10. výročí od povodní

Semifinálový zápas českolipských babytenistů

Verze pro tisk |

Dne 16.6.2019 se uskutečnil na dvorcích LTC Panorama Teplice dlouho očekávaný zápas našich malých nadějí o postup do finále kvalifikace na Mistrovství republiky v baby tenisu družstev. Náš tým se sešel ve složení Filip Kneifl, Barbora Zajícová, Lukáš Baier a David Půček.

Na všech dětech byla znát mírná nervozita a uvědomění si důležitosti celého zápasu. Všichni naši malí reprezentanti předvedli vynikající výkony. Filip Kneifl po velmi náročném utkání prohrál těsným rozdílem 4:6, Barbora Zajícová pak 2:6. Lukáš Baier po bojovném výkonu zvítězil 6:3. David Půček své utkání držel velmi vyrovnané až do stavu 3:3, kdy měl dokonce několik možností uhrát rozhodující míč na 4:3. Bohužel se tak nestalo a od tohoto stavu již nedokázal uhrát žádný gem a prohrál 3:6.

Naše družstvo tedy do čtyřher nastupovalo za stavu 1:3 na celkové body. Jedinou šancí jak zvrátit výsledek na svou stranu bylo vyhrát obě čtyřhry. Dvojice do čtyřher nastoupily ve složení Bára Zajícová, Filip Kneifl a David Půček, Lukáš Baier. Oba týmy začaly výborně a Bára s Filipem brzy vedli 2:0 na gemy a David s Lukášem 2:1.

Týmu teplických se ale podařilo nepříznivý stav obou zápasů otočit ve svůj prospěch, a i přesto, že dvojice Kneifl, Zajícová odvrátili 3 mečboly prohráli nakonec 4:6 a dvojice Baier, Půček pak 3:6.

Celkový výsledek tedy byl 5 : 1 pro družstvo LTC Panorama Teplice.

I přes tento zdánlivě jasný výsledek neprobíhal zápas vůbec jednoznačně a naši malí tenisté si zaslouží velkou pochvalu za vzornou reprezentaci svého města a vynikající výkony. Naše děti se během letních prázdnin budou pravidelně účastnit individuálních turnajů v kategorii baby tenis a určitě o nich ještě uslyšíme.

Dětem se dlouhodobě věnují trenéři Martin Muzikant (POWER for SPORTS) a v posledních 2. měsících i pan Petr Němeček.

Děkujeme.

 

alt
Nahoru