Činnost Městské policie v České Lípě

Verze pro tisk |

Občas jsem viděl strážníky v počtu asi šesti měřit rychlost na přehledném místě. Tomu jsem se usmíval – bylo to nesmyslné, ale neškodné. Pokud někdo platil, byla to jeho blbost. Co mi už nepřipadá úsměvné jsou spanilé jízdy strážníků na sídliště, kde rozdají botičky a vyberou prachy. Tentokrát od nevinných lidí, kteří se provinili pouze tím, že na sídlišti bydlí a někde zaparkovat musí. Viděl jsem to asi před 14 dny v ulici Jana Wericha, v pátek 2.11. v ulici Alexandrovská. 80% všech aut na sídlištích parkuje proti předpisům, protože to jinak nejde. I v těchto pokutovaných ulicích již parkují znovu.
Pochopím, že město nemá na to, všude rozšiřovat parkoviště. Ale může třeba z některých ulic udělat jednosměrky, aby se počet míst k parkování zvýšil. Nepochopím, proč za svou neschopnost trestá občany. Jaký má tato činnost MP (kromě jednoduchého výběru peněz) smysl?
Vždy jedu domů s obavou, že nenajdu místo k zaparkování. Teď se mám ještě bát strážníků, kteří mně mají chránit, že mne prakticky oloupí?

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Činnost Městské policie v České Lípě

Az k Vam prijede pozde sanita nebo hasici, protoze je bezny, ze si kazdej postavi auto, kde se mu zlibi, budete asi rikat neco jineho. MP by naopak nemela spatny parkovani tolerovat vubec. U nas uz je bezny, ze se stoji na chodniku i se po nem jezdi. U matersky skolky. A ano, kdyz blbe parkujete, mate se bat, ze dostanete pokutu. To je v poradku.

Nahoru

Re: Činnost Městské policie v České Lípě

Vídáme strážníky na ulicích, na těch samých ulicích, kde za bílého dne seženete drogy, kde vás za bílého dne okradou nebo zmlátí. I když se soustředíme na hlavní dominanty činnosti strážníků, tedy nasazování "botiček", vybírání výpalného za odtahy "špatně" zaparkovaných aut, boj s psími hovny na široké frontě, buzerování bezdomovců a měření rychlosti, musíme konstatovat, že i přes neobyčejné nasazení lidských i materiálních zdrojů hrazené z našich daní se pořád dál špatně parkuje, pořád dál se jezdí rychle, bezdomáči dál chlastají víno z krabic a pořád dál můžete šlápnout do psího hovna, přičemž se nijak nezměnila četnost ani (nicotná) závažnost těchto jevů. Z ekonomického i morálního hlediska by bylo správnější nechat ty řidiče, bezdomovce i psy na pokoji, protože jejich pseudodelikty znamenají v důsledku menší společenskou škodu než existence a zneužívání pravomocí drahými, nekontrolovatelnými a nekontrolovanými ozbrojenými sbory strážníků.

Toto není z mé hlavy, ale souhlasím s tím. Více zde: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2012101401

Nahoru

Re: Činnost Městské policie v České Lípě

Pro Assama: Popisoval jsem situaci ve dvou ulicích, kde je v případě parkování znemožněn obousměrný provoz, v jednom směru projede kamion.

Nahoru