Slet andělů a ohňostroj zahájí advent v Novém Boru

Verze pro tisk |

Za zvuku koled se Nový Bor rozzáří vánoční výzdobou již v pátek 25. listopadu. Malí i velcí, domácí i přespolní návštěvníci města sklářů se mohou těšit na čertovský průvod v čele s Mikulášem, oblíbený slet andělů, živý Betlém či ohňostroj.

Advent zahájí zpěvem koled předškoláci z MŠ Srdíčko u slavnostně nazdobeného stromu na náměstí Míru v 16:30 hodin. Ve stejný čas otevře i vánoční poštovna, která doručí přání Ježíškovi. Lidé se také budou moci zaposlouchat do vánočních písní pěveckého sboru Camella, jenž bude předskokanem poslů nebes. Ti vylétnou v 17:00 hodin ze 40 metrů vysoké věže kostela Nanebevzetí Panny Marie, aby na návštěvníky rozházeli velkou porci štěstí. 

„Lidé si mohou vyfotit živý betlém divadelního spolku OSLI Česká Lípa. Ti odvážní se mohou přiblížit i k čertovské kovářské dílně, kde si mohou zakoupit například vánoční zvonek vyrobený přímo čertem,“ láká Ilona Rejholcová z Kultury Nový Bor, která společně s městem akci pořádá. 

Chybět nebude ani tradiční průvod Mikuláše a jeho družiny v podání novoborských ochotníků Nopoď, rozsvícení vánoční výzdoby a ve finále závěrečný ohňostroj. V průběhu akce mohou lidé nosit pamlsky pro zatoulané psy a kočky k jejich speciálnímu stromku, který bude stát v blízkosti tribuny. Získané dárky poté pracovníci města odvezou do útulků, s nimiž má město uzavřenou smlouvu. 

Novoborští se ale mohou těšit i na další akce, které jim zpříjemní čekání na Vánoce. O první adventní neděli uvede kino v mimořádné  předpremiéře očekávaný druhý díl úspěšné pohádky Anděl Páně. Vedle toho se každou adventní neděli v kostele Nanebevzetí Panny Marie rozezní tradiční adventní koncerty. „Tím prvním bude vánoční jazz Davida Maška a Jana Špringla. Druhou adventní neděli vystoupí Guitar Arte Trio, po nich bude následovat se středověkou hudbou Řemdih a poslední adventní neděle patří místnímu pěveckému souboru Camella a komornímu souboru,“ upřesňuje Ilona Rejholcová.  

alt
Nahoru