Nový Touareg – Budoucnost třídy SUV

Verze pro tisk |

A je to tady! Nový Touareg je v provozu. V celé své kráse a síle se Vám ukáže i u nás v autosalonu v České Lípě.   Nejprve si však tuto vlajkovou loď značky Volkswagen představme. Po první generaci Touarega a jeho faceliftu k nám již dorazila generace druhá. Nejedná se, jako se někteří domnívají, o další facelift - je zcela nový vůz, koncepcí, materiály, motory, vlastnostmi. 

 

 

 

Volkswagen Touareg II. generace je delší než stávající verze Touarega. Nový Touareg nabízí prodloužený rozvor, díky kterému je více místa pro cestující na zadních sedadlech. Nový Touareg je i nižší – má tedy lepší aerodynamiku. Nový model je širší. Ve spodní části vozu se nový Touareg ve směru odpředu dozadu mírně rozšiřuje, v horní části naopak zužuje. Má tak plynulejší boční linie a spolu se svou prodlouženou zádí připomíná limuzínu.

Přední maska nového Touarega na nás může působit přátelštěji, elegantněji, přesto ale neztrácí nic ze své agresivity. Díky nové mřížce chladiče má dynamičtější a sportovnější charakter.   

Na zádi vozu vynikají zúžená a prodloužená světla, která přidávají vozu na eleganci. Důležitou a významnou roli v designu nového Touarega hrají i dvě trojúhelníkové koncovky výfuku. Novinkou je také částečně elektricky sklopné tažné zařízení – nyní si již neušpiníte ruce.            

Díky snížení hmotnosti nového Touarega o 222 Kg se dá počítat s nižší spotřebou paliva. U nás je vůz k dispozici v motorizacích V6 3,0 FSI o výkonu 280k; V6 3,0 TDI s výkonem 240k; V8 4,2 TDI o výkonu 340k a paralelní hybridní pohon 3,0 TSI Hybrid o výkonu 333k. Všechny motorizace jsou s 8 stupňovou automatickou převodovkou. Všechny motory nového Tuarega plní emisní třídu EURO 5. Nový Touareg nabízí vyšší výkon s nižší spotřebou.

Nový Touareg Hybrid pohání sada vysokonapěťových akumulátorů, zážehový motor s přímým vstřikováním a přeplňováním, osmistupňová samočinná převodovka a hybridní modul integrovaný mezi spalovací motor a samočinnou převodovku. Tento kompaktní modul váží včetně spojky 55 kg. Během společné činnosti motoru a elektromotoru má řidič k dispozici celkový výkon až 279 kW a maximální točivý moment 580 Nm.

Interiér vozidla je zcela nově přepracován – příjemnější design, nové použité materiály. Menší volant je příjemný pro řidiče. Klimatizovaná sedadla zase potěší v horkých letních dnech, kterých se sice letos asi ve velké míře nedočkáme. Díky svým rozměrům vozidlo nabízí více prostoru pro cestující i větší zavazadlový prostor. Vůz nabízí až 6 airbagů – a to i s kolenním airbagem pro řidiče, známým třeba z vozu VW Golf. Na bezpečnosti se podílí 5 tříbodových bezpečnostních pásů, vpředu s automatickými předepínači. Bezpečnost cestujících, v tomto případě dětí, umocňují systém ISOFIX a dětská, elektricky ovládaná pojistka zadních dveří.         

Nový Touareg se vyznačuje řadou inovativních asistentů, které si přiblížíme v jednom z následujících článků. Některé si můžete vyzkoušet u předváděcího vozu, který bude i na salonu v České Lípě a to v termínu od 12. června.


           
Tímto Vás zveme nejen na předváděcí jízdy novým Touaregem po České Lípě ale také na 19. června do Lužických hor k chatě Luž, kde se budete moci svézt novým Touaregem po lužických cestách.

Rubriku připravujeme  za podpory společnosti  Gerhard Horejsek, spol., s.r.o.  – provozovna  Česká Lípa – Svárov.

 

                            

Nahoru