Českolipští tenisté bojovali o další umístění v soutěžích

Verze pro tisk |

Tento víkend 13. a 14. května 2017 se usnutečnila mistrovská utkání minitenisu a babytenisu pořádaná ČTS. Minitenisté SK Matchball Česká Lípa hrající ve skupině A ve složení Filip Kneifl, Lukáš Baier, Stela Blanická, David Půček a Barbora Zajícová hráli v České Lípě proti TK Louny a zvítězili 6:2.

Minitenisté ze skupiny B hráli v Liberci ve složení Igor Pinter, Jiří Radoňský, Stella Laštovka a Antonie Nováková proti ČLTK Bižuterie Jablonec n.N. a Startu Liberec. Nezvítězili, ale vzhledem k tomu, že pro většinu z nich to byl první kontakt se závodním tenisem, podali bojovný výkon a zaslouží pochvalu.

Utkání babytenisu ve skupině A se kvůli dešti zrušilo a babytenisté hrající ve skupině B porazil v Liberci Slovan Vansdorf 4:2 ve složení Filip Kneifl, Nikola Srbková, Agáta Podešvová a Lukáš Balog. Všem moc gratulujeme a děkujeme že svůj mateřský klub, že parádně reprezentují.

Pro doplnění, babytenis hrají děti ve věku 8 a 9 let, na celý tenisový dvorec, s měnčími míčky než je standartní "tenisák". Minitenis hrají děti ve věku 6 a 7 let přes nižší síť, na šíři tenisového dvorce a míče jsou ještě měkčí a lehčí.
 

alt
alt
alt
alt
Nahoru