Otevřený dopis členům zastupitelstva

Archiv
Verze pro tisk |

Vážení zastupitelé!


Již delší dobu probíhají mezi občany České Lípy a příznivci tenisu diskuse na téma výstavby tenisové haly. Nechceme rozebírat názory na tuto akci ze strany řadových občanů. Ten je celkem jasný. Pro ně jsou důležité i jiné sporty. Sdělíme Vám pocity a názory velkých příznivců tenisu a členů TK Česká Lípa.

Blíží se doba, kdy bude zahájena výstavba tenisového areálu, GIGANTU, který bude stát obrovskou částku peněz (určitě převyšující schválenou částku 36 mil. Kč) a to proto, aby byly uspokojeny potřeby aktivních tenistů a příznivců tenisu ze strany veřejnosti. Je velice pravděpodobné, že provoz takového „MOLOCHA“ bude tak nákladný, že si jej bude moci dovolit jen úzká skupina zájemců. Shodou okolností těch, kteří mají o výstavbu a budoucí provozování velký zájem.

Vážení zastupitelé. Jsou ale i jiné sporty (a masivnější), které si také zaslouží mít prostory pro svou činnost. A víceúčelová hala k tomuto poslouží určitě více, než hala pro jeden sport, ač krásný. Jsme jednoznačně zastánci tenisové haly. Tenisté si ji za svoji dlouhodobou, úspěšnou a bezproblémovou činnost určitě zaslouží. Proto Vás žádáme vážení zastupitelé, pokuste se ze šuplíků na MÚ vyndat a oprášit projekt TK Česká Lípa na výstavbu tenisové haly (dvojhaly), která v plném rozsahu uspokojuje nejen potřeby aktivních tenistů, ale i zájemců z řad veřejnosti. Částka na výstavbu této haly nebude rozhodně vyšší než 20 mil. Kč (spíše 15 mil. Kč), provoz bude daleko lacinější a tudíž i cena pro veřejnost příznivější. Zbývající část z rozpočtu věnujte ostatním zájemcům o aktivní sport ve formě investice do víceúčelové haly a tímto krokem uspokojte daleko širší skupinu občanů.

A pokud pan zastupitel Riedl tvrdí, že se „víceúčelovka“ neuživí, tak nemluví pravdu. Náklady na provoz tenisové nebo víceúčelové haly jsou stejné. Víceúčelová hala určená pro kolektivní (míčové) sporty pojme více lidí najednou, náklady se rozdělí na více lidí a hodina v hale vyjde pro každého výrazně laciněji, tedy i pro mládež, kterou se tak rád ohání pan zastupitel Stejskal. Členové TK o halu určitě stojí, zaslouží si ji a jednání Valné hromady TK Česká Lípa to jen potvrdilo. Většině členů TK je ale též jasné, že pokud bude postaven gigant pro ně, tak po dlouhou dobu nebudou peníze pro sporty ostatní, stejně krásné. A proto by se určitě spokojili s funkční, menší ale plně dostačující halou.

Vážení zastupitelé, zastupujete občany České Lípy, jste tu pro ně, tak rozhodujte ve prospěch všech. Pokud si chcete stavět pomník, tak na to jsou určena jiná místa, než je střed města. Pokud je vaše rozhodování ovlivněno někým jiným, pak ...

Na závěr se omlouváme za to, že neuvádíme svá jména. Není to obava z reakce občanů města ani některých členů TK. Máme prostě strach z reakce úzké skupiny lidí, možná i některého z Vás, tedy lidí, kteří za touto akcí stojí.

Děkujeme za pochopení.
Poznámka editora: dopis není podepsán, redakce má ale k dispozici emailovou adresu autorů, proto ho nepovažujeme za standardní anonym a uveřejňujeme ho.
Nahoru