Restaurace Yukon láká štamgasty na Březňák z tanku

Verze pro tisk |

Na skvěle vychlazený Březňák Ležák z tanku si od minulé středy mohou milovníci dobrého piva zajít do restaurace Yukon v České Lípě.

Majitel Yukon Clubu pan Pavljuk nechal do své provozovny nainstalovat tanky s výčepním systémem Orion, který prodej piva tohoto druhu umožňuje. Tankový Březňák tak nabízí jako první ve městě.

Tankový Březňák Ležák se vaří v pivovaru Velké Březno, přičemž při výrobě se používají vybrané suroviny a tradiční technologie. Do restaurace pana Pavljuka pivo dováží cisterna, do které se pivo Březňák čerpá přímo z ležáckých sklepů pivovaru. Pivo si tak uchovává skvělou kvalitu, protože vůbec nepřichází do kontaktu s kyslíkem.

Pivní tanky stojí přímo v provozovně hostům na očích, kde se také z cisterny plní. Uvnitř tanku se skrývá speciální vak, který se smršťuje a zabraňuje jakémukoli přístupu kyslíku. Vzhledem k maximálnímu úsilí, které se věnuje transportu i uložení piva, může tankový Březňák zůstat nepasterizovaný a uchovat si tak svou originální chuť a čerstvost. Instalací tanků vyšel pan Pavljuk vstříc vzrůstající oblibě a poptávce spotřebitelů po tomto typu piva.

Tankové pivo zaznamenává velký boom od jara 2010. Tehdy totiž Heineken jako první přestavil na českém pivním trhu převratný systém Orion, řízený počítačem, který poprvé v historii umožnil zavádět tankové pivo i menším a středním restauracím s výtočí od 130 do 400 hektolitrů ročně. Dřív si tankové hospodářství mohly dovolit pouze velké provozovny.

Hosté na tankovém pivu oceňují stabilní chuť a stálou teplotu, provozovatelům podniků se zase líbí to, že se nemusí tahat se sudy, uspoří skladové prostory i samotné pivo, protože už nevznikají ztráty při přerážení sudů. Tanky o obsahu 250 nebo 500 litrů navíc působí dekorativně a dobře propagují nabízenou značku. To je i případ Yukonu v České Lípě: čtyři tanky s Březňákem přímo v provozovně rozhodně nikdo nepřehlédne! 

Související články: Tankový Březňák se v YUKONU zabydlel, přijďte ochutnat!

Restaurace Yukon láká štamgasty na Březňák z tanku
Restaurace Yukon láká štamgasty na Březňák z tanku
Restaurace Yukon láká štamgasty na Březňák z tanku
Nahoru