Českolipským florbalistům vstup do nového roku nevyšel

Na první zápas v novém kalendářním roce budou chtít florbalisté FBC BRZDY CZ Česká Lípa co nejrychleji zapomenout. Ve šlágru kola totiž nestačili na pražský Start, jemuž podlehli vysoko 10:4. Velkou zásluhu na vítězství Startu má Ondřej Vavro, který v utkání zaznamenal sedm bodů za čtyři góly a tři asistence.

Ihned po úvodním buly se o slovo přihlásil pozdější hrdina zápasu Vavro, ale z tohoto mráčku zatím nezapršelo. V čase 04:45 se už Pražané radovali. Štyler se hezky uvolnil a jeho vyraženou střelu dopravil za Ponomarevova záda Vojtěch Šišma. Stejný hráč se trefil i vzápětí, jenže v tomto případě nemohl být gól uznán pro hru vysokou holí. Nejproduktivnější hráč Startu Vavro se dostal do další zajímavé šance, ale mířil těsně vedle.
Ve 13. minutě si mířidla seřídil přesněji a střelou nad nohu brankáře Ponomareva zvýšil na 2:0. Poté zahrál Slaný vysokou holí, ale nařízené trestné střílení Vavro neproměnil. To však nemuselo domácí vůbec mrzet, protože nabídnutou přesilovku přeci jen využili. Petr Stejskal bude mít možná problémy s ochránci zvířat, protože vymetl všechny pavučinky Ponomarevovy svatyně.

V úvodu druhé části se Českolipští dostali zpět do hry, když Štěpán Slaný z trestného střílení snížil. Florbalisté Startu však přispěchali dvojitou odpovědí a Vojtěch Šišma s Ondřejem Vavrem zvýšili na 5:1. V čase 25:59 byl opět vyloučen Slaný, který mohl být rád, že Ponomarev proti Kropáčkovi jasně stvrdil, proč je aktuálně nejlepším brankářem první ligy.
Jenomže českolipský gólman sám na vše nestačil a po kombinaci s Vavrem přesně zacílil Jiří Vašíček. Poté se na hřišti přiostřilo, na trestnou lavici postupně usedli Jirsa, Slaný a Mlejnek, ale byli to paradoxně právě hosté, kteří udeřili při vlastním oslabení. Jakub Novák se nerozpakoval a trochu zkorigoval už tak pro Českou Lípu nepříznivý stav.

Na začátku třetí třetiny pálil nad Slaný a Vavra vychytal Ponomarev. Severočeši se pak nadechli k možnému obratu, když nahození Daniela Kroupy skončilo v Kotounově brance a podobně si vedl také Radovan Vnuk, který zakončil rychlý brejk. Veškeré iluze Českolipských na vyrovnání definitivně vzaly za své v čase 51:18, kdy se trefil Michal Pražák.
Po tomto inkasovaném gólu neudrželi někteří českolipští hráči nervy na uzdě a kromě Vlčka a Tichého, kteří obdrželi pětiminutové tresty, byl ze zápasu vyloučen i trenér Jiří Stožický. Další početní převahu pak gólově vyjádřili Eduard Piňos a Ondřej Vavro. Následně si vykoledoval další trest Jirsa, jemuž rozhodčí udělili 2+10 minut za nesportovní chování, a poslední přesilovku v zápase zužitkoval Ondřej Vavro, jenž upravil na konečných 10:4 pro Start.

Ohlasy po zápase
David Derka (trenér FBC Start98): „Jsem velice rád, že jsme ukončili náročný týden vítězstvím a povedeným výkonem. Škoda, že od druhé třetiny se z toho stala bramboračka. Děkuji divákům za návštěvu. Soupeř by si měl uvědomit, že pokud chce postoupit do AutoCont extraligy, že takto se na hřišti nechová tým s ambicemi postoupit do nejvyšší soutěže.“
Štěpán Slaný (hráč FBC BRZDY CZ Česká Lípa): „Bohužel nám utekl začátek utkání, kdy jsme dostali tři rychlé branky. Ve chvíli, kdy jsme byli lepším týmem a hráli na balónku, jsme se přes častá vyloučení nedostali do zápasu. Dál střetnutí hodnotit nemohu. Děkuji soupeři za férový duel.“

FBC Start98 – FBC BRZDY CZ Česká Lípa 10:4 (3:0, 3:2, 4:2)

Branky a asistence: 5. Šišma (Štyler), 13. Vavro (Šišma), 16. Stejskal (Kropáček), 23. Šišma (Vavro), 25. Vavro (Mareš), 31. Vašíček (Vavro), 52. Vašíček (Pražák), 56. Piňos (Vavro), 57. Vavro (Stejskal), 58. Vavro (Mareš) – 23. Slaný (TS), 35. Novák, 48. Kroupa (Karel), 50. Vnuk (Novák).
Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 1:7, navíc Tichý (CLI) 5 minut, Vlček (CLI) 5 minut, Jirsa (CLI) 2+10 minut. Využití: 5:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 102.

Sestavy:
Start98: Kotoun – Haspeklo, Procházka – Pražák, Vašíček, Schuller, Horák, Votruba, Štyler, Stejskal, Zeidler, Mareš, Piňos, Kiprov, Hynek, Vavro, Šišma, Kropáček. Trenér: David Derka.
Česká Lípa: Ponomarev – Motejzík, Mlejnek, Slaný, Tichý – Bezouška, Novák, Podrabský, Karel, Merlíček, Pastor, Jirsa, Vlček, Kroupa. Trenér: Jiří Stožický.