JOSEF LADA - NEZBEDNÉ POHÁDKY

Verze pro tisk |

Vážení přátelé, neméně vážení oponenti!

Pan Zahradník, nic netuše, mě velice hezky motivoval! Chybí nám zde (stránky IN) pohoda, nadhled, úsměv... Zkusme to společně pominout, najít něco milého, motivujícího, pohlazení po duši... A tak, po delší době, je zde pohodová (doufám a věřím) soutěž.

Napište, máte-li chuť a myšlenku, jak vnímáte smysl "VÁNOC". Prosím bez politizování! Ve shodě s panem Zahradníkem dávám v šanc super cenu! Knihu "Nezbedné pohádky" od Josefa Lady s jeho kresbami, vydání1958! Tak to tedy fakt nemáte! Výherce nebude klik na webu IN, ale ohlasy čtenářů. Děkuji!

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: JOSEF LADA - NEZBEDNÉ POHÁDKY

První komentář musím dát sám. Vážení přátelé, kdo z vás žil v době vydání výše nabízené knihy? Já ano, tím se nechlubím, stalo se. Všichni mladší: tento výtisk neseženete! Tak pište, pište (nejenom Milan B.), v dobrém a hlavně pohodově! LBŠ

Nahoru

Re: JOSEF LADA - NEZBEDNÉ POHÁDKY

Zrovna ten rok jsem šel do 1.třídy. Hádám ale, že tehdy by mi tuhle knihu rodiče nekoupili. Matně se pamatuji, že se mi dostala do ruky o dost let později, a snad bych ji i našel někde mezi stovkami jiných, pokud jsem ji někomu nepůjčil, což je nejsnadnější způsob jako o knihu přijít.

Nahoru

Re: JOSEF LADA - NEZBEDNÉ POHÁDKY

Radostně vás zdravím pane Šádku. Já sám taky netuším, čím jsem vás hezky motivoval, ale mám z toho i tak radost . A přidám taky kompliment , než napíšu něco vzpomínkového o vánocích a taky o knížkách ,ale teď ještě ne.
2.12. jste napsal jen odstavec o Webu CL do Hydeparku a zareagoval jen Dark Side . Já nemohl , měl jsem v té době závazek - ,, těžkýho bobříka mlčení ,, v diskuzích a tak to píšu teď , když už jsem si trochu diskutovat ( pouze některá témata ) povolil . Zkrátka oživil se mi dobrý pocit, že ta parta diskutérů na i-novinách , kterým nebylo nic svaté,pořád existuje , akorát se odmlčela nebo zakopala , viz Dark Side v Mimoni :-) Ale, že se držel dlouho a drží se dál :-). Vám se podařilo ho vyšťourat , gratuluju.

Nahoru

Re: JOSEF LADA - NEZBEDNÉ POHÁDKY

Zdravím.Sleduju to tu pravidelně,ale už se moc neangažíruju,mám ještě nějaké jiné aktivity.Mimo jiné sháním Vaklava Hejvla v prášku.Přeju všem krásné Vánoce !

Nahoru

Re: JOSEF LADA - NEZBEDNÉ POHÁDKY

Zdravím i Šťourala,to byl taky dobrej parťák a navíc mě přivedl ke Světoválce.

Nahoru

Re: JOSEF LADA - NEZBEDNÉ POHÁDKY

Prášek je k mání ve 3 urnách.

Nahoru

Re: JOSEF LADA - NEZBEDNÉ POHÁDKY

Vzpomínka na vánoce 1958 , když už tady tenhle letopočet padl ,ale byla by stejná i nějakej rok před a po.
Bylo mi tenkrát skoro 10 a zcela určitě jsem nevěděl, co je to ROH. Každoročně v prosinci bývala ,,výročka,,
( výroční schůze Revolučního odborového hnutí - to na vysvětlenou nepamětníkům.) Na takové schůzi se bilancovalo, co odboráři ve stanici v uplynulém roce udělali dobře nebo nad rámec svých řádných pracovních povinností. Např.železničáři posekali kosami trávu na železničních náspech podél trati, závorářky udržovaly květinové zahrádky kolem budek a různé další brigády třeba v zemědělství -zadarmo (na vysvětlenou nepamětníkům ),organizovaly se výlety vlakem pro odboráře i jejich děti, byli vyhlášeni vzorní zaměstnanci a obdrželi odznaky ,ty měly 3 stupně a byla k tomu malá odměna a diplom. Na dráze byli zaměstnaní oba moji rodiče. Večer, kdy byla výročka, jsme byli sami doma a očekávali návrat rodičů. Pokaždé přinesli 2 vyfasované vánoční kolekce - to byla krása ! Směli jsme si je prohlédnout a pak se uklidily až do ozdobení stromečku.
Přinesli ještě něco, to jsme ale tehdy nevěděli, jak to chodí :-) Byly to knížky, které se objevily pak pod stromečkem. Schůze měla dál obvyklý ,,fahrplan,, - odborářská skupina na železniční stanici měla nabídku od některého vydavatelství a podle předběžného počtu dětí zaměstnanců a podle předběžného zájmu poslali potřebné množství knih. Členové ROH si na schůzi mohli vybrat a zakoupit knížky pro své ratolesti i pro sebe.
Nebýt této příležitosti, asi bych od rodičů knížku jako dárek nikdy nedostal. Rodiče pracovali v dělnických profesích na dráze a dodnes nemám představu, že by se kdy vydali do prodejny knih. Ostatní dárky byly
většinou takové, jako v povídce Vánoce Smolíka Mc Figgina z Literárních poklesků , kterou jsem sem do Hydeparku před pár lety pro pobavení přepsal. Byla to dlouho kultovní knížka štědrého večera mých dětí, dokud byly doma. Knížka tady stále je, ale na řadu z ní přijdou jiné aktuálnější humorné povídky třeba :
Jak se dožít 200 let.

Nahoru

Re: JOSEF LADA - NEZBEDNÉ POHÁDKY

Já obhospodařuji 4 urny. V rámci možností nikoliv nezbedně, ale odpovědně. Myslím, že nejsem škrob, ale prášek k mání není, uživatelé by mně patrně souhlas nedali... Pominu určitou pochybnost, zda se v urnách nezabydleli jiní uživatelé. Občas jsem sice vznesl dotaz, avšak bez slyšitelné odpovědi...

Nahoru

Re: JOSEF LADA - NEZBEDNÉ POHÁDKY

Pane Zahradníku, já měl na železnici otce. Dlouhá leta pracoval jako revizor KPT (Kontrola přepravních tržeb) Litoměřice, vyučoval také na kurzech pro výpravčí a několik let na střední škole či učilišti (to si přesně nepamatuji), to bylo v objektu městského nádraží. Já jsem natěšeně, pochopitelně tajně, pročítal jeho kantorský notes, kde u všech frekventantů měl nejenom velice pečlivé poznámky studijní a známky, ale i osobnostní, takřka psycho profily... Kolekce (na dvě děti) od ROH také fasoval, s nimi se u nás počítalo automaticky, další dvě mamka na svém pracovišti ve slévárně, a stejně to nestačilo. Borovici od známého železničáře z Bělé jsme totiž měli vždy až do stropu (pokoj s výškou něco přes 3,5 m), někdy až do Velikonoc, dokonce vyrážely nové větvičky, byla holt poctivě zalévaná a v obýváku docela v chladu. Teplo jsme měli pouze v kuchyni, kde se odbýval veškerý rodinný život, což ostatně v těch letech bývalo běžné. Já zalezlý za kamny, kde jsem četl, četl a četl...

Nahoru

Re: JOSEF LADA - NEZBEDNÉ POHÁDKY

Zdravím také, jsem rád, že se sem Dark Side zase podíval.

Od Nezbedných pohádek ke Světoválce není zase tak daleko, jak by se mohlo zdát.

Nahoru

Re: JOSEF LADA - NEZBEDNÉ POHÁDKY

Ladovy pohádky jsem četl kdysi.Tyhle knihy máme všichni většinou v srdcích. I když už dávno čteme ty Světoválky a podobné,pohádky v nás zůstaly.

Nahoru

Re: JOSEF LADA - NEZBEDNÉ POHÁDKY

Darku, pohádky, pořádné sci-fi (či historická fikce) a co tahle fantasy? Doporučuji: Paul Kearney - Hawkwoodova cesta, Královští kacíři, Železné války, Druhé císařství, Lodě ze západu.

Líný Honza ani sčítání čumáků tam sice nejsou, zato intrik a lumpáren veletucty.

Nahoru

Re: JOSEF LADA - NEZBEDNÉ POHÁDKY

Zkusím.Sháním Žambocha - Na ostřích čepelí.

Nahoru