Loučení s létem v Chřibské, letos již po třetí

Verze pro tisk |

Čtvrtek 8. září byl v Domově Potoky dnem, kdy jsme se společně s našimi klienty a hosty opět „loučili s létem“. Samozřejmě bylo velmi příjemné, že ten den léto ještě neodešlo a počasí nám přálo.

Když jsme v roce 2014 pořádali první ročník, ještě jsme zdaleka netušili, že se z tohoto sportovního klání stane tradice, na kterou se společně s našimi klienty budou těšit také všichni zaměstnanci a pravidelně zvaní hosté. Každý ročník má své téma a po loňském kovbojském loučení se ten letošní nesl v duchu starověkého Egypta. Během celého odpoledne jste se tak mohli potkávat s faraony, Kleopatrami, egyptskými princeznami a jednou z hlavních postav byl také egyptský bůh mumifikace a pohřebišť Anubis.

Letošní téma si vzali za své i někteří soutěžící a hosté. Přijeli tak v maskách laděných do egyptské tematiky a doplnili tak starověkou atmosféru. Konkrétně se jednalo o hosty z Horní Poustevny, kteří se našich akcí účastní pravidelně a jednotlivá témata je vždy motivují k pečlivé přípravě kostýmů a doplňků.

Kromě sluncem zalitého dne a pohody, byla příjemným zpestřením pro všechny přítomné hudba, jednotlivá taneční vystoupení, ukázka výcviku psů Agility a bohaté občerstvení. Své umění se psi nám předvedly cvičitelky z České Lípy a Nového Oldřichova, za což jim velmi děkujeme. Zabavili děti i po skončení vystoupení, což je vždy záslužné. Svůj tanec plný rozvlněných boků si připravily i zaměstnankyně domova se svými dcerami. Sportovního klání se zúčastnilo celkem osm družstev z okolních zařízení, včetně našich pravidelných zahraničních hostů z blízkého Seifhennersdorfu, kteří se v letošním roce stali také hrdými vítězi. Konkrétně tedy děkujeme za účast hostům z České Lípy, Lipové, Filipova, Horní Poustevny, Kytlic a Seifhennersdorfu. Přestože není hlavní vyhrát, každý si to přeje. Při sčítání zasáhl šotek, ale po opravě věříme, že byli všichni spokojeni a řádně oceněni za své výkony. Jelikož uvítáme na louce vedle domova každého, do soutěží se již tradičně zapojily i děti, které byly také odměny. Disciplíny si mohl vyzkoušet každý a věřte, že například vystřelit na terč ze skutečného luku není až tak snadné.

Zároveň touto cestou děkujeme všem našim partnerům a sponzorům, bez jejichž podpory by naše možnosti byly značně omezeny.

Ti, kteří byli s námi, vědí, že to bylo veselé a příjemné odpoledne. A na ty, kteří se letos nezúčastnili a probudili jsme jejich zvědavost, se budeme těšit v roce příštím. Opět bude téma loučení s létem zajímavou výzvou, případně můžeme společně strávit jedno nevšední příjemné odpoledne bez ohledu na věk.

Více fotografií z akce můžete nalézt na www.domov-potoky.cz.

Děkujeme zapojeným zaměstnancům, jejich rodinám a hlavně všem, kteří s námi byli. Těšíme se na příští setkání nejen v rámci Loučení s letém. První příležitost máte v rámci týdne sociálních služeb. Dne otevřených dveří v domově bude 3.10., kdy nás můžete navštívit mezi 10. a 17. hodinou.

Příjemné dny přeje tým Domova Potoky. 

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru