Českolipští vydřeli vítězství nad Sokolovem

Další zápas z kategorie enormně těžkých. Sokolov ukázal svou kvalitu, jíž neodpovídá současné postavení na osmém místě tabulky. Brankáře Holeše zasypal více než padesáti ranami, z nichž ovšem vytěžil pouhé tři branky. Zato Predátoři byli v koncovce produktivnější.

Velký zápas sehrál Jan Šulc. Hýřil aktivitou, vybojoval řadu nedovolených zákroků na svou osobu a především vstřelil dva góly. Ten jeho druhý z 55. minuty se později ukázal jako vítězný.
Vedení klubu se před tímto utkáním rozloučilo s Gabem Yeungem, s nímž ukončilo spolupráci kvůli neuspokojivým výkonům. V týmu se naopak objevili dva junioři z Mladé Boleslavi a do branky se vrátil Michal Holeš, kterému vypršel trest. Na zimním stadionu u Ploučnice ovšem došlo i na zajímavý trenérský souboj, Miroslav Kanis, jenž nedávno přišel do českolipského mužstva, vedl s Jaromírem Carvanem právě Sokolov. Jaromír Carvan rovněž trénoval Českou Lípu před dvěma lety.
První vážnější šance Sokolova skončila gólem. V čase 2:34 otevřel skóre Jan Bauer, jenž propasíroval puk pod ležícím Holešem – 0:1. Poté hráli domácí přesilovku, v níž nebezpečně pálil Cafourek. V 10. minutě zabojoval u mantinelu Divíšek, který krásně předložil touš Janu Šulcovi, jenž vyrovnal na 1:1. O několik chvil později se už domácí radovali z vedení, Cafourek našel svým pasem Jana Divíška a českolipský forvard tváří v tvář hostujícímu gólmanovi nezaváhal – 2:1. Minutu nato už hostující Soukup zdvihl ruce nad hlavu, ovšem za již překonaného Holeše zaskočil jeden z domácích obránců. Michal Holeš předvedl své brankářské umění rovněž v 16. minutě. Poté se svěřenci koučů Lassiga a Kanise dostali pod menší tlak, ale vyšli z něj bez gólové újmy.
V úvodu druhé třetiny ukázal svůj výborný postřeh Holeš, který zastavil lapačkou pokus Bauera. Ve 24. minutě si najel do útočného pásma Jakeš, jenž vzápětí přenechal kotouč Janu Nekvindovi a českolipský útočník vymetl všechny pavučinky Štelmachovy branky – 3:1. Za chvíli bylo sníženo, střela Petra Kukly se otřela o horní tyč a zaplula za čáru – 3:2. Následně odešel na trestnou lavici Šrámek a Baník uzamknul šelmy v jejich obranném pásmu, ale gól nevytěžil. Před polovinou utkání dostal trest na 5 minut a do konce zápasu Kauschitz. Záhy hráli domácí přesilovku pět na tři a po ose Cafourek – Šulc se puk dostal k nikým nekrytému Divíškovi, jenž minul odkrytou branku. Následně hokejisté Sokolova spálili tři vyložené příležitosti. V závěru třetiny se vydal na útočný výlet Cafourek, který ale nepochodil.
Sokolovským se na začátku poslední části hry podařilo vyrovnat, po Holešově zaváhání, kdy mu puk vypadl z lapačky, dorazil volný touš za čáru Jiří Mudra – 3:3. Ve 48. minutě stáli při Štelmachovi všichni svatí, neboť jeho i celý Sokolov zachránila tyčka. Další stoprocentní šanci spálil Dušan Žember, ocitnuvší se tváří v tvář Štelmachovi. V 55. minutě přišel rozhodující moment tohoto klání, Divíšek našel před brankou nikým neatakovaného Jana Šulce, pro něhož nebyl problém trefit prázdnou klec – 4:3. Trenér Sokolova Jaromír Carvan si pak vzal ještě oddechový čas, ale jeho svěřencům se už nepodařilo vyrovnat, a tak tři body zůstávají v České Lípě.
Pohledem redaktora:
Výkon České Lípy: 6
Výkon Sokolova: 6
Výkon hlavního rozhodčího: 5
Nejlepší hráči: Šulc - Kukla
HC Predators Česká Lípa - HC Baník Sokolov  4:3  (2:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. Šulc (Divíšek), 13. Divíšek (Cafourek), 24. Nekvinda (Jakeš), 55. Šulc (Divíšek, Přeučil) - 3. Bauer, 26. Kukla, 43. Mudra (Nový P.). Rozhodčí: Würtherle - Frodl, Špůr. Vyloučení: 7:7, navíc Kauschitz 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 200. Střely na branku: 32:51. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3.
HC Predators Česká Lípa: Holeš - Dostál, Cafourek, Bátora, Jirkovský, Zeman, Jakeš, Žember, Nekvinda, Divíšek, Šulc, Bauer, Přeučil, Beneš, Kauschitz, Šrámek, Zenk, Szabo.
HC Baník Sokolov: Štelmach - Kořínek, Hauer, Formánek, Mudra, Diblík, Toms, Říha, Soukup, Bauer, Kukla, Sopr, Setikovský, Topinka, Račanský, Mareček, Nový Petr.