V České Lípě proběhl minulou sobotu tenisový Debl Cup

Verze pro tisk |

V sobotu 2. 9. 2017 uspořádal na tenisových kurtech na Slovance místní tenisový spolek TC Hornets další ze série tenisových jednodenních turnajů amatérů tentokrát v tenisové čtyřhře. Loňský rok byl v účasti na tenisových čtyřhrách velmi štědrý a letos se tenisti scházejí lépe na dvouhrách.

Konec letní tenisové sezóny se nezadržitelně blíží a někdy tomu odpovídá i proměnlivé počasí. Den před turnajem byl extrémně deštivý, tak jsme měli obavy o uskutečnění turnaje. V sobotu se vyčasilo a po celý den nespadla ani kapka deště a někdy vykouklo i sluníčko. Do turnaje se přihlásilo 7 deblových párů. Jeden pár si spletl den a zaspal, tak jsme turnaj odehráli se šesti dvojicemi. Přihlášené dvojice byly velmi kvalitní, tak nebyly žádné „povinné“ zápasy, které musí favoriti absolvovat.

Zvolil se systém každý s každým na jeden vítězný set. Pět kvalitních setů, které musel každý odehrát, bylo dostačujících. Přijel jeden pár z Rumburska a ostatní páry byly složeny z místních tenistů, kdy většina z nich hrají i dlouhodobé soutěže tenisových amatérů na Slovance.

V turnaji zaslouženě zvítězil pár David Gregor a Josef Beneš jr. Vyhráli všechny zápasy a dokázali otočit i nepříznivý stav v zápase. Druhé místo obsadil pár Josef Mikulejský a Vratislav Vytejček. Tito dva kvalitní tenisté přijeli z Rumburku a už celkem pravidelně navštěvují naše turnaje. Na bronzový stupínek vystoupala dvojice Milan Hahnel a René Ötwös. Oba tito tenisté ztratili své deblové spoluhráče z loňska vinou jejich zranění, tak se dali pro tento turnaj spolu dohromady a docela jim to šlo.

I další páry hrály pěkné vyrovnané zápasy. Standa Peřinka s Michalem Tupým skončili čtvrtí. Jejich dvojici hodně táhl svým výkonem Standa, který si formu z deblu ověřil další den úspěšným postupem do osmifinále první ligy Play Off v dlouhohodobé singlové soutěži. Pátá byla dvojice žen Zuzka Zapletalová s Jitkou Goldbrichtovou, které v zápasech prokázaly, že mohou mužům konkurovat i hrát vyrovnaný tenis. Poslední místo zbylo na Tondu Lačného s Pepou Honzíčkem. Nevyhráli žádný zápas, ale všechny zápasy prohráli jen velmi těsně a dva zápasy prohráli až v tie-breaku. Hráli velmi pohledný a bojovný tenis, kterým trápili favority, ale měli slabé místo v koncovkách setů. V tenisu se říká, že kdo prohrává těsně zápasy v koncovkách, tak není problém v technice, ale v hlavě. 

Turnaj se nám velmi vyvedl a všichni byli spokojení. Díky menšímu počtu účastníků jsme skončili po druhé hodině odpolední a mohli jsme si v klidu spolu popovídat, pojíst výbornou tenisovou pizzu z místní pizzerie a přijít včas domů. Hráči dostali informaci, že se koná ještě poslední deblový turnaj 30. září a mohou se na něj přihlásit. Je to příležitost také pro vás, čtenáře článku – přihláška ZDE

Do konce sezóny nás čeká ještě září plné tenisu, které se může protáhnout do října, pokud nám počasí hrát dovolí. Dohrávají se jednotlivé Tenisové ligy jejich Play Off a Masters Slovanka Cup. V sobotu 23.9.2017 je v plánu Masters Singl Cup turnaj, který je turnajem nejlepších 8 tenistů ze singl jednodenních turnajů. Přijďte se podívat na výborné zápasy, anebo ještě lépe přijďte si s námi zahrát. Každý, kdo má tenis rád je u nás v areálu vítán.
 

alt
alt
Nahoru