Přesvědčivé vítězství se nerodilo snadno

V sobotu bylo v České Lípě k vidění utkání 14. kola KLM v ledním hokeji. Domácí přivítali soupeře z Frýdlantu, a i když se výsledek zdá být jednoznačný, zejména začátek zápasu se nesl spíše v režii hostujícího týmu. Postupem času domácí ovládli led a s chutí si zastříleli.

HC Česká Lípa – HC Frýdlant 9:3 (0:2, 6:1, 3:0)

Po úvodním zahřátí se do velké šance dostalo duo Češka – Preussler, ale Blažek ve frýdlantské kleci je vychytal. Hůř se vedlo domácímu Karáskovi, který si ve 4. minutě neohlídal bližší tyč a hosté zásluhou Romana Šíra vedli. V 6. minutě hráli domácí přesilovku, soupeře zatlačili před bránu, ale jen se vyloučený Jakub Šír dotkl ledu, převzal přihrávku a jeho nájezd na Karáska skončil druhým gólem v českolipské brance. 0:2. Lípa se oklepala a začala zaměstnávat brankáře hostů. Pálili Češka a Peterka, hezkou kombinaci předvedli Holčák a Rašín, ale Blažek pochytal vše, co šlo mezi jeho tyče. Hra se přesunula na polovinu Frýdlantu, další velkou šanci měl Šimončič, který pálil vedle a do rány Češky vložil hůl Erlebach. Domácí neskórovali ani v přesilovce v 15. minutě. Pár vteřin před první sirénou tlak domácích polevil a hostující Roman Šír trefil tyč Karáskovy branky.

Hosté se od začátku druhé třetiny opět jen bránili. Šanci snížit dostali domácí ve 2. minutě při vyloučení Jakuba Šíra. A po půlminutě napřáhl na modré Holčák a stav byl 1:2. Vyrovnání dosáhl ve 4. minutě Bauer, když chytře tečoval Rašínovu střelu od modré. Hra se přitvrdila. Přibylo nenápadných háčků a osekávání. Dvě minuty vyfasoval Bauer, na ledě to vidět moc nebylo. Naopak odpočinutý hříšník se v 11. minutě postaral o vedení domácích, když procpal za Blažka střelu Češky. Hosté se zcela vytratili z ledu a domácí rozpoutali střelbu. Stříleli snad všichni, kdo byli momentálně na ledě, ale ujala se až v 15. minutě bomba Zeta v přesilovce. 4:2. Z tribun se hra jevila jako nekončící přesilovka domácího týmu. Hosté se z pásma dostali jen ojediněle, ale jeden z takových výletů v 17. minutě skončil Hodačovým gólem na 4:3. Domácí se ale rozhodli drama už nepřipustit a v rozmezí 19 vteřin v 19. minutě se trefili Češka a Preussler a rázem byl stav 6:3. Konec třetiny ještě zpestřilo trestné střílení proti domácím, ale Hodač na Karáska nevyzrál a skóre zůstalo beze změny.

Poslední dvacetiminutovka začala honem na domácího Češku. Nervózní hosté ho hned dvakrát poslali nevybíravě k zemi, ale sudí to nějak neviděl. Domácího gólmana zahřál ve 3. minutě Erlebach, ale jinak se hrálo opět před Blažkem. Ve 4. minutě pálil zleva Šimončič, Blažek jen vyrazil a Preussler rozjásal tribuny posedmé. Další minuta – další branka. Ta ale nebyla Holčákovi uznána, neboť byla dosažena kopnutím bruslí. Opět byl drsně poslán na led Češka, zase bez trestu, ale tentokrát místo na střídačku, zamířil zraněný do kabin. Hra lipské kočky s frýdlantskou myší pokračuje. Šanci měl mladý Hau, po něm pálil Peterka, zatím neúspěšně. Strkanic na ledě, i přes vcelku jasné skóre, přibývalo. Ve 14. minutě nestačila k vyhození Šimončičovi výška haly a za zdržování dostal dvě minuty. Přesilovka Frýdlantu branku nepřinesla, a tak poslední slovo měli opět domácí. Minutu a půl před koncem zapadla za Blažka nenápadná střela Preusslera a stav byl 8:3. Pak přehnal důraz u mantinelu Pešek a po sedmi vteřinách přesilovky uzavřel účet utkání od modré Holčák. Lípa vyhrála 9:3.

Situace v tabulce pět kol před koncem je následující: První a poslední tým dělí pouhé tři body. Bude velmi zajímavé sledovat, komu po základní části zůstane v ruce černý Petr nepostupu do play-off. Českolipští mají před sebou dva domácí zápasy a tři na hřištích soupeřů. Každý urvaný bod se bude počítat. Po dvou návštěvách u libereckých týmů se Česká Lípa představí doma až v sobotu 7. února. A určitě bude o co hrát.

Branky a nahrávky: 12 Holčák (Rašín), 14 Bauer (Rašín), 31 Bauer (Češka), 35 Zet (Holčák), 39 Češka (Šimončič), 39 Preussler, 44 Preussler (Šimončič, Hau), 59 Preussler (Šimončič), 60 Holčák (Bauer) - 4 Šír Roman (Šlejtr), 5 Šír Jakub (Šír Roman), 37 Hodač (Vološín)
Vyloučení: 7 : 7