Oprava plynovodu prodlouží dopravní omezení v Egermannově ulici

Verze pro tisk |

Nepříjemné dopravní komplikace a omezení spojené s probíhající náročnou rekonstrukcí Egermannovy ulice, která je jednou z hlavních tepen v Novém Boru, se protáhnou. Na vině je chybějící koleno zahraniční výroby, které plynaři potřebují k dokončení práce na potrubí v Revoluční ulici.

„Společnost RWE už kvůli tomu opětovně posunula termín na druhou polovinu července. Tím se ale zhruba o tři týdny zpozdí navazující práce a následné zprůjezdnění křižovatky Egermannovy a Revoluční ulice,“ vysvětluje vedoucí odboru rozvoje novoborské radnice Miroslav Jeništa. 

Stavební a rekonstrukční práce na jeden a půl kilometru dlouhé Egermannově ulici ovlivňují život ve městě již rok. V souvislosti s tím se množí stížnosti obyvatel. 

„Vnímám je a naprosto je chápu. Bohužel jsou ale věci, které přes veškerou snahu, jednání a hlídání probíhajících prací, neovlivníme a záleží jen na zodpovědnosti firem. Rekonstrukce je technicky velmi náročná na koordinaci a už s ohledem na to považuji za nepřijatelné, aby chybějící díl brzdil další práce a oddaloval dokončení. Proto přístup a postup RWE, které opakovaně neúměrně prodlužuje celou stavbu, považuji za nekorektní a budeme jej řešit tak, jak nám umožňuje smlouva,“ zdůrazňuje starosta Nového Boru Jaromír Dvořák.

Kompletní rekonstrukce Egermannovy ulice, která zahrnuje výměnu desítky let staré kanalizace, vodovodu, plynovodu, obnovu chodníků a nový povrch silnice, probíhá ve čtyřech etapách. Aktuálně dělníci pracují na předposlední v úseku u autobusového nádraží, poté se přesunou mezi vjezd do bývalého areálu ČSAD a Penny market. Práce by měly definitivně skončit letos koncem srpna, nejdéle v polovině září. Takový je alespoň domluvený termín se společností SaM silnice a mosty, která pro město provádí rekonstrukci komunikace.

„Splnění termínu je však odvislé od dokončení prací na rekonstrukci plynovodu a kanalizační sítě, včetně vodovodního řadu, jejichž investory jsou RWE a SVS Teplice,“ upozorňuje na závěr Miroslav Jeništa.
 

alt
alt
Nahoru

Komentáře

Re: Oprava plynovodu prodlouží dopravní omezení ...

Zase a jen mohu dodat. Perfektně připravená smlouva a stavební dozor na této akci od Měú N.B. Kdy již někdo ze ZM nebo RM dostane rozum a začne se o toto zajímat? Docela se těším na datum ukončení akce, ale body pro starostu do krajských voleb v tomto případě nebudou. Nebo se pletu?

Nahoru

Re: Oprava plynovodu prodlouží dopravní omezení ...

Nejpopulárnější politici jsou ti, kteří nic nedělají, protože "kdo nic nedělá, nic nezkazí". Starosta, který se pustí do rekonstrukce infrastruktury, je politický sebevrah. Bláhové mu spílají kvůli omezením, díky neskutečným nárokům na dodržování komplikovaných předpisů v soutěži dodavatelů i při realizaci stavby je stále jednou nohou v kriminále... Vděčnosti se nedočká, neboť plody jeho úsilí bude sklízet až jeho nástupce v příštím volebním období.
V období konjunktury se nezřídka stává, že se do soutěží skoro nikdo nepřihlásí, což je dáno i tím, že kritéria pro účast, stanovená shůry, bývají velmi přísná. V době nedostatku pracovních sil nemají dodavatelé lidi na to, aby pracovali o víkendech, či aby nahradili zaměstnance, kteří čerpají dovolenou. Kromě toho upřednostňují větší stavby; zakázka v NB patří k těm menším. Kdybyste, pane Bláho, chtěl uzavřít smlouvu s drakonickými sankcemi za nesplnění termínu, dopadlo by to tak, že byste si musel vzít do ruky krumpáč a potrubí si položit sám.

Nahoru

Re: Oprava plynovodu prodlouží dopravní omezení ...

Pane Válku, je hezké, že starostu obhajujete, protože koho chleba jíš toho píseň zpíváš že. Asi tak, já neříkám, že za vše může starosta, ale Vy jakožto politici jste ti, kteří můžou do všeho zasáhnout. Řeči o smlouvách atd. mne jakožto občana nezajímají. Já chci vidět výsledek a ten je bohužel špatný. K čemu je nám tolik úředníků, kteří vypracují a podepíšou smlouvy, když to poté takto dopadá. Nic proti Vám, protože Vás si vážím, ale bohužel k čemu máme tajemnici a další vedoucí, kteří za toto zodpovídají a vlastně akce která je již pomalu 1,5 roku rozdělaná je vlastně v pořádku. Nebo se pletu?

Nahoru

Re: Oprava plynovodu prodlouží dopravní omezení ...

Kdo něco umí dělá. Kdo neumí kritizuje.

Nahoru

Re: Oprava plynovodu prodlouží dopravní omezení ...Bláhový Bláha

Nevím, proč tady Bláha podsouvá starostovy nějaké smlouvy atd. Pane Bláha, éra Národních výborů již skutečně skončila, akci provádí soukromé firmy, zde je konkretním zadavatelem RWE. Běžte si stěžovat tam , smlouvy s dodavateli jim jistě nesepisovali úředníci radnice, natož starosta, jak zde neustále podsouváte.
Pokud z toho máte újmu, podejte trestní oznámení. Tak to dnes funguje.

Nahoru

Re: Oprava plynovodu prodlouží dopravní omezení ...Bláhový Bláha

Růženíne Vy asi nechápete, co tady píšu a Váš názor je právě jak za komárů. Myslím si, že ulice je města nebo ji vlastní RWE? Omyl vážený pane. Je města a to je ze zákona povinné chránit svůj majetek a občany. Tím chci říci, že velice dobře placení úředníci našeho úřadu (škoda, že nejsou všichni občané města, může za to ex-tajemník Metál) budou toto hlídat a budou tlačit na firmy a tím nedojde k tomuto, co se tady děje. Jen Vám pro příklad. Vy budete stavět svůj dům a vše si platit, ale dům mít nebudete a nemůžete bydlet, protože RWE vás nepřipojí? Divné ne. Myslím si, že toto by se Vám také asi nelíbilo. Nebo se pletu? Zítra asi vykopu díru na náměstí, protože se mi chce a nikdo z města mi nic neřekne :-)..................

Nahoru

Re: Oprava plynovodu prodlouží dopravní omezení ...

Skutečně se pletete a pořádně.
Pokud budete v pozici správce soukromých tzv. inženýrských sítí a budete mít na Náměstí poruchu tak budete muset okamžitě kopat. To abyste ochránil ty občany města.
Pokud budete potřebovat rekonstrukci inženýrských sítí, požádáte o stavební povolení, v němž město jako vlastník pozemku dá své vyjádření. V případě nedodržení termínů jsou možné smluvní sankce . Rozhodně tam nebude honit své úředníky, protože nejsou jistě odborníky na instalace plynu, kanalizace atd., jak se domníváte.
Stejně jako v případě stavby domu. To vám tam starosta pošle úředníky? Budou vám sepisovat smlouvy?
Pokud dodržíte územní plán, nemá město co do toho kafrat.
Ale taky se může stát, že vás z kapacitních důvodů ČEZ,RWE atd. nepřipojí. Stejně jako mně nenavýšili kapacitu odběrného místa, takže jsem nemohl rozšířit provozovnu.
Spíš než znalosti o fungování státní správy máte na starosti pomluvu vedení města. V Novém Boru nic neobvyklého.

Nahoru

Re: Oprava plynovodu prodlouží dopravní omezení ...

Vážený pane Růženíne, nesnažím se nikoho pomlouvat, ale aby na takové akci pracovala jedna firma a pokud vůbec, tak si myslím, že město má páky na to, aby tuto akci trochu uspíšila. V současné době to je jaksi naopak. Vše řídí někdo úplně jiný, ale město a úředníci to opravdu nejsou.

Nahoru