Bor přes léto vylepší svoje školská zařízení za více než 19 mil.

Verze pro tisk |

Nové víceúčelové sportovní hřiště, učebny se vzdělávací technikou odpovídající 21. století, zateplení, kompletní rekonstrukce i dílčí opravy. To jsou investice za více než 19 milionů korun, které během prázdninových měsíců a podzimu vylepší školská zařízení, jejichž zřizovatelem je město Nový Bor.

Největší díl půjde do ZŠ nám. Míru. Pěti stovkám žáků by mělo už od podzimu sloužit nové víceúčelové sportovní hřiště za 9,2 miliony korun, které nechá město postavit v Kalinově ulici. „Bude to v historii školy poprvé, kdy bude mít vlastní hřiště,“ podotýká starosta Nového Boru Jaromír Dvořák. 

Projekt počítá s plochou pro míčové hry, např. házenou, volejbal, basketbal, tenisovým hřištěm, atletickou dráhou o délce 60 metrů, doskočištěm, sektorem pro vrh koulí, či hřištěm na malou kopanou s umělou trávou 3. generace včetně malé tribuny. Hřiště bude primárně sloužit pro potřeby školy a mateřské školy, v jejímž areálu bude, ale v odpoledních hodinách by jej mohla využívat sportovně založená veřejnost. „Aktuálně se blíží ke konci veřejná soutěž na dodavatele stavby, práce by mohly odstartovat začátkem července,“ upřesňuje vedoucí odboru rozvoje na novoborském městském úřadě Miroslav Jeništa. 

Do areálu v Kalinově ul. město letos nainvestuje navrch další zhruba 2,7 milionu korun. Ty jsou určené na demolici tří objektů. „Na jejich místě bychom chtěli do tří let mít ledovou plochu, která chybí nejen v našem městě ale i v celém regionu. Součástí by mělo být i zázemí pro bruslaře,“ avizuje Jaromír Dvořák. 

Školáci z náměstí se budou od září 2018 učit jazyky a přírodovědné vědy v nových učebnách za 4,1 milionu korun. „Jedna z učeben bude sloužit jako moderní laboratoř s preparační technikou pro faunu a floru. Jazyková učebna bude rozdělená na šest technických IT hnízd, v nichž každý z žáků bude mít vlastní počítač a sluchátka,“ popisuje Miroslav Jeništa. Investici pokryje částkou 3,7 milionu korun dotace z IROP, zbývající část půjde z rozpočtu města. 

Další investiční akcí je dokončení zateplení objektu II. stupně ZŠ U Lesa včetně úpravy podstřeší výměny klempířských prvků. Práce proběhnou přes prázdniny a vyjdou na 1,195 milionů korun. Vedle toho se za 100 tisíc korun vymění okna a za dalších zhruba 307 tisíc korun se upraví přístupová cesta do budovy školy. „Kvůli rekonstrukci kanalizace, kterou plánují Severočeské vodovody a kanalizace v blízké České ulici, proběhnou práce na přístupové cestě v průběhu podzimu,“ upřesňuje Jitka Capouchová, vedoucí odboru správy majetku. 

Od počátku června je uzavřená DDM Smetanka, kde probíhá rekonstrukce elektroinstalace včetně datových rozvodů a kompletní výměna ústředního vytápění (rozvody, topná tělesa, zdroje vytápění, měření a regulace). Investice za 2,152 miliony korun by měla být hodová do poloviny srpna. 

V řádech statisíců proběhnou v ostatních základních a mateřských školách další dílčí úpravy a opravy, jako je každoroční výmalba, výměny dveří, oken, opravy plotů, atd.
 

Nahoru