Výběr z tvorby Jana A. Pacáka

Verze pro tisk |

Městské muzeum v Mimoni vás všechny srdečně zve na výstavu obrazů akademického malíře Jana Antonína Pacáka, která proběhne od 11. 12. 2011 do 29. 2. 2012.

Tento známý výtvarník a hudebník se vyučil keramikem, poté absolvoval pražskou Akademii výtvarných umění. Od 50. let jako multiinstrumentalista vystupoval s řadou dixielandových kapel. Uměl hrát na kontrabas, banjo, kazoo, valchu, foukací harmoniku, flétnu a zejména bicí nástroje. Známým se stal jako bubeník skupiny Olympic, se kterou také nazpíval písničku Bon Soir Mademoiselle Paris, kterou napsal Petr Janda speciálně pro J. A. Pacáka po návratu skupiny z Francie. V roce 1965 v této kapele nahradil Františka Ringo Čecha, v dubnu 1971 kapelu opustil a věnoval se především malířství. Na hudbu ale nezanevřel. Společně se Zdeňkem Rytířem založili skupinu Blue Five a hrál v kapele doprovázející vystoupení Ivana Mládka (Čundrkántryšou). Zemřel 23. března 2007 v Měchenici.

Slavnostní zahájení výstavy a zároveň křest galerie na Galerii J. A. Pacáka proběhne v neděli 11. prosince 2011 od 15,00 hod.

Výběr z tvorby Jana A. Pacáka
Nahoru