Sociální služby na Novoborsku budou dostupnější

Verze pro tisk |

Město Nový Bor iniciovalo založení fondu, který díky společnému financování obcí na Novoborsku pomůže rozšířit spektrum poskytovaných sociálních služeb, zkvalitní je a zároveň zajistí jejich lepší dostupnost lidem v regionu.

„Do projektu se nám podařilo zapojit 16 okolních měst a obcí. Ty budou přispívat částkou 90 korun za každého obyvatele,“ uvedla místostarostka Nového Boru Stanislava Silná s tím, že stanovený příspěvek vychází z počtu aktuálních úvazků a lůžek, které klienti sociálních služeb na Novoborsku využívají. 

V rámci Libereckého kraje i celé ČR jde o ojedinělý projekt. „Jako jedni z mála jsme si už před lety uvědomili, že chceme-li mít kvalitní sociální služby, musíme je koordinovat. Proto se nám na území města služby nepřekrývají a mohou mít tak široký rozsah. Pokryjeme rodiny s dětmi, seniory, handicapované, sociálně slabé, lidi se závislostmi a mnohé další. Díky společnému financování budou teď tyto služby dostupné i pro klienty v zapojených obcích, které by si je v takové šíři nemohly dovolit poskytovat,“ vysvětlila Stanislava Silná. 

Obce zapojené do programu budou posílat finanční příspěvek na účet Nového Boru na základě uzavřené smlouvy. Peníze se pak rozdělí mezi téměř dvě desítky poskytovatelů sociálních služeb v souladu se zásadami pro poskytování dotací na podporu veřejně prospěšných projektů.
 

Nahoru