Na Slovance proběhl již druhý tenisový Singl Cup

Verze pro tisk |

Tenisový spolek TC HORNETS Česká Lípa uspořádal za podpory města Česká Lípa v sobotu 19. srpna 2017 druhý letošní tenisový turnaj jednotlivců na tenisových dvorcích na Slovance. Na turnaj se přihlásilo 18 kvalitních tenisových amatérů, kteří spolu sehráli zápasy na čtyřech tenisových kurtech. Hráči přijeli převážně z České Lípy a Nového Boru, ale také z Varnsdorfu a Postřelné. Turnaj také rozhodl o konečném pořadí hráčů na tenisový Masters Singl Cup, který bude probíhat v září pro osm nejlepších hráčů z turnajů.

Obávali jsme se trochu počasí, protože týdenní předpovědi byly na sobotu nepříznivé. Nakonec nás počasí příjemně překvapilo. Po pátečních nočních bouřkách na turnaji nepršelo a počasí se změnilo v krásný teplý a trochu slunečný den. Ideální podmínky pro tenis.

Hráči byli nalosováni do čtyř skupin v pořadí podle loňského konečného pořadí. Ve skupinách bylo spousta kvalitních zápasů a došlo i na několik překvapení na úkor favoritů. Už ve skupinách se začala projevovat kvalita hry a ambice některých hlavních favoritů.

Do vyřazovací části postoupilo 16 hráčů. Poslední dva hráči spolu sehráli zápas o 17. - 18. místo. Vyřazovací pavouk může přinést překvapení a tenista nemá možnost na opravu. Je to někdy trochu krutý systém, ale spravedlivý. V osmifinále vypadl jeden z kvalitních hráčů, se kterým se počítalo do dalších kol, Josef Beneš ml. Porazil ho Patrik Pavlíček, který v tomto kole nastartoval svoji skvělou jízdu turnajem a stal se „černým koněm turnaje“, což nikdo nečekal. Ve čtvrtfinále vyřadil i dalšího kvalitního hráče Pavla Pekárka. V tomto kole vypadli i další kvalitní hráči jako například Michal Tupý nebo varnsdorfský Josef Mikulejský. Pepa poznal kouzlo obranného tenisu Davida Gregora, který se svou zarputilou obranou pravidelně prosazuje.

David v semifinále narazil na svého oblíbeného hráče Radka Honzíčka. Radek má pěknou vypilovanou techniku úderů s velmi elegantním jednoručným bekhendem. Na obranu Davida Gregora neměl šanci. David byl můj tajný tip na vítěze. Ve druhém semifinále Jan Šálek z Postřelné trochu přibrzdil euforii překvapení turnaje Patrika Pavlíčka a porazil ho celkem jasně. Honza se celý turnaj prezentoval rychlým a kvalitním tenisem.

Do konce turnaje zbývaly dva zápasy. Finále a souboj o 3. a 4. místo. V tomto souboji se střetli Patrik Pavlíček s favoritem Radkem Honzíčkem. Patrik završil svoji spanilou jízdu a unaveného favorita porazil. Třetím místem v turnaji se rázem stal hráčem, se kterým se musí počítat. V turnaji vyřadil tři velmi kvalitní hráče.

Vyvrcholením turnaje mělo být finále mezi Janem Šálkem a Davidem Gregorem. David nepodal svůj standardní výkon. Myslím, že to bylo ale způsobeno kvalitou hry Honzy Šálka. Tento hráč umí na kurtu všechny údery s použitím vyspělé tenisové techniky, umí reagovat různými styly tenisové hry na protihráče a prezentuje se rychlou hrou, která znemožňuje protihráčům používat své tenisové zbraně. Prostě komplexní hráč, který umí hrát rychlé kolmé údery i vyšší topspinovou hru. Nemá moc slabin. Davida jednoznačně Honza porazil a zaslouženě si odvezl pohár za první místo.

Náš spolek turnaj hodnotil velmi kladně. Předchozí turnaj před měsícem, který jsme pořádali, byl také neméně kvalitní se stejným počtem účastníků. Do turnaje se přihlásilo ještě o 5 hráčů více, ale museli z časových důvodů účast odřeknout. Zájem účastníků o turnaje roste, což nás těší. Letos jsou více obsazované singlové oproti deblovým turnajům a loni tomu bylo naopak.

Spolek pořádá také dlouhodobé soutěže pro celou sezónu, které mají rok od roku lepší úroveň, a pohybuje se v nich přes padesát amatérských tenisových hráčů. Všechny soutěže jsou otevřené vůči tenisové veřejnosti, tak se můžete přihlásit do dlouhodobých nebo jednodenních soutěží. Pro vaše děti máme v areálu Slovanky fungující úspěšný tenisový oddíl TK Slovanka Česká Lípa. Oddíl má zájem přijímat další mladé tenisové zájemce, tak zapojte i své děti a naučili se tento krásný sport.

V sobotu 2. září 2017 pořádáme jednodenní deblový turnaj, kam se můžete i vy přihlásit. Za startovné 200 Kč máte v ceně i výbornou tenisovou pizzu z místní pizzerie DIEGO.
 

alt
Nahoru