Will Bernard Trio

Verze pro tisk |

Americký kytarista Will Bernard vystoupí se svým triem v Klubovně Kulturního domu Crystal 25. února od 19 hodin. Jedná se o jedenáctý jazzový koutek, který Kultura Česká Lípa pravidelně uvádí.

Will Bernard, který se nedávno přestěhoval z Kalifornie do New Yorku, byl v roce 2009 magazínem Down Beat označen v kategorii jazzových kytaristů jako „vycházející hvězda“. Will byl mnoho let kytaristou a band lídrem se skvělou techniku i citem pro funky a zemitý soul-jazz v oblasti San Franciska. Jak sám říká, vždy ale obdivoval scénu kolem newyorského klubu Knitting Factory, a tak se na východní pobřeží tedy odstěhoval nadobro. Hudbu, kterou hraje, popisuje jako soul jazz, je ale také charakterizována jako instrumentální jazz-funk. Vedle vlastního tria má spoustu dalších hudebních projektů, které dokazují, že jeho hudební rozptyl je mnohem širší (třeba i v oblasti reggae a hip-hopu).

Will Bernard Trio tvoří: Will Bernard (USA) – kytara, Brian Charette (USA) – hammond organ, Dano Šoltis (SK) – bicí.

Will Bernard Trio
Nahoru

Komentáře

Re: Will Bernard Trio

Hammondky mám rád.Reggae ani hip hop neposlouchám,ale tohle obsazení může být zajímavé.Určitě to není nic alternativně unylého,vypadá to na pořádnej nářez.Ale zkusím si někde něco najít.

Nahoru