Stávková pohotovost učitelů v ZŠ U Lesa

Archiv
Verze pro tisk |

Od roku 1990 se v resortu školství mnoho nezměnilo, ačkoli jsme byli vždy „prioritou“ všech vlád. Nikdy do rozpočtu školství neplynulo tolik peněz, kolik bylo slíbeno a pokud se musely narychlo peníze někde sebrat, bralo se v našem resortu. Učitelé vždy mlčeli, ale donekonečna mlčet nelze. Víme, že pracujeme s mladou generací a jsme si plně vědomi odpovědnosti své práce, proto dosavadní protesty proti nekorektním krokům především MŠMT nebyly tak výrazné. Nyní už razantně říkáme NE, už toho bylo dost. Učitelé dělají spoustu práce zdarma, příprava a organizace akcí jakéhokoli zaměření, zájezdy, exkurze, výlety, letní a zimní výcvikové kurzy, zájmové útvary nejsou placeny a mnohdy zde mají učitelé za svěřené děti velkou odpovědnost 24 hodin denně.


A nynější „zvýšení“ platů bylo tou poslední kapkou. Poté, co vládní činitelé veřejně prezentovali ve všech médiích zvýšení mezd učitelů o 12%, aniž by se zvýšilo již tak malé osobní ohodnocení. Základní tarify se skutečně zvýšily, ale znovu na úkor osobních složek platu. To už nelze tolerovat.

Žádné problémy by se ve školství nemusely řešit, kdyby vzdělání bylo opravdu prioritou a dávalo se na něj do rozpočtu přednostně tolik peněz, kolik si priorita zaslouží.

Požadujeme proto okamžité dorovnání rozpočtu, aby mohly proběhnout platové změny tak, jak bylo prezentováno. Vyhlašujeme stávkovou pohotovost a připojujeme se svým protestem k ostatním základním a středním školám. A pokud bude s námi jednáno tak, jak již poněkolikáté předvádí MŠMT a nic se znovu řešit nebude, sáhneme k razantnějším opatřením.

Kolektiv učitelů ze Základní školy U Lesa

Nahoru