Predátoři nestačili na Řisuty

Hokejisté České Lípy odjíždí ze Slaného s prázdnou. V 8. kole 2. hokejové ligy Západ nestačili na loňské vítěze skupiny a podlehli týmu Řisut. Predátoři bez distancovaného brankáře Holeše od samotného úvodu střetnutí tahali za kratší konec a ani jednou nedokázali překonat dnes velmi pozornou řisutskou obranu. Výsledkem je vysoká porážka 0:6.

Do zápasu nemohl naskočit Michal Holeš, který v předchozím domácím utkání dostal trest ve hře. Prostor tak dostal Roman Matoušek. Na střídačce zůstal pouze v civilu také obránce Igor Bátora, který má problémy s kotníkem. Domácí začali hodně aktivně, z kruhu vypálil Landa, ale brankář Matoušek se překvapit nenechal. Na druhé straně odpověděl zajímavým pokusem Šrámek. Poté si do mezikruží najel Scherzl, Matoušek vyrazil. V čase 2:21 už ale českolipský gólman kapituloval, Sedláček s Landou zakombinovali na modré čáře a ránu Tomáše Landy tečoval Matěj Kos – 1:0. Středočeši nadále bušili do hostující obrany, postupně se neprosadili Dušek, Scherzl a Ton. Ovšem v 6. minutě lovil Matoušek puk ze své sítě podruhé, pěknou souhru dokončil Martin Kašák – 2:0.

Řisuty se evidentně nechtěly spokojit s dvoubrankovým náskokem a nadále útočily. Nebezpečné pokusy Duška a Mádla jsou toho jasným důkazem. Na začátku osmé minuty se ale Českolipští dostali ze sevření, dvojice Beneš – Lassig uháněla na jediného obránce, ale tato situace gólem neskončila. Následně mířil vedle také Cafourek. Poté šli hosté do tří a Buldoci měli velkou šanci k navýšení skóre, ale šelmy se ubránily. V době, kdy se hrálo v plném počtu, se do dobré šance dostal Bláha, avšak přáno mu nebylo. Rovněž Predátoři si zahráli dvojnásobnou početní výhodu, ale dopadli úplně stejně jako Řisuty. V 16. minutě se potrestaný Jaroš vrátil na led, ujel českolipské obraně, ale svoje sólo gólově nevyjádřil. Jiří Jakeš pak chtěl vzít zodpovědnost na sebe, ovšem svůj výlet přes celé kluziště nedotáhl do konce. V závěru první třetiny ještě stříleli Hlusička a Scherzl, Matoušek byl pozorný.

V úvodu druhé periody měl obrovskou příležitost Šrámek, který uháněl sám na Schwambergera, kličkou do bekhendu ho ale neošálil. Při hře čtyři na čtyři zkoušel své štěstí Šulc, ale na Schwambergerovi si vylámal zuby. Se zlou se potázal také Landa. Nekvinda pak rozjel individuální akci, kterou zastavil až faulující Ton. V přesilovce měl gól na hokejce Divíšek, ale síť za Schwambergerem nerozvlnil. A tak udeřilo na druhé straně. Babického střelu od modré čáry dorážel Procházka a Beneš si v brankovišti počínal nedovoleně a hlavní sudí Grech nařídil trestné střílení. K němu se postavil sám Petr Procházka a forhendovým blafákem překonal Matouška – 3:0.

Hosté ani za tohoto stavu neházeli flintu do žita. V početní výhodě se ke střelám dostali Jakeš i Yeung, leč bez úspěchu. Podobně si vedl i Šulc, jehož pokus ukryl Schwamberger do lapačky. Českolipští si pak zahráli přesilovku pět na tři, Cafourek, Přeučil a Jakeš pálili na soupeřovu branku jak z kanónu, ale puk se za brankovou čáru nedostal. K protiútoku zavelel Dušek, ale nepochodil. V čase 35:51 byl do konce zápasu vyloučen za bodnutí koncem hole Scherzl. Při nestandardním počtu hráčů na ledě zívala na Jana Nekvidnu prázdná branka, ale českolipský forvard trefil pouze ležícího Schwambergera. Řisutský gólman si pak poradil také se střelou Cafourka.

Do třetí části už nenaskočil Jan Divíšek, který si v průběhu střetnutí stěžoval na bolesti ruky. Ve 43. minutě podržel Matoušek své spoluhráče nad vodou, když zlikvidoval tutovku Wolfovi. O pár sekund později přihrál Čermák Petru Procházkovi, který rozradostnil domácí fanoušky počtvrté – 4:0. Vzápětí rozjely Řisuty opět střelecký koncert, postupně stříleli Mádl a Babický. V jednu chvíli dokonce Buldoci vstřelili branku, ovšem tu rozhodčí neuznal pro předchozí sevření kotouče. Středočechy to však mrzet nemuselo, v 52. minutě se rychlým švihem do šibenice prosadil Matěj Kos – 5:0. Svěřenci trenérů Lassiga a Kanise přesto chtěli dát alespoň čestný gól, jenže Přeučilovi se to po nabídce Nekvindy nepovedlo. Ani Jiří Jakeš nedokázal rozveselit malou skupinku českolipských fanoušků, kteří se do Slaného vypravili. V 59. minutě padl poslední gól tohoto utkání. Poté, co Beneš neuspěl se svým nápadem, ujel Jan Bláha a příklepem uzavřel gólový účet tohoto klání.

Miroslav Kanis (trenér HC Česká Lípa): „Dnešní zápas se odvíjel od toho, jak jsme do něj vstoupili. Vstoupili jsme do něj tragicky. Prvních sedm minut jsme nebruslili, prohrávali osobní souboje. Umožnili jsme Řisutům hrát to, co jim vyhovuje, tzn. na brejky a zezadu.“

HC Řisuty - HC Predators Česká Lípa  6:0  (2:0, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky:3. Kos (Landa, Sedláček), 6. Kašák (Kraus, Hlusička), 28. Procházka z trestného střílení, 44. Procházka (Čermák), 52. Kos (Wolf), 59. Bláha (Dušek). Rozhodčí: Grech – Gerát, Sentenský. Vyloučení: 11:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Průběh utkání: 0:0, 6:0.

Sestava Řisut: Schwamberger (Lev) – Mádl, Sedláček, Vyskočil, Babický, Kašák, Čermák, Fiala, Ton – Landa, Kos, Scherzl – Procházka, Kraus, Dušek – Bláha, Křepelka, Hlusička – Wolf, Jaroš, Suchý. Trenér: Jan Novotný

Sestava České Lípy: Matoušek (Heneš) – Yeung, Cafourek, Jirkovský, Zeman, Beneš, Zenk – Lassig, Jakeš, Žember, Nekvinda, Divíšek, Šulc, Přeučil, Šrámek. Trenéři: Pavel Lassig a Miroslav Kanis.