Rozštěpení společnosti

Verze pro tisk |

Ať už se to týká jakéhokoliv tématu, společnost se rozdělí na dvě poloviny. Myslíte si, že je to přirozené nebo je to něčí záměr? Ilumináti, Rusové, Číňané.

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Rozštěpení společnosti

Pár příkladů:
Havel - láska a nenávist, v obou případech často iracionální.
Roušky - neroušky.
Zeman - antiZeman.
Očkovat - neočkovat.
Nenávist proti migrantů - vítači.

Nahoru

Re: Rozštěpení společnosti

Které téma rozdělující společnost bude podle vás další? Myslím, že se k tomu blíží Piráti. Taky se vůči nim zvedá iracionální nenávist, na druhou stranu kolem mě roste skupina, pro které je to alternativa volby, přestože třeba před rokem nebyla.

Nahoru

Re: Rozštěpení společnosti

Nejsou to poloviny. Spočítejte si například, kolik lidí zvolilo Zemana (a kolik z nich by to už víckrát neudělalo :o).
A zapomněl jste na ty lhostejné, kterým je to putna, a často je jich dokonce většina.

Nahoru

Re: Rozštěpení společnosti

Piráti budou vystaveni kruté dezinformační kampani.Už několik měsíců kolují maily,které jsou odesílány zejména seniorům, o tom,že je Piráti zbaví řidičáků (nad 70 let), volebního práva, bytů ( dají je migrantům) apod. Čím větší bude strach z možnosti že nevyhraji volby,tím větší plivance.A část lidi se "selským rozumem" těm dezinformacím věří...
Hezký den a pevné zdraví přeji

Nahoru

Re: Rozštěpení společnosti

Zamýšlím se spíš nad tím, že ty "poloviny " i když to nemusí být ani poloviny , řekl bych lépe - 2 rozštěpené části společnosti a ty se v něčem podstatném liší. Jedna část bývá nesnášenlivější až agresívnější. Jeví se mi to tak , že to je ta menší a proto se obvykle hlasitěji projevuje.

Nahoru

Re: Rozštěpení společnosti

Nevím, která část je ta menší až agresivnější. Jisté je, že uprostřed je vždy taková mlčenlivá většina. Nechce si pálit prsty, tak to nechá na užší skupině, co je hlasitá.
Horší je, že ty "hlasití" šiřiteli názoru občanům často lžou. A lidé naskočí na tuto vlnu. Než procitnou, chvíli trvá. Třeba Zeman, dříve Klaus, dnes Babiš. Viz prozřelá Jourová, Telička nyní Pilný. Hezky to popisuje. Bohužel důsledky tvrdě pociťujeme a ještě pocítíme

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/pilny-o-rozchodu-s-babisem-ano-nechce-pomahat-lidem-byl-jsem-naivni-40351468#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=PIDeawGsjyQ-202102201709&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Nahoru

Re: Rozštěpení společnosti

Vypadlo vám moldavite jedno slovo, které je v tom rozštěpení důležité - nesnášenlivá až agresívní. Jako typický příklad uvedu např. 4% menšinu . Většina si jich většinou ani nevšímá, ale to jim je málo. Jinak ani já proti nim nic nemám .

Nahoru