Stříbro Nového Boru na Evropském klubovém poháru

Verze pro tisk |

Tým Nového Boru vybojoval stříbrné medaile na Evropském klubovém poháru. V posledním sedmém kole turnaje novoborští vyhráli nad ázerbajdžánským týmem Odlar Yurdu. Při čtyřech remízách zápas rozhodly body dvou nejlepších českých hráčů Davida Navary a Viktora Lázničky. Novému Boru to nakonec přineslo stříbrné medaile, čímž navázali na druhé místo z roku 2014. Zlato v prestižní soutěži mistrů získalo ruské družstvo Petrohradu.

Před posledním kolem soutěž vedlo družstvo norské Valerengy, za kterou nastupoval mistr světa Magnus Carlsen. V posledním kole ale Valerenga prohrála s Petrohradem a ten stejně jako Nový Bor ukončil turnaj se 12 zápasovými body ze 14 možných. Rozhodnout muselo pomocné hodnocení, které přisoudilo zlato Petrohradu.

Letošní soupisku Nového Boru kromě dvou nejlepších českých hráčů Davida Navary a Viktora Lázničky tvořili Indové Harikrišna, Vidit a Sasikiran, Poláci Wojtaszek a Bartel a nejlepší šachista Rakouska Markus Ragger. Ten měl zároveň nejlepší výsledek z celého týmu, když uhrál 5 bodů ze 6 partií. Všichni jsou zároveň na soupisce novoborských v české extralize, kde tento tým už 10 let nemá konkurenci.
  

alt
alt
Nahoru

Komentáře

Re: Stříbro Nového Boru na Evropském klubovém poháru

Dobrý den. Jen taková technická. Opět sportovní článek, kde se buď vůbec, nebo až v samotném závěru dozvím o co jde, tedy o jaký sport se vůbec jedná. Chápu, že autorovi je jasné o čem píše, ale mě náhodnému a neznalému čtenáři, to již tak jasné, o čem zde vůbec čtu, není. Kdybych některé šachisty neznal podle jmen a z televize, tak ani podle těch fotek nic nepoznám... Jinak samozřejmě gratulace a hodně dalších úspěchů....

Nahoru