Českolipští padli až po boji, čeká je zápas o třetí místo

Sobotní utkání v Liberci rozhodlo o tom, že si českolipské Šelmy v letošním ročníku KLM zahrají pouze o třetí místo. Hosté se sice papírového favorita nezalekli, dokonce v zápase i vedli, ale nakonec se projevila větší hokejová zkušenost hráčů VTJ. Bylo se na co dívat, padlo 15 branek a českolipští alespoň napravili nepříznivý dojem z domácího utkání.

VTJ Liberec – HC Česká Lípa 8:7 (3:2, 3:2, 2:3)

Po vyrovnaném začátku se napřed osmělili hosté, ale už v 5. minutě si vzal puk Tomíček a s pomocí tyče dal první gól domácích. V 8. minutě prověřil českolipského brankáře Bohatého Beránek a po něm i Šebesta. Hosté měli pak problém dostat se ze své třetiny. V 11. minutě překonali liberečtí Bohatého podruhé, ale gól nebyl uznán pro hru vysokou holí. Zároveň byl vyloučen Zet. V oslabení využil zaváhání domácí obrany Krupička a srovnal na 1:1. V okamžiku, kdy se vyloučený českolipský bek vrátil na led, dorazil Burkoň do brány Tomíčkovu nahrávku a stav byl 2:1. Neuběhla ani minuta a Ubry z nulového úhlu dal Bohatému třetí gól. V 17. minutě rozehráli pěknou akci Krupička s Češkou, po několika odrazech puk doputoval k Holčákovi a ten snížil na 3:2. Vyrovnat mohli hosté v přesilovce, ale i když útočili, Tomíčka v liberecké brance do přestávky nepřekonali.

Hosté předvedli neskutečný vstup do druhé části. Již v 10. vteřině tečoval Bašek Minaříkovo nahození mimo Tomíčkův dosah. Za dalších dvacet vteřin strhl Češka vedení na českolipskou stranu! 3:4! Ale pak byl ve třetí minutě vyloučen Preussler a Herda poměrně lacině srovnal na 4:4. V 9. minutě ujel všem Krupička, ale Tomíček ho vychytal. Vyloučen byl domácí Beránek, ale přesilovka se českolipským nepovedla. Naopak, neuhlídali domácího kapitána Herdu a ten střelou k bližší tyči vyhnal Bohatého z branky. 5:4. Domácí záhy díky Tomíčkově střele odskočili na rozdíl dvou gólů. Poté se na trestnou lavici usadil hlavní rozhodčí a upravoval si výstroj, další dvě minuty se hrálo bez něj. Vyloučen byl Špak, jenž podrazil Preusslera, který si ochotně ustlal na led. V přesilovce jen o centimetry minul opuštěnou Tomíčkovu klec Češka. Na druhé straně hasil Karásek Zetovu chybu, který namazal přímo do jízdy domácímu Beránkovi.

Ve 2. minutě zvýšil Herda na 7:4, ale 10 vteřin nato se trefil i hostující Holčák. Později se zastřeloval Ulbricht a pak přišla pasáž, kdy se sice hodně bruslilo, ale střelby bylo minimum.
V 8. minutě byl za zdržování vyloučen domácí Beránek. Z přesilovky uběhlo 45 vteřin, pak vypálil Minařík, Tomíček puk pouze vyrazil k volnému Holčákovi a ten nezaváhal. 7:6! Hosté se snažili vyrovnat, ale ujel jim Herda a v pádu orazítkoval tyč českolipské branky. V 15. minutě se Herda vydal opět sám do zakončení. Stíhal ho obránce Žák, sekl ho a sudí nařídil trestné střílení. Z něj se domácí kapitán nemýlil a střelou mezi Karáskovy betony dal na 8:6.
V 17. minutě nepřekonal Žák už klečícího Tomíčka. Místo tlaku českolipských přišlo vyloučení Bulvy a přesilovka VTJ. Ani tak se hosté nevzdali a v čase 59:16 se v oslabení prosadil Holčák. Hosté si vzali oddechový čas, pár vteřin před koncem dokonce odvolali gólmana, ale stav se již neměnil. Domácí mohli slavit postup do finále letošního ročníku KLM.

Českolipští si o konečné třetí místo utkají s Turnovem. Série se opět hraje na dvě vítězná utkání. Začíná se na turnovském ledě v neděli 28. února v 15:00. Odveta se hraje v sobotu 5. března v České Lípě od 18 hodin, případné třetí utkání pak v neděli 6. března v 16:30.

Branky a nahrávky: 5. Tomíček, 14. Burkoň (Tomíček), 14. Ubry (Špak, Jarolím), 23. Herda (Tomíček, Burkoň), 31. Herda (Horáček), 32.Tomíček (Svoboda), 42. Herda (Tomíček, Burkoň), 55. Herda (TS) - 12. Krupička, 17. Holčák, 21. Zet (Minařík), 21. Češka (Krupička), 42. Holčák, 49. Zet (Minařík), 60. Holčák (Češka)
Tresty: 7 - 6
Využití: 1 - 1
Oslabení: 1 - 2
Počet diváků: 32

Sestava České Lípy: Bohatý (31. Karásek) – Zet, Ulbricht, Bulva, Žák, Podávka, Bašek, Češka, Holčák, Krupička, Minařík, Preussler.