Pozvánka na dnešní zápas Arsenalu

Fotbalisté Arsenalu stále čekají na první jarní vítězství. Po dvou remízách s rezervou Českých Budějovic a Slavií nestačili o minulém víkendu na B-tým Slovanu Liberec.

Nyní se jim postaví do cesty velmi silný soupeř z Písku. Hráči Písku půjdou do tohoto střetnutí hodně nabuzeni, neboť mají za sebou úspěšnou devítigólovou přestřelku s Hlavicí. Tým, který loni skončil na celkovém druhém místě za postupující Vlašimí, se nyní nachází na šesté pozici třetiligové tabulky. Duel Arsenal Česká Lípa – FC Písek začíná v neděli 4. dubna v 16:30. Na dodržování pravidel při zápase bude dohlížet trojice rozhodčích, tím hlavním bude Tomáš Grimm, jemuž budou na čarách asistovat Marek Janoch a Jiří Kříž. Delegátem ČMFS bude František Vaniš.

FC Písek
Začátek sezony 2009/2010 měli Písečtí jako z partesu. Prvních šest kol sbírali pravidelně body, poté následovaly tři prohry, a to s Českými Budějovicemi 3:0, s Loko Vltavínem 4:1 a s Karlovými Vary 2:1. Výsledkově se opět zvedli ve 12. kole, kdy doma zdolali Vyšehrad 2:1 a do konce jarní části soutěže nepoznali hořkost porážky. Postupně porazili Jablonec B 2:1, Motorlet Praha 2:1, Mladou Boleslav B 3:1 a remizovali s Viktorií Plzeň B 1:1.
Vstup do jara se Jihočechům příliš nepovedl. V Praze nevstřelili Slavii ani gól, stejně si vedli i v souboji s Libercem a až v dosud posledním kole dokázali naplno bodovat. A toto utkání stojí opravdu za zmínku. Takové drama, jaké se odehrálo v Hlavici, by nenapsal ani sám William Shakespeare. Svěřenci kouče Karla Musila vedli 4:0 a 5:1. Zdálo se, že si Písek jasné vítězství pohlídá. Opak byl však pravdou.  Domácí snížili zásluhou Mendyho, Šislera a Grubnhoffera, ale vyrovnat už nestihli. Tři góly Písku vsítil Jan Zušťák, který zaznamenal hattrick během dvaceti minut druhé půle. Zušták je zároveň se čtrnácti zásahy nejlepším střelcem České fotbalové ligy.
Na hřištích soupeřů je Písek velmi silný, z deseti klání mimo svůj stadion dokázal vytěžit úctyhodných dvanáct bodů a okupuje tak v této statistice čtvrtou příčku. V tabulce domácích střetnutí je až třináctý.

Sestava Písku v duelu s Hlavicí: Vršecký – Held, Skopalík, Kubiš, Pravda – Linhart, Kosobud, Mašát, Káník (65. Listopad, 90. Malý) – Polodna, Zušťák. Trenér: Karel Musil
„Já byl v Hlavici poprvé, a i když jsem měl informace o místním hřišti, myslím si, že právě velikost hrací plochy hodně ovlivnila vývoj zápasu. Hlavně v jeho závěru. Myslím si, že dvě třetiny utkání jsme zvládli dobře. Hráli jsme zodpovědně, disciplinovaně, vytvořili jsme si až čtyřbrankový náskok. Pak ale bohužel přišlo ze strany našich hráčů velké uspokojení a trest ze strany soupeře. Při standardních situacích domácích jsme se dopustili individuálních chyb a soupeř se na nás brankově dotáhl. Závěr střetnutí byl hodně hektický. Rozhodčí neprodloužil zápas o avizované čtyři minuty, ale o šest minut. Jsem rád, že jsme celé utkání zvládli, a získali tři body,“ říkal bezprostředně po zápase s Hlavicí trenér Písku Karel Musil.

Informace o soupeři
Klubové barvy: červená a žlutá
Stadion: Městský sportovní areál (kapacita 1000 diváků)

ARSENAL Česká Lípa
Hráči českolipského Arsenalu ještě na jaře nepoznali, jak chutná pocit vítězství. Vše by chtěli napravit právě proti Písku, ale nebudou to mít vůbec jednoduché. Obzvláště se bude muset mít na pozoru defenziva, neboť Písek má ve svém kádru nejlepšího střelce České fotbalové ligy Jana Zušťáka, jenž nasázel čtrnáct gólů. Českolipští mají Písku co vracet, protože na podzim prohráli na jihu Čech 2:0. Arsenal vytvořil ze svého stadionu doslova nedobytnou tvrz, u Ploučnice dokázaly vyhrát pouze Ovčáry. V týdnu se s nachlazením potýkal brankář Oldřich Meier, ale v neděli stoprocentně nastoupí. Problémy s kotníkem má Radim Věchet, který zřejmě nezasáhne do hry ani proti Písku. Vykoledují si Hradiského ovečky premiérové jarní tři body?

Sestava Arsenalu v duelu s Libercem: Meier - Novotný, Silný, Řehák, Šafář - Runt, Vrabec, Breite (46. Bednář) - Mičkal (84. Finklár) Kučera (75. Slabashevich), Holeček. (Připraven Dvořák).

Trenér: Pavel Hradiský.
Minulý vzájemný zápas:
29. 8. 2009, 4. kolo ČFL
FC Písek – FK ARSENAL Česká Lípa 2:0
V Písku nedokázali hosté vstřelit ani jednu branku a prohráli 2:0. Byla to pro ně vůbec první porážka po více než tři čtvrtě roce.