Jsme třetí! „A“ tým ukončil sezónu vítězstvím v krásném zápase

Sobotní zápas série o třetí místo přilákal do ochozů českolipského zimního stadionu tři stovky diváků. Ti viděli dramatický a velmi pohledný zápas, ve kterém domácí nakonec zvítězili po samostatných nájezdech. Utkání mělo vysokou úroveň i kvalitní diváckou kulisu.

HC Česká Lípa – HC Turnov 4:3 po sn. (2:1, 1:1, 0:1 – 0:0)

První střelu domácích ve 2. minutě turnovský gólman Fikrt ještě kryl, ale již o minutu později po odvážné akci Rašína lovil puk ze své sítě. I dál se hrálo spíše na polovině hostí. V 6. minutě fauloval turnovský Žmolil a domácí mohli zvýšit v přesilovce. Byli sice aktivní, ale Fikrta nepřekonali. Hra se poté vyrovnala a několikrát se v akci ukázali i hosté. Karáska v domácí brance prověřili Zákoutský a Zbroj. 13. minuta přinesla další přesilovku lipských. V ní ale Maděra obehrál Bauera, uháněl sám na bránu a byl nedovoleně atakován Češkou. Nařízené trestné střílení turnovský útočník proměnil a bylo vyrovnáno. V další přesilovce, tentokrát v patnácté minutě zase zaváhal Zet ale Maděru tentokrát vychytal domácí brankář Karásek. I dál se hrálo nahoru dolů. Radost domácím fanouškům udělal v čase 18:33 Krupička, když uklidil do branky puk vyražený gólmanem Fikrtem po Češkově dělovce. Domácí pak po zbytek třetiny kontrolovali hru.

Druhá třetina začala opatrně až vlažně. Optickou převahu měli turnovští, ale skórovat nedokázali. Naopak domácí Češka s Krupičkou se vydali dopředu, zaměstnali Fikrta, puk posléze doputoval k Holčákovi, ten z úhlu překvapil turnovského brankáře a zvýšil na 3:1. Hosté přidali a stále víc se tlačili do útoku. Domácí se dostali pod tlak. V 7. minutě neuhlídala obrana Isacha, ten nahrál do jízdy Maděrovi a stav byl 3:2. Další nápor turnovských otupil zcela zbytečně Zbroj. Atakoval hrdinně pěstí o hlavu menšího Češku a po zásluze pro něj zápas skončil. V přesilovce Turnov účinně bránil, ale pak byl vyloučen jeho kapitán Jágr za krosček a domácí dostali luxusní dvě minuty přesilovky 5 na 3. Ta se ale příliš nevyvedla a tak se stav neměnil. I hosté hráli přesilovku, když domácí špatně střídali. Ani jim se nedařilo, naopak hned dvakrát pálil domácí obránce Žák a Fikrt musel zasahovat. V poslední minutě se ještě snažil změnit stav Krupička, ale jeho rána neprošla turnovskou obranou.

Uběhlo 32 vteřin ze třetí třetiny a domácí šli do čtyř po vyloučení Preusslera. Přesilovka Turnova byla jen minutová, pak Kysilka sekl ujíždějícího Krupičku a hrálo se 4 na 4. Byla k vidění strkanice dvou jedenáctek, Zeta a Isacha. V páté minutě zasáhl v poslední chvíli Karásek před Zákoutským. Padl čtvrtý gól do turnovské sítě, ale nebyl uznán, naopak byl vyloučen domácí Rašín. Oslabení odehráli domácí v naprostém klidu. V 11. minutě minul českolipský Bulva turnovskou bránu snad jen o pár centimetrů. Tempo se zvyšovalo a hala bouřila. Sudí hru pustili a moc se nepískalo. Diváci mohutně podporovali své týmy a utkání mělo skvělou atmosféru. Ve 14. minutě chyboval Zet, jenže Isach s Maděrou vyrovnáním pohrdli. Udeřilo ale o tři minuty později. Z vcelku nenápadné akce zakončil z otočky Duda a drama vrcholilo. V poslední minutě byl k vidění ještě Žákův pokus o čtvrtý gól domácích a nepotrestaný atak na Češku. Šlo se do prodloužení.

Desetiminutové prodloužení přineslo zpočátku opatrný hokej, ale jak běžel čas, přibývalo i nebezpečných akcí. Dvakrát pálil českolipský Ulbricht, slibně zakončoval Zet. Domácí byli lepší. Sporný moment přinesla předposlední minuta. Čároví sudí přehlédl evidentní turnovský ofsajd, akce skončila až u Karáska, vypukla mela, v níž si kapitán Turnova Jágr spletl hokej se šermem a za bodnutí holí šel předčasně do sprch. Domácí následnou přesilovku nevyužili a tak se jely nájezdy.

Maděra, Češka ani Isach neuspěli, Trefil se Bauer. Turnovský Jan Zákoutský byl také úspěšný. Pak se k puku postavil Preussler, překonal Fikrta a vypukla domácí radost. Českolipští hokejisté byli odměněni bouřlivým potleskem a bronzovými medailemi za konečné třetí místo.

Branky a nahrávky: 3 Rašín (Ulbricht), 19. Krupička (Češka), 25 Holčák (Češka), rozhodující nájezd Preussler - 14. Maděra, 27. Maděra (Isach), 57. Duda (Zákoutský Petr)

Vyloučení: 3 - 6 navíc Zbroj 5+OK a Jágr (oba Turnov) 5+TH