Program Finanční gramotnost navštíví deset obcí Českolipska

Verze pro tisk |

Úřad práce v České Lípě spolu se všemi úřady práce v Libereckém kraji připravil pilotní poradenský program Finanční gramotnost. „V pondělí 6. září 2010 odstartoval na Českolipsku cyklus seminářů k tématu financí, nakládání s nimi a předlužení domácností, určený především pro uchazeče a zájemce o zaměstnání,“ uvedla ředitelka Úřadu práce v České Lípě Zdeňka Cibulková.

Součástí programu budou také ukázky využití  informačního Portálu MPSV, účastníci se budou učit používat internetové weby k vyhledávání volných pracovních míst.

Novinkou při realizaci takového programu je jeho dostupnost pro obyvatele obcí a měst, často s delší vzdáleností od okresního města. „Rozhodli jsme se uspořádat semináře přímo v 10 obcích, na otevřených prostranstvích, co nejblíže občanům a jejich problémům, které řada lidí řeší, ale velmi často neví, jak je řešit,“ informuje dále ředitelka úřadu práce.

Obce pro jednotlivé semináře byly vybrány nejen podle vysoké míry nezaměstnanosti, ale také s cílem přivézt poradenský program s velmi aktuálním tématem do všech částí regionu. Program Finanční gramotnost proběhne v Jestřebí, Brništi, Dubé, v Kunraticích u Cvikova, v Kravařích, v Ralsku – Kuřívodech i Ploužnici, v Tuhani, ve Stružnici, Svoru a Sloupu v Čechách. „Občané budou o konání seminářů v jejich obcích vždy předem informováni a pozváni, aby se zúčastnili,“ dodává ředitelka úřadu práce Zdeňka Cibulková.

„Tento projekt nabízí pomocnou ruku lidem, kteří se dostávají do dluhové pasti díky půjčkám, dluhům a exekucím,“ zdůrazňuje záměr projektu Přemysl Sobotka, předseda Senátu Parlamentu České republiky, který nad projektem v celém Libereckém kraji převzal patronát. 

Harmonogram akcí a postupně doplňované fotografie z jednotlivých míst naleznete na webu: http://vzdelanimprotikrizi.info/

Nahoru