ZUŠ zve na 49. Večer s Jazzovou farmou

Verze pro tisk |

Na 49. Večer s Jazzovou Farmou si ve čtvrtek 25. ledna oblíbený band českolipské ZUŠ pozval tradičně dva hosty: Big Band ZUŠ Liberec a českolipský No Time Band. Na své fanoušky se těší ve Velkém sále ZUŠ od 18 hodin. Vstup zdarma, občerstvení zajišťuje Pivovar Lípák.

Jazzová Farma
vznikla v roce 2006 v Základní umělecké škole Česká Lípa. Cílem orchestru je hlavně motivovat začínající muzikanty, rozšířit jim hudební obzor a získat co nejvíce praktických zkušeností. Snaží se v repertoáru obsáhnout všechny hudební styly, které lze v tomto složení hrát.
Každoročně se účastní akcí na Českolipsku jako je Majáles, městské slavnosti, Muzejní noc a Mezinárodního festivalu Lípa Musica, projektu Má to smysl, díky němuž vystoupili členové společně s klavíristou Petrem Maláskem, zpěvákem Danem Bártou, klarinetistou Milanem Řeřichou, hornistou Radkem Baborákem, s houslovým virtuosem Josefem Špačkem, klavíristou Miroslavem Sekerou, se sopranistkou Hanou Blažíkovou a letos s českou klavíristkou Jitkou Čechovou. Od září 2023 vám Jazzová Farma hraje pod vedením dirigenta Davida Maška.

Big Band ZUŠ Liberec
se v průběhu své historie zúčastnil mnoha jazzových festivalů a absolvoval též mnoho zájezdů do ciziny. Hrál v Holandsku, Německu, Polsku, Francii, Itálii, Norsku, Švédsku. Orchestr se zúčastnil od roku 1971 všech ročníků celostátní soutěže jazzových orchestrů ZUŠ, vždy obsadil jedno z prvních tří míst a několikrát zvítězil.
Od září 2019 hraje pod vedením učitele Augustina Bernarda, který vystřídal dirigenta Rudolfa Mihulku. Big Band má ve svém repertoáru skladby jak swingové, tak z oblasti moderního jazzu či jazz-fusion a hard-rocku. V červnu 2023 v rámci oslav dlouholeté spolupráce s partnerským big bandem JazzTube z Augsburgu nahrál společné CD. V září se kapela podívala do severního Německa do města Neubrandenburgu, kde se zúčastnila intenzivního jazzového workshopu.

No Time Band
je česká art punk feel everything jazz kapela vzniklá přerodem z kapely Colaborant. (někdy úsměvně nazývané také Coolaborant .. ha ha.. pozn. autora). Nadále se vydává novým směrem a tím minimálně na čas opouští potřebu svého názvu spojenou s dekadencí politických špiček. Jak již nový název napovídá, kapela zůstává věrná svým kořenům a sama jako celek nikdy dopředu netuší, zda někdo dorazí na zkoušku ... pokud někdo, nebo jestli zkouška vůbec bude.
Role kapelníka se naštěstí zhostil přesný Vojtěch Šeminský, mezi jehož přednosti patří lákání členů na proviant, čímž velice zvyšuje šance, že vystoupení nakonec proběhne.
Pokud se vám přes ochranku někdy podaří dostat do blízkosti členů kapely, můžete zaslechnout jejich pozdrav „Nemám čas kámo“ a v případě mezinárodní účasti „No Time Bro“. Nejedná se zde však o pouhý pozdrav, ale o životní názor a umělecký styl.
Art punk feel everything jazz nemá sice v tuto chvíli smysluplný a zapamatovatelný název/zkratku (a vlastně ani fanoušky), No Time Band však má naději, že historie bude o APFE Jazzu psát ne jako o stylu, nýbrž jako o hudebním slohu vedle baroka či romantismu.
Přijměte tedy pozvání na vystoupení kapely NO TIME BAND, kde máte vždy jedinou záruku: To už znovu nikdy neuvidíte!
- autor: PePe - (Hudební) kritik kapely No Time Band
---
Vojtěch Šeminský / band leader (bicí)
Marek Mrvík / lucifer (baskytara)
Jiří Straněk / jak vypadá? (kytara)
David Mašek / cory (piano, někdy orgán)
Jan Zlatuška / henry (orgán, někdy piano)
Libor Velísek / kuchař (trubka)
Marek Musil / klecper (alt sax)
Josef Pelz / kritik (tenor sax)


 

Nahoru