Zápas plný zvratů Predátoři těsně prohráli

Zápas nabídl zejména v první třetině množství šancí. Hned do té první se vřítil krátce po úvodním buly zkušený matador Ivo Prorok, střelou mezi betony ale neuspěl. Českolipští kontrovali hned vzápětí. Divíšek oslovil pěknou přihrávkou zpoza branky Jakeše, ten ale minul.

Domácí hokejisté ovšem měli během úvodního dějství navrch. Jejich další šanci spálil Szakal, který stál sám před Holešem, ale branku vůbec netrefil. Stejný hráč se do vyložené šance dostal také na sklonku 10. minuty, nicméně i tentokrát v zakončení selhal. Tlak Baníku trval, další slibnou možnost měl Nedrda, brankář Holeš však opět prokázal svůj um. Skóre se tak poprvé měnilo až v 15. minutě. Ruský expres Alexej Fadějev ujel po levém křídle, předložil puk Alexeji Baburinovi a ten už poloprázdnou branku trefil.

Druhá třetina už nabídla oboustranně vyrovnanější hokej. Hned na jejím počátku uvolnil Nekvinda efektivní zadovkou Šulce, křídlo první formace ovšem trefilo pouze vyrážečku brankáře Brzobohatého. Na druhé straně ovšem předvedl rychlou individuální akci Petr Hruška a podruhé překonal Holeše. Predátory vrátil do hry až faul Zdeňka Tauše. Střeleckou marnost Českolipských uťal až nádherným průnikem přes obránce a následnou střelou pod víko Jiří Jakeš. Zanedlouho měli hosté výhodu další přesilové hry po nedovoleném zákroku Karla. Vyrovnání v ní zařídil pohotový Jan Šulc, který dorazil tvrdou Cafourkovu ránu od modré čáry. Uběhlo pouhých devatenáct vteřin a obrat byl dokonán. Tentokrát využil nekoncentrovanosti mostecké defenzivy Jan Nekvinda a přesnou ranou pod víko upravil na 3:2. Českolipští byli na koni, nicméně Divíšek v dobré možnosti před Brzobohatým neuspěl. S postupem času se ale aktivita vracela zpět na hokejky hostitelů. Fadějev se sice ještě střelecky neprosadil, po chybě v útočném pásmu ale zužitkoval rychlé přečíslení Aleš Havlůj. Predátoři se rázem ocitli pod velkým tlakem a nakonec inkasovali do přestávky ještě jeden gól. Jakeš ztratil v útočném pásmu puk, rychlou přihrávku do jízdy od Salače dostal Josef Müller a vrátil vedení zpět na stranu Baníku.

Třetí dějství se neslo ve znamení častých vyloučení. Svěřenci trenéra Lassiga začali velmi aktivně a do soupeř od první minuty vlétli. Střelu Cafourka však Divíšek tečoval mimo. Dobrou možnost na vyrovnání si ve 45. minutě vytvořil Peterka, který ve středním pásmu nabral rychlost, ovšem svůj švih nasměroval pouze do Brzobohatého vyrážečky. Doslova tutovou šanci pak propásl krátce poté kapitán Jan Divíšek, který se vytočil kolem mostecké branky, ale volné místo u pravé tyče nedokázal trestuhodně trefit. Tentýž hráč následně dostal osobní desetiminutový trest a do konce utkání se již na ledě neobjevil. Dobrou možnost ke zvýšení náskoku měl na druhé straně Kašťák, ovšem i jemu dělalo problém trefit téměř prázdnou branku. Českolipští ještě měli k dispozici dlouho přesilovku 5 na 3, jenže Bauer u tyče Formánkovu přihrávku promáchl. Udeřit mohl naopak Most. V témže oslabení se totiž do brejku dostal Ivo Prorok, ale v tísni zakončit nedokázal. Zbytek třetiny dohráli domácí v oslabení. Brankář Holeš sice úspěšně zvládl šarvátku s Panuškou, ale vyfasoval trest ve hře a do branky tak musel náhradník Heneš. Mosteckým se i přes některé slibné příležitosti pátou branku vsítit nepovedlo, i tak ale mohli být po závěrečné siréně spokojenější.

Ohlasy trenérů

Kamil Kašťák (trenér Mostu): "Byl to z naší strany dost utrápený hokej. Měli jsme hodně vyloučených, za stavu 2:0 jsme to trošku podcenili, soupeř v podstatě během dvou minut skóre otočil, tohle se stávat nesmí. Ale naštěstí jsme to ještě ve 2. třetině dokázali zvrátit. Do poslední třetiny jsem stáhl hru na tři pětky, nějak se to už dohrálo. Nebyl to podle mého ale příliš hezký zápas ke koukání. Chybělo nasazení."

Pavel Lassig (trenér České Lípy): "S herním projevem jsem byl tomto utkání spokojený. Z nějakých osmdesáti procent jsme opravdu dodrželi to, co jsme si včera na tréninku dolaďovali. Snažili jsme se soustředit především na obranu středního pásma, a to se nám povedlo. Obránci navíc podporovali útok, když několika rychlými přihrávkami vysouvali útočníky a my se tak snáze dostávali do šancí. Na pondělním tréninku jsem také dával důraz na přesilové hry a je vidět, že si to kluci vzali k srdci, a proto jsme v početní převaze dali dvě branky. Vyzdvihnout bych chtěl zejména výkon brankáře Holeše, který nás výrazně podržel a ukázal, že bude v sezoně dobrou jedničkou. K vyhecovanému závěru bych se nerad vyjadřoval, protože je to hokej a šarvátky k němu neodmyslitelně patří."

HC Baník Most - HC Predators Česká Lípa  4:3  (1:0, 3:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 16. Baburin (Fadeev), 26. Hruška, 38. Havlůj (Tauš), 40. Müller (Salač) - 29. Jakeš, 31. Šulc (Cafourek), 31. Nekvinda. Rozhodčí: Hlinka - Šerý, Hauser. Vyloučení: 10:7 navíc Divíšek (CL) 10. minut, Panuška (MST), Šulc (CL) oba 5+ OK, Holeš (CL) TH . Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3.
HC Baník Most: Brzobohatý (Melichar) - Havlůj, Panuška, Šulc, Müller, Fadeev, Ambrož, Jirkovský, Brožovský - Hruška, Nedrda, Salač - Tauš, Prorok, Šafařík - Kašťák, Yakimchuk, Baburin - Szakal, Karel, Mistoler
HC Predators Česká Lípa: Holeš (Heneš) - Cafourek, Auksi, Formánek, Bátora, Rašín, Zeman - Jakeš, Divíšek, Šulc - Žember, Lassig, Burián - Nekvinda, Peterka