Jak vypadá DinoPark Liberec těsně před slavnostním otevřením?

Verze pro tisk |
DinoPark Liberec

Týden před slavnostním otevřením DinoParku Liberec jsme měli možnost nahlédnout do prozatím nepřístupných prostor. Do slavnostního otevření zbývá jen pár dnů, přípravy vrcholí.

DinoPark v Liberci spadá do řetězce DinoParků, který je rozšířen jak v Česku (Plzeň, Praha, Vyškov, Ostrava a Liberec), tak na Slovensku (Bratislava). Nejstarším z parků je ten plzeňský, návštěvníkům slouží již desátou sezónu.

Liberecký park je unikátní svým umístěním – jako první z prozatím otevřených center dinozábavy je situován v zastřešeném objektu, z čehož vyplývá celá řada výhod. Především celoroční otevírací doba a rozšířená škála použitých světelných i zvukových efektů a doplňků. V uzavřeném prostoru tak nalezneme dvoupatrový areál plný zábavy, jež je ovšem podložená množstvím zajímavých informací. Kromě pohyblivých či statických modelů dinosaurů, lovců mamutů a tygra šavlozubého je k vidění velké množství archeologických exponátů (lebky, kly apod.). Část z nich jsou překvapivě originály.

Prohlídková trasa pravěkem ovšem není jediným lákadlem. Park obsahuje 4D kino, dětský koutek, občerstvení, obchod se suvenýry, paleontologické hřiště a novinky DinoTrek, stezku pro odvážné děti, kam rodiče nesmějí, a DinoLaser, část pralesa prošpikovanou laserovými paprsky, kterým je třeba se opatrně vyhnout. Bezbariérový vstup a parkování zdarma pro návštěvníky je samozřejmostí.

Otevření DinoParku Liberec v obchodním centru Plaza proběhne 1. 2. 2012. Více informací naleznete zde

Nahoru