Hudební tipy listopad

Verze pro tisk |

Příchozí z temnot a Decadent Harmony
Po živých doprovodech Flush Buttons, Vyjakomy a Neumíííniss z předchozích tří let přichází opět na scénu podzimní program Filmového klubu Česká Lípa – němý film za doprovodu živé hudby. Tentokrát jedna z nejvýraznějších českolipských kapel Decadent Harmony doprovodí živě svou hudbou nezvukový film, mysteriózní český horor Příchozí z temnot z roku 1921.
4. 11., 20:00, Kino Crystal

Má to smysl! s Josefem Špačkem
Společný projekt MHF Lípa Musica se Základní uměleckou školou v České Lípě je jedinečnou příležitostí, při níž se mladí talenti našeho regionu potkají na jednom pódiu s uměleckou osobností. Tou je pro letošní rok koncertní mistr České filharmonie, houslista Josef Špaček.
7. 11., 19:00, KD Crystal

Stone Jets (JAR)
Jihoafrická skupina, která momentálně působí v Londýně, vyráží na první turné po České republice. V jejich hudbě se pojí rytmický pop, trochu rocku, africké rytmy a soul a jejich vřelý a energický projev si zaručeně získá vaše srdce!
14. 11., 20:00, U bílýho černocha

Načeva/Pavlíček/Pavel Bořkovec Quartet
Výběr z autorské tvorby zpěvačky Moniky Načevy a kytaristy Michala Pavlíčka doplní kvarteto Pavla Bořkovce a my se můžeme těšit na jedinečný koncert. Toto spojení ukázalo svou sílu již na společné desce Na svahu a nyní si je budeme moci užít živě v rámci koncertu k 30. výročí sametové revoluce.
14. 11., 19:00, Jiráskovo divadlo

Smrt krásných stromků
Bezmála kultovní festival s jedinečnou atmosférou a skvělými klubovými kapelami se letos koná již po devatenácté. A tento rok je sklizeň opět jedinečná. Vystoupí beatová legenda Zuby nehty, populární alternativní kapela OTK, synthezátoroví rappeři Mutanti hledaj východisko a neučesaní mladíci z Decadent Harmony.
15. 11., 20:00, Chotovická hospoda

Ploy
V České Lípě často skloňované a opěvované instrumentální pražské trio, které neustále rozšiřuje své osobní pojetí fusion. Jinak také jazz-fusion-electro-neurotic formace, která má ráda jazz, ale jinak, po svém, hlavně aby to bylo groovy. Koncert, který bude radostí nejen pro hudební fajnšmekry.
16. 11., 21:00, U bílýho černocha

Vojtěch Dyk a B-Side band
Před deseti lety mnozí nevěřili v ambiciózní cíle brněnského B-Side Bandu bandleadra Josefa Buchty. Dnes jsou společně s Vojtěchem Dykem headlinery festivalů, vyprodávají haly, společně boří nepsaná pravidla tradičního big bandu a míří za hranice. Než tak učiní, rozhodli se připomenout českému publiku, ale i sobě, jak začínali a kde jsou dnes.
19. 11., 19:00, KD Crystal

Café del Mundo: Beloved Europa
Tradiční předvánoční benefiční koncert pro nadační fond Ozvěna, který podporuje rodiny s dětmi, které mají trvalou ztrátu sluchu, pro letošní rok obstará dvojice flamenkových kytaristů z Německa, která si před dvěma lety podmanila posluchače v rámci MHF Lípa Musica.
23. 11., 19:00, Jiráskovo divadlo

Wohnout
Jedna z nejhravějších českých rockových kapel přijede do České Lípy v rámci tour k nové desce Miss Maringotka. Pestrá hudba, zábavné texty a energické koncerty. To jsou tři důvody, proč publikum tuhle partičku bohémů tolik miluje. Na turné jim zahostují punk rockeři Civilní Obrana.
23. 11., 19:00, KD Crystal

15 let Pupíčku
Českolipská kapela Pupíček letos na podzim slaví 15. narozeniny. Toto jubileum je pro ně natolik významné, že na sále legendární radvanecké hospody uspořádala vlastní festival. Na něm zahrají stále hrající či již zaniklé regionální kapely Papír sklo plasty, The Viv, CzechOut, ale také třeba funkoví Konec chemického posypu.
23. 11., 17:00, Hospoda U Mlejna, Radvanec

Večer s Jazzovou farmou vol. 34
Populární taneční večírek pro celé rodiny, jednotlivce, páry i skupiny s hudebním žákovským tělesem Základní umělecké školy Česká Lípa je třeba nevynechat. Pro svůj 34. večer si Jazzová farma pozvala jako hosty Taneční orchestr Roudnice nad Labem, Crazy Birds a Zábavní orchestr Kraslice.
21. 11., 18:00, ZUŠ Česká Lípa

Otto Hejnic Trio
Bubeník Otto Hejnic vystoupí se svým triem, ve kterém excelují také pianista Ondrej Krajňák a kontrabasista Josef Fečo. Kapela prezentuje energický straight-ahead jazz s vlivy modálního jazzu, fusion a latino-jazzu a jejich koncerty jsou nabité fantastickou energií.
26. 11., 20:00, U bílýho černocha

Nahoru