KLUB I-NOVIN

Verze pro tisk |

DOUFÁM, ŽE TOTO TÉMA BUDE NEJENOM ZCELA NOVÉ, ALE NIKOLIV BOJOVÉ ČI CHVÁLIVÉ. KDO JE NÁZORU, ŽE BY MOHL VZNIKNOUT KLUB I-NOVIN, NIKOLIV POCHLEBOVAČŮ, ALE PŘÍZNIVCŮ S VLASTNÍMI NÁZORY. PANE BÁRTO (JSTE POCTIVĚ VZATO SLOUP IN) A VEDENÍ IN: CO VY K TOMU?! A POCHOPITELNĚ I VY, NEJČASTĚJŠÍ PŘISPĚVATELÉ BEZ OHLEDU NA NÁZOROVOU NEBO STRANICKOU NEBO SEXUÁLNÍ NEBO FINANČNÍ PŘÍSLUŠNOST, OBDOBNĚ SVÝMI PŘÍSPĚVKY NEAKTIVNÍ, ALE O TO AKTIVNĚJŠÍ ČTENÁŘI?!

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: KLUB I-NOVIN

Ale to už tady přeci je.

Nahoru

Re: KLUB I-NOVIN

První třídění tu už bylo, viz potřebná registrace. K dalšímu je třeba si vyjasnit, jak v praxi chcete vyřešit členství v navrhovaném Klubu, jak a kdo odliší pochlabovače od nepochlebovačů, kde bude hranice počtu příspěvků pro rozlišení aktivních a neaktivních (počty článků či diskusí, diskusí politicky vhodných či nepolitických?). Kdo a jak rozhodne o nálepkování lidí? Co navrhujete?

Nahoru

Re: KLUB I-NOVIN

Si myslím, že takovej ,,klub" už tady normálně funguje. A známe se, i když ne osobně . Jsou tu vzájemné sympatie i nesympatie, viz např. příspěvek s mým jménem vždy mobilizuje p. Tichého.
Všichni sem ale patříme, bylo by škoda, kdyby se třeba p. Tichý se svými názory z nějakého důvodu odmlčel. Domnívám se , že sem zrovna tak patřil i p. Danys, nevím proč sem nepíše. Zpestřovalo to celkový kolorit a kořenilo diskuzi. I když jeho přestřelky s Růženínem byly i na mě moc. To nemusím.
Nemusíme sdílet stejný názor ,ale můžeme mít vůli vyslechnout jiný.

Nahoru

Re: KLUB I-NOVIN

Tak!

Nahoru

Re: KLUB I-NOVIN

Taky si myslím, že to zde vlastně takový klub je.

Nahoru

Re: KLUB I-NOVIN

Ale potřebujeme předsedu! alespoň stínového.

Nahoru

Re: KLUB I-NOVIN

Vážení komentující!

Uznávám, že někdy mám rád trochu nadsázky, občas i ironie včetně sebeironie (snad většinově přijatelné, výjimky potvrzují pravidlo). Toto téma jsem vstupně vnímal docela vážně, ale dle zkušeností čekal naopak spíše nevážno...

Možná mylně to někteří vztahovali výhradně na hydepark. Podle mého s tím registrace nemá větší souvislost. Vůbec jsem nemyslel na aktivity z hlediska četnosti příspěvků či dokonce jejich obsahu, to bychom se dostali do... jiných konců.

Fakt to byla, no asi i nepříliš dobře vyjádřená, myšlenka o tzv. klubu sympatizantů IN, kteří (v pohodě) nemusí být názorově na stejné vlně, ale případné plédování za IN je spojuje, občas se i sejdou za účasti mediálních magnátů IN, iniciují vedení IN užitečné náměty, názory, doporučení, bude-li nutné, nabídnou pomoc z hlediska zpravodajství a informací z málo pokrytých míst či akcí, kam stálí nestíhají... Souhlasím, asi je v tom i jistý díl idealismu. Téma jsem zadal, tak holt jsem nyní musel reagovat.

Následující dodatek a slova jsou výhradně k těm aktivním z hlediska hydeparku. Klub by přirozeně měl i nezbytné formální náležitosti. To znamená zejména výbor. Začnu od sebe. Jako iniciátor bych právem měl zájem o funkci jednatele. Co je psáno, to je dáno! Není nad kvalitní zápis! Pravda, někteří přítomní potom mají pocit, že asi nebyli přítomni... Pana Šťourala bych doporučil za místopředsedu pro ověřování zápisu (zkorumpuji). Pan Beran, pan Tichý a pan Růženín (omlouvám se dalším nejmenovaným expertům) jsou ideální kandidáti na funkci místopředsedů pro dohled nad pravdivostí výkladu dějin (možná i histerie, promiňte, historie), již vidím tu přátelskou shodu. Pan Zahradník se doufám ujme funkce místopředsedy pro kultivaci a estetizaci přispěvatelů. Pan Dark Side jako další místopředseda by měl v gestci vnášení světla na odvrácenou část. Zbývají dva problémy. Funkce hospodáře (pokladníka), tam nemám žádný návrh, snad možná oslovit pana Babiše v rámci akce ANNO (nebo NNE)... No a hlavně funkce předsedy! Co s tím, vážení přátelé, to nevím, nevím a ještě jednou nevím?! Buď na několik minut zhasnout a vítěz bere vše, nebo neobsadit, případně dořešit až po přímé volbě pana Prezidenta ČR. Či nějakou schopnou dámu? Kde vzít, když zde asi není? Co když pod nějakým nickem je? Tak se, milá paní, projevte!

Teď se konečně ukáže, jak to s IN myslíte, jaký je Váš občanský a morální profil!

Nahoru

Re: KLUB I-NOVIN

P.S.:
Na pana magistra Bártu jsem nezapomněl! On je však spíše "profík"! Veden korektností, předběžně jsem s ním jednal. Klubu přislíbil určitou organizační pomoc. Navíc dal námět, že bychom mohli obnovit Den tisku u příležitosti Juldy Fuldy, kdy by ti neajktivnější obdrželi diplom či čestné uznání!

Nahoru

Re: KLUB I-NOVIN

Teď ještě vyrazit nějaký grant a můžeme to rozjet :-)

Nahoru

Re: KLUB I-NOVIN

Nechtěl jsem to, veden typickou skromností, akcentovat. Grant je podmínka! Zcela jasně! IN jsou o lidech, o komunikaci, tak bychom to mohli hodit na eura od EU v programech na lidské zdroje. Předpokládám, že v tomto výbor Klubu IN bude jednotný bez rozdílu politických preferencí v duchu hesla: "Co je doma, to se počítá!"

Nahoru

Re: KLUB I-NOVIN

Přítelkyně mě upozornila, že jsem heslo napsal nepřesně. Prý dnes platí: "Co je doma, to se počítá! Co je u souseda, to udáme!"

Nahoru

Re: KLUB I-NOVIN

Takže pozor na sousedy.Aby nás neudali.Chamraď (expresivum) závistivá.Ale zapomněli jsme na stínového !

Nahoru

Re: KLUB I-NOVIN

Stínový? Ale fuj! Opozici si, vážení klubisté, pěstovat nebudeme!

Nahoru

Re: KLUB I-NOVIN

Vy jste se teda rozjeli ! Asi sem teď moc nezapadne , co mě napadlo ještě včera večer : To, že jsme spíš takový ,, Virtuální klub důchodců ,, Naštěstí se vůbec nebavíme o chorobách, takže to náhodný čtenář IN ani nemusí poznat. No ale mladí jsou stejně všichni na Facebooku, sem nám do diskuzí nelezou :-) A zapomněli jste na funkci cenzora , třeba jen čestnou :-)

( Pana Bárty se to netýká )

Nahoru

Re: KLUB I-NOVIN

Neříká se tomu teď moderátor,mediátor,či tak nějak? Moderovaná diskuse.

Nahoru

Re: KLUB I-NOVIN

Tedy sorry, ale na cenzora jsem zapomněl! Když jsme ten virtuální klub důchodců (asi žel ano), tak uplatníme vlastní odpovědnost a autocenzuru. Komu se to nebude líbit, tak nasadíme kolektivní cenzuru a dotyčný bude na černé listině, bez milosti a do konce svých dnů... Tak bacha!

Nahoru

Re: KLUB I-NOVIN

Křehčená diskuze ? To slovo se mi líbí, je takové chutné. Vím, nejsem původní , nedávno ho tady použil Dark Side u alkoholu :-)

Nahoru

Re: KLUB I-NOVIN

No nevím jestli se přihlásím.Vy dáváte,pane Leška strašně záludná temata.Jako vymyslet něco pozitivního o ženě,kerá měla problémy s tchýní,byla uškrcena svoji šálou vikingy a do toho ještě Bavorsko a Sasko.A jak mám pozitivně potěšit všechny čtenáře?
No a o ten odznáček Juldy Fuldy asi taky soutěžit nebudu.Ten je problematický v celé šíři zdejšího politického spektra.
Možná bych moh dělat pokladníka.V klubu důchodců budu určitě bez práce.
Doufám,že berete nadsázku.

Nahoru

Re: KLUB I-NOVIN

Já jsem to slovo nevymyslel,ale taky se mi to líbilo.
K té Ludmile.Víte,to je těžký,tehdy byla doba jiná než je dnes.Co my víme,jak budou naši potomci nahlížet třeba na takovou Ivetu Bartošovou nebo Agátu Hanychovou.
Pokladník se hodí,budou prý granty,kolik máte odsezeno?

Nahoru

Re: KLUB I-NOVIN

Svaté Ludmile jsem si sice dovolil věnovat prostor v samostatné části na jiném místě, ale podle historických pramenů mám určitý problém (rád se nechám poučit) s těmi vztahy. Již jsem psal, že podle historiků byla kněžna Ludmila babička a vychovatelka Sv. Václava, v důsledku rozporů s jeho matkou, kněžnou Drahoslavou, byla v roce 921 zavražděna na Tětíně... To tedy znamená, že rozpory-problémy snad neměla s tchýní!? Matka Sv. Václava nemohla být tchýní jeho babičky. I když, kdo ví... Já jsem bývalý milenec nejmenované starostky a v dějepisu to také není...

Nahoru

Re: KLUB I-NOVIN

Tak koukám, že ten klub vznikl teprve včera a už má 2 frakce. Militantní , kde se diskutující zasekli na tématech válečných a poválečných. Tam se před chvílí připletl asi spíš omylem pan Leška a Růženín ho pěkně zepsul. NO, nedal jste se. Druhá frakce jsou vesměs pacifisté a Švejkové a témata aktuální.
Nelezem si navzájem do zelí, oni k nám , protože neumí být nad věcí a lehkomyslně vtipkovat a my k nim, protože jejich témata jsou dost únavná a vyčpělá. My se tam mihnem, když je tam pěkná nahrávka na fórek.

Nahoru

Re: KLUB I-NOVIN

Svatá pravda, Milane! Nic proti jiným, ale neholduje-li člověk "germánským tématům", tak je asi vůl. Do mého okna na téma IN mně kdosi opět protlačí cosi zavánějící germanistikou a ještě k tomu na hrb mé Sv. Ludmile, byť o tom je snad také jinde... Ludmilu mám rád, je to fajn paní, dělá dobré kafčo, i šály plete a uškrtit ji nechci a věřím, že ani ti Vikingové. Bartošová je poctivě vzato nemocný člověk a není v tomto jediná, spíše zaslouží ohled a klid. Hanychová je zatím mladá kravka (s prominutím), časem dospěje a možná bude fajn baba. Kdo z nás v mládí byl vždy pouze mravný, neomylný jako pan prezident a tak vůbec. Možná jednou i ta Agáta bude platnou členkou výboru Klubu IN jako místopředsedkyně pro ty lidské zdroje a vnější komunikaci...

Nahoru

Re: KLUB I-NOVIN

Pane Leško,ta tchýně byla taková nahrávka na takovej starej for,ohledně Bořivoje.No nevadí.Proto jsem tam dal tu nadsázku.

Nahoru

Re: KLUB I-NOVIN

Jo, jo! Bořivoj, tak toho z nás určitě každý zná. Měl jsem ho rád, budiž mu země lehká... Příjmením Navrátil? Jeho tchýni neznám, asi bydlela jinde...

Nahoru

Re: KLUB I-NOVIN

Docela mne překvapuje,že něco nevíte....

Nahoru

Re: KLUB I-NOVIN

Milý chlapče, já toho nevím... Momentálně, z čeho zaplatím recepty, respektive doplatky za léky, a několik podobných "maličkostí"...

Nahoru

Re: KLUB I-NOVIN

"Milý chlapče"? Teda růženíne, mám takovej dojem, že si jako chlapec asi nepřipadáš. Chlapci jsou přeci nedospěli muži, mě by to asi urazilo. Holt někdo musí mít pořád vůdčí postavení a chlapci na to nemají dost dlouhé vousy.
KLUB I-NOVIN? Bez urážky, ale nějak mi to evokuje vzpomínku na Klub Zabudnutých Slawow a kozodojské stařešiny. :-)

Nahoru

Re: KLUB I-NOVIN

Recepty,léky a jiné "maličkosti".Co mají říkat v takovém Přednádraží,kde jim netekla voda a už jim nejde ani elektrika,takže musí svým dětem mazat na chleba Nutelu!

Nahoru

Re: KLUB I-NOVIN

Jo jo,Bohatýrská trilogie,taky jedna z mých oblíbených.

Nahoru

Re: KLUB I-NOVIN

To já dobře znám.V r.1979 njsem nasoupil na ZDŠ s hrubým platem 1850Kčs.Ještě jsme se nechali nalákat na novomanželskou půjčku a spláceli ji potřech stovkách.Těžce nemocná dcera nedovolila manželce návrat do zaměstnání.Pravda je,že mi to tenkrát tak nevadilo,protože reklamy pana Vajíčka byly o něčem jiném než dnes.Co bylo horší,že životně potřebné léky,na Západě běžné, tady jaksi nebyly.Radši bych si odtrh i ten chleba od huby,jen kdyby byly.
...Pro pana Lešku,nefunguje reagovat

Nahoru

Re: KLUB I-NOVIN

Růženíne, chlapče milý!
Pravda, pravda, dnes máme všechno, že!? Máte také kolem sebe stále více lidí, kteří celý život poctivě pracovali, a dnes nemají nejenom na léky, ale od té huby si nemají co odtrhnout... Buďte rád, že Vás se to naštěstí netýká.

Nahoru

Re: KLUB I-NOVIN

Vrátím se k myšlence klubu. Samozřejmě bych byl rád, kdyby někdo z vás, podobně jako třeba pan Starý, informoval o dění ve své obci nebo příspíval svými názory do rubriky Názor. Jen vám za to nemohu nic slíbit, myslím finančně. Prostě jen radost ze života nebo z toho, že zviditelňujete projekty, lidi, krásy ze svého okolí. Jelikož jste se vlastně stali samozvanými členy klbu a zaujali v něm různé funkce, nebyl by ve vašem případě problém publikovat pod nickem.

Nahoru