MŠ Jižní od 1. 9. 2014 navyšuje svou kapacitu

Verze pro tisk |

Přijďte se k nám podívat ve vybraných datech a časech. V pátek 28. 3. vás od 8.00 do 16.00 u nás rádi přivítáme, pátek následující, tedy 4. dubna, si můžeme od 16.00 popovídat o všem, co vás zajímá. A 16. dubna se u nás sejdeme znovu u zápisu.

Nestihnete-li ani jeden výše avizovaný termín, nevadí, stačí zatelefonovat (608167488) a domluvíme si individuální návštěvu. A v neposlední řadě můžete nakouknout i přes virtuální prohlídku.

MŠ Jižní nabízí mnoho aktivit, pozorně si pročtěte celou nabídku:
- hrátky s angličtinou
- logopedickou prevenci
- pohybové hry a aktivity v tělocvičně ZŠ
- plaveckou výuku na jaře a na podzim
- možnost pracovat na PC
- divadelní představení v MŠ
- spolupráce s DDM Libertin
- výlety a exkurze
- školička pro předškoláčky v ZŠ - příprava do školy
- veřejná vystoupení dětí - naši zpěváčci
- slavnosti a akce v MŠ: Halloween-rej duchů, čertovské soutěže a mikulášská nadílka, vánoční besídky, masopust - tanec maškar, vítání jara s vynášením Morany, sportovní závody, vystoupení pro maminky, putování se skřítkem Lesníčkem,
- oslavy: Den Země, Den dětí, rozloučení s předškoláčky s šerpováním
- školka v přírodě
- rodiče mají do MŠ přístup, mohou se účastnit našich aktivit

A co děláme u nás ve školce?
Ráno přicházím do školky s maminkou, tatínkem nebo třeba s babičkou a dědou. Chodím k maláčkům. V naší hezké šatně s obrázky, které jsme s kamarády vytvořili, se převléknu do školkového oblečení. Pak se rozloučím a jdu se přivítat s paní učitelkou.
Hraju si s kamarády a čekám, kdo dnes přijde. Máme plno zajímavých hraček, které doma nemám. Nejraději si hraju s autodráhou a velkými kostkami. Moje kamarádka má nejraději kočárek a panenky a chce, abych si hrál na rodinu. V kuchyňce vaří dobrůtky a chodíme také na nákup do nového obchůdku. Když jsme všichni, tak se ještě jednou spolu přivítáme. Paní učitelka si pro nás každý den něco připraví, bývá to často legrace. Líbí se mi opičí dráha, protáhnu si celé tělo. Můj kamarád má nejraději zpívání, hudební nástroje a básničky. Stále něco tvoříme, nevadí, když se upatláme od barev, keramické hlíny, lepidla – to mě baví. Pak už mám hlad, tak rychle umýt a hurá na přesnídávku, ať máme sílu na další práci. Dokončíme, co je třeba, a taky si hrajeme. A potom ven – proběhnout se na hřišti, pozorovat, co se kde děje zajímavého, na Holý vrch do lesa, na stadion… Nejlepší je to na hřišti u školky. Čeká na nás pískoviště, skluzavka, houpadla, kočár s koníky, můžu jezdit na motorce, koloběžce, kreslit na tabuli, kopat do míče.
Když se venku vydovádím, už se zase hlásí hlad. Oběd nám vaří ve škole pro velké děti. Paní kuchařka ho přiveze, připraví na talíře. Můžeme si přidávat a kdo je šikula, může jíst příborem. Někteří kamarádi jdou po obědě domů, ale já už se těším na svoji měkkou a barevnou postýlku. Někdy usnu už před koncem pohádky. Když se probudím, tak už si některé děti hrají. Umyji se, obléknu, paní učitelka mi pomůže a po svačince si hrajeme venku nebo v herně. Přicházejí rodiče, postupně nás ubývá a už je tu i moje maminka. Někdy prosím, ať ještě chvíli spolu ve školce zůstaneme. Když se rozloučím s paní učitelkou, tak se mě maminka ptá, co jsme dnes dělali. Co jsme to vlastně dnes ve školce dělali? Už nevím… A jak bylo? Jak? No přeci dobře.

Anketa – starší děti, středa 19. 3. – den, kdy jezdíme plavat.
Učitelka: „Děti, chce se vám ráno do školky?“
Následuje překvapené ticho – co je to za otázku?
Učitelka s tragickým výrazem ve tváři zachraňuje: „Já když se ráno probudím, tak začnu brečet, vztekám se, že do školky nepůjdu a zůstanu raději doma.“
Následuje smích a volání: „Ne, ne, ne…"
A už se děti hlásí: „…já se dnes těším na plavání, protože se mi líbí skákání do velkého bazénu ze stupínku, povozím se na tobogánu, ohřeju se ve vířivce, povozím se v divoké řece, můžu se potápět, postavím si loď a svezu se na ní, postříká mě delfín, pojedu pěkným autobusem až ke školce, můžu si hrát ve vodě, ukážu panu plavčíkovi, jak už umím plavat…“
Učitelka: „A když není plavání, tak se vám chce také do školky?“
Eliška: „Pořád jsou zde nové hry a nové věci."
Adélka: „Těším se na zpívání a do tělocvičny."
Nikolka: „Také se těším na zpívání a mám zde hodně kamarádů."
Zuzanka: „Můžu hrát na piáno a nechce se mi ze školky, protože dlouho ráda chrním."
Karolínka: „Chci si dodělat sluníčko."
Jiřík: „Můžu hrát hry na počítači."

V dalších odpovědích převládá radost z kamarádů a pěkných hraček, jenže máme přeci plavání a ujel by nám autobus. Po plavání už spěchat nemusíme, autobus pro nás přijede až ke Sportareálu a klidně na nás počká.

Brzy se zase ozveme. Když se podíváte na školkové fotky, uvidíte, že se nenudíme a ve školce se nám líbí.

Ivana Franzlová a Dáša Fojtíková

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru