Nervózní zápas bez bodového zisku

Hokejisté České Lípy sehráli v sobotu zápas 18. kola KLM. Soupeř z Lomnice nad Popelkou byl nad jejich síly. Domácí doplatili zejména na častá vyloučení. Opět se českolipským nepovedla poslední dvacetiminutovka.

HC Česká Lípa – HC Lomnice n. P. 3:6 (1:1, 1:2, 1:3)

Úvod utkání přinesl více práce pro českolipského gólmana Bohatého, který si poradil se střelami Vaška a Kedršta. Za zdržování šel ven Falta, ale lomnická přesilovka proběhla téměř beze střely. Domácí přesilovka v minutě sedmé na tom nebyla, kromě Rašínovy střely, o nic líp. V polovině třetiny mířil z jasné pozice lomnický Vala vedle Bohatého branky. Druhá přesilovka domácích, za faul Martince, už vypadala lépe. Stříleli Bauer a Preussler, ale Pyrochta je vychytal. A tak udeřilo na druhé straně. V přesilovce hostů ve 14. minutě hledal Kedršt, komu by nahrál, nakonec vypálil sám a Lomnice vedla. V 18. minutě měl dvě velké příležitosti Hau. Vzápětí lomnický brankář Pyrochta chytil i střelu Preusslera. Domácí před druhým gólem zachraňoval opět několika skvělými zákroky Bohatý. Minutu a půl před přestávkou vypálil od modré Holčák, Pyrochta puk vyrazil k Šimončičovi a ten vyrovnal na 1:1.

Začátek druhé části přinesl mírnou převahu domácích. Lomničtí se dostali do hry po střelách Valy a Vaška, navíc ve 4. minutě byl vyloučen Falta a domácí byli opět v oslabení. Toho využil hbitý Drahoňovský, položil si brankáře Bohatého a vrátil hostům vedení. V osmé minutě se hrálo dlouho před Bohatým, Lípa nevěděla jak se dostat z pásma. Pak byl vyloučen Vašek za sekání, v přesilovce vyjel od hrazení Preussler a ukázkovou ranou změnil skóre na 2:2. V další šanci byl s pukem na holi sražen Hau, ale sudí faul neviděl. Zato přestupky Bauera a Šimončiče v krátkém sledu za sebou trestal a hosté hráli minutu a půl 5 na 3. Domácí se ubránili a sami chtěli strhnout vedení na svou stranu. Útočící Bauer, notně osekáván jedním z lomnických, byl o puk připraven a lomničtí z protiútoku při přečíslení 3 na 1 dali svůj třetí gól. Jeho autorem byl v 38. minutě Knap. Závěr třetiny přinesl ještě střely na obou stranách, ale stav zůstal 2:3.

Ve 3. minutě po pauze byl přísně vyloučen Zet a v přesilovce zvýšil vedení hostů Ješko. Došlo k první strkanici na brankovišti a osobnímu trestu pro Rašína. Domácí se nevzdávali a střely Ulbrichta a Šimončiče vyzkoušely pozornost lomnického brankáře. Po obléhání domácí branky v 9. minutě zaútočil Holčák, dojel vlastní střelu v rohu, přihrál na volného Minaříka a ten snížil na 3:4. Další dva podivné verdikty sudího poslaly domácí, k velké nevoli obecenstva, opět do čtyř. Po pasáži hry 4 na 4 šel na trestnou Minařík a hrála se lomnická přesilovka 4 na 3. Když se v 17. minutě konečně stav hráčů ustálil na běžném počtu, trefil se z ideální pozice Junek. 3:5. Za půl minuty přidal šestý zásah hostů Ješko a bylo po zápase. Teda spíš po hokeji, neboť 6 vteřin před koncem přišpendlil Rašín Syrovátku k mantinelu, toho přijel pomstít Martinec a došlo na tradiční bitku. A padly tresty: Rašín 5 + do konce a Martinec 2 + 2 minuty. Na závěr si hostující hráči neodpustili zbytečné provokace domácího publika.

Odehraný zápas by měl být pro českolipské velkým varováním. Dvě třetiny drželi s favoritem krok, pak po sérii (jakkoliv sporných) vyloučení naději na body ztratili. V tabulce nám patří čtvrté - zatím postupové místo. A před námi je zápas pravdy. V neděli 15. 2. jedou Šelmy do Frýdlantu. Jde o zápas o šest bodů, neboť soupeř z výběžku je jen o bod za námi a jedná se o předposlední kolo základní části. Využijte neděli k návštěvě a výletu do Frýdlantu a v 17:00 přijďte na tamní zimní stadion podpořit svoje hokejisty. Budou to potřebovat!

Branky a nahrávky: 19. Šimončič (Holčák), 31. Preussler, 49. Minařík (Holčák) – 14. Kedršt (Martinec), 25. Drahoňovský (Junek), 38. Knap (Vašek, Kuch), 42. Ješko (Rutkovský, Vala), 57. Junek (Drahoňovský), 58. Ješko (Rutkovský, Rudiš)
Vyloučení: 11 – 6 (navíc Rašín /CL/ 10. min a 5 + do konce)