Silvestrovská rozcvička atletů

V sobotu 27. prosince se sešli atleti v jablonecké hale, aby čas mezi Vánocemi a Silvestrem vyplnili aktivním pohybem. Liberečtí atleti zde uspořádali Silvestrovskou halu chodců a vložené závody.

Chybět zde nemohli ani atleti z Českolipska. Především atletů z AC Česká Lípa se zde zúčastnila celá řada a mnozí předvedli velmi pěkné výkony. Někteří se prosadili až na stupně vítězů, ale podceňovat nelze ani mnohé další výsledky, s nimiž naši nedosáhli na stupně, a to  i proto, že se některé vložené discipliny hodnotily společně od staršího žactva po dospělé.
V běhu na 30 m letmo byla v ženách 3. Ajšmanová Kamila z AC Česká Lípa výkonem 3,87 s. Tato závodnice byla také 2. ve skoku vysokém výkonem 160 cm. O třetí místo se podělila Zajícová Tereza a Kalousková Lucie  za výkon 150 cm.

Ve vrhu koulí starších žákyň zvítězila Süssnerová Veronika výkonem 11,10 m. Všechny jsou z AC Česká Lípa. Vítězství v kouli juniorek putovalo do Cvikova zásluhou Pokorné Terezy a jejího výkonu 12,28 m a 3. tu byla Zajícová Tereza z AC Česká Lípa výkonem 8,06. V běhu na 12 minut byla mezi ženami 2. ještě žákyně Nováková Jana také z AC Česká Lípa, která za tento čas zdolala 3080 m.. V závodě na 3000 m chůze žákyň byla 2. Havranová Barbora z TJ Jiskra Nový Bor časem 16:00 min. V kategorii žen obsadila také 2. místo Svitáková Hana za 18:15 min, která je z AC stejně jako následující sprinteři, kteří byli druzí v 30 m letmo. V kategorii starších žáků to byl Bárta Hynek za 3,39 s, mezi dorostenci Hromek Karel za 3,27 s a mezi muži Hochmut Jaroslav za 3,33 s.

Mezi muži byl ve skoku vysokém 3. Janda Jakub z DDM Cvikováček Cvikov, který zdolal 185 cm. Vítězství ve vrhu koulí v kategorii dorostu  patřilo Šenfeldu Michalovi z AC Česká Lípa za 10,71 m, v juniorech  Jandovi Jakubovi, DDM Cvikováček Cvikov, 12,55 m, a v kategorii mužů byl 3. Hochmut Jaroslav z AC Česká Lípa vrhem 10,60 m dlouhým.
Po této rozcvičce již začne přituhovat. Leden bude patřit krajským přeborům pro všechny kategorie. Odtud budou chtít naši atleti dovézt opět celou řadu medailí, ale také podat takové výkony, které budou nejlepší z nich opravňovat ke startu na halovém mistrovství  ČR.