Tenisové finále TSC 2018 dohráno

Verze pro tisk |

Dlouhodobé tenisové soutěže na Slovance pořádané tenisovým spolkem TC HORNETS vrcholí. Uplatněním nového herního modelu soutěží se soutěže zatraktivnily, přitáhly nové, kvalitní hráče a počet hráčů hrajících tuto soutěž se ustálil na čísle 56. Cítíme, že je to pro nás velký úspěch v amatérském sportu. V dnešní době, kdy lidé dávají často přednost počítačové technice a pohodlí vnucované globálním konzumem před sportem a zážitky například v přírodě, nás to opravdu těší. Je to pro nás velký závazek a snažíme se dát soutěžím patřičný servis. Věřím, že se nám to daří.

Tenis Slovanka Cup 2018 je jedna ze dvou hlavních soutěží v sezóně. TSC bylo zahájeno v měsíci květnu, kdy hráči hráli ve skupinách své divize. Divize byly rozděleny na tři výkonnostní stupně. Hráči byli zařazeni do jednotlivých divizí na základě loňského celkového hodnocení. Noví hráči nebo hráči, kteří nedosáhli dostatečný rating z loňska, třeba z důvodu zranění, měli možnost dostat se do výkonnostní divize v předehrávaných kvalifikacích v dubnu. Ve skupinách se odehrálo 205 zápasů. Po odehraných skupinách herní systém umožnil jednotlivé soutěže prolínat ve vyřazovacích pavoucích Play Off. Hráči a hráčky měli své šance ve dvou výkonnostních pavoucích – „TSC Play Off A“ a „TSC Play Off B“. V těchto pavoucích se fyzicky sehrálo 47 zápasů, což je dohromady v celé soutěži pěkná porce přes 250 zápasů. Každé Play Off má své vítěze a každé je ohodnoceno cenami. Jak to všechno dopadlo?

TSC Play Off B měla přes avizovanou nižší výkonnost účastníků velmi dobrou úroveň. Měli jsme i dva dámské účastníky, kteří nenechali nikoho na pochybách, že jsou konkurenceschopní. Získali několik cenných „mužských skalpů“. Do finále se zaslouženě dostali dva hráči. Jeden starší levoruký hráč – Jaroslav Šena, který je pořadatel spřáteleného turnaje Sosnová Open. Druhý finalista byl atlet a trenér atletů, také levoruký – Jaroslav Hochmut. Jarda Hochmut s námi hrál i minulé ročníky a jeho letošní výkony sleduji s obdivem. Prodělal velký výkonnostní posun v tenisové technice. Jeho hra už není založena jen na fyzičce. Byl jsem přímo divákem utkání a netroufal jsem si tipovat vítěze. Utkání dvou levorukých hráčů bylo velmi zajímavé. První set vyhrál svou zkušeností Jarda Šena. Ve zbytku utkání se začala ručička vítězných výměn pomalu překlápět na stranu soupeře. Jarda Šena možná trochu ztrácel sílu a Jarda Hochmut zpřesňoval hru. Jarda Šena se snažil uplatnit plán B, kdy se pokusil více chodit na síť, ale to moc nevycházelo. Jarda Hochmut trestal soupeřovi výlety na síť dobrými prohozy. V utkání zvítězil ve finále TSC Play Off B - Jaroslav Hochmut nad Jaroslavem Šenou – 1:6 6:3 6:3. Třetí v této soutěži skončil Ondřej Holovčák a čtvrtá byla výborná tenistka Marcela Vejmelková.

TSC Play Off A – toto finále mám jen zprostředkované, protože jsem neměl čas se ho zúčastnit. Tři roky v této soutěži kraloval Martin Kalenda, který měl možnost získat veliký krásný putovní pohár do své sbírky a této možnosti se vzdal ve prospěch budoucích vítězů. O tuto trofej se pral s letošním prvním finalistou, mladým nadějným soutěžním dorostencem Jakubem Hájkem. Martin se letos do finále překvapivě nedostal. Jeho roli převzal dlouholetý kvalitní hráč špičky na Slovance David Beneš. Finálový zápas byl velmi vyrovnaný, zajímavý a mohl vyhrát kdokoliv z finalistů. Finále TSC Play Off A vyhrál David Beneš nad Jakubem Hájkem výsledkem 4:6 6:0 7:6 o pověstný jeden bod v tie-breaku. Kuba opět tuto soutěž nevyhrál, ale nemusí být smutný, protože bude moci zkusit své štěstí i příští rok. Třetí v soutěži skončil nováček Ladislav Müller a čtvrtý byl loňský vítěz Martin Kalenda.

Na Slovance se v současné době dohrává druhá hlavní soutěž sezóny. Finálové zápasy pavouků Tenisových lig 2018. Tenisové ligy mají jiný koncept soutěží a nejúspěšnější získají nejen poháry, ale také budou odměněni Prize Money od hlavního sponzora soutěží. Je o co hrát a věříme, že ještě dva týdny vydrží počasí pro tenis a soutěže se dohrají bez problémů. Vše můžete sledovat na našem turnajovém webu: http://tenisslovanka.cz/tenis/ a budu vás také informovat na tomto médiu.

Do nové sezóny bychom rádi přivítali další nové hráče, tak se na náš spolek můžete beze obav obrátit. Rád bych viděl v soutěžích mladší generaci, která nám tu hodně chybí. Nebojte se konfrontace se soupeři a pojďte to zkusit. Najdete si nové kamarády, sparingpartnery a tento sport vám přinese obohacení vašich životů.

Za TC HORNETS z.s. Česká Lípa
areál na Slovance
René Ötwös
 

alt
alt
alt
Nahoru