Nervózní zápas s bídnou koncovkou českolipských

Sobotní večer přinesl další boj o body do tabulky Krajské ligy mužů. Byl to zápas tří naprosto odlišných třetin. A i když to podle výsledku nevypadá, hrála se vyrovnaná partie, jejíž výsledek ovlivnila střelecká nemohoucnost hostů a také množství vyloučených na obou stranách. Výsledek určitě zklamal poměrně početnou enklávu českolipských fandů, kteří přijeli své borce podpořit.

PSK Liberec - HC Česká lípa 7:4 (3:0, 0:3, 4:1)

Česká Lípa zaskočila domácí mohutným nástupem. Hosté si drželi puk na hokejkách a několikrát prověřili Pirochtu v brance domácích. Ti i díky forčekingu hostů nemohli rozvíjet svoje útočné akce. Naopak Novák, Rašín a Peterka nebyli ke gólu daleko. Na druhé straně se do úniku dostal Maděra,
toho ale vychytal Karásek. Před brankou PSK se v 6. minutě ocitli sami hned tři českolipští, ale ani tak akce neskončila pukem v síti. Hosté vzápětí dostali možnost hrát přesilovku. Ta se takřka celá odehrála před Pirochtou, ale střely Holčáka, Rašína ani Preusslera síť nerozvlnily. A tak musel
přijít trest. Šebesta projel z vlastní modré mezi hradbou českolipských a nekompromisně zavěsil. 1:0. Pokus o srovnání spálil Bauer, z metru mířil vedle. Peterka si nevedl o nic lépe. Liberec si zahrál přesilovku, ale nic z ní nevytěžil. V 16. minutě se domácí brankář vyznamenal při hezké akci
první lipské lajny. Následný protiútok podcenila hostující obrana a Maďar přidal druhý domácí gól. Korigovat mohl Peterka, ale pálil jen do brankáře. Dvě minuty před koncem chyboval při rozehrávce Bauer a Baran nadvakrát protlačil puk za Karáskova záda potřetí.

Touha zvrátit duel vrhla hosty v druhé třetině do útoku. Odměnou jim byl gól Bauera ve 4. minutě. Povzbuzeni prvním úspěchem zasypali českolipští Pirochtu střelami. Dobré rány měli Čižmar i Rašín, ale ujal se až pokus Peterky. Domácí, vyvedeni z klidu pohodlného vedení začali nejen chybovat, ale vyprovokovali i první strkanice. Po jedné mele se na trestné lavici ocitli hned dva borci z každého týmu, Šorejs a Šostý za domácí a Veber a Peterka za hosty. Hra se vyrovnala a domácí si vytvořili mírný tlak. Ve 12. minutě ujel Holčák, tvrdě vypálil, ale jeho ránu srazil obránce domácích mimo bránu. Nabídku na vyrovnání nabídl hostům chybující Černý, ale Peterka ji nevyužil. Napravil to o minutu později, když se přesně trefil k bližší tyči domácí branky a stanovil stav na 3:3. Strhnout vedení na stranu hostů mohli postupně Bauer, Novák, Řezáč i Preussler, ale spíše než Pirochta jim v tom bránilo umístění liberecké klece a její rozměry. Neujala se ani krásná střela Češky zpoza obránce a stav před druhou pauzou zůstal
nerozhodný 3:3.

Krátce po začátku třetí třetiny byl vyloučen Holčák za zdržování. V přesilovce zahrozil dvakrát Šorejs, poprvé byl zastaven ofsajdem, po druhé obráncem Rašínem. Po srovnání poměru hráčů pálil Holčák pouze do gólmana. Po vyloučení Zákoutského a Šorejse hráli hosté přes minutu pět proti třem. Nejen, že se vůbec neprosadili, ale po návratu obou vyloučených špatně střídali a inkasovali počtvrté z hole Zákoutského. Došlo k bitce mezi Čižmarem a Baranem a oba šli zchladnout na trestnou lavici. Nedlouho
nato, po sporně posouzeném icingu, přestala českolipská obrana hrát a domácí zvýšili díky Šebestovi své vedení na 5:3. Vzplály emoce a po další, tentokrát hromadné potyčce, se trestné lavice naplnily k prasknutí. Na domácí seděli tři hokejisté, na straně hostů se jich tísnilo rovnou pět!
Asi 6 minut se nehrálo, rozhodčí se nemohli dohodnout s kapitány, ani mezi sebou o výši trestů. Následovala přesilovka domácích, třináct vteřin před jejím skončením jí Šorejs využil a prakticky rozhodl zápas. Po další bitce před střídačkou hostů se do kabin poroučel Novák. Liberec při přesilovce přidal gól na 7:3. Těsně před koncem vypjatého duelu ještě Peterka svým třetím zásahem kosmeticky upravil skóre na konečných 7:4.

Branky a nahrávky: 10. Šebesta (Černý) 17. Maďar (Potocký, Baran) 19. Baran (Potocký) 48. Zákoutský (Šebesta, Šorejs) 50. Šebesta (Šorejs) 52. Šorejs
(Šostý, Potocký) 55. Maděra (Šostý) - 24. Bauer (Preussler, Češka) 27.
Peterka (Holčák) 34. Peterka (Veber) 60. Peterka (Holčák)

Vyloučení: 11 - 13