Účet v Eurech u německé spořitelny šetří poplatky

Verze pro tisk |

Osobní účet s platbami v EUR zcela bez poplatku a s kartou zdarma? Odeslat EUR platbu z firemního účtu za 0,10 EUR? To vše je možné ...

 

Osobní účet s platbami v EUR zcela bez poplatku a kartou zdarma? Odeslat EUR platbu z firemního účtu za 0,10 EUR? To vše je možné u účtů Sparkasse Oberlausitz-Niederschlesien (SPK-ON).

SPK-ON je německá regionální banka se sídlem v Žitavě. Bankovní služby poskytuje již více než 170 let. Od roku 2003 zajišťují obsluhu českých klientů také čeští poradci – a to vpříhraničních pobočkách v Žitavě (Hrádek nad Nisou), Neugersdorfu (Rumburk) a Seifhennersdorfu (Varnsdorf). V roce 2008 bylo otevřeno zastoupení banky v Liberci. SPK-ON je členem silné německé finanční skupiny Sparkasse. Členství ve Východoněmeckém svazu Sparkasse se sídlem v Berlíně dává všem klientům SPK-ON záruku 100% pojištění všech vkladů bez limitu plnění.


Nejžádanějším osobním účtem je OnlineKonto. Tento balíček nabízí za měsíční poplatek 2,50 EUR téměř veškeré služby zdarma:

·         až 2 elektronické platební karty SparkasseCard (typ Maestro s čipem)

·         výběry z bankomatů Sparkasse v Německu

·         platby v EUR u obchodníků

·         příchozí a odchozí EUR platby v rámci Evropy

·         internetové bankovnictví pro české klienty v češtině

·         výpisy z účtu v rámci internetového bankovnictví

- 5 vkladů nebo výběrů v měsíci na pokladně

OnlineKonto má ještě jednu výhodu oproti ostatním běžným účtům – zůstatek na účtu je v současnosti úročen aktuální úrokovou sazbou 0,25% p.a.. Zřízení i zrušení účtu je samozřejmě také zdarma.

Účet pro mladé do 23 let a studenty do 26 let – to je Jugendgiro. Zvýhodnění pro mladé lidi, kteří stojí na prahu své kariéry nebo se na ni připravují studiem, je dáno tím, že tento účet je zcela zadarmo. Bez jediného poplatku. Úročení na účtu konkuruje spořícím účtům – do výše zůstatku 1000 EUR je aktuálníúroková sazba 1,00 % p.a. Stejně jako u OnlineKonta je zřízení účtu velmi jednoduché – stačí předložit občanský průkaz.

Firemní účet je určen pro firmy nebo podnikatele, kteří obchodují se svými partnery v EUR. Je snadné si spočítat výraznou úsporu na poplatcích za EUR platby po celé Evropě, které jsou zadány přes internetové bankovnictví – odchozí platba za 0,10 EUR je velmi levná. I za tuzemskou korunovou platbu u české banky zaplatí klienti mnohdy daleko víc. Příchozí platba v EUR na účet SPK-ON je za 0,30 EUR, a to jak tuzemská, tak i v rámci celého evropského SEPA-prostoru. I firemní účet lze otevřít velmi jednoduše – stačí živnostenský list nebo výpis z obchodního rejstříku a doklady totožnosti osob oprávněných s účtem pracovat.

SPK-ON nabízí vedle běžných účtů také širokou škálu účtů spořících a vkladových. Tyto účty jsou vždy bez poplatků a úročení vkladů může v závislosti na typu účtu dosahovat aktuálněaž 1,44% p.a., u vkladů dlouhodobějších až 3,80% p.a. Informaci o všech produktech SPK-ON najdete na českých internetových stránkách www.spk-on.cz nebo na telefonním čísle zastoupení v Liberci 485 101 910.

Nahoru