naše město CL

Verze pro tisk |

tak jako mnoho další prožil jsem v tomto městě podstatný kus života. zažil jsem tu leccos, od sovětské okupace, kterou část obyvatelstva po čase vítala, přinášelo jim to výhodné posty.Prožil jsem naprostou demagogii tehdejšího vedení Vagonky Česká Lípa, závod Klementa Gottwalda, práskače z řad fanatizovaných dělnických kádrů. Opilecké noci party vedení Železniční opravny vozidel na pracovišti tehdejšího náčelníka této organizace a za účasti určitých slečen.Dvacet let normalizace a převrat, kdy řada původních kovaných komunistů během týdne odhodili rudé knížky a stali se kapitalisty. Část z nich ale založila KSČM.Kdo tam u nich je a jak se projevuje je už novodobá historie, každý si udělá obrázek sám. Jen kolorit je zajímavý, není to tak dávno, co jeden z tohoto tábora prohlásil v tisku, že dr. Milada Horáková dostala, co si zasloužila.To by ale nebylo to nejhorší, je to jen projev hloupého "lidového" fanatismu. Jsou tu jistě chytřejší, nechodí s Marxem a Leninem na trh. Spíše je to o možnostech, které by jinak nebyly.....a mnohdy nevadí ani přešlapy a minulost....

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: naše město CL

také jsem prožila podstatnou část života v CL , zažila mnohé peripetie i převlékání kabátů. Dosud jsem se nevyrovnala s tím, že možnosti, které se nám po roce 89 otevřely bohužel využili především lidé sledující svůj osobní prospěch. Slušných lidí v politice , kterých si můžu vážit je poskrovnu. Komunální politika není výjimkou. Je mi jenom smutno z toho, kam se ubírá město, bez ohledu na to, která strana je právě u vesla. Česká Lípa neměla štěstí na osobnosti, které by opravdu zajímal vývoj a prosperita města. Město, které mělo 40 tisíc lidí se pomalu vylidňuje , stává se špinavým, provinčním městem, kterému nálepka okresní jaksi nepasuje. Zmizelo nadšení , snaha řešit problémy ke spokojenosti většiny, zase se začínáme rozdělovat na oni a my.Zmizela slušnost, tolerance , empatie,...vlastnosti které jsou spíše k posměchu. Zase jsme přesvědčováni o tom, že rozhodnutí zeshora je to nejlepší...bohužel.
í

Nahoru

Re: naše město CL

Nejvíc mě mrzí, že z CL zmizelo kvalifikované, perspektivní zaměstnání. Byli časy, kdy se lidé do Lípy za perspektivou stěhovali. Na dnešní dobu něco neuvěřitelného.

Nahoru