to do očí bijící podvod a nenávistné štvaní:
http://svobodneforum.cz/mlada-syranka-odkryva-pozadi-masove-imigrace-z-blizkeho-vychodu/

Je potřeba se nebát, být otevřený a vítat. Tihle to dělají dobře:
https://www.afed.cz/text/6300/uprchlici-vitejte
http://www.rozhlas.cz/radiowave/spolecnost/_zprava/uprchlici-vitejte-nemecti-a-rakousti-studenti-ubytovavaji-migranty-ve-sdilenych-bytech--1517812
jiný příklad hrdiny:
http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/uprchlici-vitejte-v-nemecku-pribeh-ridice-zaplavil-internet_352177.html

A když každý z nás udělá maximum pro dobrou věc, nebude potřeba použíti ani výše zmíněného Guttalaxu ;-)
Příjemnou sobotu, i celý víkend :-)

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Tak pan Beneš už zase používá ironii, jak říkávaly naše děti, a předvádí, jak se dělá propaganda:

Z doporučených článků je nejzávažnější polemika o evropské spravedlnosti nad vraždou ve Švédsku (ovšem výrok "imigrace zničila Švédsko" pronesla matka oběti). Úřední zásahy a soudní postupy mohou někomu připadat málo přísné, ale přece nechceme najednou omezit civilizační pravidla právního státu (pro všechny, tj. i pro nás)? V článku jde o možné pochybení jednoho švédského soudu, mě to taky pobouřilo, ale o tématu se jistě budou dál přít i odborníci.

O tom, že Švédsko nebo Francie leckde nezvládají migrační problémy, přece už dávno víme.

Svobodné fórum zveřejnilo dopis Syřanky o několika odstrašujících případech uprchlíků už před rokem - 26.09.15 - takže formulace "už i SF..." má vyvolat nepravdivý dojem, jak by se SF právě teď probudilo. Mimochodem: neznáte ze svého okolí příklady ne-uprchlíků, kteří taky zneužívají sociální pomoc?

Situace ve zvládání uprchlické vlny se měsíc po měsíci podstatně mění, takže by bylo přiměřenější upozorňovat na současný stav. Poslední tři ironizované články jsou z loňského července, srpna a prosince...

Celé mi to, pane Beneši, připadá jako podivná reakce diváka u požáru. Místo toho, aby vzal taky do ruky kýbl, nebo aspoň nepřekážel, jen kibicuje a s pobavením konstatuje, kde to hoří líp a kterej hasič něco nezvládnul nebo zvoral...

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Škoda, že se na Svobodném foru, kde se člověk dočte, jak zničil jeden imigrant Švédsko útokem nožem, nepíší další podobné články.
Třeba jak neimigrant Simon S. zničil Švýcarsko. Napadl přeci ve vlaku šest lidí nožem a hořlavinou, včetně šestiletého děcka. Dva mrtví.
Před pěti dny zase zničil Rakousko šedesátiletý neimigrant, který napadl opět ve vlaku dva mladé muže a způsobil jim vážná bodná poranění.
V Čechách nyní kvete byznys se zbraněmi vyvolaný šířením paniky a strachu.Přestože téměř 40 procent lidí si myslí, že by zvyšující se počet legálně držených zbraní v Česku mohl vést ke snížení bezpečnosti.
"Kulomet do každé rodiny, pistole do každé dámské kabelky. Střelivo dotované státem a výcvik zdarma,“ radí např. Klára Samková .
V USA, kde je držení zbraně základním právem, zemře ročně legálně drženou zbraní 10 000 lidí. Brzo půjdeme v jejich šlépějích. Ale co je to proti uprchlíkům, že....

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) - Omran v sanitce

...a tohle se mezitím děje prakticky denně v Aleppu i jinde "díky" vzorné spolupráci Assada s Putinem!
https://www.theguardian.com/world/2016/aug/18/boy-in-the-ambulance-image-emerges-syrian-child-aleppo-rubble

http://www.lidovky.cz/hruza-valky-na-jedinem-zaberu-dite-s-prazdnym-pohledem-si-utira-krev-z-cela-1tq-/zpravy-svet.aspx?c=A160818_114811_ln_zahranici_msl

http://www.lidovky.cz/bratr-zraneneho-chlapecka-jehoz-fotografie-obletela-svet-zemrel-na-nasledky-zraneni-g3u-/zpravy-svet.aspx?c=A160821_101526_ln_zahranici_ele#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=ln_lidovky&utm_content=main

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)Chybí zákon o islámu.

https://www.novinky.cz/domaci/412437-zastupce-ombudsmanky-chybi-nam-zakon-o-islamu.html

Chybí nám zákon o islámu, říká Křeček.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) Křeček a Přibáň

Křeček mluví mj. o tom, že máme zákonem upravenu katolickou církev. Jakým a proč? Zákon o (všech!) církvích a náboženských společnostech už máme (3/2002 Sb.). Jestli myslí restituční zákon, to je přece něco úplně jiného?
Ale líbí se mi, že Vltavín konečně taky doporučuje rozhovor s tvrzením "zákaz islámu je pitomost, nemůžeme přece zakázat víru" :o)

Víc se mi líbí výzva Dana Přibáně:
Žádný odvážný čin nebyl nikdy bez rizika. To, že jsme malá země rozlohou, neznamená, že musíme být malá země myšlením. Mnohem více než teroristů se bojím lidí, kteří jsou vyděšení už teď, kdy největším ohrožením života je jízda po D1 v pátek odpoledne. Už teď kolem sebe kopou, a kdyby se opravdu něco stalo, budou to oni, kdo budou nebezpeční, sobečtí a první na útěku. Až se opravdu něco stane, chci mít kolem lidi zvyklé pomáhat.
Máme dvě možnosti: Zavřít se tu za plotem s iluzorním pocitem bezpečí (jako když si dítě schová hlavu pod peřinu) a prostě je nechat chcípat, nebo se postavit vlastnímu strachu a ty lidi dočasně a s rozmyslem přijmout. I s pakáží, co se k nim může přimíchat. Odvaha je na půl cesty mezi strachem a nerozvážností. Takže jasná pravidla, tvrdý a pragmatický přístup, ale žádné výmluvy na to, že mohou být nebezpeční. Jsme v situaci, ze které se nedá vykroutit, děje se tady a teď a veškeré odvážné činy se děly tady a teď. Nechci strach, nechci nezodpovědnost. Chci odvahu!
http://svobodneforum.cz/dan-priban-o-odvaze-ktera-tu-chybi/

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) Křeček a Přibáň

Pane Tichý, opět si to špatně vykládáte. Politický islám by měl být pochopitelně v Evropě zakázán.

Pan Křeček hledá cestu. Třeba ji najde, tu správnou, někdo jiný.
Pane Tichý psal byste stejně,, kdyby Vašemu synovi, nebo manželce, nebo vnukovi uřízli hlavu?

Já se domnívám, že byste mi to vysvětlil.

Již v minulosti jsem Vám psal (Vy jste odpověděl, že blafuji), že mne kdysi o půlnoci v Machačkale na nádraží, obstoupila skupina 6 muslimských mladíků a s kudlami v ruce mne přinutili sundat krátké kalhoty a obratem si navléknou dlouhé džíny. Pro úplnost uvádím, že i oni měli džíny. Vypadali evropsky.
To se odehrávalo cca v roce 1980 a přihlíželi tomu místní sovětští milicionáři, kteří tento příběh jako "neviděli".
Dva dny před tím jsem šel ve stejně krátkých kalhotách ( byly dlouhé těsně nad koleny, nic mi nekoukalo)
v Grozném s manželkou okolo textilky ( výroba koberců). Náhle se před textilku vyhrnula hezká mladá děvčata. Začaly na mne křičet , hulákat později i házet kaménky. Jeden pán v tramvaji mi oznámil, ať se raději obléknu, že by mne někdo, kvůli těm krátkým kalhotám) mohl zavraždit.
Že je to možné jsem pochopil až v Machačkale.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

No jo, s vámi se dost špatně diskutuje. Jako obvykle. Proč bychom měli probírat vaše dávné zážitky ze SSSR? To chcete zavést zákonem hrozbu smrtí za hidžáb nebo burku na veřejnosti?

V zákoně o církvích je např. tenhle paragraf 5, Podmínky vzniku a působení církví a náboženských společností:
Vznikat a vyvíjet činnost NEMŮŽE církev a náboženská společnost, jejíž učení nebo činnost sleduje porušení práva nebo dosažení nějakého cíle nezákonným způsobem, zejména pokud
a) popírá nebo omezuje osobní, politická nebo jiná práva fyzických osob pro jejich národnost, pohlaví, rasu, původ, politické nebo jiné smýšlení, náboženské vyznání nebo sociální postavení,
b) rozněcuje nenávist a nesnášenlivost,
c) podporuje násilí nebo porušování právních předpisů,
d) závažně narušuje veřejnou mravnost, veřejný pořádek nebo veřejné zdraví,
e) omezuje osobní svobodu osob zejména tím, že využívá psychický nebo fyzický nátlak k vytvoření závislosti, která vede k fyzickému, psychickému nebo ekonomickému poškozování těchto osob nebo jejich rodinných příslušníků, k poškozování jejich sociálních vazeb včetně omezování psychického vývoje nezletilých nebo omezování jejich práva na vzdělání4), nebo zabraňuje nezletilým přijmout zdravotní péči odpovídající zdravotním potřebám, nebo
f) je její učení utajováno vcelku nebo v některých částech, stejně jako organizační struktura církve a náboženské společnosti a vazby na zahraniční složky, je-li částí církve nebo náboženské společnosti působící mimo území České republiky.

To vám (a JUDr. Křečkovi!) nestačí? Co dalšího byste do zákona zapracoval? Jaká je vaše definice "politického islámu"? Víte vůbec, že u nás legálně funguje Muslimská obec, Islámská nadace v Praze a v Brně, Všeobecný svaz muslimských studentů?
O tom, že muslimové zatím nemůžou fungovat jako plnohodnotná církev, jsme už diskutovali dřív. (Podmínkou by totiž bylo zveřejňování výročních zpráv o činnosti po dobu nejméně 10 let.)

Nahoru

KONVIČKOVCI SI HRÁLI NA ISLAMISTY

BEZ KOMENTÁŘE

http://zpravy.aktualne.cz/domaci/konvickovci-si-hrali-na-islamisty-v-centru-prahy-vydesili-tu/r~d1a3220667a911e6a3e5002590604f2e/?utm_source=atlasHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-0

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Mnozí se bojí, že k nám přijdou islámští teroristi. Nepřijdou. Nemusí. Svoje lidi tu už přece mají. Konvičku, Vandase, Okamůru a další..

Nahoru

Trochu o politickém islámu. Šaria. Vy snadno zjistíte co cituji

http://klara-news.cz/sites/klara-news.cz/files/cast_1.2
Šaria V DNEŠNÍ EVROPĚ Při pohledu na islám v dnešní Evropě vidíte, jak bude vypadat Amerika za 20 let. Proč? Jednání muslimů v Evropě je založeno na právu šaría, stejném právu šaría, které se dnes začíná uplatňovat v Americe. V určitých denních dobách se doprava v londýnských ulicích zastaví, protože muslimové zaberou ulice k provádění modliteb. Politický akt založený na právu šaría. V Evropě existují celé oblasti, kam nemuslimové v podstatě nemají přístup, včetně policie. Jedná se o uzavřené islámské enklávy, kde žijí jen muslimové. Jediné právo platící pro muslimy je založeno na právu šaría. Anglikánský biskup v Anglii vyzývá, aby pro muslimy platilo islámské právo. Biskup dodržuje právo šaría. Ve školách se mohou používat jen texty neodporující islámu – toto je založeno na právu šaría. Křesťané mají zakázáno promlouvat k muslimům o křesťanství, nesmí jim ani dávat literaturu. Jedná se o politický důsledek založený na právu šaría, který je uplatňován britskými soudy. Znásilnění spáchaná muslimy jsou v některých částech Švédska tak častá, že švédská vláda zakázala policii při vyšetřování shromažďovat jakékoli údaje, které by poukazovaly na islám. Znásilnění je součástí islámské doktríny, uplatňované vůči nemuslimským ženám. Hromadné muslimské demonstrace v Londýně požadují zrušení britského práva a nastolení práva šaría pro všechny lidi bez ohledu na jejich náboženství. Toto politické jednání je založené na právu šaría.
TŘI POHLEDY NA ISLÁM Na islám je možné nahlížet třemi způsoby. Úhel pohledu závisí na tom, co si myslíte o Mohamedovi. Pokud věříte, že Mohamed je Alláhův prorok, pak jste věřící. Pokud tomu nevěříte, jste nevěřící. Třetí úhel pohledu se týká těch, kteří se islámu zastávají. Zastánci nevěří tomu, že Mohamed byl prorok, ale jsou vůči islámu vstřícní, aniž by o islámu něco skutečně věděli. Zde je příklad těchto tří úhlů pohledu: V Medíně seděl Mohamed vedle své dvanáctileté manželky a celý den sledovali, jak mečem stínají hlavy osmi stům židů.1 Byly jim sťaty hlavy, protože řekli, že Mohamed není Alláhův prorok. Muslimové pokládají smrt židů za nezbytnou, protože popírat Mohamedovo proroctví bylo – a zůstává – urážkou islámu. Židům byly sťaty hlavy, protože takový je Alláhův trest. Nevěřící se na tuto událost dívají jako na důkaz islámského násilí ve jménu džihádu a jako na špatný čin. Zastánci říkají, že se jednalo o historickou událost – že všechny kultury mají ve své minulosti násilí a nemělo by docházet k žádnému odsuzování. Ve skutečnosti ještě nikdy nečetli žádný ze základních textů islámu, ale mluví o islámu věrohodně a rozhodně. Podle různých úhlů pohledu bylo zabití osmi set židů: tragédií, dokonalým svatým činem, další historickou událostí, přičemž byly spáchány i horší.

Co byste pane Tichý dělal , kdyby Vašemu synovi, nebo Vaší manželce, uřízli hlavu. Co kdybyste třeba nedávno tančil v Paříži.....

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) Ach jo!

"V určitých denních dobách se doprava v londýnských ulicích zastaví, protože muslimové zaberou ulice k provádění modliteb? Hromadné muslimské demonstrace v Londýně požadují zrušení britského práva a nastolení práva šaría pro všechny lidi bez ohledu na jejich náboženství?" atd.
Byl jsem v Londýně nedávno sice jen týden, ale TOHO bych si teda určitě všimnul :)
Kde máte fotky nebo videa - londýnští Konvičkové by to přece určitě zdokumentovali?

Mám stále větší pochybnosti o vašem oblíbeném doktorovi W., stačí přečíst pár úvodních stránek (neumělého) překladu jeho knihy, na který odkazujete. Ani brněnské CSPI mě nepřesvědčuje, na jejich stránkách nenajdete vůbec žádné jméno, dokonce ani překladatele té brožury. Anonymové žádnou důvěru nevzbuzují.

Neobjevujete zase Ameriku? Dr. Ivan Hrbek a prof. dr. Karel Petráček vydali svou monografii MUHAMMAD v edici Portréty (Orbis) už v roce 1967. Abych o jeho životě a o islámu něco věděl, nepotřebuju příručky doktora W.

Ale řeč byla přece o něčem úplně jiném!
To vám (a JUDr. Křečkovi!) platný zákon nestačí? Co dalšího byste do něj zapracoval? Jaká je vaše definice "politického islámu"? A kde ho v ČR vidíte?

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) Dva pohledy na husitství

Stránky Chomutova
žilo v něm mnoho zámožných měšťanů, téměř všichni německé národnosti, a navíc i dost řádových kněží a urozených osob, které se sem uchýlily před blížícím se nebezpečím. Nenávist si tedy husité dokonale vychutnali po porážce: většinu obyvatel zabili nebo upálili a neušetřili ani ženy. Zahynulo tak asi 2 200 lidí, zbylo jen několik žen a dětí a 30 mužů, které husité nechali na živu, aby měl kdo pochovat mrtvé.
Německý Brod
.Dalšího dne, tedy 10. ledna, zahájil Žižka vyjednávání s veliteli města o kapitulaci. V jeho průběhu však část husitů vnikla do města a během několika dalších hodin pobila posádku i mnohé obyvatele, snad na 1500 lidu obojího pohlaví.
Prachatice
..dobýváno husitskými vojsky - poprvé 25. dubna 1420, podruhé 12. listopadu 1420. Druhý útok byl pro město a jeho obyvatele tragický - většina obyvatel byla pobita, někteří byli upáleni v sakristii kostela.
Málokterou oblast postihly husitské války tak těžce jako výtvarné umění. Husité vyplenili početné kláštery a kostely a během obrazoboreckých bouří zničili mnoho vynikajících uměleckých a literárních děl.
DVA POHLEDY NA HUSITSTVÍ
Tak nevím, kdo měl pravdu. Jestli Palacký, který tvrdil, že Lipany byly porážkou české demokracie.Nebo, že husitství je základem budování českého státu a naším největším přínosem Evropě.
A nebo Josef Pekař, asi náš největší historik, který napsal...
že porážka polních vojsk byla porážkou zhoubců zemských a je tedy šťastným dnem českých dějin.

P.S. nejbližší vojenskou bitvou Husitů byla bitva u Chrastavy. Husitská vojska přepadla Lužická města / původ obyvatel Slované-Milčané, dnes Lužičtí Srbové/, aby získali zásoby pro svá vojska obléhající Lichtenburg. Na zpáteční cestě je ale zase přepadla vojska lužických měst a proviant jim vzali a ustoupili.
Palacký to popisuje...a odtáhli se svým hejtmanem Královcem k Žitavě pro zásoby. Němci se shromáždili a udeřili na ně u Chrastavy a pobyli mnoho práčat a bratří. Oni se vzchopili a Němce porazili
Na pořekadlo Kecáš jako Palacký jsou taky dva názory

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) Ach jo! Pátrač

Pane Tichý Vy ty muslimy v Londýně nenajdete.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Když jsme u toho 21.8. ,tak Konvičkovci na Staroměstském náměstí včera vhodně a vkusně doplňovali připomenutí si výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy . A na rozdíl od slovenského prezidenta Kisky si ten náš na to ani nevzpomněl.
Nedávno jsem četla krásnou definici té smlouvy- obranný pakt,který zasahoval jen proti svým členům....

A Klara news mi připomíná tím ženským jménem jednu paní,která tvrdila,že prý mačety v tom novoborském baru už byly. Útočníci si žádné ssebou nepřinesli. Pravděpodobně je tedy vzali z nějakého kamrlíku,kam je servírka zamykala a půjčovala je štamgastům,aby bylo veseleji.
Hezký den.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Nic proti špičkování, Vltavíne - pokud jím ovšem jen nemaskujete nedostatek věcných argumentů.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Klara taky podala jako první přihlášku do Sudetoněmeckého krajanského sdružení.
Já byl jistými anonymy z NB lživě napadán, že jsem poskytl "zakládajíci prameny" opakovaně zakázanému Sudetoněmeckému sdružení v Čechách.
Kupodivu už to nevadí.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) Dost silný argument Mirku

http://zpravy.idnes.cz/ceska-spionka-v-nemeckych-mesitach-konvertovala-aby-odhalovala-islamisty-1rb-/domaci.aspx?c=A160822_125920_domaci_pas

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) Jaký argument?

Hm... to jste zase zaspal, pane Doškáři. Odpovědní politici celé Evropy už roky úkolují tajné služby na prevenci terorismu. Ta slečna nebyla první, ani jediná agentka v mešitách. Občas se objeví zpráva (z pochopitelných důvodů ne moc konkrétní), že mnohem většímu počtu útoků tajné služby v USA a Evropě zabránily, než kolik se jich "povedlo"! (Kvůli "národním zájmům" jen pořád vázne mezinárodní spolupráce, např. Belgie/Francie, o tom ale váš příspěvek není.)

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Nejde o špionku , jde o to nebezpečí, které v muslimech doutná. Islám je nesvobodné, netolerantní, zaostalé náboženství.
Mimochodem ucpanou ulicí klečících muslimů jsem zažil kdysi ( před 9 léty ) v Turecku. Byl pátek.
Kolik to stojí ? Myslím tím ten přepych, osídlit postupně Evropu muslimy a pak se proti ním bránit tajnými policejními sbory. Je to velký, hloupý přepych.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) Zase?

Podle přednášky Mgr. Martina Klapetka z Katedry filosofie a religionistiky na Teologické fakultě Jihočeské university (září 2011):

Islám může být pro Evropu přínosem i hrozbou. Oblasti, ve kterých v Evropě žije muslimské obyvatelstvo, jsou tři:
1. V Rusku žije 25 milionů muslimů a islám je po pravoslaví druhým nejpočetnějším náboženstvím. Pokud jedním z největším problémů Ruska je vodka – resp. alkohol, tak je islám se svým negativním vztahem k tvrdému alkoholu skutečně pozitivním přínosem.
2. Na Balkánském poloostrově žije asi 13 milionů muslimů, kteří jsou zde usazeni z dob expanze Osmanské říše ve středověku.
3. V západní Evropě se počet muslimských přistěhovalců odhaduje na 15 miliónů. Evropské státy nemají bohužel národní statistiky, které by identifikovaly vyznání svých občanů. Ono přistěhovalství je ale největší demografickou a náboženskou změnou v Evropě od doby reformace.
(JT: Jestli dobře počítám, bylo jich 53 miliónů v roce 2011, loni přibyl 1, tj. pouhá 2 %!)

Imigrace do západní Evropy probíhala v několika etapách:
1. Menší část muslimů se do Evropy dostala z britských a francouzských kolonií.
2. Když v roce 1962 vypukla tzv. „Alžírská válka“, do Francie se v průběhu několika měsíců dostal asi milión lidí – francouzských sympatizantů, většina z nichž byli muslimové.
3. V padesátých a šedesátých letech minulého století začal „nábor – dovoz“ mužů z islámských zemí – levné pracovní síly na málo kvalifikované práce. Po skončení pracovních smluv se měli vrátit domů... Jednou z největších zemí s muslimským obyvatelstvem v Evropě je Německo, které tak kdysi chtělo řešit svůj problém potřeby levné pracovní síly. Jak ale kdosi vystihl: „Němci čekali pracovní sílu a oni přijeli lidé“.
(JT: Desítky let jsme o jejich netoleranci prakticky neslyšeli.)

Evropská unie nemá bohužel jednotnou imigrační politiku. Zatímco Francie uplatňuje model snahy o individuální začlenění, Velká Británie se snaží o komunitní přístup. V Rakousku, Španělsku a Belgii má islám své oficiální legitimní zastoupení, což usnadňuje komunikaci.
Islám nemá řídící strukturu (jako třeba katolíci). Jednotlivé islámské místní organizace jsou organizačně nezávislé na nějakém centru. Tato skutečnost ztěžuje dialog, protože není jasné, s kým jednat. Ujednání s jednou islámskou organizací nejsou zavazující pro jiné islámské organizace.
Ač se to zdá neuvěřitelné, pouze jedna čtvrtina všech muslimů mluví arabsky...

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) čeští vlastenci na sceně

Pozoruji přenos Konvičkovy demonstrace. Lze poslouchat i demonstrující . Řvali na někoho do plynu, do plynu, do plynu. Pak zase byly hlasy nějakej arab si to fotí, co si to dovoluje do prdele..Řečník naprosto fanaticky...když budu chtít dám takovou ránu že deset sluníčkářů poletí. Když si prdnu poletí Merkelová zpět do Německa.
Ubohost sama....

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Otec Ubu hadr...

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Včera jedu s kamarádem na fotbal. Pracovitý kluk, rozhodně ne hloupý. Cestou zastával Konvičkovy názory.
Když jsem se ho ptal na důkazy třeba kdy pozvala Merkelová všechny imigranty do Evropy a pod., byla vždy jednoznačná odpověď...Nevím, ale všichni to říkají. Arabové pracovat nebudou, islám je fašismus atd. Nechci je tady!!!
Po zápase /mimochodem 3:0 pro Liberec / říká volal mi kámoš, pojď dáme si kafe na náměstí. Kámoš už tam seděl. Arab jako vyšitý. I podle jména.Vcelku mluvil i česky, vypracoval se, má tam prý vyhlášenou restauraci.
Na zpáteční cestě povídám. To je divný, tenhle Arab ti nevadí. To není Arab, ten je z Kosova. Když jsem mu vysvětlil, kde se vzali obyvatelé Kosova, chvíli přemýšlel a zakončil to...Ten se ale určitě nemodlí!
Je to o tom strachu z neznáma vyvolaném některými našimi politiky.Z Araba, ekonomického migranta z Kosova strach nemá, zná ho. Z ostatních... ale jo...

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) - burkini?

Vyhraje zdravý rozum?
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/412983-zakaz-burkin-francouzsky-soud-pozastavil.html

PS: Petr Zídek (LN) to napsal za mě:
http://www.lidovky.cz/sundejte-ty-burkiny-madame-ddp-/nazory.aspx?c=A160827_142800_ln_nazory_ele#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=ln_lidovky&utm_content=main

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

já doufám, že vyhraje

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Kamarád si v Nice sundal v parku propocené tričko a než vyndal z baťohu jiné byl u něj městský strážník. Stálo ho to 50 EUR. Jen aby ti četníci ze Seint Tropez nedali pokutu i té matce představené :o)))

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) - o jednom mýtu

Mýtus o tom, že uprchlickou krizi loni "zavinila" výhradně kancléřka Merkelová svým neuváženým pozváním, vyvrací několik komentátorů, např. Jan Jandourek:

Podstatná je ale manipulace s fakty. To takzvané zvaní přišlo v době, kdy se uprchlíci hromadili v Maďarsku na nádražích a tamní vláda s tím nebyla schopna nic udělat. Zůstalo to na hanobených neziskových organizacích. Už loni v březnu se psalo o tom, že do Maďarska proudí tisíce uprchlíků denně a vláda se obává, že to nezvládne. Když předtím v únoru zavedly balkánské země přísnější opatření na hranicích, hromadili se běženci v Řecku. Bylo to za této situace, kdy Merkelová řekla, že Německo Syřany přijme. Kdyby to Němci neudělali, mohli být dnes i tady. Zeman opět jednou nevyužil příležitost mlčet. Chovat se neslušně vůči někomu, kdo vyřešil v dané době i náš problém, je neslušné. Vnější hranice schengenského prostoru zatím neumí na dlouhém a členitém evropském pobřeží bránit nikdo. V době, kdy je uprchlíků v Německu milion, se u nás vedou vášnivé debaty o desítkách lidí. Ani takový počet někteří lidé nejsou schopni zkousnout.
http://svobodneforum.cz/zdroj-perel-poslanec-stanislav-huml-pochvalil-cesky-narod-tak-to-je-to-s-nami-uz-vazne/

S uvedením přesvědčivých čísel o tomtéž píše statistička Adéla Jurečková v článku "České mýty o Angele Merkelové" ve včerejší Orientaci LN: V letech 2011-2014 měsíční počty žádostí o azyl v celé EU nepřekročily 50 tisíc, teprve od pololetí 2014 začaly (mírně) stoupat. Loňské počty žádostí už v červnu dosáhly 100, v červenci cca 125, v srpnu už 200 tisíc. Tzv. "pozvání" AM přišlo 4. září. Tři následující měsíce žádosti ještě dosáhly 220-230 tisíc, ale už v prosinci zase klesly na necelých 120... Trend je jasný.

Nahoru

Nejen vědci proti strachu. Trend je jasný. Proč se trápit?

Trend je jasný. Není třeba se s tím trápit. Je třeba zachovat klid. Zvýšit počty tajných policejních sborů a konečně si začít předávat tané informace. Hlavně mezi Belgii, Francii, a SRN. Určitě v tom máme rezervy.

Ať nás ty Vaškové ( (mladej i starej) přestanou otravovat a nekalí vodu:
https://www.novinky.cz/komentare/405611-komentar-nevyvazeny-komentar-vaclav-klaus-ml.html
https://www.novinky.cz/komentare/386496-komentar-zoufalci-vaclav-klaus-ml.html

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) - nic nového

Hlavně přestat strašit. Evropa má problém, a zatím ho řeší hlavně Německo. Vaškové, Vltavín, Konvička, Okamura, Černoch ani Babiš, natož Zeman, nevyřešili a nevyřeší vůbec nic.

Podle německých úřadů v současnosti přichází do země okolo 16 tisíc imigrantů měsíčně, zatímco v době vrcholícího přílivu loni v listopadu to bylo přes 200 tisíc.
Weise přiznal, že začlenění nově příchozích do pracovního trhu bude velmi drahé a časově náročné. (Ale Německu bankrot z tohoto důvodu rozhodně nehrozí - JT.) Celých 70 procent imigrantů, kteří v posledních letech přišli do země, je podle něho schopno práce a bude pobírat sociální dávky během doby, co si bude hledat zaměstnání.
Weise zpochybnil obecně uváděná data o loňském počtu migrantů a běženců v Německu. „Přesná čísla budeme mít brzy, ale je jisté, že do Německa přišlo méně než milion lidí,“ řekl.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/nemecko-letos-ceka-300-000-migrantu-ani-ne-tretinu-proti-lonsku-pqk-/zpravy-svet.aspx?c=A160828_090054_ln_zahranici_ele#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=ln_lidovky&utm_content=main

Nahoru

Nejen vědci proti strachu Je to dobrý! Trend je jasný!

Pane Tichý jsem rád, že se Vaši skupině daří. Trend je jasný
Dělá mi dobře, že jste mne zařadil mezi esa. Cítím se velmi dobře v řadě s Vašky, s Babišem i Zemanem. Považuji to za velké vyznamenání. Sám bych si to netroufl takto pěkně sestavit.
S Konvičkou , ani s Okamurou žádnou shodu nemám. To si prosím opravte.
Znám jednu Konvičkovou, s tou bych shodu, možná, našel.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) Výbuch v Bruselu !

Tak v Bruselu došlo k dalšímu teroristickému útoku. Češi mají jasno...nejlépe hodnocené příspěvky
Probudí se už z multikultimusli spánku "naši" europoslanci a začnou dělat něco pro záchranu Evropy?
Nebo teror zase neměl nic společného s islámem?
Zbavme se listiny základních lidských práv a svobod. Zakažme Islám a deportujme nezvané a to i násilím.

Mně se líbil tento...některým stačí slovo výbuch a už můžou rozvíjet své národněbuditelské teorie...

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) Výzva KOD

S tématem souvisí i tato výzva, kterou můžete spolupodepsat:

Výzva Klubu na obranu demokracie
Nynější bezpečnostní opatření na Pražském hradě, která zavedl prezident Zeman údajně ve spolupráci s ministerstvem vnitra, jsou zcela bezprecedentní a už delší čas znepříjemňují život návštěvníkům z Prahy, České republiky i ze zahraničí...
Celou věc není nutné spojovat s osobou nynějšího prezidenta. Proč např. očekávat, že se vše vyřeší volbou za rok a půl: pan Zeman může být zvolen znovu, a kromě toho v České republice platí nepsané pravidlo, že každý další prezident je ještě horší než ten předchozí. A „Impeachment“, tak jak je dán v ústavě, je prakticky neproveditelný.
To, o co nám jde, je odluka prezidenta od Pražského hradu.
Prezident České republiky má v kompetenci bezpečnostně zajistit Pražský hrad. Nemá v kompetenci bezpečnostně zajistit Karlštejn nebo Milešovku. Zároveň spojení velkolepého muzea a prezidentského úřadu v jednom objektu je všeobecně a v našem případě zvlášť kamenem úrazu. Oddělení obojího by prospělo zcivilnění a desakralizaci prezidentského úřadu, jak se na demokratický stát sluší.
Proto navrhujeme pokojný, organizovaný a zákonný přesun prezidentského úřadu z pražského Hradu na jiné hezké a důstojné místo v pražském centru. Nebude jistě problém něco takového najít.
A prosíme ty, kteří s námi souhlasí, aby se k nám svým podpisem připojili.

http://www.bohumildolezal.cz/

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Taky jsem podepsal. Zeman jenom ukazuje, že mu o lidi vůbec nejde. Ty masy lidí v zástupu jak na prvního Máje jsou ideálním místem pro případný teroristický útok. To mu nedochází?

Nahoru

Pro Boha proč Zeman kontroluje turisty stejně Západ?

Pane Tichý Vy jste byl letos v Anglii, kde jste neviděl jak se modlí muslimové na ulici a ucpávají provoz na silnicích.
Já jsem dělal velký okruh zejména Francii včetně Nice i Marseille. Jel jsem přes SRN, Itálii , Švýcarsko,Francii, Lucembursko, Belgii, Holandsko a domů opět přes SRN. Všude byli po zuby ozbrojeni vojáci.
U mimořádně hodnotných historických památek je kontrola turistů přes bezpečnostní brány je naprosto běžná.
Na příklad Milánský dóm, palác v Avignonu,v katedrále Chartres, ve Versailles, v Remeši a myslím že byla i v katedrále ve Strasbourgu.
Milánem jsem proiížděl na kole , na předním nosiči jsem měl umístěný malý plynový vařič. Dozor u Milánského domu mne přinutil zaparkovat 100 m od katedrály.

Ještě jednou všude byli po zuby ozbrojeni vojáci. U nás doma zaplať Pán Bůh klídek.

Ochraňovat památky je normální. Útoky na tuto ochranu jsou účelově zaměřeny na Zemana.
Jinak máme kliku. Letos jich do SRN přijde jen 300.000.
Když posílíme policejní sbory, bude dobře. Jenom musejí lépe mezi sebou komunikovat.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Jako obvykle: Výzva o voze - Vltavín o koze...

...spojení velkolepého muzea a prezidentského úřadu v jednom objektu je všeobecně a v našem případě zvlášť kamenem úrazu. Oddělení obojího by prospělo zcivilnění a desakralizaci prezidentského úřadu, jak se na demokratický stát sluší. - Kde jinde - kromě Kremlu ovšem! - sídlí prezident na hradě, který je současně vyhledávaným turistickým cílem?

S výzvou nemusí každý souhlasit, ale neměl by uvádět podivné důvody. Co takhle porovnat ochranu Hradu v NAŠICH podmínkách s Karlštejnem, Českým Krumlovem, Telčí apod.?

Stačilo taky konstatovat, že je příznivcem prezidentského majestátu :o)

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) Zeman a ČSBS

Nedaleko odtud žije Werner Imhof, muž který se také zasloužil svými historickými pracemi o finanční odškodnění totálně nasazených Čechů. Vrátil ČSBS medaili . Nechce být v jednom pytli s Milošem Zemanem. Není prvním kdo to udělal. Zkrátka každý k svému.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

nechtěl jsem už mezi vás, páni odborníci, vstupovat, moje mozková kapacita na vaše výplody často již nestačí, ale nedá mi to. Tu "výzvu" může s prominutím podepsat jen úplný pitomec.
Dočasný problém, jestli to tedy problém vůbec je, řešit takovým to způsobem, který ničí ty nejlepší tradice i vážnost úřadu hlavy státu.

Zde jde spíše o zástupný problém, nesouhlas se Zemanem dát najevo za každou cenu. Je to jako se vším tady, zdravý rozum se ztratil, vše ode zdi ke zdi.
Prostě, kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. Tak slepě do toho...

hezký pondělní večer :-)

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Docela by mě zajímaly reakce veřejnosti, kdyby se s výzvou na přesun prezidentského úřadu z pražského Hradu přišlo v době prezidentování Václava Havla.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Ty hradní tradice nejsou zrovna nejlepší: prezident není žádnej monarcha, ve většině zemí to funguje jinak. A vážnost úřadu už zničilo současné obsazení Hradu samo. Ani za totáče nekolovalo mezi lidem tolik protestů, fórů a sprosťáren na adresu prezidenta jako teď.
Ale beru na vědomí, pane Beneši, že jsem teda úplnej pitomec :o)
Možná si tu výzvu přečtete někdy ještě jednou v klidu...

PS
Bílý dům dnes oznámil, že Spojené státy splnily svůj závazek přijmout DESET TISÍC uprchlíků ze Sýrie.

Do Česka dorazila minulý týden skupina OSMI uprchlíků, které země musí přijmout z Řecka či Itálie na základě přerozdělovacích kvót schválených EU.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Já myslím, že se pan Beneš nemýlí i když si tu výzvu přečte 2 krát.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

.....Ještě jednou všude byli po zuby ozbrojeni vojáci. U nás doma zaplať Pán Bůh klídek.
V Novém Boru to bude tím, že byly zrušeny ty herny, které mohly za ty ozbrojence.
Necestoval jsem, zato mne navštívili mají známí, které mám skoro po celé Evropě. Ono je totiž rozdíl, když člověk bydlí v rodině třeba deset dní. Člověk pozná lépe zemi než nějaký účastník okružního zájezdu.
Takže konkretně manželé Mannovi z Lipska. Spíš než uprchlíci jim vadí Rechtsradikalen / Pegida, AFD apod./, kteří jsou na vzestupu.
Manželé Muhlhauptovi Francie, Alsasko. O žádných ozbrojencích nemluvili, bydlí nedaleko Strasbourgu.
Jorgos Konstantinidu ze Soluně. Uprchlíci ze Sýrie zatěžují Řecko, proč jim Evropa nepomáhá.
Nad českým trojčením kroutili všichni hlavami.
Ještě- přítelkyně se vrátila z Řecka od návštěvy rodiny Konstantinidu. Vozili ji po významných antických památkách. Žádné ozbrojence, kontrolní brány atd. neviděla. A TO MAJÍ UPRCHLÍKY Z PRVNÍ RUKY.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

A ten výbuch v Bruselu, další naděj našich islamofobů jaksi vypršela. Ale již mají jasno. Oznámení policie, že jde o kriminální čin, zřejmě z důvodu zničení důkazů, je jenom další ukázkou krytí zločinů Islámu.
To zas nebere hlava mně.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)Trend je jasný. Proč se trápit?

http://zpravy.idnes.cz/italie-migranti-krize-pocet-2016-deo-/zahranicni.aspx?c=A160901_210753_zahranicni_hro

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) - zemřela Věra Čáslavská

Odejde-li významná osobnost, množí se nekrology, vzpomínky a hořící svíčky. Mnohem důležitější je ale zamyšlení nad odkazem paní Čáslavské. Je to nejen protest proti srpnové okupaci, udržení čistého štítu i za "normalizace" nebo po roce 89 - ale názorný příklad celoživotní osobní a občanské statečnosti.

K tématu připomenu její výzvu z loňského září:
"... Jen solidarita a spolupráce dokáže udělat náš svět snesitelnějším. O lidskou důstojnost nepřichází lidé na útěku, ale připravujeme se o ni my sami tím, že jim odmítáme pomoc, tím že necháváme vyčerpané uprchlíky před zavřenými dveřmi. Pomoci jim znamená i pomoci sobě, své občanské a lidské hrdosti před Evropou, před světem, ale především před sebou samými. A mějme na paměti: jak se dnes chováme my k nim, mohou se příště chovat oni k nám, ocitneme-li se v nouzi. A kdo o životě něco ví, ví také, jak snadno a rychle se lze do nouze a zoufalství propadnout.
Na svůj národ jsem byla celý život hrdá. Prožívala jsem neopakovatelné okamžiky mezinárodní solidarity v roce 1968, prožívala jsem ojedinělé chvíle nenásilné revoluce 1989, která této zemi přinesla sebevědomí a celosvětový respekt. Vím proto, jaké dobré vlastnosti dokážeme projevit. Prosím, zbavme se strachu a lhostejnosti a nedopusťme, aby jediné hlasy, které bude z České republiky slyšet, byly hlasy populistických politiků, extrémistů a xenofobů. Nedopusťme, aby se za naše chování musely naše děti stydět. ..."
http://denikreferendum.cz/clanek/21180-vyzva-very-caslavske

PS: Tak nevím: chce nám snad Vltavín svým posledním linkem naznačit, že Itálie padá na hubu a že bychom jí měli co nejrychleji solidárně pomoci?

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Kdeže. Chtěl nám připomenout, že existují státy schopné zvládnout statisíce neprověřených migrantů. A my tady trojčíme pro pár stovek/ prověřovaných několik měsíců/ , které bychom měli přijmout.
"Mír, lidskost, solidarita, spravedlnost, to jsou evropské hodnoty. Teď to musíme dokázat. Jsem si jistý: Zvládneme to," říkají v Německu. A taky..Evropa není jen společenství, jehož se státy účastní, pokud z toho mají peníze, ale uskupení, v němž by se na zvládnutí migrace měly podílet všechny země.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) Z koho mít strach?

Ze zprávy BIS
"Čínské diplomatické, zpravodajské a ekonomické entity se soustředily na využití úspěchů z předchozího roku a intenzivně pokračovaly v rozšiřování a kultivaci (pro)čínské vlivové infrastruktury v české politice a ekonomice," píše se ve zprávě.
"Ruskými prioritami pro rok 2015 byly operace vedené v rámci informační války v kontextu ukrajinské a syrské krize a dále politická, vědeckotechnická a ekonomická rozvědka," dodává BIS.
TO VŠE POD DIPLOMATICKÝM KRYTÍM.
Dále vzpomenula BIS sedm osob původem z islámského světa, které krátkodobě pobývaly v ČR. Návrat těchto osob do EU by představoval vážnou bezpečnostní hrozbu z hlediska účasti na teroristických útocích.
Tak nevím, kdo je největším bezpečnostním rizikem pro ČR. Jestli těch sedm islamistů, nebo náš nejvyšší.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) Z koho mít strach?

Ze zprávy BIS
Cílem ruských snah v rámci informační války bylo v Česku například vniknutí do médií s masivní propagandou a pokřivenými informacemi.
"Ovlivnění vnímavosti a myšlení českého publika a oslabení vůle společnosti k odporu či konfrontaci," zmiňuje mimo jiné zpráva BIS.
Ruský vliv se prý projevoval i ve vyvolávání společenského napětí a roznášení poplašných informací ohledně USA a NATO, jejichž je Česko spojencem. "Poškození pověsti Ukrajiny a její mezinárodní izolace (zapojením českých občanů a organizací do Ruskem skrytě řízených vlivových operací na Ukrajině či proti ní)," dodává BIS.
Nejsme i tady v diskuzích také svědky soustavně přenášené takovéto propagandy?

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) - zemřela Věra Čáslavská

Pane Tichý, vltavín Vám připomíná Vaše slova( Vy jste jistě zapomněl to, co jste již napsal), že trend je jasný. Klesá v SRN , ale bohužel stoupá v Itálii a narůstá v Řecku a co klesá, nebo stoupá v Turecku, je velmi nejasné a nevypočitatelné. Takže na hubu padá nejen Itálie. Položte si otázku, kdo ten celý kolaps, včetně Ukrajiny, způsobil.
Přečtěte si znovu ty kecy o Arabském jaru. O tom jak to bude OK.

Takže na hubu padá EU. Hodilo by se, hodit to na Putinal. Každému. Hodilo. To by ale hodně řvalo. Putin EU neřídí. EU řídí Brusel, pod taktovkou Merkel.

Říká, my to dokážeme.

My, pane Tichý, to již nedokážeme. Máme na to , pane Tichý, málo času. Vy to budete lakovat růžovou barvou a já budu tvrdit opak. Jednoho dne to skončí. Vzpomeňme na Čáslavskou. Ještě před týdnem jsem ji obdivoval v televizním hydeparku. Všechno jednou skončí. Padat to nepřestane, bude to padat dál.
Od Arabského jara, pře Sýrii, Turecko, IS, Ukrajinu .......

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) - bilance od pramene

"Respektovaný německý konzervativní deník Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) přinesl roční bilanci od památného výroku německé kancléřky Angely Merkelové „Zvládneme to.“ Původní nekritický optimismus té doby nahrazuje realistickým pohledem, když popsal body, ze kterých by se měla německá společnost (a nejen ona) poučit."
http://svobodneforum.cz/faz-pouceni-z-migracni-krize-aneb-zvladneme-to-rok-pote/

Článek stojí za přečtení: FAZ v 10 bodech analyzuje německou zkušenost z posledního roku. Některé body jsou jistě kontroverzní, ale nenajdete mezi nimi konvičkovské nesmysly, které se tradují u nás. I tady.

Poznámky pro Vltavína:
1) Ruská "letecká spolupráce" na masakrech civilů a nemocnic v Sýrii vyhání stále další (sta)tisíce lidí na sever a tím uprchlickou krizi záměrně zhoršuje.
2) V doporučeném článku se dozvídáme, že do Itálie za 2/3 roku připluly necelé 3 tisíce uprchlíků navíc proti loňsku. Článek konstatuje: „Jde o velký nápor před začátkem podzimu. Převáděči využívají posledních letních dní, než přijde špatné počasí, aby do Evropy dostali co možná nejvíce lidí.“ To ale přece není celoevropská katastrofa, problém je jen v nedostatečné solidaritě ostatních.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Kecy o Arabském jaru. Spíš ale pravda. Několik pokojných demonstrací v Sýrii potlačila krvavě Asadova armáda. Dvatisícešestset mrtvých demonstrantů. A pak se to začalo mlít. Házat na Putina se to nemusí, protože každý ví, kdo je spojencem Asada. To je realita

Nahoru

Vědci ?? Z Afriky plují do Evropy především ekonomičtí migranti

„Vědí, kam jdou a proč tam chtějí“
Faktem však je, že podle žebříčku zemí zastoupených nejvíce v této uprchlické vlně plují z Afriky předevšímekonomičtí migranti. Z deseti států, jak je uvedl Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky, patří do kategorie „války a útlaku“ bez výhrad jen dva, Somálsko a Eritrea. Súdán částečně, Mali a Nigérie jsou tak rozlehlé (viz graf), že drtivá většina lidí žije na území, kde je klid, a kam lze tedy i odejít a zůstat tak doma.

Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/afrika-libye-italie-migrace-grafika-mapa-f00-/zahranicni.aspx?c=A160831_2269912_zahranicni_aha

Nahoru

Re: Vědci to potvrdili- Češi jsou jedni z největších xenofobů

Podle průzkumu organizace se v indexu Expat Insider 2016, vypracovávaném organizací InterNations, která se dotazovala více než 14 000 respondentů, se na žebříčku míry přátelského vztahu k cizincům, usazujícím se v zemi, umístila Česká republika na druhém předposledním místě, tedy na 65. místě v žebříčku 67 zkoumaných zemí. Za námi zůstala pouze Saudská Arabie a Kuvajt.
http://indy100.independent.co.uk/article/the-unwritten-rule-of-english-that-nobody-realises-they-know--ZklyOsfwdb

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) - bilance USA, nebo Ruska

Pane Tichý , mohl byste mi vysvětlit, ze široka,
body 1 a 2.
Chcete říci, že Rusko je odpovědné za vznik IS v Sýrii?

Chcete říci, že tam létají Rusové za účelem zabíjení Syřanů?

Chcete říci, že tam létají Rusové za účelem ničení pacientů v nemocnicích?

Chcete říci, že Rusko je zodpovědné za migraci do Evropy?

Chcete říci, že Rusové rozvrátili Libyii, Irák, Afganistan ?

Nahoru

Re: Vědci to potvrdili- Češi jsou jedni z největších xenofobů

Hmmm, ale to nejsou žádní vědci. Jde o dobrovolný spolek těch, kteří se přihlásí a mohou se pak vydávat za "ambasadory" spolku. Tedy manipulačně nátlaková skupinka ...

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Pro Vltavína - stačí pozorněji číst text:
Ruská "letecká spolupráce" na masakrech civilů a nemocnic v Sýrii vyhání stále DALŠÍ (sta)tisíce lidí na sever a tím uprchlickou krizi ZÁMĚRNĚ ZHORŠUJE. (Je to jen reakce na vaši ironickou zmínku o V. V. P. Je přece zřejmé, že na válce v Sýrii parazituje podle hesla Čím hůř - tím líp, aby uprchlickou krizi v Evropě zkomplikoval.)
"Mezinárodní organizace hájící lidská práva Human Rights Watch (HRW) obvinila Rusko a režim syrského prezidenta Bašára Asada, že shazují v rozporu s mezinárodním právem zápalné bomby do civilních čtvrtí. Podle HRW to dosvědčují fotografie a videa trosek ze zasažených oblastí. Mezi 5. a 10. srpnem došlo prý k osmnácti takovýmto útokům v Aleppu a Idlibu."

Pro pana Chota:
Uvedený "spolek" jen zpracoval odpovědi 14 000 respondentů v různých zemích a došel mj. k závěru:
Taiwan, Uganda and Costa Rica were the most friendly countries, while Czech Republic, Saudi Arabia, and Kuwait were found to be the least friendly.
Mohl byste nám vysvětlit, CO manipuluje a NA KOHO vyvíjí nátlak ta zpochybňovaná "skupinka". A hlavně: PROČ by to dělala? Máte nějaké důkazy? A proč zpochybňujete, co víme i bez toho průzkumu?
Podívejte se na ostudnou mapku:
http://indy100.independent.co.uk/article/the-best-and-worst-countries-in-the-world-for-making-friends--WkbWdgjoXdZ

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

no, nějak to holce nevyšlo:
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/413687-volebni-vyprask-pro-merkelovou-v-zemskych-volbach.html

je to logické vyústění její politiky, nebo to je zase jen důsledek nesolidárního chování východu EU s ČR v čele? Co vy na to, zdejší neomylní?

:-)

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) volby a kancléřka Merkelová

Třeba tohle:
Nejchudší spolková země Meklenbursko - Přední Pomořansko (součást bývalé DDR, kde měli populisti a xenofobové vždycky větší úspěchy!) měla v roce 2013 1 596 505 obyvatel, zatímco celá BRD jich měla 80 767 463. Země reprezentuje necelá 2 % Němců, tedy zatím vůbec žádná tragédie!
V zemských volbách se volí zemský sněm a vláda - ne kancléřka. Záleží tedy TAKY na kandidujících politicích, o kterých nevíme nic. Co v minulosti dosáhli, co říkali, co slibovali?
V tabulce odhadů vidíte, že SPD i Die Linke ztratily větší procento voličů než CDU, ačkoli paní Merkelovou v čele nemají.
I tak dosahuje CDU Merkelové 20 % (pořád jen odhad). A co řeknete tomu, že kluk Sobotka dosáhl v nejnovějším průzkumu pěkných 18,0 % (a Babiš má 29,5 %)?

Ale v jednom máte pravdu: I kvůli našemu nesolidárnímu chování má Německo víc starostí, problémů i výdajů - a populisti to ve volbách zneužívají (jednoduché řešení složitých problémů - jako u nás).

Nahoru

Vědci proti . Je to tady. Merklová zapláče.Volební výprask

Pane Beneši, máte pravdu! Jan Tichý to již nemůže okecat a přelakpvat. I když....

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/413687-volebni-vyprask-pro-merkelovou-v-zemskych-volbach.html

Tak ji to Němci spočítali. Blíží se její Konec? Realisté říkají, že již brzy.

Jednotky Islámského státu vede Tádžik vycvičený Američany
https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/413684-jednotky-islamskeho-statu-vede-tadzik-vycviceny-americany.html

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Pane Tichý, čekal jsem, jakým způsobem tu prohru omluvíte, vysvětlíte, otočíte. Nu, nezklamal jste :-) Já bych do toho zamotal ještě Putina a Zemana a přidal k tomu nějakou petici.

Ono by bylo totiž lepšejší podívat se na to "proč". Proč její strana prohrála? Proč prohrála na své domácí půdě, kde se tolik i osobně angažuje? Ptát se po příčinách a chtít je odstranit a napravit by bylo správnější. Je to lepšejší metoda, než stále něco omlouvat, zakrývat, idealizovat si a psát jen články, co se mi hodí,

Je to přesně to, to se třeba nestalo po Brexitu. Místo toho, aby se EU ptala, co děláme špatně, že Británie vystoupila, že se v EU ozývají další hlasy o vystoupení, že roste podíl populistů a extrémistů, pravých i levých? Proč tolik lidí myšlenka jednotné EU už netáhne? Taky k tomu nedošlo a je to pro budoucnost špatně.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Jestli Merkelová uspěje a Německo uprchlíky zvládne, se definitivně ukáže až za pár desítek let. "Výsledek bude navždy spojen se jménem Angela Merkel," píše vydavatel FAZ Berthold Kohler. "Zajistila si uprchlickou politikou místo v učebnicích: jako politička, která svým gigantickým projektem lidského soucitu udělala z Německa morální supervelmoc - anebo jako kancléřka, jež do své země přinesla neznámé sociální, kulturní a náboženské konflikty. Otevřela brány pro obě možnosti. Je fakt, že žádná fyzička se ještě nikdy nepokusila o tak velký experiment."

To píše vážený komentátor v Německu, kde má kancléřka pořád ještě důvěru 45 procent obyvatel - kdo z nás to má, pánové? Jochen Bittner pro NYT poznamenal: "Ona, jako v minulosti, spoléhá na to, že výsledky práce voliči brzy uvidí a ocení je. Věří, že německá města a ekonomika dokážou současné výzvy pomalu, skoro neviditelně zvládat."

Nezáleží na tom, odkud cituju, protože s tím souhlasím. A nebudu to dál rozmazávat. Laskavý čtenář umí posoudit posledních pět příspěvků sám. BTW: Nezávidím těm, kteří si přečtou jeden bombastický titulek, který ani objektivně neodpovídá obsahu článku - a hned mají navždy jasno :o)

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Já si prostě myslím, že je škoda, si neumíme chlapsky, popř. konkrétně u Frau Merkel i žensky :-) , přiznat, kde byly chyby, co jsme zvojtili, a pokusili se to odstranit. Že neumí podchytit lidi tak, aby věřili v politiku a EU.

Jsme různí lidé, máme na věc různé názory. Já prostě postoj paní kancléřky od začátku nechápu. Jsem konzervativní člověk, tak asi proto.
Jen se mi trošku nezdá ta 45% podpora. Když se v Německu bavím s kolegy z VW, i z dodavatelských firem, tak nikdo z nich ji nechválí. Právě naopak. Ale je pravda, že když se jich zeptám, zda by svůj názor řekli nahlas, třeba do novin, tak zakroutí hlavou, že ne. A to považuji osobně za to nehorší.
Ale je taky pravda, že jde výhradně o příslušníky střední, popř. vyšší střední třídy. A tím to může býti samo že také determinováno.

Nu nic, laskavý čtenář si jak správně píšete, sám posoudí poslední příspěvky, tak nač v tom šlapat. Jdu do Starbucksu na moje oblíbené latté, hezké odpolko :-)

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Doporučuju pozorně přečíst:
http://neviditelnypes.lidovky.cz/migrace-jak-a-proc-se-pred-rokem-otevrely-hranice-bezencum-pm8-/p_zahranici.aspx?c=A160904_100638_p_zahranici_wag

PS - a monitor Jana Macháčka, jehož úsudku si vážím:
http://www.lidovky.cz/machacek-jak-moc-merkelova-prohrala-duy-/monitor-jana-machacka.aspx?c=A160906_134323_monitor-jana-machacka_sij#utm_source=email&utm_medium=text&utm_campaign=lidovky.directmail

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Ale pane Tichý, paní Merkelová přeci pozvala všechny migranty do Německa. Tak ať si je tam nechá To tady ví každý a zaznívá to i z vládních kruhů. Nebo nečtete noviny a výroky našich politiků? "o)))

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) lynčovaní Poláci

Při nadšení některých diskuterů z Brexitu a vzestupu AFD v Německu, jaksi zapadla nedávná zpráva o lynči dvou Poláků britskými mladíky.Jeden nepřežil. Provinili se tím, že hovořili polsky .Nyní nic ojedinělého. Možná přijde i AFD s Dexitem.
Proč platit nějaké netáhla z východní a střední Evropy? Radši to přidáme na sociální system, jako v Británii.
Možná pan Beneš bude v Německu radši mluvit německy, aby se neznelíbil nějakému příznivci AFD či Pegidy..Ale asi nebude mít moc času, bude zase vyplňovat celní papíry pro kamiony v kilometrových frontách.
I když český diskuter má jasno

Josef Dlouhý 31.08.2016 10:37
josefdlouhy
Vystihnul jsi to přesně. Zk urvených muslimů se bojí, tak se odvažují na východoevropany.
Trest přijde - muslimi jim to spočítají i za Poláky !
Anglie, Francie, Německo - všude mají z po sraných muslimů strach. Pozvali si je ,tak ať si to užijí !
Východní Evropa si to musí k urva hlídat !!!
...Tak mne napadá, u koho berou takové jednoduché a jednoznačné rozumy? Pssst ! Bojují přeci proti těm migrantům. V jednom šiku. I s hasiči.

Nahoru

Situace v Německu po volbách v Mecklenburg-Vorpommern

Zatímco dříve byly hlasy, kritizující přistěhovatelskou politiku A. Merkelové, vesměs umírněné, po volebním debaklu CDU v Mecklenburg-Vorpommern se stavidla protrhla. Důsledně se mluví o debaklu, byť šlo o tříprocentní propad oproti minulým volbám a jiné strany ztratily na úkor AfD stejně, či dokonce ještě více. Charakteristické byly včerejší zprávy veřejnoprávní ZDF: V zahajovacím bloku jsme se dozvěděli, že H. Seehofer a další významné osobnosti ostře vyzývají kancléřku ke změně kursu vůči uprchlíkům. Následovala informace o skvělé kondici německého hospodářství a spolkového rozpočtu, jenž je přes astronomické výdaje na uprchlíky v mírném přebytku (mluvili o kladné nule). Důležité budou volby za dva týdny v Berlíně, jakož i kondice německé ekonomiky v nadcházejícím období.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Tak nás - úplných pitomců - už je 1600, pane Beneši.
A sběr podpisů pokračuje.
http://www.bohumildolezal.cz/

PS: "To, o co nám jde, je odluka prezidenta od Pražského hradu. ... Spojení velkolepého muzea a prezidentského úřadu v jednom objektu je všeobecně a v našem případě zvlášť kamenem úrazu. Oddělení obojího by prospělo zcivilnění a desakralizaci prezidentského úřadu, jak se na demokratický stát sluší."

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Hezký večer pane Tichý,

děkuji za pro informaci. No, ale můj názor na věc to nemění:
- petice je pitomá, snaží se měnit ty nejlepší naše historické i demokratické tradice
- petice je účelově směřována proti Zemanovi. I když ani já jeho osobu nemám rád, mám úctu k úřadu.

Je to hodně či málo, 1600 podpisů? Neznám podobné petice, ale mně to přijde jako když v MB kolovala petice proti zbourání budov nádraží, kterou jsem podepisoval.

Příjemnou dobrou.

Jaroslav Beneš

Nahoru

Re: Situace v Německu po volbách v Mecklenburg-Vorpommern

Politik musí s nevděkem počítat. Churchill vyhrál Britům válku a první poválečné volby přesto prohrál. Dobrý politik musí mít vlastní cíl a vlastní představu o správě věcí veřejných. A talent, aby byl schopen přesvědčit dostatečný počet voličů o tom, že jeho představu stojí za to podpořit voličskými hlasy. Běda ale, když talent přesvědčit voliče sice má, ale ti včas neodhalí, že jeho představa je šílená, že vede zemi do katastrofy. Dnes ovšem někteří nahrazují chybějící talent a absentující vlastní představy tím, že voličům nechutně podlézají. Kývnou jim doslova na všechno, jen aby se zalíbili, a je jim jedno, že tak opět vedou zemi do katastrofy, jen snad trochu jinou cestou.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Plně Mirku souhlasím. Jen dodám, že na to mají celé profesionální štáby. které nemapují to, co bude pro život voličů prospěšné . Mapují, které populistické výlevy u voličů získají podporu, jak je manipulovat, jak znemožnit konkurenty.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Jo jo, souhlas. Jinak se musím smát, když čtu o "volebním výprasku" paní Merkelové v 1,5 miliónovém Meklenbursku-Dolním Pomořansku a zároveň slyším to mediální ticho o výsledcích voleb novějších, v daleko větším, devítimiliónovém Dolním Sasku: CDU 34,4%, SPD 31,2%, Zelení 10,9%, AfD 7,8%.

Nahoru

Zeman z Hradu!

Těm z nás, kteří dosud neztratili za totality nabyté umění číst mezi řádky a rozpoznávat jinotaje, nepochybně neuniklo, že účelem petice je přemístění (nezaměňovat s odsunem) prezidenta z Hradu do protialkoholické léčebny. Nemyslím si, že by opatření bylo účelově směrováno pouze proti stávající hlavě státu. Je totiž víc než pravděpodobné, že si ani příště nezvolíme abstinenta.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) zemské volby v Německu

Pavel Šafr potvrzuje Mirkův postřeh:
"V Česku se rozmohla móda pohřbívat německou kancléřku Angelu Merkelovou zaživa. Je to součást aktuálního úpadku české politické a vůbec veřejné diskuze, které stále více dominují protievropské a s tím i protizápadní síly. Když němečtí křesťanští demokraté (CDU) s kancléřkou v čele prohrají volby v Meklenbursku, najdeme tuto zprávu ve všech zdejších médiích. Když ovšem Angela Merkelová vyhraje v mnohem významnějším Dolním Sasku, tedy v druhé největší spolkové zemi, je ticho po pěšině. Tato mentalita, jež ohledně vztahu k hlavním evropským politickým proudům uplatňuje heslo „čím hůř, tím líp“, je pro českou společnost fatálně nebezpečná."

Naši politologové-realisté to vidí ovšem jinak:
Tak ji to Němci spočítali. Blíží se její Konec? Realisté říkají, že již brzy...
Jen se mi trošku nezdá ta 45% podpora. Když se v Německu bavím s kolegy z VW, i z dodavatelských firem, tak nikdo z nich ji nechválí. Právě naopak. Ale je pravda, že když se jich zeptám, zda by svůj názor řekli nahlas, třeba do novin, tak zakroutí hlavou, že ne. A to považuji osobně za to nejhorší...

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) zemské volby v Německu

Je třeba dodat, že v Dolním Sasku se jednalo o komunální volby, v nichž má oblíbenost či neoblíbenost konkrétních kandidátů, jež voliči nezřídka osobně znají, zpravidla větší váhu než jejich stranická příslušnost.
V diskusi k zmíněnému článku P. Šafra však tvrdí jeden z diskutujících, že v Německu se i v komunálních volbách volí podle stran. Ať je to tak, či tak, každopádně už v neděli 18. září budou zemské volby v Berlíně, jejichž výsledky hodně napoví o rozložení politických sil a aktuální náladě voličů v srdci Německa.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Tady si můžete v originále vychutnat, čím se dnes Britové baví:
https://www.theguardian.com/world/2016/sep/14/milos-zeman-czech-leader-refugees

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Taky jsem si říkal, že měl pořádně naváto.
Jinak ten rozhovor vypadá, jako by ho dělali někde Papia Samoa-v zaostalé rozvojové zemi
Nejlepší je.. President Miloš Zeman, česká obchodní známka na odpudivé lidské zlozvyky.... kouření a alkoholismus.

Nahoru

Vědci proti nejsem alkoholik vysvětluje Jean-Claude Juncker

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/414692-nejsem-alkoholik-mam-potize-se-stabilitou-vysvetluje-sef-evropske-komise.html
Nutno pustit video

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) Evropo , braň se !!!

Zpěvačka Žižková zpívá píseň, která se určitě nebude líbit vědcům. Kdyby tam nebylo slovní spojení " radší holé lebky" bylo by to zajímavé. Holé lebky určitě ne!!!

https://www.youtube.com/watch?v=meXpKEhXKxw

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Ta píseň není nic nového. Jak říká další zpěvačka Tonya Graves z Monkey Business- s názory je to jako se zadnicemi. Každý máme vlastní. Tonya ale použila místo zadnice slovo jiné. Hezký den!

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Nezapomeňte si taky před spaním pustit růžovou čauky mňauky Myslivcovou, vltavíne :)
Obě naivky jen straší a nejspíš to myslí upřímně.
Ale den po volbách na ně budeme moct zas klidně zapomenout a vrátit se do reálného světa.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Neúspěšná striptérka, modelka, moderátorka a zpěvačka , jak je popisována ta úžasná zpěvačka Žižková v českých mediích opravdu nezklamala
Rýmovačka tataratatatata....ratatatarata a skvostný text
„Ve snech mě tíží, že k nám se průser blíží, když pustím zprávy, a nemám to fakt z trávy,...

Někdo zkrátka hulí, někdo chlastá a tohle jsou výsledky. Výsledkem je i takový Zemanem oceněný novodobý národní umělec F.R. Čech- ukázka z jeho tvorby

Antonín Pavlata,
Bude si rvát vlasy,
Antonín Pavlata,
A umýt rukama,
Antonín Pavlata,
A umýt nohama,
Antonín Pavlata,
Ajajaj kvílet,

Zkrátka každý k svému. Nevím, proč by to inteligentním vědcům mělo imponovat.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Ta úžasná zpěvačka nazpívala taky novou verzi Modlitby pro Martu. Říká se tomu chucpe. Ale třeba obdrží nějakou medaili za zásluhy.
Vřele doporučuji najít si na Youtube X. Baumaxu- Dámtamtůja. Ta píseň myslím,že charakterizuje některé obyvatele našeho kraje dost dobře.A vtipně. Hezký den.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Koukám, že si vaše " krevní skupina " docela vystačí v diskuzi sama skoro bez oponentních názorů.

Nahoru

Nejen vědci proti strachu Už jsou v ulicích Budyšína

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/414759-v-ulicich-budysina-zurily-rvacky-pristehovalcu-s-odpurci-migrace.html

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

No a co má bejt? Rvačky fotbalovejch fandů mívají horší následky.

80 holohlavců a 20 migrantů se v noci porvalo. Zasahovalo 100 policistů.
Jeden Maročan byl zraněn, holohlavci poničili sanitku. (Už v únoru tam podpálili hotel - plánovanou ubytovnu - a opilci u požáru jásali a bránili hasičům při zásahu.)
"Starosta Budyšína Alexander Ahrens konflikt odsoudil. Podle něj sice jsou ve městě problémy s mladými migranty, to ale nikoho neopravňuje k vyvolávání střetů s nimi. Ahrens proto slíbil posílení policejní přítomnosti ve městě a tvrdý postup vůči všem, kdo se budou zapojovat do násilností."

Vltavín má už zase strach. Kolik kilometrů je to z Budyšína do Boru?

Nahoru

Nejen vědci proti strachu Holohlavci v blízkosti presidenta ?

Tak vzpomínám na demonstraci v Boru vedenou Vandasem a jeho stoupenci z tzv. Národní pětky , spíše Vandasovy pětky / Sládek, Vandas, Bátora a spol. /.
https://utabby.com/en_US/video/020/6unIuhRWzPg/10.10.2011_Pochod_DSSS_Varnsdorf%252C_Novy_Bor_proti_romska_demonstrace
Dobré si připomenout. Stop nacismu bylo i na komíně fabriky.

Včera krátká upoutávka na návštěvu presidenta Zemana. A ejhle, křtil tam náš nejvyšší knihu Tato země je naše. Nic proti tomu, ale spoluautor knihy vedle presidenta je Radim Panenka, čelný představitel Národní strany, tedy bývalá součást součást Vandasovy pětky. Více o něm zde...
Server Hrebenar.eu se omlouvá panu Radimu Panenkovi za nepravdivé pojmenování označující tohoto expředsedu mnoha médii uznávaných neonacistů za obrovského neonacistu.
http://www.hrebenar.eu/2012/10/radim-panenka-neni-obrovsky-neonacista-je-rasistou-a-ultranacionalistou/

Komu se nechce číst dávám závěr...Radim Panenka se podílel na mnoha protiromských demonstracích. 22. března 2008 byl Panenka jeden z organizátorů demonstrace Národní strany před domem Národnostních menšin v Praze 2. Panenka kdysi při této demonstraci přečetl tento projev: “Jsme jedinými, kdo má odvahu vystoupit z šedivé masy a říct, že nebylo jen mrtvých z řady skinheads, zavražděných Cikány či jejich bílými přáteli, můžeme říct, že vrahy, násilníky, pedofily, devianty a sadisty bohužel najdeme mezi všemi migrujícími skupinami“,
Asi je Zemanovi blízká jeho prozřetelnost...
Na otázku redaktora Novy, jak je to s jeho minulostí, odvětil " jsem zvyklý dávat otázky novinářům, ne naopak.".
Rychle přikvačil Milošův mazel, jak si sám říká, s typickým vysvětlením...názorově jsme se vyvinuli, jako každý.

Neměly by se vytáhnout zase ty plakáty a někam jet?
Nebo se tehdejší odpůrci také "názorově vyvinuli" ?

Nahoru

vědci proti strachu (5) No a co být? Mačety v NB no a co být?

Pane Tichý Vltavín nemá strach. Vltavín již stál proti 6 kudlám držených v rukou zbožných muslimů. Tam jsem strach měl.
Vy situaci v Budyšíně slovy :
No a co bejt ?

Je to normální? Mačetový útok v Boru jste hodnotil jinak. Začínáte být nebezpečný cynik.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Maročané v Budyšíně? Uprchlíci nebo migranti? V Maroku zuří válka?

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Sám jste si mohl zjistit, že to byl kluk z ubytovny, azylant z Maroka. Jeho žádost posuzují německé úřady, ne vy.

Tak Vltavín nemá strach. Ale nemá smysl pro proporce:
Německo má 80 miliónů obyvatel, loni tam přibyl 1 milión uprchlíků. Spočítejte si sami, jaké procento z nich se v noci porvalo. A posuďte znova, jestli to patří (samozřejmě s bombastickým "prodejním" titulkem) na první stránky a do všech sítí. A přečtěte si taky znova starostovo vyjádření: není to problém "neslučitelnosti islámu", ale jen problém několika desítek pitomců.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu. Co má bejt. Je to v proporci.

Je to jasný pane Tichý. Nějaký kluk z Maroka Vás nemůže rozhodit.
No a kdyby rozhodil, tak je to v proporci. Co má bejt?
Není to problém, říká starosta. Co má bejt?

Starosta Budyšína Alexander Ahrens konflikt odsoudil. Podle něj sice jsou ve městě problémy s mladými migranty. Co má bejt.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/migranti-nemecko-stret-pegida-budysin-dxu-/zahranicni.aspx?c=A160915_154237_zahranicni_aba

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Ve všech Bautzenských novinách píší, že proti azylantům vytáhlo 80 neonacistů
http://www.bautzenerbote.de/medien-schreiben-bautzen-schlecht/
Proti nim pak vytáhlo 20 mladistvých azylantů.
Situace nastala cca v 21 hod, policie to uklidnila až v 1.30 ráno. Nechtěl bych tam jít s plakátem Stop neonacismu. Nedělejte si z nás šprťouchlata, pane Tichý ::o )))

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Z německého tisku dále
Připomíná, že Budišín je "rodištěm" Pegidy. Připomíná také, že tu nedávno byla " křišťálová noc ", kdy byl zapálen hotel, připravený pro azylanty, vykřikovala se protiuprchlická a nacistická hesla. Též v režii Pegidy.
Já připomínám, že nedávno tu nacisticky hajlovali dva Němci z Horní Lužice na Krompachu, dle německého tisku též příznivci Pegidy a AFD.

Vltavín, jako vždy vytrhává věty z kontextu...celé
Starosta Budyšína Alexander Ahrens konflikt odsoudil. Podle něj sice jsou ve městě problémy s mladými migranty, to ale nikoho neopravňuje k vyvolávání střetů s nimi. „V žádném případě tohle netolerujeme,“

ještě dodám, že ve zmíněném rozhovoru / německém originále / zkritizoval policii, protože pochod 80 neonacistů byl neohlášenou demonstrací a měla okamžitě zasáhnout. Též zkritizoval streetworkery, kteří mají mladistvé na starosti, že nevykonávají svoji práci řádně.

Ještě dodám, že podle statistiky kriminality v Německu nejsou imigranti nijak nad německým průměrem. Nad ním jsou naši slovanští bratří z bývalých Jugoslávských republik a Maročané. Naopak daleko pod průměrem jsou Syřané a Iránci
http://www.bmi.bund.de/SharedDocs/Kurzmeldungen/DE/2016/06/bka-lagebild-kriminalitaet-zuwandeung.html

Jenom mi hlava nebere, že ani těm místním bojovníkům proti nacismu a fašismu, kteří hned vidí každého názorového odpůrce jako neonacistu, ten nárůst německého nacismu, jak to pojmenovávají i německá media, nevadí. Věnují se radši uprchlíkům
Kdysi se taky věnovali radši Židům / židákům? / než nacismu. Výsledky známe.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Ohledně té Zemanovy knihy, tak ta je na jedněch webových stránkách internetového knihkupectví zařazena do kategorie Esoterika, Astrologie, Čtení pro dívky.....
Bilboardy s upoutávkou na knihu / v N.Boru třeba u Kauflandu/ sponzoruje senátor Valenta, známý to ochránce a provozovatel hazardu.
Přeji hezký den

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) téma s tím souvisí

Světová hanba Haagu - dr. Miloševiče napřed věznili a utýrali, posmrtně jej osvobodili

H ttp://www.novarepublika.cz/2016/09/svetova-hanba-haagu-dr-milosevice.html#more

K osobnosti doktora Miloševiče samého pak dodejme toto. V našem případě je lhostejné, jakou politickou orientaci zastával, zdali byl "bolševikem, socialistou nebo komunistou". Pro slovanské země je důležité, že se choval jako pravý Slovan. Bránil svou slovanskou zemi proti cizí agresi, proti agresi spojené dokonce i s chátrou, vraždící jeho národ. Proto je povinností všech Slovanů hodných toho jména, aby ocenili dějinnou úlohu doktora Miloševiče v tomto směru, bez ohledu na jeho politická pochybení nebo nezdařené úmysly. A Haagský soud se musí jen trpce smířit s notným úkrojem ze štítu na své pověsti a cti, stejně, jako se to v minulosti činilo rytířům, kteří přišli o svou čest. I proto se o tomto rozsudku na pokryteckém Západě tak úporně mlčí. V tomto případě palma cti náleží italským zpravodajům.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Téma s tím sice moc nesouvisí, ale vrtá mi hlavou ten osvobozující rozsudek nad mrtvým obžalovaným. Obvykle se řízení v takovém případě zastavuje, protože už není koho a proč soudit.

Lepší pramen než Haló noviny a Severočeskou pravdu byste neměl? Našel jsem zatím jen třikrát úplně stejný komentář (bez odkazu do Haagu nebo na ty italské hrdiny-novináře) a všechny tři články podepsal jakýsi Jiří Jaroš Nickelli, ČsOL Brno. - Co tomu říká třeba Rajko Doleček?

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5 )AŤ to rozlouskne Doleček

Pane Tichý, jsem rád, že Vám to vrtá hlavou.
Jiří Jaroš Nickelli je mimořádně schopný a důvěryhodný autor, který pravidelně přispívá do čtrnáctideníku Národní osvobození.
Mám pocit, že si si s Rajkem Dolečkem velmi dobře rozumí. Naposledy jsem je viděl spolu diskutovat na slavnostním večeru ČsOL v Rudolfinu ( vloni). Rajka Dolečka jsem potkal letos na Francouzském velvyslanectví při příležitost státního svátku ( výročí pádu Bastily, kdybych věděl , že Vám to vrtá hlavou, tak bych se ho zeptal.
Při první příležitosti se na to Rajka Dolečka zeptám. Je možné, že to bude chvíli trvat.
Vy máte smůlu, že se k těmto informacím dostáváte přes komunistické noviny. Vaše media mlčí.
Je to pech pane Tichý!
Pokusím se Vám pomoci i když mi to na konec, jako vždy, vysvětlíte Vy a bude se to určitě lišit od názorů pana Dolečka i pana Jaroše- Nickelli.
Ono to jméno Nickelli již něco napovídá ( Váše obvyklé slovní spojení),mohl by mít zřejmě dobrý kontakt na italský tisk.
Jinak jsem rád, že Vám to vrtá hlavou.
Mimochodem, ten Doleček, v našich médií moc prostor nemá. On měl totiž zásadně jiný názor na bombardování Jugoslávie, než NATO a pan prezident Havel. Pane Tichý, nato se nezapomíná ani v NATO, natož ve vlivných sluníčkářských kavárnách.
Nickelli o Milešovičovi říká( a to hodně souvisí s našim tématem :" Pro slovanské země je důležité, že se choval jako pravý Slovan. Bránil svou slovanskou zemi proti cizí agresi, proti agresi spojené dokonce i s chátrou, vraždící jeho národ. Proto je povinností všech Slovanů hodných toho jména, aby ocenili dějinnou úlohu doktora Miloševiče v tomto směru, bez ohledu na jeho politická pochybení nebo nezdařené úmysly."

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

To je všechno starý. Na serverech jako mesin.cz, čili nevhodné zprávy to bylo už v r.2006 nebo 2007. Včetně toho,jak za masakr v Srebrenici může Bill Clinton a že haagský tribunál je ovládán atlantickými padouchy.Psal tam i takový myslitel jako Foldyna.
Sousloví Pravý Slovan mi připomíná zamilovanou knihu Osudy dobrého vojáka Švejka. Možná,že citace nebude úplně přesná, už zapomínám,ale v kapitole druhé-Dobrý voják Švejk na policejním ředitelství se připomíná předseda dobročinného spolku Dobromil v Hodkovičkách. Toho sebrali,když četnickému strážmistru,jenž žádal účastníky,aby se rozešli,že má Rakousko smutek, řekl dobrácky: Počkají chvilku než dohrajou "Hej Slované". A tak ho sebrali a on hořekoval,že v srpnu mají volby předsednictva že se mu může stát,že ho nezvolejí...
Mohla by se taky vytvořit nějaká pravá panslovanská fangle, mohly by se našít uniformy a složit hymna, při které by mohli fangličkáři zdravit.
Ke čtení dnes doporučuji článek Luďka Navary v MfD o stavu v ČSBS.

A dále připomínám,že 17.9.1939 vtrhla ruská vojska na základě paktu Molotov -Ribbentrop do Polska. 16.9. se dohodlo Rusko s Japonskem a pak vtrhlo na Východ. V Rusku se to už nesmí říkat. Nejvyšší soud potrestal bloggera za to,že to napsal . Nic nového pod sluncem v tom Rusku.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Proč byste se měl ptát Dolečka? Místo těch obvyklých vtipných blábolů by nám úplně stačil odkaz na ten osvobozující rozsudek pro nebožtíka.

Ale ani já vás, Vltavíne, nepotěším. Dr. JJN je spíš prostořeký propagandista než historik, proto je vám tak sympatickej. Na jeho osobní stránce mě zaujaly skromné fotografie s metály - a toto osobité

UPOZORNĚNÍ
Tyto stránky byly dvakrát vymazány neznámým pachatelem, čímž byl naplněn trestný čin zneužití autorského díla podle autorského zákona.
© PhDr. Jiří Jaroš Nickelli 2010–2015
Všechna práva vyhrazena.
Vymazávání těchto stránek bude stíháno podle zákona.

Nic to nemění na tom, že uvedený článek JJN je nenávistná propaganda a vlastně jen osobní "názor", který záměrně neuvádí data, fakta, ani odkazy na ně: "haagský tribunál nejen ÚDAJNĚ odmítal po jistou dobu vydávat určité léky vězněnému, ale odmítl i jeho dopravení do Ruské federace na léčení" - to je skutečně k smíchu, představa, jak se vyléčený Miloševič ukázněně vrací zpátky do vyšetřovací vazby :o)

Ten dnešní Navarův článek vám taky vřele doporučuju!

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Pane Tichý, aby jste se nemusel dostávat k významnému členovi ,"experta na historii " ČSBS přes komunistický tisk jako Halo noviny, České národní listy a Severočeská pravda, které velmi ochotně panu Jarošovi články vydávají, nalistujte v proruských /jistě seriozních/ webech např Freeglebe a přečtěte si jeho výplody např.
Homosexuální profesor Putna zneuctil nás všechny
Proč je důležité silné Rusko. Mravní převaha Vladimira Putina
Myslím, že stačí.
Jenom nějaké reakce pod jeho články /mimochodem, dozvíte se, že se často soudí a asi neúspěšně

Vláčel nás po soudech ( samozřejmě, soud se musí zabývat vším, že...), policii, náš bývalý člen D.H. musel kvůli němu jet na výslech ... VŽDY PROHRÁL, A TO DOKONCE I PŘED NEDOKONALOU ČASNOU SPRAVEDLNOSTÍ. VŽDY ZNOVU A ZNOVU PROHRAJE!
Soudruh Nickelli —
Dobrý den,
četl jsem tento článek a musím říct, že s takovou morální žumpou jsem se už dlouho nesetkal. Velice mi to připomíná štvavé a plamenné úvodníky Rudého práva v jeho nejrudějších a nejúderničtějších letech. Myslím, že tento článek by ocenili takoví velikání, jako byli prof. Zdeněk Nejedlý, dr. Milan Codr, apod. Autor by si za toto jistě zasloužil nějaké vysoké stranické a státní vyznamenání, jako třeba řád Vítězného února a možná i jmenování Národním umělcem.
Bože, chraň nás před takovými individui a jejich překroucenému výkladu dějin!

Pod jeho prohlášením za ČSBS o Ústí nad Labem, prý dřívější baště militantního sudetoněmeckého separatismu i centra teroristů z Wehrvolfu / kdo byli ti folfové? / se objevilo toto
No, on si pan Jaroš historii vždy demagogicky upravoval k obrazu svému. Stačí si přečíst některé jeho výtvory na netu. Se skutečnou historií nemají tyto nesmysly zhola nic společného.

Naprostá pravda.Ono totiž o Ústí-Aussig, jako baště sudetoněmeckého separatismu svědčí pozvánka na otevření železného mostu za účasti představitelů tehdejší vlády jako o spojnici česko-německého přátelství. Zvolení představitelé Ústí n. l.- Aussig an der Elbe Starosta Leopold Pölzl a starosta Střekova Vincenc Repka rozeslali tuto pozvánku
Eröffnung des Verkheres über die neue President Edvard Benes Brücke, Sonntag den 9. August 1936
Když mu tu sudeťáckou baštu v té ČSBS baští, skuteční nezaujatí historici mu to evidentně nezbaští.

Nahoru

Nejen vědci proti strachu. JT se včera odvolával na Dolečka

Pane Tichý, Vy zapomínáte co jste již napsal včera ve 22.37
Cituji: „Lepší pramen než Haló noviny a Severočeskou pravdu byste neměl? Našel jsem zatím jen třikrát úplně stejný komentář (bez odkazu do Haagu nebo na ty italské hrdiny-novináře) a všechny tři články podepsal jakýsi Jiří Jaroš Nickelli, ČsOL Brno. - Co tomu říká třeba Rajko Doleček?“

Proto odpovídám (omlouvám se čtenářům ) a proto to raději pro pana JT ještě jednou:

Pane Tichý, jsem rád, že Vám to vrtá hlavou.
Jiří Jaroš Nickelli je mimořádně schopný a důvěryhodný autor, který pravidelně přispívá do čtrnáctideníku Národní osvobození.
Mám pocit, že si si s Rajkem Dolečkem velmi dobře rozumí. Naposledy jsem je viděl spolu diskutovat na slavnostním večeru ČsOL v Rudolfinu ( vloni). Rajka Dolečka jsem potkal letos na Francouzském velvyslanectví při příležitost státního svátku ( výročí pádu Bastily, kdybych věděl , že Vám to vrtá hlavou, tak bych se ho zeptal.
Při první příležitosti se na to Rajka Dolečka zeptám. Je možné, že to bude chvíli trvat.
Vy máte smůlu, že se k těmto informacím dostáváte přes komunistické noviny. Vaše media mlčí.
Je to pech pane Tichý!
Pokusím se Vám pomoci i když mi to na konec, jako vždy, vysvětlíte Vy a bude se to určitě lišit od názorů pana Dolečka i pana Jaroše- Nickelli.
Ono to jméno Nickelli již něco napovídá ( Váše obvyklé slovní spojení),mohl by mít zřejmě dobrý kontakt na italský tisk.
Jinak jsem rád, že Vám to vrtá hlavou.
Mimochodem, ten Doleček, v našich médií moc prostor nemá. On měl totiž zásadně jiný názor na bombardování Jugoslávie, než NATO a pan prezident Havel. Pane Tichý, nato se nezapomíná ani v NATO, natož ve vlivných sluníčkářských kavárnách.
Nickelli o Milešovičovi říká( a to hodně souvisí s našim tématem :" Pro slovanské země je důležité, že se choval jako pravý Slovan. Bránil svou slovanskou zemi proti cizí agresi, proti agresi spojené dokonce i s chátrou, vraždící jeho národ. Proto je povinností všech Slovanů hodných toho jména, aby ocenili dějinnou úlohu doktora Miloševiče v tomto směru, bez ohledu na jeho politická pochybení nebo nezdařené úmysly."

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Ach jo, Rajko Doleček je přece proslulý obhájce Srbů, ať prováděli cokoli. Viz třeba nový dokument: http://25fps.cz/2016/jeden-svet-nebezpecny-svet-rajka-dolecka/

Ironie (řec. eironeia, zastírání, předstíraná nevědomost) je literární nebo řečnická forma, která dosahuje zvláštní, často humorný účinek tím, že vyslovuje něco podstatně jiného než skutečně míní: může přehánět, zastírat nebo říkat přímý opak. Je na posluchači nebo čtenáři, aby si toho všiml a rozuměl podle toho...

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Pro uprchlíky z Jugoslávie v 90 letech jsme byli podobně transitní zemí, jako je tomu dnes u arabských uprchlíků. Historicky jsme cílovou zemí pro politické a ekonomické uprchlíky z Ukrajiny, Řecka, Vietnamu, Polska, Slovenska, Maďarska, Bulharska. Uprchlík jako samostatně myslící člověk si sám vybírá, kde chce žít.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Jinak pane Tichý, ta vltavínova italská spojka si nechala hrdě příjmení Jaroš a po manželce nezvykle Nickelli Někdy Nikkelli nebo Nihell. Jistě jste si všiml, že se chlubí její von Nickelli, starobylé tyrolské šlechty v dobách Rakouska- Uherska, dokonce patřila mezi privilegovanou šlechtu mocnářství. Jinak na šlechtu a RU dští jenom samou síru. I jeho babička byla z Heslova, jak se chlubí. Z Heslova byl měšťanský rod, povýšený Habsburky do šlechtického a rytířského stavu. Především za to, že i v bojích i míru stáli věrně na straně Habsburků.
Takže další bojovník proti svým
Vltavín píše...Jiří Jaroš Nickelli je mimořádně schopný a důvěryhodný autor
Víte, že tento důvěryhodný autor je schopen přisoudit TGM větu "Národ, který si neváží své historie, si ji musí čas od času zopakovat". Stejně jako znalci z jeho okolí.
Přitom na Ústavu TGM znají jako všichni ostatní jedině cituji...Kdo nezná svou minulost, je odsouzen ji opakovat. (George Santayana).
Panečku, takhle se důvěryhodně dělají dějiny.
Asi zakončím vzkazem pana Srba tomuto českému šlechticovi.. Soudruh Jaroš...chodí na schůze vrahounů z Pohraniční stráže, zažaloval Korunu Českou( přičemž sám naplnil skutkovou podstatu NĚKOLIKA trestných činů ). Je to stejný, patologickou nenávistí se zalykající nenávistník jako jeho kolegyně a sestra v ďáblu, soudružka ...
Radši odlehčím citátem "kupodivu" K. Marxe, aby se soudruzi neurazili.

Dějiny se obvykle opakují dvakrát: nejdříve jako drama a později jako komedie

Nemáte pane Tichý pocit ,že to trojčení v NB to jenom dokladuje?

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) Chřestýšší tanec

Video, ponechme posoudit odborníkům.
Angela Merkel's Snake Dance
Snake dance - Chřestýšší tanec - Merklová

Je to známá píseň - někdo jí předělal s Merklovou.
Jedná se v té písni o tom, že soucitná žena našla promrzlého chřestýše
a on jí prosil, aby byla tak dobrá a vzala si ho domů.
Ona si ho vzala, ohřála, nakrmila, hýčkala
a když se s ním mazlila, tak jí kousnul.
Ona se ho ptá, pročs mě kousnul, vždyť jsem ti pomohla a dobře víš, že máš jed a já zemřu.
On jí odpoví - Vždyť jsem chřestýš, cos teda čekala.
Mrkni na supr video:

https://www.youtube.com/watch?v=Jl5CuCmePBw

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) demonstrace 21.05.2016

Dojemné... Tak vltavín trochu pozdě (ale přece) objevil anonymní výzvu k uspořádání "Europe-Wide Demonstration" za "okamžité referendum o imigraci" na 21. května 2016 "i ve vašem městě".
Všimli jste si ten den něčeho? Já tedy ne. Ale aspoň si vizionáři s tím super-videem trochu užijou a jinak dají pokoj.

Merkel's lewd (?) bikini dance in Greece. - Gratulace autorům, že objevili skoro-dvojnici paní kancléřky. Ale celá scéna je nereálná a nevěrohodná, zas jedna trollí propaganda od východu - viz ostatní super-videa vpravo :o)

PS: Nejdřív doktor Nickelli, teď chřestýššš!, jaká bomba to bude příště?

PPS: Vltavínovi by měl někdo rozumnej (v rodině) rozmluvit to trapné kopírování. On si dodnes nevšimnul, že když svůj příspěvek dodatečně pozmění z volby "upravit", např. si opraví chyby!, dostane se mezi posledními komentáři vpravo zas na první místo (jako já teď)!

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) Vrtání, nebo vrnění

On Vám to určitě sdělí Doleček.
Jinak nešlo o reerendum, šlo o písničku. Pro Vás ještě jednou! Minule jsem uvedl:
Snake dance - Chřestýšší tanec - Merklová
Je to známá píseň - někdo jí předělal s Merklovou.
Jedná se v té písni o tom, že soucitná žena našla promrzlého chřestýše
a on jí prosil, aby byla tak dobrá a vzala si ho domů.
Ona si ho vzala, ohřála, nakrmila, hýčkala
a když se s ním mazlila, tak jí kousnul.
Ona se ho ptá, proč si mě kousnul, vždyť jsem ti pomohla a dobře víš, že máš jed a já zemřu.
On jí odpoví - Vždyť jsem chřestýš, cos teda čekala.
Mrkni na super video:

https://www.youtube.com/watch?v=Jl5CuCmePBw

Jinak jsem rád, že jste v tanečníci poznal dvojnici Merklovou. To oceňuji. Tentokrát Vám vrtalo dobře. Někdy se to povede. Zřejmě záleží na tom, kolik decibelů vrtačka vydává. Tentokrát šlo o tiché vrtání, možná vrnění.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) Udělejte radost Dolečkovi

Pane Tichý, včera jsem hledal nějaká německá diskuzní fora těch ultranacionalistů, ba přímo nacistů, jak je nazvala tamní media po akci v Budyšině
Víte taky možná proč? Dle amatérských záběrů totiž někteří pochodovali v bílých podkolenkách. Není to nezvyklé?
Možná to vltavín vysvětlí. Diskutující si dělali legraci, že už mají Oktoberfest i v Bautzen. Tam se v nich sice chodí, ale Lužičtí Srbové, slovanští bratří mají přeci dlouhé černé kalhoty s dlouhou černou stuhou.
Bravo Sorben !!! nejčastější diskuzní příspěvek.. Nacionalista Doleček by měl možná radost. Nebo ne?
Ještě doplním, druhý den tam pochodovali na podporu hornolužických bratří další, tentokrát z Wojerecy

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) JT co tomu říká Rajko Doleček?

Rajko Dolečka do diskuze zatáhl pan Tichý

Viz :Re: Nejen vědci proti strachu (5)

16. Září 2016 - 22:37 | Jan Tichý

T Co tomu říká třeba Rajko Doleček?

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Včera se podařilo získat program národní zpěvačky Olivie Žižkové, zamlada týrané otčímem a proslulé krom jiného svými fotkami v erotickém kalendáři Jiřího Krytináře.

17.9. Společně za vystoupení z EU Praha: Evropo dýchej !
30.9. Východní čechy Poděbradka koktejl Cup Evropo míchej !
8.10. Kampaň za celoplošné očkování proti chřipce Evropo kýchej!
16.11. Sananim a Drop in společný koncert Drogám ne Praha Evropo píchej!
24.12. Dobročinný koncert pro obyvatele kliniky Evropo čichej!

V plánu je ještě
17.11. Dobročinná akce Becherovky na I.hradním nádvoří Konvičko, nalej!

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

No, a to s tím Antonínem Pavlatou je tuplem pikantnější, protože současný islamofob F. R. Čech ondyno takto otextoval skvělou píseň "Mustapha" od Queen, která začíná textem "Ibrahim, Allah will pray for you."

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Pak by měl být FRČ na seznamu nepřátel státu a vlastizrádců, po kterémžto zavedení volalo asi těch 300 pravých, čistých Čechů na Václaváku,když ta bývalá striptérka tuhle zpívala.

Nahoru

Nezvládneme to,říká německá spisovatelka,která pomáhá uprchlíkům

http://zpravy.idnes.cz/nemecko-uprchlici-iluze-katja-schneidtova-fjd-/zahranicni.aspx?c=A160916_154840_zahranicni_ale
Nezvládneme to, bojí se německá spisovatelka, která pomáhá uprchlíkům
18. září 2016 14:44
Pro spisovatelku Katju Schneidtovou je pomoc běžencům každodenní samozřejmostí. Přesto po roce, kdy do Německa přišlo více než milion lidí, došla k nepříjemnému závěru. Tenhle úkol Německo nemůže zvládnout.Doprovází běžence na úřady a k lékařům, vyplňuje s nimi nejrůznější žádosti nebo jim pomáhá hledatbydlení. Po roce došla spisovatelka Katja Schneidtová k závěru: Tohle nezvládneme.
Stejný název dala i své nejnovější knize, v níž popisuje své zkušenosti od loňska, kdy do Německa dorazilo více než jeden milion běženců, i rozčarování nad tím, jak odlišná jsou jejich očekávání na jedné straně a nevyhovující integrační politika vlády na straně druhé.
„Nestačí prostě od běženců očekávat, že přijmou naši kulturu, způsob života a ústavu, protože to vše je v mnoha ohledech s islámem neslučitelné,“ píše Schneidtová, která loni za své úsilí integrovat běžence dospolečnostidostala ocenění spolkové země Hesensko. Počínání kancléřky Angely Merkelové považuje za naivní a imigrační politiku za nedostačující a nepřehlednou.
„Islám do Německa nepatří“
Problém je podle Schneidtové také v tom, že běženci přicházejí ze zemí a kultur, v nichž mají ženy výrazně menší práva než v Německu.

Nahoru

Re: proti strachu (5) Zvládneme to, protože musíme!

Přijedeme tam pozdě, říkají policisti. Nemůžeme to uhasit, říkají hasiči. Resuscitace se určitě nepovede, říkají záchranáři. Nic vás nenaučím, říká učitel. Vůbec to nejde léčit, říká doktor. Apod. Co si o nich pomyslíte?

Katja Schneidt to nejspíš chápe jinak a ten titul je varování a má knihu líp prodávat (Nezvládneme to - pokud se postup nezmění). Kritizuje problémy v domácí integrační politice, aby se zlepšila a zrychlila. Kdyby to myslela doslova, na všechno by se spíš vykašlala a zvažovala by emigraci. Je asi idealistka - viz její prezentace v růžových barvách:
http://katjaschneidt.wixsite.com/katjaschneidt

Co vltavín v článku přeskočil: "Schneidtová se snaží navrhnout i ŘEŠENÍ. Stát by podle ní měl zajistit mnohem více zaměstnanců, kteří se o nově příchozí budou alespoň několik prvních měsíců starat – celé úsilí nemůže stát jen na neplacené práci dobrovolníků, jejichž vůle pokračovat upadá. Říká také, že je třeba důsledně u příchozích vyžadovat dodržování práv žen, protože v tomto ohledu je islám v rozporu s německými zvyky. K tomu musí stát zajistit dostatek bydlení, práce a psychologů. I když autorka ze své zkušenosti dodává, že většina z těch, s nimiž se během posledního roku setkala, traumatizována NENÍ."

BTW: Loni vyšel překlad jejího románu - částečně autobiografického, kdysi konvertovala k islámu - o nepovedeném manželství Němky s muslimem "Uvězněna v rodné zemi".

Zvládneme to, protože musíme! To říká kancléřka, odpovědní úředníci, starostové, lektoři a tisíce dobrovolníků, kteří dělají, co je v lidských silách. I oni jistě někdy prožívají zklamání, frustraci nebo depresi z dílčích neúspěchů. Ale taky rozčarování z kibiců v sousedních zemích, kteří se místo pomoci zmůžou jen na hraběcí rady a škodolibé komentáře!

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Tradičně vytrženo z kontextu a podsunuto to, co se hodí. Po přečtení celého článku vnímavý čtenář pochopí jedno...v článku jde především o to, že pouze dobrovolníci to sami ,bez pomoci vlády, nezvládnou.

Nahoru

došla k nepříjemnému závěru. Tenhle úkol Německo nemůže zvládnou

Pro spisovatelku Katju Schneidtovou je pomoc běžencům každodenní samozřejmostí. Přesto po roce, kdy do Německa přišlo více než milion lidí, došla k nepříjemnému závěru. Tenhle úkol Německo nemůže zvládnout.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/nemecko-uprchlici-iluze-katja-schneidtova-spisovatelka-p2o-/zahranicni.aspx?c=A160916_154840_zahranicni_ale

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Však jsem předpokládal, že místo debaty jen zas něco ZKOPÍRUJE z vlastního příspěvku.
Přitom si vůbec nevšiml, že ten hlavní závěr píše MF DNES, Jana Šafaříková, která si knihu v originále sotva stihla přečíst. Tak se dělá propaganda...

Perex jedné recenze v Německu:
Die Flüchtlingshelferin Katja Schneidt hat ein Werk mit dem brisanten Titel "Wir schaffen es nicht" geschrieben. Das Buch sorgt für VIEL DISKUSSION. Die Autorin zerstört Integrations-Phantasien.

Nahoru

Sch¨¨:Muslimové chtějí dobýt Evropu a vymýtit křesťanství

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/414557-muslimove-chteji-dobyt-evropu-a-vymytit-krestanstvi-rekl-rakousky-kardinal.html
Muslimové chtějí dobýt Evropu a vymýtit křesťanství, řekl rakouský kardinál

„Přijde dobytí Evropy islámem? Mnoho muslimů po tom touží a říká, že s Evropou je konec,“ prohlásil Schönborn s tím, že hrozí nebezpečí „zániku našeho křesťanského dědictví“. Pak podle serveru Local požádal Boha o smilování nad Evropou, která už podle něj utrpěla ztráty, a to „nejen ekonomické, ale především lidské a náboženské“.

Nahoru

Muslimové chtějí dobýt Evropu a vymýtit křesťanství

omlouvám se, viz níže

Nahoru

Schönborn: Muslimové chtějí dobýt Evropu a vymýtit křesťanství

Pane Tichý - opět názor hlavy pomazané :
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/414557-muslimove-chteji-dobyt-evropu-a-vymytit-krestanstvi-rekl-rakousky-kardinal.html
Muslimové chtějí dobýt Evropu a vymýtit křesťanství, řekl rakouský kardinál

„Přijde dobytí Evropy islámem? Mnoho muslimů po tom touží a říká, že s Evropou je konec,“ prohlásil Schönborn s tím, že hrozí nebezpečí „zániku našeho křesťanského dědictví“. Pak podle serveru Local požádal Boha o smilování nad Evropou, která už podle něj utrpěla ztráty, a to „nejen ekonomické, ale především lidské a náboženské“.

Nahoru

Došla k závěru jak to Němci zvládnou, umět číst a chápat

Co řekla Katja Schneidt

Stát by podle ní měl zajistit mnohem více zaměstnanců, kteří se o nově příchozí budou alespoň několik prvních měsíců starat – celé úsilí nemůže stát jen na neplacené práci dobrovolníků, jejichž vůle pokračovat upadá. Říká také, že je třeba důsledně u příchozích vyžadovat dodržování práv žen, protože v tomto ohledu je islám v rozporu s německými zvyky. K tomu musí stát zajistit dostatek bydlení, práce a psychologů. I když autorka ze své zkušenosti dodává, že většina z těch, s nimiž se během posledního roku setkala, traumatizována není.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/nemecko-uprchlici-iluze-katja-schneidtova-spisovatelka-p2o-/zahranicni.aspx?c=A160916_154840_zahranicni_ale

Nahoru

Máme právo na ochranu hranic, Vyzvala k zastavení migrace.

Máme právo na ochranu hranic, míní Mayová. Vyzvala k zastavení migrace
Ve svém projevu připustila, že uprchlická krize byla klíčovým faktorem při hlasování Britů o vystoupení z EU, připomíná server The Independent. „Z kontrolované, legální a bezpečné migrace může prosperovat naše ekonomika. Současná nekontrolovaná migrace však není v zájmu uprchlíků, kteří jsou na cestě vystavováni nebezpečí. Není ani v zájmu zemí, ze kterých pochází, přes které cestují ani států, kam směřují,“ myslí si Mayová.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/mayova-osn-uprchlici-ochrana-hranic-dbk-/zahranicni.aspx?c=A160920_094334_zahranicni_ert

Nahoru

Němci to zvládnou,

avšak Německo se změní. Společnost se dynamicky vyvíjí. Bezstarostný blahobyt, charakterizovaný přebujelým sociálním státem a podfinancovanou obranou, je, bohužel, dlouhodobě neudržitelný. Pokud změněná politická mapa povede k tomu, že místo velké koalice se začnou opět u moci střídat CDU a SPD, bude to ku prospěchu demokracie. Hermeticky uzavřené hranice by těžce poškodily mezinárodní obchod. Při omezování migrace bude třeba nalézt takové řešení, aby nedošlo k "vylití vaničky i s dítětem."

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) co řekl kardinál

V kardinálově promluvě, vltavíne, jsou muslimové zmíněni jen jednou:
Heute vor 333 Jahren ist Wien gerettet worden. Wird es jetzt einen dritten Versuch einer islamischen Eroberung Europas geben? Viele Muslime denken und wünschen sich das und sagen: Dieses Europa ist am Ende. Und ich denke, dass das, was heute Moses in der Lesung tut und was Gott der Barmherzige mit seinem jüngeren Sohn tut, wir heute für Europa erbitten sollen: Herr, gib uns noch einmal eine Chance! Vergiss nicht, dass wir dein Volk sind So wie Moses ihn daran erinnert: Es ist doch DEIN Volk, DU hast es herausgeführt, DU hast es geheiligt, es ist DEIN Volk.
http://www.erzdioezese-wien.at/marianamen2016

"Tato Evropa končí (doufají a říkají mnozí muslimové)... dej nám, Bože, ještě jednou šanci... " - to je přece jen něco jiného než předpověď muslimsko-evropské války, kterou tady zase strašíte!

Doporučuju (1) nevěřit jen bombastickým TITULKŮM článků s převzatou - a často zkreslenou! - informací, (2) ověřit fakta z dalších zdrojů a (3) hlavně si najít původní zdroj. To už se naši středoškoláci učí ve škole! Conditio sine qua non je ale umět číst a taky porozumět přečtenému :o)

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Včera jsem byl na posezení s Karlem Schwarzenbergem. Pronesl krásnou větu "V Německu je milion nových imigrantů, v Rakousku sto tisíc. My tu žádné nemáme, ale v Čechách se vyvádí stejně, jako když stáli Turci před Vídní... ".
Jinak je vidno, že legionáři najednou nevadí Sudetský Němec, který se zasloužil o blahoslavení posledního Císaře a krále českého a pohřbíval jeho syna, který, jak říkají druhové z KČP byl z toho Landsmanšaftu. Zastupoval v EU bavorskou CSU

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Z kontrolované migrace může prosperovat naše ekonomika, pronesla Mayová. Dnes čtu, že českým textilním firmám hrozí krach / a nejen jim/ nemají šičky. Pro mne,bývalého zástupce ředitelky SOU oděvního Cvikov je to zvlášť pikantní.
Možná to jednou pochopí i u nás.
http://ekonomika.idnes.cz/ceskym-textilkam-chybi-sicky-z-vietnamu-fdk-/ekoakcie.aspx?c=A160920_162531_ekoakcie_fih

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Dneska bude na téma migrace a terorismus hovořit prezident Zeman v OSN. No,snad jeho projev letos dopadne lépe,než loni,kdy si spletl Boko Haram a důsledně tvrdil hamar. To je klidný kmen žijící u řeky Omo v Etiopii a vyznačuje se krom jiného,že si ženy pajcují vlasy hlinkou s tukem a nosí velké náramky na rukou a krku. A taky bylo hnutí Boko Haram usazeno na jih Afriky,za což by ten,kdo projev tvořil,měl dostat pětku z geografie. Hezký den.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu Britové napadají Poáky. Co s tím?

http://zpravy.idnes.cz/polak-utok-porsmouth-0tg-/zahranicni.aspx?c=A160921_124820_zahranicni_ert
Bodnutí do krku a běh o život. Agresivní Angličané napadli dalšího Poláka
21. září 2016 13:25
Polák Bartosz Milewski v exkluzivním rozhovoru pro server The Independent popsal brutální útok, po kterém skončil s bodnou ranou v krku. Zaútočila na něj a jeho kamarády parta Britů. Vadilo jim, že se baví polsky. Jedná se o jeden z mnoha útoků na přistěhovalce v Británii v poslední době.

První projevy nenávisti přišly už pár hodin po referendu. Poláci nacházeli ve schránkách výzvy, aby se vrátili domů a nadávající jim do „polské havěti“. Poláci však mají strach také z dopadů samotného brexitu, kvůli kterému jim může hrozit vyhoštění

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu Gól do vlastní branky

https://www.novinky.cz/komentare/415323-komentar-americke-goly-na-syrskem-poli-ve-vlastni-siti-alex-svamberk.html

Sobotní nálet Američany vedené koalice na výšiny u Dajr az-Zauru pohřbil veškeré naděje na posun při řešení konfliktu. Pětice letadel, mezi nimiž byly i dánské a australské stroje, zaútočila na velké uskupení sil a uspěla. Byl to však gól do vlastní branky. Nebombardovala domnělé teroristy z Islámského státu, ale syrská vládní vojska. Šedesát jejich příslušníků padlo.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) Zeman v OSN

Pokud by každý podobný válečný průšvih "pohřbil veškeré naděje", tak nám nezbude naděje vůbec žádná... Typické je, že vltavín ignoruje aktuálnější vybombardování konvoje náklaďáků syrským (ruským?) letectvem, po kterém jsou veškeré dodávky humanitární pomoci obklíčeným civilistům pozastaveny. To by byl lepší příklad.

Tady je Ovčáčkův (?) překlad CELÉHO prezidentova projevu, který teď všichni komentují:
https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/soucasny-prezident-cr/vybrane-projevy-a-rozhovory/projev-prezidenta-republiky-v-ramci-valneho-shromazdeni-osn-12904

PS pro srovnání:
https://www.prezident.sk/article/prezident-kiska-na-pode-osn-zabudame-co-sme-dosiahli/

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu Britové napadají Poáky. Co s tím?

Nenapadají se jen v Poláci. Poláci zase napadají Němce, že ve Varšavě mluví německy atd.
Je potřeba uznat, že politikům aspirujícím na Führera v duchu ein Land, ein Volk se daří.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Akorát že je těch Landů a Volků "neurekom" v každé evropské zemi. Přežraným a nudícím se nabouchancům už nestačí adrenalinové sporty. Touží po jiném, silnějším adrenalinu - po krvi. Špatná zpráva pro nás, kdo si vážíme toho, že přes 70 let není v Evropě válka - jasně, cum grano salis.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Hmmm, a v Jugoslávii to bylo co, pane doktore?

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Taková mela slovanských národů. Stejně jako v Luhansku :o)))
Ale tyto státy nebyly členy EU ani NATO, které to tam řešilo, aby konflikt nepřerostl opět v celoevropský, jak měl asi pan doktor na mysli.
Ty tu přeci byly po staletí s pravidelností jarních povodní

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) strach a dohoda TTIP

Tak strach z jakékoli změny už se zneužívá i v ekonomické oblasti. Zrovna dnes ráno jsem v rádiu slyšel "varovný hlas komunistické europoslankyně".

Transatlantická dohoda (TTIP) je v našem nejhlubším zájmu; jsme jednou z nejvíce exportně orientovaných ekonomik na světě a je naprosto správné, že se k této dohodě hlásí vláda svým programovým prohlášením a jednoznačně ji podporují Svaz průmyslu a dopravy a Hospodářská komora.
Jejím největším protivníkem jsou evropští levicoví i pravicoví populisté samozřejmě s jednoznačně nejhojnějším zastoupením ve Francii. Sarkozy je výjimkou, podpora je slušná i v Německu, a to včetně kancléřky Angely Merkelové.
Korporace – národní i nadnárodní – nám lidem dávají práci a soutěží o naši přízeň kvalitou a cenou svých služeb a zboží. Pokud vzkvétají na úkor společnosti, není na vině svobodný obchod a investování, nýbrž špatné zákonodárství nebo neúčinné vynucování práva. Populisté a lobbbyisté všeho druhu toho snadno zneužijí a za viníka nespravedlivě označí obchodní a investiční svobody.
Jako jediná funkční kauzalita ve velmi dlouhých časových horizontech vystupuje při zkoumání blahobytu společností a civilizací tato vazba: míra svobody – míra prosperity. Čím více svobodného obchodu, tím méně mezinárodního napětí a válek. To platí po celou historii lidstva.
atd.
http://ceskapozice.lidovky.cz/debata-jana-machacka-bez-svobodneho-obchodu-to-nejde-fxh-/debata-jana-machacka.aspx?c=A160921_151625_machackova-debata_houd#utm_source=email&utm_medium=text&utm_campaign=lidovky.directmail

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Válka v Jugoslávii, pane Chote, se má k tomu, co nám hrozí v případě rozbití EU, asi jako balkánské války na začátku 20.století k té 1.světové. Porovnat si to, myslím, dokážete.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)Pomoc potřebným-souhlasím?

http://zpravy.idnes.cz/turecko-vzdelani-uprchlici-povoleni-k-pobytu-foo-/zahranicni.aspx?c=A160930_092116_zahranicni_mlb
Azylanty si vybíráte jak na trhu, spílají Turci světu. Vzdělané nepustí
Turecko zakázalo vycestovat už více než tisícovce uprchlíků ze Sýrie, kteří dostali azyl v Evropě či USA. Mají vysokoškolský titul, a tak si je Ankara chce nechat pro sebe. Do světa Turci v rámci dohody s EU posílají nevzdělané či nemocné běžence. Světu poslali jasný vzkaz: Chtěli jste pomáhat potřebným, tak si nevybírejte.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

zase se dělá z komára velbloud, kdy už i novináři pochopí, že multi-kulti je naše spása a že uprchlíci a jejich náboženství jsou potřebnou vzpruhou pro odumírající Evropu:

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/419054-dosud-poklidne-vztahy-s-muslimy-se-v-rime-zacinaji-kalit.html

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/418998-nemecti-rodice-stanou-pred-soudem-odmitli-poslat-syna-na-exkurzi-do-mesity.html

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/418959-skupina-syrskych-hochu-sexualne-napadla-v-berlinskem-bazenu-divky.html

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/418915-u-sarajeva-vznikla-luxusni-arabska-ctvrt-mistni-tam-nemaji-pristup.html

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/418843-do-tabora-dzungle-se-vratily-stovky-migrantu-vcetne-nezletilych.html

To nejsou vůbec pozitivně či aktivisticky laděné zprávy. Jak si mohou na novinkách je dovolit vůbec zveřejnit? Skandál :-)

Nahoru

Re: Němci uprchlíky zvládají, zachraňují jim i venkov

Měl jsem zase návštěvu šesti občanů z SRN. Samozřejmě došlo i na uprchlíky. Člověk se diví, jaký je diametrálně odlišný pohled občanů země ,kde je jich milion a Čechů, kde žádní nejsou. Zato ale víme všechno líp.
Vylidněné vesnice bývalé NDR už zase mají pekařství , řeznictví, zelinářství a řemeslné dílny. Zatím pracují mnohdy pod vedením německých majitelů, často již důchodců. Berou práce, kterou již Němci dělat nechtějí, jak mi řekli .
Možná jste viděli reportáž včera na Nově. I tento článek jejich slova potvrzují...Uprchlíci jsou kvalifikovanější, než jsme čekali, pochvaluje si německý úřad
https://www.novinky.cz/ekonomika/420591-uprchlici-jsou-kvalifikovanejsi-nez-jsme-cekali-pochvaluje-si-nemecky-urad.html
Skandálnímu odhalení pana Beneše o tom jak syrští puberťáci osahávali německé puberťačky a dalším jsme se zasmáli. Víte kolikrát jsem to ošahávání mezi puberťáky na škole řešil ?
Myslím, že Němci, tak jak to zvládají, mohou býti hrdí.A jsou. Na co jsme hrdí my? Podívejme se na zdejší diskuze.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

No, musím se přiznat, snad už je to po 50 létech promlčeno, že ohledně toho vošmatávání taky nemám svědomí úplně čisté. Holt doba her a malin nezralých... Ale na naší (asi zaostalý) vesnici se z toho nedělalo politikum. Vyřešilo to pár mastných facek - zpravidla rovnou od dotčené slečny.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Mezi vošmatáváním a znásilněním existuje jistý i když nepatrný rozdíl přátelé :-)

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

To je. Kolik je ročně v ČR vošmataných, jsem nezjistil. Ale znásilněných rok co rok kolem sedmi tisíc.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) seznam fake news

K nebezpečně se šířící blbé náladě přispívá mj. snadné šíření lží na sítích. Dost lidí uvěří každé pitomosti a pošetile ji lajkují a předávají dál. Není tvrzení o vzdělaném a moudrém českém lidu už jen mýtus?

"Všudypřítomné sociální sítě mění podobu médií. S tím, jak přibývá lidí, kteří čerpají informace především z Facebooku, se snižuje síla tradičních zpravodajských serverů a šíření dezinformací a fake news - úmyslně lživých článků - je čím dál jednodušší. Našli jsme STOVKU TEXTŮ z dezinformačních webů, které se v Česku za poslední rok sdílely nejvíce."
Zatímco 20 nejsdílenějších zpráv ze zpravodajských webů nasbíralo za rok 364,300 facebookových interakcí, u falešných zpráv z dezinformačních webů to bylo 379,500 ohlasů!
https://interaktivni.rozhlas.cz/dezinformace/

Hned v první desítce žebříčku jsou například tyto perly:

http://svobodnenoviny.eu/clovek-musi-byt-slepy-nebo-uplny-hlupak-aby-si-neuvedomil-ze-rusko-v-syrii-brani-evropu/
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jen-pitomci-dovoli-usadit-se-ve-sve-zemi-lidem-kteri-si-mysli-ze-dosahnou-stesti-krvi-nevericich-rika-natvrdo-historik-Vondruska-446027
http://svobodnenoviny.eu/karel-gott-ma-vic-rozumu-nez-cela-nase-podelana-vlada-extremista-gott/
http://www.rukojmi.cz/clanky/800-bill-gates-priznal-vakciny-maji-snizit-populaci
http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/3454-putinuv-proslov-k-roku-2016-jsem-pripraven-porazit-iluminaty-a-zabranit-3-svetove-valce

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) Ta jim to nandala!

Není špatné si také poslechnout názor z odsouzeníhodné strany.

https://drive.google.com/file/d/0B2OD4P09vMlaR3ZhdzhPTzU4UFk/view

Ve volbách se opět posune.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

= Ta NÁM to nandala! Asi jste zapomněl, že ČR taky patří do EU.
Není to špatné?!! Zamyslete se chvilku nad tím, jak to vidí Hvížďala (já taky):

"Čím víc se orientujeme v anatomii nových událostí, tedy v Trumpovi, těch, co podněcovali brexit, v Le Penové či u sousedů ve Frauke Petry z Alternativy pro Německo, je evidentní, že jde o tendenci, o které se dá hovořit jako o krajně pravicové revoluci, tedy o FAŠISMU. Ten je projevem krize naší doby, napsal Jakob Augstein.
Nenávist k cizímu, strach ze změn, přeceňování silných, zlost vůči elitám tvoří emocionální podhoubí většiny těchto hnutí na západě - a posilování kolektivní vůle a odpovědnosti a potlačování individuální vůle a odpovědnosti na východě, představují reálná nebezpečí, která musíme brát vážně."

http://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost-trump-a-putin-to-je-nas-svet-fc0-/p_spolecnost.aspx?c=A161128_204319_p_spolecnost_wag#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=pes_neviditelny&utm_content=main

Skutečně považujete fašistické tendence v Evropě kolem nás za "ne tak špatné", tedy vlastně POZORUHODNÉ, a ve své naivitě je šíříte dál? Laik žasne, odborník se diví. Že zrovna vy...

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Laik žasne, odborník se diví. Já již dlouho ne.

Nahoru

Re: můžeme si poslechnout názor z odsouzeníhodné strany?

Pane Tichý, ušlo Vám že jsem uvedl " poslechnout názor z odsouzeníhodné strany".

Určitě mi neušlo, že jsme součástí pokrokového, neomylného světa a že politický islám je učení neslučitelné s evropskými kulturními tradicemi, ale Vám opět celá řada věci Vám ušla, jako vždy a obhajujete neobhajitelné.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Až na to, jak jste nad "revolucionářkou" a hlasatelkou silné ruky moudrého vůdce Le Penovou pošetile jásal.

Tady je temný scénář Jana Macháčka:
http://www.lidovky.cz/machacek-temny-a-svetlejsi-scenar-pro-evropu-f3r-/monitor-jana-machacka.aspx?c=A161130_134003_monitor-jana-machacka_pev#utm_source=email&utm_medium=text&utm_campaign=lidovky.directmail

"Jakou verzi událostí, jaký sled toho všeho život přinese? Patrně jako obvykle nějakou tu směsici, že. Evropa bude ale brzy vypadat o dost jinak než dnes. A asi ne lépe. Tím si můžeme být skoro jisti."

Tak si Vltavín může v seznamu odškrtávat. A jásat - jak dlouho mu ale to jásání vydrží?

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Pane Tichý, určitě Vám uniklo, že "odsouzeníhodné" nebylo myšleno pejorativně.
Vždyť jim to přeci nandala, tak si není špatné poslechnout to, co vede k stoupajícím preferencím.
Možná vzpomenete na obhajobu neobhajitelného, vystoupení Bobošíkové, spolupracovnice Hanniga, který má taky jasno.
V článku " Vetřelci z jihu " mluví podobně jako Le Penová. Obdobný slovník. Vám, mně a dalším již dle něj zvoní hrana. Naopak AfD , Orban, Wilders, Hofer,Le Pen, to jsou ti praví. Cituji ... Naprosto nechápu, jak ji média mohou označovat za extremistku. Vždyť si tak pěkně při vínečku notovali.
Tak vidíte, pane Tichý. Až nám tu někdo bude zase vnucovat podobné názory, zdatně ho i s názory můžeme nazvat jako odsouzeníhodného.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Vidím to podobně jako Karel Hvížďala, rychle se stmívá. Akorát ti, kdo se z toho radují, ještě nepochopili, že pokud se krajně nacionalistické strany dostanou v různých zemích Evropy k moci, dříve nebo později dojde k ozbrojeným konfliktům, ke krveprolití, k utrpení miliónů, jaké Evropa nezažila od roku 1945. Krajní nacionalisté z různých zemí se rozhodně nebudou navzájem kamarádit. Až přijdou hospodářské a sociální problémy, a ty přijdou, budou hledat na koho to svést, budou hledat nepřítele. Nejdřív doma, ale to dlouho nevydrží. Tak potom za nebližšími hranicemi, u sousedů. A umírat budou ti, kdo se nyní radují a mají pocit, že v čemsi vyhrávají. Oni a jejich nejbližší. Především mladí lidé. Na nyní nenáviděnou EU budou vzpomínat jako dnes se u nás vzpomíná na rakouský "žalář národů". Pozdě.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) Le Penová a JD

Přesný postřeh. Možná jen proto stojí za to se na "pozoruhodnou" Le Penovou podívat: hromující a naštvaná domovnice, neschopná vyjednávání, spojenectví nebo kompromisu s někým jenom trochu jiným.
Pořád se divím, že TOMUHLE může Josef Doškář tleskat jako pozoru hodnému zjevu.
Když pochodovali holohlavci Borem, zachoval se statečně a občansky moudře. A teď? Které postoje ještě opustí v zájmu hesla Čím hůř - tím líp?

Nahoru

Nejen vědci " poslechnout názor z odsouzeníhodné strany".

Pane Tichý. Můžete prosím sdělit , kde pan Doškář tleská. Jste vůbec schopen naslouchat.
Pro Vás ještě jednou.
Pane Tichý, ušlo Vám že jsem uvedl " poslechnout názor z odsouzeníhodné strany".

Určitě mi neušlo, že jsme součástí pokrokového, neomylného světa a že politický islám je učení neslučitelné s evropskými kulturními tradicemi, ale Vám opět celá řada věci Vám ušla, jako vždy a obhajujete neobhajitelné.
e: Nejen vědci proti strachu (5) Ta jim to nandala!

30. Listopad 2016 - 15:18 | vltavín

Není špatné si také poslechnout názor z odsouzeníhodné strany.

https://drive.google.com/file/d/0B2OD4P09vMlaR3ZhdzhPTzU4UFk/view

Ve volbách se opět posune.

Nahoru

Vědci... Fillon může vypadat jako větší radikál než Le Penová

Tleskám panu Fillonovi. ( upozornění pro Jana Tichého.
http://www.denik.cz/ze_sveta/francie-fillon-muze-vypadat-jako-vetsi-radikal-nez-le-penova-20161128.html
Francie: Fillon může vypadat jako větší radikál než Le Penová
Paříž - Francouzská tradiční pravice má po předvolebních soubojích svého kandidáta na prezidenta. Poslední průzkumy naznačují, že se bývalý premiér François Fillon střetne na jaře o funkci v čele státu v druhém kole s šéfkou nacionalistů Marine Le Penovou. Přestože se obecně předpokládá, že by proti ní měl získat podporu centristů a v části levicového politického spektra, jeho ekonomické plány naznačují, že může pro voliče vypadat jako daleko větší radikál než samotná Le Penová.
Zdroj: http://www.denik.cz/ze_sveta/francie-fillon-muze-vypadat-jako-vetsi-radikal-nez-le-penova-20161128.html

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

To zas někdo nepochopil, nebo nechce, vo co gou.....Fillon plánuje propuštění půl milionu úředníků a posun věkové hranice pro odchod do důchodu na 65 let. Také chce prodloužit regulérní týdenní pracovní dobu z 35 na 39 hodin ve státních službách a rovněž zrušit bezplatné lékařské úkony
Le Penová jako recept na hospodářské potíže nabízí mimo jiné konec stmelování Evropské unie a postupné obnovení bariér s cílem chránit francouzskou produkci, která čelí levnější zahraniční konkurenci.Doufá přitom, že její vizi pomohou předpokládaná ochranářská opatření ze strany čerstvě zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa.
Třeba i té naší. Hlavně, že obdivovatelé Trumpa se houfují na té správné straně barikády.

Nahoru

Re: Nejen vědci Tleskám Fillonovi, nebuďte natvrdlý pane Tichý

Vy mi neustále něco podsouváte. Tleskám Filonovi a fandím Trumpovi. Důvod je jasný, bude se méně harašit. Pro mne je to velká naděje!
Pane Tichý , nebuďte natvrdlý, pochopte, že tleskám Fillonovi!
Je zřejmé , že se Vám to nehodí, budete se s tím musit smířit. Rada je jednoduchá , za vším hledejte Putina.
Pane Tichý ještě jednou, fandím Fillonovi!
A neopravujte svoje články, dáváte je jim jiný smysl. Není to fér.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Pane Tichý, neznáte staré české přísloví ""nekřič hop, dokud jsi nepřeskočil". "?
Někteří mají ale jasno dva roky dopředu. Buďto jsou jasnozřiví, nebo natvrdlí. Lze si vybrat.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) Čím hůř - tím líp?

Problém je, že Trump i Putin ve středu řeknou/udělají něco úplně jiného, než řekli/plánovali v pondělí. Možná je to Trumpova geniální taktika, aby Putinova kosa narazila na kámen, a budeme se ještě divit.
Le Penová jen "trošku" zmírnila rétoriku svého tatíka, aby nalákala víc voličů. A Fillon? Francouzi rozhodnou, taky teprve uvidíme.

Víc by nás mělo zajímat, proč u nás tolik ochotníků-amatérů šíří blbou náladu a proč jim tolik lidí naslouchá a nechá se otrávit. Čím hůř - tím líp? Proč? A pro koho vlastně?

Rozhlas zveřejnil přehled 5 "nejúspěšnějších" dezinformačních webů, na prvním místě jsou Parlamentní listy, které s Parlamentem ČR nemají vůbec nic společného:
http://www.rozhlas.cz/zpravy/domaci/_zprava/1673419

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) JT má strach, že bude lépe!

Pane Tichý, Trump, Fillon čím lépe, tím "lépěji" ! . Nešiřte blbou náladu! Respektujte výsledky voleb.
Přestane se harašit, nebo se přestane harašit méně. Jsou to pozitiva. Žádná blbá nálada.
Pozor nato, pane Tichý. I vědci jsou proti strachu. Vědci mají strach , že bude lépe. To jsou absurdity!

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

VÍCE - LÉPE - RADOSTNĚJI ! Heslo schůzí těch lidových elit. S tím se tady taky pochodovalo. A někteří pochodují dodnes. A ještě podsouvají, že vědci mají strach, když nevěří , že je dobře našlápnuto. S těmi vědci je potřeba zatočit, tak nějak po našem.
Já měl tuhle taky dobře našlápnuto. Někdo to v Novém Boru po psovi neuklidil. Ten smrad,co se linul. Ještě , že tam máte kousek ten parčík. Tam jsem si zvednul náladu.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) téma: Vondruška

Spisovatel a historik Vondruška zveřejnil v sobotní MFD další ze svých pamfletů na téma pokřiveného vlastenectví. Dnes mu pádně odpověděl Milan Březina z Prahy. Ten krátký soud by si měli promyslet i naši regionální Vondruškové:

Zapadlý vlastenec Vondruška
Zapadlý "supervlastenec", xenofob a rasista Vlastimil Vondruška si pravidelně stěžuje na "politickou korektnost" Evropy a činí tak rádoby ironicky až rádoby sarkasticky. Vtipného na jeho pravidelných pamfletech však není zhola nic. Čiší z nich pouze nenávist a mindráky zdivočelého nacionalistického fabulátora. Stěžuje-li si Vondruška na mravnost a morálku civilizovaných evropských zemí, pak by měl vědět, že mnohé země mají tohle haraburdí zakotveno přímo v ústavách. Článek 1 Základního zákona SRN zní: důstojnost člověka je nedotknutelná. Pod pojmem člověk se rozumí lidská bytost, nezávisle na pohlaví, věku, občanství, náboženské i sexuální orientaci, rase i národnosti. Patří sem tedy i Vondruškou opovrhovaní "cizinci" a "jinověrci".

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) Přidají se další firmy?

http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/domaci/ceska-sporitelna-stahla-svou-reklamu-z-dezinformacnich-webu-ti-tak-prisli-o-penize-z-inzerovani

Jsme s našimi klienty již téměř dvě století a vždy jsme pro ně byli spolehlivým rádcem v oblasti financí. Věříme také, že naše zodpovědnost vůči společnosti překračuje hranice bankovního světa a že lidem můžeme sloužit i jako kompas, který je bezpečně provede mořem mediálních informací. Proto je pro nás nepřijatelné podporovat zdroje nepodložených, a někdy dokonce záměrně lživých informací. Z tohoto důvodu se naše reklama nebude objevovat na dezinformačních webech. Tím však nikomu neupíráme právo získávat informace ze zdrojů, které uzná za vhodné. Oceňujeme, že se think-tank Evropské hodnoty této oblasti věnuje a zviditelnil tento problém,“ řekla Kristýna Havligerová, tisková mluvčí České spořitelny.

Podle průzkumu Think-tank Evropské hodnoty se v období 18. – 23. června 2016 objevila na dezinformačních webech inzerce 75 firem. Patří mezi ně známé velké firmy jako je Nestlé, Amazon, Škoda, Seznam.cz, Mitsubischi nebo Hyundai.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) Přidají se další firmy?

Tak, nejprve by mě zajímalo, zda ten strašný přepis názvu japonské firmy Micubiši je chybou ČS, autora článku, nebo koho a poté jen podotknu: hezká vydíračka, což?!
Herec gay porna a odhalený plagiátor se snaží.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Japonština má kromě znaků také slabičné písmo, takže přímý přepis do češtiny (Micubiši) je možná správnější než zbytečnou oklikou přes angličtinu (Mitsubishi).

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

a co použít přepis myšivbuši?

:-)

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Já zase někde slyšel, že lidově prý myši v plyši. :-D

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) - humorem proti blbosti

/: je to marný :/ - tak radši trochu humoru na víkend:

http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/domaci/firmy-podporuji-obchodni-retezec-lidl-ve-vtipne-kampani-proti-rasismu-v-cr
a
http://svobodneforum.cz/video-lidl-dal-bavi-internet-cernocha-v-letaku-objevil-hitler/
(Na jednom místě sice autoři přestřelili, ale jinak je to velkolepá sranda.)

http://svobodneforum.cz/kauza-letaky-jen-pro-bile-nas-bohuzel-proslavila-i-v-zahranici/

Jiřímu Hanákovi se dnes v LN povedl v souvislosti s Chovancovou novelou bonmot roku:
"Naše blbost je naše suverenita!" Kdyby změna zákona platila, nemuseli už být Konvička a jeho ochotníci ze Staroměstského náměstí mezi živými.

PS: Nekorektní humor z dílny BBC Two:
https://magazin.aktualne.cz/televize/manzel-mi-koupil-sebevrazednou-vestu-krasna-ze-bbc-parodiii/r~334fe6c0d33311e6b2390025900fea04/

Nahoru

Nejen vědci proti strachu. Jefim Fištejn Za humny je válka

Za humny je válka

Fištejn Jefim
Ze zemí, kde se bojuje, i ze států, kde panuje neklid, se do Evropy tlačí miliony lidí. Další sem míří z krajů, kde je až děsivě bídná životní úroveň anebo tam začíná vládnout sucho. Mluví se o krizi spjaté s přílivem uprchlíků, kteří jsou na cestě za vysněným evropským rájem ochotni riskovat třeba i život. Zkušený spisovatel a publicista Jefim Fištejn nabízí v knize Za humny je válka mozaiku pohledů na naši civilizaci i na svět islámu, na zřídla napětí i na krutost válečníků, na ty, co se umějí bránit, i na ty, co téměř bezmocně upadli do tenat osudu. Hrozí naší unavené Evropě, že ji nakonec rozloží rychle se množící muslimský cizopasník, který do zdejších zemí nepatří, byť se do nich hrne, a navíc dokáže být agresívní? V sousedním Německu mění už potíže s imigrací politickou scénu a ve Švédsku už známé město Malmö pomalu přestává být švédské. Z Evropy se v obavách z muslimského příboje stěhují zástupy Židů do Izraele, do státu, který se nedá. Byť se v jeho blízkosti rozhořela válka, kde nakonec všichni jako by bojovali proti všem. A na jedné straně je tu v našich očích doslova hrůzný Islámský stát, na druhé vcelku spořádaná arabská monarchie v Jordánsku, kde královna Rania nenosí hidžáb a ráda si natáhne modré džíny... Nad Evropou, která prostě není s to vstřebat další a další houfy uprchlíků, se dnes už vznášejí otazníky. Začíná snad v téhle době konec naší civilizace? Přijde s ním něco nového? A může to bolet? Na tyto otázky vám Fištejnova knížka neodpoví. Ale budete jim díky ní rozumět.
https://www.megaknihy.cz/odborna-naucna/Za humny je válka245220-za-humny-je-valka.html

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) J. Fištejn

Vltavínův link jaksi nefunguje, ale knihu najdete i jinde. Tak aspoň tato informace anonymní čtenářky:

Kniha je složena z článků a rozhovorů, které vycházely v REFLEXU. Fištejn dlouhodobě varuje před možnými následky neřízené migrace osob z arabských států a rozhodně se nejedná o nějaké rasisticko-xenofobní výkřiky. Fištejn nepanikaří, nešíří neoprávněný strach ani agresivně neironizuje. Naopak se racionálně zamýšlí nad kondici evropské společnosti. Srovnává hodnotovou orientaci západního a muslimského (resp. arabského) civilizačního okruhu. Ve svých článcích demaskuje neschopnost evropských lídrů a pokrytectví současné vládnoucí levice ...
Podle mě je mužem, jenž si hluboce váží hodnot „staré dobré Evropy“ – demokracie, osobní a občanské svobody, rovnosti mužů a žen a rovnosti občanů před zákonem a nemůže se smířit s tím, že tyto hodnoty mohou být vážně ohroženy.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) Jefim Fištejn je jiný šálek

Pan Tichý bere můj příspěvek jako příležitost na sebe upozornit. Jsou to nic neříkající slohová cvičení.

Podstatnější jsou jeho slova. Jefim Fištejn viz:
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zijeme-nad-propasti-vyvoj-speje-k-valce-Jefim-Fistejn-otevrene-o-islamu-a-uprchlicich-438410
Žijeme nad propastí, vývoj spěje k válce. Jefim Fištejn otevřeně o islámu a uprchlících
1. 6. 2016 15:06
REPORTÁŽ „Celý svět je ve varu a název mojí knížky ‚Za humny je válka‘ si může na sebe vztáhnout téměř každý region, ale protože je za humny, ještě není na našem dvorku, tak si zatím můžeme v klidu povídat,“ zahájil svoji besedu v ostravském Knihcentru známý novinář, publicista a také letitý spolupracovník Rádia Svobodná Evropa Jefim Fištejn. V průběhu besedy pak zazněly názory na nejpalčivější témata současné světové politiky, jako je migrační krize či válečné konflikty na Blízkém východě a Ukrajině.
V současné Evropě hranice moc neplatí
Jefim Fištejn označil i za velký problém současnosti neschopnost klíčových politiků reflektovat správným způsobem závažné mezinárodní události, například svoláním světového kongresu národů, jakým byl třeba ten známý – vídeňský. „Evropa vnímá každou nehodu, každý závažný problém jako provozní záležitost. Dnes je brexit, včera byl grexit, pak bude třeba další ekonomická krize, zalátáme díru a jedeme dál, jak by se nic nestalo, ale to je omyl. V Evropě je dnes možné obsadit cizí území státu na základě některých historických reminiscencí a pak se hádat o tom, jestli to před dvěma stovkami let patřilo jednomu státu, nebo druhému. Zavedené hranice by měly platit, ale ony neplatí a nikdo se neptá, co z toho vznikne zítra. Když se nerespektují jedny hranice, tak nemusí platit žádné a například Maďaři se mohou ptát, proč jejich lidé mají žít na území jiných států, a začnou si dělat nároky na Slovensko a část Rumunska. S touto logikou nebude funkční obecný řád, který je dnes často nabouráván. Čili máme tady svět, který se vychyluje k nějakému zúčtování, a ta forma zúčtování je válka. Evropské národy nemohou tento stav pojímat jako provozní problém, ale měly by se tím zabývat jako vážnou systémovou záležitostí,“ vysvětloval špičkový novinář s tím, že očekává zásadní změnu ve fungování Evropské unie, která bude více reflektovat současnou situaci.

Další zajímavé odstavce
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zijeme-nad-propasti-vyvoj-speje-k-valce-Jefim-Fistejn-otevrene-o-islamu-a-uprchlicich-438410
Desaterem přikázání stát řídit nelze
Putin chce vytvořit Novorusko

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) hidžáb do škol nepatří (u nás)

Zákaz nosit
Jednání, stejně jako předchozí, vzbudilo velký zájem veřejnosti, především z řad podporovatelů ředitelky žalované školy a odpůrců islámu a uprchlíků. Opět dorazili i politici jako poslankyně Jana Černochová, Václav Klaus ml. (ODS) nebo Jana Volfová.
https://www.novinky.cz/krimi/426773-kauza-hidzabu-ve-skole-aktiviste-u-soudu-zpivali-hymnu-soudkyne-nechala-vyklidit-sin.html

Nahoru

Re: Nejen vědci - takové chování je neúctou k našim soudům

Nasazování si helem během soudního líčení, nerespektování nařízení soudkyně, pokřikování, že se sejdeme na českém "vlasteneckém" pivě a další výtržnosti jsou neúctou k českému soudu. Vypovídá to i o úrovni přátel Bloku proti islámu a dalších, co se potřebují u vyjančené společnosti předvést.
Připomíná mi to dobu komunismu, kdy jedna fanatická komunistka-učitelka strhávala u nás na škole dětem z krku křížky, vyhazovala je oknem a zjišťovala, kdy byly naposledy v kostele.
Mimochodem ti "vlastenci" , odvolávající se na křesťanské hodnoty, by měli zapátrat proč od dob Panny Marie až po naše babičky nosily ženy na veřejnosti šátky. Co o tom říká Bible. Na obrazech z vrcholného středověku pokrývka hlavy žen taky náramně připomíná hidžáb.

Nahoru

Nejen vědci proti strachu Výhra Muslimku nenechali učit v šátku

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/427141-muslimku-nenechali-ucit-v-satku-jeji-zalobu-nemecky-soud-smetl.html
Muslimku nenechali učit v šátku, její žalobu německý soud smetl
Soud v německém Osnabrücku tento týden odmítnul žalobu muslimské učitelky, která chtěla odškodnění za to, že jí bylo znemožněno učit na základní škole v šátku.
Žena zažalovala v roce 2015 školský úřad, protože zrušil dřívější příslib zaměstnání poté, co sdělila, že chce učit v šátku. V lednu toho roku totiž ústavní soud rozhodl, že paušální zákaz šátku na státních školách není možný, neboť podle jeho názoru odporuje svobodě vyznání.
V kauze nešlo o žádné astronomické sumy. Učitelka požadovala odškodnění ve výši alespoň tří platů, které by na státní škole dostala, což je podle listu Neue Osnabrücker Zeitung asi 8200 eur.
Pravidla byla nejasná
Tamní soud však žalobu odmítnul, neboť podle jeho výkladu se nemůže jednat o diskriminaci. Pravidlo o nenošení náboženských symbolů ve státní škole totiž platí pro všechny vyznání bez rozdílu.

Nahoru

Výhra Muslimku nenechali učit ...podstatné bylo vynecháno,proč?

.....V roce 2015 německý ústavní soud pravidla upravil a konkretizoval. Od té doby se náboženské symboly ve státní škole nesmí nosit jen v případě, že to vyjadřuje protistátní postoj nebo ohrožuje pořádek ve škole. To ale školský úřad v roce 2013 nemohl vědět, dodal soud.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) Radek Banga v Senátu ČR

"Holocaust byl hrozivým důsledkem šíření nenávisti vůči jiným. Slýchávám tolik lidí dnes říkat, že nechtějí multi-kulturní svět. Bohužel stále přibývají i politici a různá hnutí, jenž šíří nenávist a ideologii světa, který bude chráněn ostnatým drátem, či zdí a uvnitř budou jen ti stejní. Ale ví tihle lidé vůbec, co říkají?

Přemýšlejme trošku o dnešním světě. Drtivá většina veškerých technologií včetně mobilních telefonů pochází z Asie. Kdyby nebylo Asiatů, možná bychom už neměli co na sebe. A co italská pizza? Nebo naše oblíbené americké fast foody, do kterých přece nikdo nechodí, ale i tak mají stále plno. A co brazilská, či turecká káva? Německá auta s japonskými motory. Kdyby nebylo Švédů, drtivá většina českých rodin by neměla nábytek a naši vojenští piloti by neměli možná na čem lítat. Máme rádi mexické jídlo, kubánský rum, holandské jogurty a to vše si dáváme do slovinských lednic. Vždyť i mikrofon, do kterého právě mluvím, určitě není české výroby. Kdo by neznal písně amerického Indiána Elvise Presleyho. Koho z nás nedojaly arabské Pohádky tisíce a jedné noci a nerozesmály filmy Roma Charlieho Chaplina. Nikdo nepochybuje o nejzásadnějším vědeckém přínosu vědce židovského původu Alberta Einsteina. Toto všechno je výsledkem multi-kulturního světa, tedy toho, že jsme jiní, nikoliv stejní. Chtěli bychom skutečně o to vše přijít?"

Celý příspěvek RB ke dni památky obětí holokaustu a předcházení zločinům proti lidskosti:
http://www.romea.cz/cz/publicistika/komentare/cely-projev-radka-bangy-v-senatu-mame-na-vic-nez-se-vzajemne-nenavidet-to-co-nas-navzajem-obohacuje-je-odlisnost-nikoliv

Nahoru

? proti strachu Proč všichni migranti chtějí do Německa?

Proč všichni migranti chtějí do Německa?

https://www.youtube.com/watch?v=m29v4ikYTOc

Abych, Vás všechny uklidnil, je třeba dodat, že se novinář Petránek k těmuto sdělení nehlásí a ti více jak rok!

Nahoru

Nejen vědci proti strachu-Počůrala korán, ohrožuje bezpečnost SR

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/429085-slovenka-pomocila-a-spalila-koran-muze-ohrozit-bezpecnost-zeme.html
Slovenka pomočila a spálila Korán, může ohrozit bezpečnost země
Mladá Slovenka zveřejnila na sociální síti video, na němž pod slovenskou vlajkou roztrhá, pomočí a poté spálí svatou knihu muslimů Korán. Pálení Koránu považují muslimové za neodpustitelný hřích. Podle odborníků může žena tímto činem ohrozit nejen sebe, ale také své spoluobčany.

Je to absurdní, je to ale tak.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Skutečně jeden z dalších protiuprchlických hrdinských činů. Jenom dokládá jak lze mladé lidi zmanipulovat odevšad se valící protimuslimskou rétorikou.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Takhle zhruba před padesáti roky můj spolužák, nevěda už, co roupama dělat, močil na školním záchodku v 1.patře nikoliv do mušličky, ale z okna. Do místa, kam močil, nekoukal. Utrpěl šok, když na záchodek vlítla rozzuřená učitelka, stáhla ho z okna a chytla za límec tak rychle, že ani nestačil zastrčit. Měla totiž dole na dvoře kočárek s miminkem. To je tak, když někomu včas nedojde, co vlastně dělá a nezváží možné následky.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Ta slovenská slečna je zjevně mdlého rozumu. Taky jí nic nedošlo.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Hmmm, co se na to podívat z druhé strany: ta kniha zcela nepochybně existuje ve stovkách miliónech výtisků (tiskla se dříve i v ČSSR - nejmenší korán na světě ...). Není náhodou spíše projevem "ducha mdlého", že za to slečně či paní něco hrozí, a že to dokonce může hrozit těm, kdož s ní jen pouhopouhou náhodou žijí v jednom městě, státě???
Nehájím její počin.
Být to ale třeba jiná kniha, možná by to někdo nazval odvážným a dokonce tvůrčím happeningem. A myslím, že pro jména těch, kteří by to dokázali, není třeba chodit příliš daleko, že ...

Hezký den.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Někdy v roce 2004 se členové umělecké skupiny Rafani vykáleli na zem v expozici českého a slovenského umění šedesátých let umístěné v Národní galerii. Říkali tomu performance. Skupina byla dvakrát nominována na cenu Jindřicha Chalupeckého. Další umělecký počin - stříhání prezidentské standarty. Kulturní fronta to hodnotila kladně. Nositelky Ceny Václava Havla - Pussy Riot : Zmrzlé kuře ve vagině, soulož na veřejnosti, polévání policistů vlastní močí.
Co je proti tomu močení nezvedence z okna. Nevyrostl z něj také nějaký aktivistický performer?

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) vliv proruských medií

Alan je typickou ukázkou.
Pussy Riot Zeman ...V textech je to samé K. sem..... Nepravda, nic takového v textech není.
Kuře ve vagíně....nepravda, akce skupiny Vojna
Soulož na veřejnosti. Nepravda. Akce opět skupiny Vojna v  Národním biologickém muzeu v Moskvě, bez účasti veřejnosti
Polévání močí. Možná dodá Alan důvěryhodný zdroj. Jestli to nebylo bolestí při tom, jak je hlava nehlava mlátili policisté do krve, jenom proto, že zpívali píseň, která by se nelíbila Putinovi.
Jsem rád, že doposud mohu žít v zemi, kde je možné provádět performance (happeningy), aniž by za to byly aktéři zbiti obušky. I když si o tom mohu myslet své.
Vysvětlivka...Performace, používání netradičních uměleckých forem a prvků (například divadelních, výtvarných nebo hudebních) se záměrem šokovat nebo provokovat diváky a vtahovat je do akce
A pro ty, kteří zase budou obhajovat Zemana
"pussy", lze použít jak ve smyslu vulgárního výrazu pro ženský pohlavní orgán (kunda, píča,..), slangový výraz pro zbabělce, tak i jakožto zdrobnělinu pro kočku (kotě, kočíčka, číča,..).
Taková obdoba Ztohoven.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

To nevím, je-li z něj performer, ale spíš ne. Na abiturientské srazy nechodí, ač hospoda, v níž se obvykle scházíme, sousedí s domem jeho matky. Vlastně si pamatuju jen poslední setkání někdy kolem roku 1970, než jsem odešel vysokou školu. To mě přemlouval, ať vstoupím do nově zakládané vesnické ZO Socialistického svazu mládeže (SSM). Připomněl jsem mu, jak jsme 2 roky předtím rozdávali okupačním vojákům čtyřjazyčné protestní letáky. A že tenhle režim, zakládající SSM, mohl vzniknout jen díky té okupační armádě. Na to mi řekl, že o nic nejde, bude to jen jako, ale že bychom dostávali tisíce korun "na činnost" a mohli bychom si s nimi dělat v podstatě, co bychom chtěli. Že na něco by se ty výdaje vždycky napsaly a že to nikdo nebude přehnaně kontrolovat. Že okresní výbor SSM potřebuje prokázat, že mládež už se vzpamatovala z pomýlení a vrací se k víře pravé.

A pokud se týče té slovenské slečny, ona to močení prezentovala jako umělecký čin? Si vzpomínám na Šulajův film "Záhrada" a na "pannu zázračnicu" z něj, která léčila drobná poranění tím, že na ně močila. Že by inspirace?

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Nejen Alan je typickou ukázkou. Také jsem rád, že mohu žít v zemi, kde je možné provádět performance, akorát bych při jejich provádění nechtěl dopadnout jako to dítě v kočárku z Mirkova příběhu. Ale příběh je to hezký, zvláště to pokračování. Bude další? Růženín by také mohl přispět nějakým příběhem, třeba jak Naděžda Tolokonnikovová přestoupila ze skupiny Vojna do vyšší ligy.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

ta slovenská slečna je rozumu možná mdlého, ale na druhou stranu tenhle je taky rozumu mdlého, s tím spermatem a svěcenou vodou, to je tedy majstrštyk....
https://cs.wikipedia.org/wiki/Milan_Kohout

a jaký je rozdíl mezi činem oné slečny a činem jednoho onoho francouzského humoristického časopisu?

Dějí se horší věci...

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Neberte to osobně, pane Alane. Je to o tom jak se skutečnosti dnes překrucují a lidé místo toho, aby si vyhledali svobodně přístupné informace, hledají to, co chtějí slyšet. To, co jste uvedl je z Parlamentních listů.
Pravdivá informace... Natočená soulož v biologickém ústavu v Moskvě ,v předvečer volby Medvěděva, u vycpaného medvěda byla akcí studentů filosofie Lomonosovovy univerzity, skupiny, která si říkala Vojna. V ní byla i Tolokonniková, pozdější členka skupiny Pussy Riot.
Parlamentní listy z toho vyvodí, co jste napsal. A teď se ta informace dostane k vltavínovi a ten již zasvěceně píše o Pussy riot
...Navíc měl pravdu (Zeman) vzhledem i k sexuálním orgiím kde dívky vystavují na obdiv své pussy
...Neříkejte mi , že jste neviděl jejich pussy , jak si to rozdávají, jako nejproslulejší prostitutky. Jejím zcela jedno, zda si to rozdávají v kostele, v galerii , nebo na náměstí v Boru, před holčičkami, které mají ještě kočičky.
..Při veřejně natočených sexuálních orgiích vykřikují o svých kočičkách neslušné výroky.
... slušně vychované dívky ze skupiny Pussy Riot, které běžně veřejně provozují skupinový sex,
vše doprovázeno výroky typu Mají pussy a nemájí rády Purina. Proto mají Havlovu cenu
Asi to bude Putin, kterého vltavín obhajuje a naopak dehonestace odkazu presidenta Havla. A "důkazy" jsou na světě.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) o mdlém rozumu

"Podle některých informací se Slovenka momentálně zdržuje ve Finsku a je na ni podáno několik trestních oznámení. „To mě nezastaví. Odkazuji všem, i policistům, nikdo mě nezastaví,“ uvedla na videu. „Co se týče islámu. Jsou to pro mě paraziti,“ řekla žena na videu. Kopie videa se na internetu nezadržitelně šíří."

Autorka videa záměrně urazila a pošpinila víru 1/4 světové populace. Aspoň tu vlajku si mohla odpustit. Racionální postup je: odsoudit, nešířit, případně se omluvit. Pokud nám záleží na tom, aby byl svět aspoň trochu lepší.

Místo toho se tady zase rozvíjí typická debata: kdo a kdy udělal srovnatelnou (?) pitomost... Jako by se tím ta první kravina relativizovala. Přičemž se už zákonitě objeví taky jména Havel, Zeman, Putin.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) Tak to vidí realisté

https://www.facebook.com/petrrobejsek/videos/1616007208706506/

Jak reagovat na migrační krizi. Robejšek to říká jasně.
Zkušenosti ze západní Evropy jasně ukázaly.....

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Komentáře mají taky jasno.

Rudolf Burda Bravo
Martin Michael Bušina To je neuvěřitelný hňup...
Miloslav Martan Populismus s lidskou tváří.
Michal Vais Moc hezky udělané předvolební video, krásně se to poslouchá a určitě Vám na to hodně blbů skočí, ale čekal jsem od Vás jako od politologa trochu něco jiného něž populistickou kampaň. Podejte si ruku s Okamůrou.
Jaroslav Jaroš Ten pán je všechno jen ne realista...

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) Realisté mají jasno

http://zpravy.idnes.cz/robejsek-vyhlasil-cil-20-procent-pro-novou-stranu-realiste-pnm-/domaci.aspx?c=A170214_172611_domaci_kop
TOP 09 hledá dno, ODS stagnuje, tvrdí Robejšek. Vyhlásil cíl 20 procent
14. února 2017 18:21
Chybí tu pravá síla, která je schopna zmobilizovat společnost, řekl mentor nové strany Realisté Petr Robejšek. Vyhlásil cíl získat ve volbách 20 procent. „Je to reálné a realistické, TOP 09 hledá své dno, ODS stagnuje,“ tvrdí. Strana chce lákat voliče na rovnou daň. Svůj přístup k migraci strana nazývá SOS a chce také povinnou vojenskou službu.
Němci se špatně postavili k fenoménu migrace, řekl Robejšek v Rozstřelu
Lákat chtějí na rovnou daň, kterou dříve prosazovala ODS
Strana chce přilákat voliče například na to, že prosadí rovnou daň, o které v minulosti mluvila ODS, ale která v čisté podobě v Česku není.

Ve vztahu k migrantům hlásá strana princip SOS

Jedním z témat, na které došlo při setkání s občany, byl přístup k migrantům. Robejšek ho charakterizoval jako SOS, kdy první S znamená „stop nelegálním migrantům“, O „ochota se přizpůsobit“ a druhé S „systém integrace těch, které přijmeme“. Podle Robejška se nesmíme utápět v nirváně univerzality lidských práv.
Za klíčové téma dnešní doby označil lídr Realistů bezpečnost. Proto strana hovoří i o povinné tříměsíční vojenské službějako o věci, kterou chce prosadit.
„Musíme nejen investovat do armády,“ řekl mentor Realistů. „Nemám iluze o fyzičce mladých mužů. Reakce na náš návrh, kterou jsme slyšeli od žen, byla - potřebovali by to,“ prohlásil Robejšek

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Realisté nedostanou ani 2%.
"Pěkné" je nadbíhání komunistům. Ono to bohužel bude jedno.Buď utvoří koalici s komunisty Andrej Bureš,který u nich byl po vzoru rodiny od r.1982, aby dělal kariéru, nebo B.Sobotka. Vše bude zapomenuto.Vše je "zastaralé" jako to bohumínské usnesení. Lágry, nucené práce v dolech, popravy, ukradené živnosti a pole, ukradené životy- to je taky všechno zastaralé. Koho to zajímá ta historie? A nějaké poučení z ní? Nač?
Hezký den!

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) Surrealismus, nebo bludy?

Lidovci + STAN vážně probírají riziko koaliční laťky 10 %.
Surrealista Robejšek a politolog Doškář nejsou troškaři. V průzkumech mají cca 1 %, ale stanovili si cíl 20 %. Zapamatujme si to :o)

PS po vltavínově reakci: Tak proč to sem bez komentáře kopírujete?

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Pane Tichý , jste opět mimo. Nejsem politolog, nejsem člen této strany. Netvrdím, že realisté dosáhnou 20%. To tvrdí realisté.
Podobně jako realisté, začínalo Ano. Vzestup ANO trval několik let.
O tom kolika % dosáhnou realisté, budou rozhodovat zejména chyby , pády, vzestupy a a zejména skandály ostatních politických stran a seskupení!
Velmi pravděpodobné je, že nedosáhnou 10 %, a velkým úspěchem by byl zisk 5 %.

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Realisté 20% ? To není surrealismus, to je čiré dada...

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5) Surrealismus, nebo bludy?

Realisté jsou prý takový Babiš bez fabrik.... Trefné

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Takto hodnotí ten projev Robejška potenciální voliči

Realistický odhad: jestli bude mít Robejšek 20%, tak bude mít Okamura 40% a Babiš 150%.

O realistech jsem slyšel už za socialismu, to když se ptalo, zda budou v komunismu peníze. Pesimisté říkali, že ano, optimisté, že ne a realisté - pro někoho ano, pro někoho ne.

Tajemník je Michal Moroz? Ten Moroz co byl pravá ruka Johna za éry VV? tak vzhůru ke světlým zítřkům

"Nejvyšším orgánem je sbor zakladatelů." Takže vpodstatě nejde o demokratickou stranu, protože o všem rozhodují nevolení samozvaní "zakladatelé"?

Sebevědomí " odborníci " toužící po politické moci. To je to jediné čeho je u nás nadbytek.

20%? Hloupější voliče vám už sebral Babiš a ti chytří vás prokouknou

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu, ale i 160 000 Španělů se nebojí

Na 160 tisíc lidí přišlo v sobotu v Barceloně na demonstraci za přijetí více uprchlíků, jak se k tomu úřady zavázaly v roce 2015. Levicová starostka Ada Colauová demonstranty vyzvala, aby zaplnili ulice při pochodu nazvaném Chceme vítat. Plná lidí tak byla i třída, která prochází starým městem.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/barcelona-demonstrace-uprchlici-dod-/zahranicni.aspx?c=A170219_090147_zahranicni_aha

Zase pomýlení občané z pohledu Čechů. Zajímavé Němci, Španělé, Řeci atd jsou dle nás blbci. A to tam ty uprchlíky, pardon migranty, mají. My je tu nemáme a proto jsme nejchytřejší a můžeme kritizovat, což je náš národní sport. Ukázky nejvíce hodnocených diskuzních příspěvků

Tak tohle je už fakt extrémní masírka. Za chvíli budou osobní pozvánky :-))
Jsou fakt super ti Španělé - nezaměstnanost přes 20 %, u mladých do 25 let věku je bez práce polovina. A přesto chtějí vítat...
Je vidět, jak úspěšně se Španělsko brání imigrantům, když někteří obyvatelé Barcelony stále nevědí o co jde a dokonce pořádají sluníčkářské demonstrace.
Odkud je tam na tu ulici nahnali ?Ve Španělsku není práce,až jsou tam i pro našince levné nemoviosti,ti,že by chtěli ještě víc zlevnit a zmizernit trh práce a živit další netáhla ?To sotva
jak snadno se da lidem vymýt mozek

Ano, jak snadno se dá lidem vymýt mozek. Jenom si nejsem jist, v které zemi ho mají tak dokonale vymytý.
My máme mozek plně vytížen uprchlíky, které tu nemáme. Zamyslet se nad tím, že v Německu je třikrát vyšší životní úroveň, už i Slováci mají vyšší průměrné mzdy, ukrajinští "vítaní" migranti zvýšili kriminalitu v Kvasinách o 400% atd. na to již nemáme sil.
QUI TERRET, PLUS IPSE TIMET

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Při vyklízení ordinace jsem přišla na korespondenci dnes již zesnulým MUDr. Šilhanem z Brna. Datace je ze srpna 2006. Bylo to v době,kdy jsme se snažili bojovat proti Rathovi ,který si z ČLK udělal výtah k politické moci za vydatné pomoci některých kolegů a kolegyň,kteří by mu i boty líbali. Nechci opisovat sáhodlouhé kusy korespondence,ale to, co opíšu, je platné stále ,až z toho razí. Stačí zaměnit figury- místo Davida třeba Andreje nebo Miloše. A jejich koketování s komunisty.
Milan Š. mi v jednom mailu např píše:
..tím více se mne dotýká, jestli se musím seznamovat s darebáky,kteří jsou zcela mimořádnými nepřáteli svobody a demokracie,nejen proto, že ji svými činy ostentativně poškozují a popírají, ale zejména proto,že základem jejich darebáctví je nebezpečný osobnostní defekt. Rathovský defekt je zcela typický,ve svém narcismu se zabývá plánovitě pouze věcmi,které jsou výlučně jemu ku prospěchu a jeho prospěch je sbírání politické moci, záměrně s používáním klasických populistických lží a úskoků a sprosté a současně úlisné sociální demagogie.
Ať se to komu líbí nebo ne,on je osobnostně podobný největším tyranům minulého století,kteří podobnými metodami usilovali o co největší moc a pro ostatní o co největší bezmoc(nejprve pociťovanou,pak faktickou). To je váha, kterou vždy na sebe bere jakákoliv diktatura,která na začátku ani tak děsivě vypadat nemusí. Hitler se dostal k moci cestami formální demokracie,byl zvolen do Reichstagu a jako premiér německé spolkové vlády nikoliv na bodácích SA,ale volebními lístky německých Michlů,kterým se zamlouvaly jeho silácké řeči i jeho sociální demagogie. Právě tito "tüchtige" němečtí fotři a mutry naházeli Hitlerovi volební lístky.K moci ho dostali nikoliv hrdlořezové,ale hodní němečtí občané, z nichž jen malá část si uvědomovala svou politickou odpovědnost a budoucí bezmocnost.
V r.1946 v po prvních poválečných"svobodných" volbách v osvobozené(nikoliv obnovené) ČSR dostali komunisté 40% hlasů všech voličů. Nevolili je jen budoucí stbáci,milicionáři a skalní bolševici,ale poctiví čeští fotři a pracovité české matky. Všichni ti se dali úplně stejně jako Němci zblbnout bolševickou propagandou. Zadělali na Únor 1948.Když Gottwald řekl na sjezdu zemědělců v r.1947:"Kdyby vás chtěl někdo združstevňovat,žeňte ho svinským krokem" !!, tak zemědělci vstávali a dlouho tleskali. Za dva roky se první z odmítačů JZD ocitli v pracovních táborech.......
K tomu není třeba nic dodávat.
Přeji hezký den!

Nahoru

Re: Nejen vědci proti strachu (5)

Ano je one man show, které dříve či později skončí s hlavní figurou. Podobně je na tom i TOP 09, které má také jednu figuru a jednu figurku. Česká politika je v krizi, klasické politické strany musí řešit strašně moc korupčních skandálů. Jako lék na pravicové skandály Dalíka a spol. vzniklo TOP09. Jako lék na korupční skandály Ratha, ROP, ODS vzniklo ANO. ANO i TOP09 jsou jen léky. Léky se doberou a politická scéna se uzdraví. Snad. Do té doby chvála lékům. Léčba není tak špatná, výsledky jsou.

Nahoru