Českolipští hokejisté hráli v pátek i v sobotu

Páteční utkání s Varnsdorfem přineslo 11 branek a tři body domácím, v sobotu českolipští třikrát dotahovali a nakonec brali dva body.

HC Česká Lípa – HC TS Varnsdorf 7:4 (5:0, 0:2, 2:2)

Prémiové body získali českolipští hokejisté ve svém čtvrtém utkání v letošní KLM. O své výhře rozhodli už v první dvacetiminutovce.

Už ve 3. minutě šli domácí do vedení. Nahození Ulbrichta šikovně tečoval Bašek. I dál se hrálo spíš na polovině hostů. V 5. minutě dostrkal puk do branky Novák a stav byl 2:0. Když se v polovině utkání krátce po sobě prosadili domácí Řezáč a Češka bylo o výsledku téměř jasno. Domácí se pak bránili v oslabení, ale hosté nepředvedli nic, co by Bohatého v domácí brance mohlo vyvést z míry. Naopak to byli domácí, kteří ač oslabeni, dokázali skórovat popáté. Opět se mezi střelce zapsal Češka. Hra se pak zklidnila a stav až do pauzy zůstal 5:0.

Do druhé třetiny nastoupili hosté útočně a již po třech minutách se radovali z branky. Bohatého překonal Hodač. Domácí trochu vypadli z tempa, Varnsdorf se rozehrál a výsledkem byly jeho další šance. V jedenácté minutě jel hostující prokop dokonce trestné střílení, ale neproměnil. Domácí přidali a zasypali varnsdorfského gólmana Březnu spoustou střel. Branku ale nedali, naopak umožnili hostům aby i oni dali gól v oslabení. Stalo se tak 12 vteřin před druhou přestávkou.

Stále nebylo rozhodnuto. Klid na českolipské hole sice přidal ve 44. minutě Bauer šestým gólem, ale pak se vylučovalo a ve hře 4 na 4 se prodral domácí obranou Hodač a rázem byl stav 6:3. Pak byl zraněn domácí Češka a propukly emoce jak na hřišti tak v hledišti. Opět se hrály různé varianty přesilovek ale brankáři obou týmů zasahovali spolehlivě. Ve čtrnácté minutě tečoval puk za Březnova záda Holčák a stav byl 7:3. Poté Prokop ještě snížil, když nadvakrát překonal Bohatého, ale čas pracoval pro domácí a ti již varnsdorfské k ničemu nepustili.

Branky a nahrávky: 3. Bašek (Ulbricht, Češka), 5. Novák (Češka, Holčák), 10. Řezáč (Holčák, Češka), 12. Češka (Novák), 17. Češka (Holčák, Bulva), 44. Bauer, 54. Holčák (Ulbricht) - 23. Hodač (Hradecký, Balo), 40. Prokop (Balo), 47. Hodač (Damašek), 56. Prokop (Damašek)
Vyloučení: 6 - 4
Diváci: 202

Sestava České Lípy: Bohatý (Karásek) – Žák, Novák, Bulva, Ulbricht, Říha, Řezáč, Flekl, Holčák, Zelinka, Bauer, Preussler, Češka, Bašek.

HC Česká Lípa – HC Frýdlant 4:3 sn. (2:2, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0)

5. kolo KLM svedlo dohromady domácí Českou Lípu s Frýdlantem. K vidění byla hokejová bitva se vším všudy, rozhodnou musely až samostatné nájezdy, ve kterých byli šťastnější domácí.

Neuběhly ani dvě minuty a hosté zásluhou pohotové dorážky Beníška vedli o gól. Domácí odpověděli hezkou brankou Preusslera, který usměrnil nahození Bulvy do frýdlantské branky. Sám před brankou hostí se ocitl Flekl, ale jen vyprášil Blažkovy betony. Druhý gól Frýdlantu zaznamenal ve 9. minutě Vološín. Domácí se snažili o vyrovnání a trpělivě ohrožovali gólmana hostů. Ten kapituloval v 15. minutě po střele Žáka. Poslední dvě minuty první třetiny hráli domácí přesilovku, ale hosty podržel brankář Blažek.

Ten byl zaměstnanějším gólmanem i po první pauze. Pochytal všechny pokusy českolipských a tak udeřilo na druhé straně. Slavíkovo nahození sklepl ze vzduchu za Karáskova záda Šostý a domácí potřetí v zápase prohrávali. Pak se na frýdlantskou branku valil útok za útokem, ale jistý Blažek pochytal vše. Velkou zkouškou pro domácí bylo dlouhé oslabení o dva hráče, ale další branku neinkasovali. Úzkostliví sudí vylučovali borce obou mužstev jako na běžícím pásu, ale i přes další přesilovky se stav nezměnil.

Hosté do třetí třetiny nastoupili útočně, ale gól nedali. 47. minuta přinesla vlnu nevole do hlediště. Domácí kapitán Holčák inkasoval hned několik trestů a utkání pro něj skončilo. Na tabuli svítil pro domácí sedmiminutový trest. Další sled vyloučených přinesl skoro dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku Frýdlantu. Domácí srdnatě bránili, podporováni bouřícími ochozy. Po oslabení českolipští vrhli všechny síly do snahy vyrovnat, ale nedařilo se jim dostat hosty pod tlak. Minuty letěly. A pak to přišlo. Při hře bez brankáře napřáhl Novák a poslal zápas do prodloužení.

V něm kromě několika dalších zvláštních rozhodnutí rozhodčích a několika střel k ničemu nedošlo. Utkání dospělo k nájezdům. Za Lípu se trefili Bauer a Ulbricht, na Karáska vyzrál jen Šostý. Domácí a jejich fanoušci slavili zisk dvou vydřených bodů.

Českolipské nyní čekají dva supertěžké zápasy venku. V neděli 6.11 v Lomnici nad Popelkou a pak 17.11 v Liberci se Slavojem. Doma se českolipští představí až v sobotu 19.11 proti Děčínu „B“.

Branky a nahrávky: 4. Preussler (Bulva), 15. Žák (Preussler, Bašek), 59. Novák (Preussler), rozh. nájezd Ulbricht - 2. Beníšek (Vološín, Slavík), 9. Vološín (Slavík), 26. Šostý (Slavík)
Vyloučení: 9 – 9 navíc Holčák /CL/ trest ve hře
Diváci: 150

Sestava České Lípy: Karásek (Bohatý) – Žák, Novák, Ulbricht, Bulva, Flekl, Říha, Vejr, Holčák, Rašín, Preussler, Bauer, Bašek.