EYOWF 2011: Krasobruslař Petr Coufal získal zlatou medaili

Třetí den soutěží evropské olympiády mládeže (EYOWF) 2011 se Česká republika dočkala první medaile - a hned zlaté! Postaral se o ni krasobruslař Petr Coufal, který po vynikajícím výkonu ve volné jízdě poskočil ze třetí příčky až na vrchol. Naději na bronzovou medaili mají i přes porážku s Finskem čeští hokejisté.

Bližší informace o triumfu Petra Coufala přineseme v další zprávě v 19:30 hodin, stejně jako o referát z hokejového utkání z Finskem.

Biatlon, 7,5 km volně - chlapci: Zlatý triumf mladšího bratra

Dopolední soutěže chlapců se zúčastnilo 87 závodníků z 28 zemí. Na trati museli závodníci absolvovat dvě střelby, jednu vleže a jednu ve stoje. Zlatá medaile v chlapecké kategorii putuje do Norska zásluhou Johannese Boa, mladšího bratra současného lídra Světového poháru seniorů Tarjeie Boa. Přestože udělal na dvou střeleckých položkách celkem čtyři chyby, na běžeckých okruzích byl dominantní a pro nejcennější kov si doběhl s náskokem necelých dvou vteřin před Němcem Romanem Reesem. „Střelba byla opravdu tragická, nedařilo se mi atakovat terče a do poslední běžeckého okruhu jsem musel dát opravdu všechno. V medaili jsem už vůbec nevěřil, natož se zlatou,“ řekl překvapený Johannes Bo.

Nejlepším českým závodníkem byl stejně jako při úvodním závodě Lukáš Jíra, který tentokrát obsadil 15. příčku. „S výkonem jsem spokojený. Měl jsem drobné technické problémy na první střelbě a lituji také poslední rány ve stoje. Běžecky to ale dnes bylo perfektní,“ řekl český závodník.

Biatlon, 6 km - dívky: Druhé zlato pro Němku

V dívčí kategorii se postavilo na start 78 závodnic z 26 zemí. Stejně jako pondělní individuálnímu závodu dominovala i sprintu Němka Laura Dahlmeierová. „V závodě mi vyšlo opravdu všechno, výborně jsem zastřílela a běžela jsem také dobře. Tohle vítězství pro mě hodně moc znamená. Dokázala jsem, že moje úvodní vítězství nebylo náhodné,“ řekla šťastná vítězka.

Nejlepší česká závodnice Kristýna Černá běžela výborně, na střelnici však udělala pět chyb, což znamenalo konečnou 24. pozici.

Alpské disciplíny, slalom - dívky: O vítězství rozhodly tři setiny

Vítězkou dívčího slalomu speciál se stala švédská reprezentantka Charlotta Saefvenbergová, která jen o tři setiny sekundy porazila vítězku pondělního obřího slalomu Eli Plutovou ze Slovinska. „Byl to velmi těžký závod. Je to můj nejlepší výsledek v životě. Sjezdovka na Ještědu je tvrdá, na druhou stranu to byl ale perfektní závod,“ řekla v cíli švédská vítězka.

Českým slalomářkám vyšlo alespoň druhé kolo, všechny čtyři reprezentantky si polepšily a skončily do 25. místa. Nejlepší z nich byla Kateřina Kotrlová na sedmnácté příčce. „Chtěla jsem být aspoň do patnáctky, měla jsem trochu větší očekávání,“ řekla v cíli nejlepší Češka v závodě.

Krasobruslení - dívky: Ruska udržela prvenství

Volný program dívek se nesl v duchu více či méně známých melodií, krásných skoků i elegantních figur. Žádné velké překvapení se však nekonalo. První místo po krátké programu suverénně udržela Ruska Polina Agafonovová a jednoznačně zvítězila.

Divákům se představila i domácí Eliška Březinová, sestra českého reprezentanta Michala Březiny, která však nezvládla nervozitu a několik pádů ve volné jízdě jí přisoudilo dvacátou příčku. „Bylo to zvláštní. Nejsem zvyklá na takový tlak,“ řekla zklamaně po závodě Eliška.

VÝSLEDKY - Úterý 16. února 2011

Biatlon, sprint 6 km - dívky: 1. Laura Dahlmeierová (Německo) 19:00,4,2.Julia Bartolmaesová (Německo) 19:26,1, 3. Hilde Fenneová (Norsko) 19:34,4,4. Irina Potingová(Rumunsko) 20:12,1, 5.Christina Riederová(Rakousko) 20:37,4,6. Julijana Kajševová(Rusko) 20:38,4, ... 24.Kristýna Černá 22:17,6, 33. Dominika Zelinková 22:43,8, 48. Jessica Jislová 23:33,0 (všechny ČR)

Biatlon sprint 7,5 km - chlapci: 1. Johannes Bo (Norsko) 21:18.5, 2. Roman Rees (Německo) 21:20.2, 3. Alexander Ketzer (Německo) 21:29.1, 4. Matthias Dorfer (Německo) 21:36.7, 5. Aasmund Steien (Norsko) 21:55.9, 6. AliaksandrMarchanka (Bělorusko) 22:01.7, … 15. Lukáš Jíra 22:44.8, 36. Tomáš Vojík 23:51.2, 39. Lukáš Dostál 23:55.0, 65. Adam Václavík 25:01.7 (všichni ČR)

Alpské disciplíny, Slalom - dívky: 1.Charlotta Saefvenbergová (Švédsko) 1:24.89, 2. Eli Plutová (Slovinsko) 1:24.92, 3. Sabrina Maierová (Rakousko) 1:25.87, 4. Rahel Koppová (Švýcarsko)1:26.59, 5. Anne Kisslingová (Německo) 1:26.95, 6. Federica Sosiová (Itálie)1:26.96, … 17. Kateřina Kotrlová 1:28.34, 22. Ester Ledecká 1:31.53, 24. Anna Karová 1:32.58, 25. Dominika Drozdíková 1:32.65 (všechny ČR)

Krasobruslení - dívky: 1. Polina Agafonová (Rusko) 164,05, 2. Ira Vannutová (Belgie) 152,50, 3. Monika Simančiková (Slovensko) 137,57, 4. Lénaëlle Gilleron-Goryová(Francie) 136,27, 5. Alina Fjodorová(Litva) 122,80, 6. Alina Milevská(Ukrajina) 121,18,... 20. Eliška Březinová (ČR) 98,57

Lední hokej: Finsko - Česko 4:1 (1:0, 1:0, 2:1), branky: 4. Salminen, 24. Ikonen, 56. Teräväinen, 58. Hämäläinen - 43. Volek