Spořit v Eurech se vyplatí již nyní

Verze pro tisk |

Jednotná měna EUR je domácí měnou již několika států v Evropě. Za pár let čeká i nás přechod na euro. Se spořením v eurech začněte již nyní u německé banky Sparkasse Oberlausitz-Niederschlesien (SPK-ON).


Česky mluvící poradci, které najdete v příhraničních pobočkách v Žitavě (Hrádek nad Nisou), Neugersdorfu (Rumburk), Seifhennersdorfu (Varnsdorf) nebo v zastoupení banky v Liberci, poradí, jak nejlépe zhodnotit Vaše úspory. A nebo začít si kapitál vytvářet. Se spořícími a vkladovými účty nejsou u SPK-ON spojeny žádné poplatky. SPK-ON je členem silné německé finanční skupiny Sparkasse a všem svým klientům poskytuje záruku 100% pojištění všech vkladů v plné výši.

Nabídka spořících a vkladových účtů je široká. Mezi nejžádanější a v současné době nejvýhodnější spoření patří prémiové spoření PrämienSparen flexibel. Spořit lze již od 25 EUR měsíčně s aktuální úrokovou sazbou 1,90 % p.a. Po 3 letech spoření se k základnímu úroku připisuje bonus ve výši 3% až 50% ročně naspořené částky. Spořit lze až 25 let, ale kdykoliv je možné vklad vypovědět. Ideální spoření dětem, vnoučatům nebo pro sebe – přilepšení do důchodu.

Zajímavé podmínky má Zuwachsparen – produkt, u kterého má klient garantován narůst úrokové sazby každý rok. Délka vkladu je omezena na 7 let a aktuálně se úroková sazba vyšplhá na 4,20% p.a. v 7. roce spoření. Minimální počáteční vklad je 5 tis.EUR. Vklad lze kdykoliv po 1. roce spoření vypovědět – stejně jako u všech spořících a vkladových účtů je i zde 3-měsíční výpovědní lhůta.

Pro středně- až dlouhodobé vklady jsou určeny kapitálové certifikáty – pevné úročení aktuálně od 0,90 % do 3,00 % p.a. s minimálním vkladem od 2 tis.EUR a dobou uložení 1 rok až 10 let zajišťuje bezpečný výnos. Krátkodobější uložení finančních prostředků od 10 tis.EUR nabízí termínované vklady na dobu 1, 3 a 6 měsíců. Výhodou těchto produktů je možnost disponovat s úroky.

Velmi oblíbené jsou vkladní knížky. Pro děti do 21 let je určena dětská vkladní knížka s aktuálním úrokem 1% p.a. u vkladu do 2 tis.EUR. Zlatá vkladní knížka nabízí od 5 tis. EUR tzv. stupňované úročení – aktuálně 0,25% až 1,30% p.a.

SPK-ON má v nabídce vedle spořících a vkladových účtů také běžné účty – a to jak osobní tak firemní. Běžné účty jsou určeny pro platební styk v EUR – zdarma či s minimálními poplatky lze realizovat převody v rámci celé Evropy. Pohodlné platby kartou u obchodníků jsou již dnes nezbytností – zvýhodnění plateb v EUR je u těchto účtů zaručeno. Informace o všech produktech SPK-ON  najdete  na českých  internetových  stránkách www.spk-on.cz  nebo  na  telefonním   čísle  485 101 910 zastoupení v Liberci. 

Nahoru