Petr Smetáček – afro hudba

Verze pro tisk |

Kultura Česká Lípa uvede v Klubovně 18. března od 18 hodin speciální hudební přednášku Petra Smetáčka o afro hudbě. Afro-kubánská hudba aneb mnoho příchutí salsy. 

V současnosti nesmírně populární afro-kubánská hudba, známá spíše pod názvem salsa, je výsledkem vývoje dlouhého několik století. Během něj stihla vstřebat kulturní vlivy tří kontinentů, včetně našeho evropského, a v tomto tvořivém procesu pokračuje neustále.Přední český odborník na afro-kubánskou hudbu – multi-instrumentalista, skladatel, aranžéra kapelník Petr Smetáček – zasvětí posluchače během přednášky do jednotlivých epoch a rytmů této hudby tak, aby si mohli plně vychutnat poslech jejích nahrávek, či vlastní hudební a taneční aktivity. Muzikanti mají navíc jedinečnou možnost přinést si své hudební nástroje s sebou, a na konci semináře využít Petra Smetáčka pro praktickou instruktáž k interpretaci salsy. (Více na: www.petrsmetacek.com.) 

Petr Smetáček je skladatelem, aranžérem, kapelníkem, pianistou, perkusionistou, a dále také dudákem, zpěvákem, trumpetistou, konferenciérem a v neposlední řadě též lektorem. V roce 2010 úspěšně završil šestileté studium skladby na pražské Konzervatoři Jaroslava Ježka ve třídě fenomenálního Karla Růžičky st. Ve stejném roce také vydal své debutové autorské CD„Afro-Cuban Suite“, které je vůbec prvním českým nosičem v hudebním žánru „afrokubánská hudba“. Na tu se Petr specializuje, ovšem s chutí se zapojuje i do projektů odlišných zaměření, zejména jazzových, klasických či folklórních. Slýchat ho tak můžete po boku mnoha předních muzikantů v rozličných formacích. Jeho jméno je však především nerozlučně spjato s celkem již třemi hudebními tělesy pod společným názvem „LOS RUMBEROS“, jejichž je zakladatelem a vedoucím. S nejmladším a nejmenším z nich natočil v roce 2012 nové CD „Los Rumberos Trio“, jehož publikování se ujalo prestižní vydavatelství Českého rozhlasu, Radioservis.

Vstupenky za 80 Kč zakoupíte v pokladně KD Crystal (po-pá 15-18 hodin) nebo na místě před začátkem akce.

Nahoru