Domácí otočili zápas, přesto tři body putují do Liberce

Hned k úvodnímu zápasu letošního ročníku KLM zavítal do České Lípy jeden z atraktivních soupeřů. A bylo se na co dívat.

HC Česká Lípa – HC Slavoj Liberec 4:5 (0:3, 1:0, 3:2)

Hosté se již po dvou minutách ujali díky Šebestovi vedení. Domácí se moc před libereckou branku nedostávali. Hned první přesilovka hostů skončila gólem na 0:2, opět ze Šebestovy hole. Přesilovku hráli i domácí, i přes šance gól nedali. Hru ke konci opět ovládli hráči Slavoje a tři minuty před koncem třetiny překonal Dvořák nejistého Bohatého potřetí. Po dvaceti minutách prohrávali bezkrevní domácí o tři branky.

Po přestávce hra liberecké kočky s českolipskou myší pokračovala. Jenže další branky Slavoj nepřidal, největší šancí bylo nastřelené břevno domácí branky. Pak se vylučovalo a konečně se probudilo dosud velmi komorní publikum. V přesilovce 5 na 3 se konečně domácí dočkali. Své sólo dovedl ke gólu Bauer. Pak se několikrát blýsknul domácí gólman Bohatý. Hosté se poměrně zbytečně nechávali vylučovat, ale skóre 1:3 se do konce třetiny nezměnilo.

Domácí se ve třetí třetině tlačili dopředu. V 8. minutě zaznamenal druhý gól Lípy Preussler a za minutu bylo ještě líp, když se trefil obránce Žák. Hosté opět začali plnit trestnou lavici. A když ve 14. minutě napřáhl Bulva a strhl vedení na stranu domácích, nadšení diváků neznalo mezí. Bohužel domácí příliš brzy začali bránit slibný výsledek a zkušení hosté trestali. V předposlední minutě napřed v power-play Tomíček vyrovnal a 7 vteřin po něm vystřelil libereckým všechny body Herda. Domácí již neodpověděli a prohráli 4:5.
I přes porážku se dostalo domácím poděkování diváků. Zápas ukázal bojovnost domácích, ale nakonec se vítězství dočkali zkušení hosté. O další body se českolipští porvou příští neděli 16.10 v Děčíně. Zápas začíná na místním zimním stadionu v netradičních 13:30 hodin.

Branky a nahrávky: 31. Bauer (Novák), 48. Preussler (Staněk), 49. Žák (Podávka, Novák), 54. Bulva - 2. Šebesta (Dvořák, Kapoun), 13. Šebesta (Chládek), 18. Dvořák (Bláha, Šnajdr), 59. Tomíček (Šesták), Herda (Svoboda)
Vyloučení: 3:10 navíc Chládek /LB/ 5 + do konce