Démoni v nervózním utkání přetlačili Mladou Boleslav

Ve 13. kole druhé futsalové ligy skupiny Západ hostili českolipští Démoni souseda v tabulce, kterým byl celek Mladé Boleslavi. Středočeši po celý zápas dotahovali náskok domácích, ale na gól Jakuba Synka z 39. minuty už odpověď nenašli. Na vítězství České Lípy v poměru 4:3 už nic nezměnila ani červená karta, kterou minutu před koncem dostal Buryán.

Začátek duelu vyšle lépe Démonům, kteří se po třech minutách ujali vedení. Bejda předložil míč Lukáši Demkemu, který nadvakrát překonal Tvaroha. Mladoboleslavští se osmělili o chvíli později, ale Maňasovu střelu zpacifikoval Michálek na roh. V 8. minutě se už hosté radovali. Maňasův odražený pokus poslal do sítě nikým nekrytý Zdeněk Bělík.
Poté zkoušel své střelecké štěstí Bejda, ale pravou šibenici Tvarohovy branky o kousek minul. Vzápětí vypálil také Demke, jehož bombu schoval Tvaroh do náručí. V čase 15:25 přestala fungovat časomíra, ovšem technické problémy vygradovaly až ve druhém poločase. Po krátké přestávce měl gól na kopačce Bělík, ale ke smůle hostů trefil pouze protihráče před sebou.
Když svou možnost Malibu prohospodařilo, udeřilo na druhé straně. Buryán vybídl ke skórování Jakuba Synka, který uklidil míč na místo určení. Českolipští se však z jednobrankového vedení neradovali dlouho, protože Milan Karásek sám před Michálkem nezaváhal a opět vyrovnal. Přesto odcházeli do kabin spokojenější hostitelé, agilní Buryán si jako adresáta své přihrávky vybral Jindřicha Jägera, jenž stanovil poločasové skóre na 3:2.

V úvodu druhého dějství o sobě dali vědět Kaňkovský s Volfem, jenže ani jeden z nich se neprosadil. Následně časomíra v českolipské sportovní hale definitivně vypověděla službu, a pořadatelé tak byli nuceni použít stopky. Po delším intermezzu se opět začalo hrát a v permanenci musel být zejména Michálek, jehož bdělost prověřil z půlky hřiště Volf.
Ve 28. minutě vzplály u českolipské lavičky emoce, neboť domácí se k Boškovi, který po jednom souboji zavítal na českolipskou lavičku, nezachovali zrovna sportovně a Boleslav záhy trestala. Rozhodčí totiž nařídili přísnou penaltu za hraní rukou jednoho z českolipských hráčů a David Boško svoji příležitost využil.
Futsalisté z města automobilů vycítili šanci, jenže Bělík ani Korejza výtečného Michálka nepřekonali. Na opačné straně hřiště zakončoval ve skluzu Synek, ale jeho chvíle měla teprve přijít. Na konci 39. minuty skutečně přišla, Kaňkovský poslal Jakubu Synkovi míč na levou stranu a domácí hráč tutovkou nepohrdl. V zápalu radosti vyběhl z lavičky v rozlišovacím dresu na hřiště Buryán, za což dostal druhou žlutou kartu, a musel tak předčasně do sprch. Démoni těsné vedení uhájili a Mladou Boleslav zdolali 4:3.

FC Démoni Česká Lípa – FC Malibu Mladá Boleslav 4:3 (3:2)

Branky a asistence: 4. Demke (Bejda), 19. Synek (Buryán), 20. Jäger (Buryán), 39. Synek (Kaňkovský) – 8. Bělík (Maňas), 19. Karásek (Volf), 29. Boško (pen.). Rozhodčí: M. Černý, O. Černý. ŽK: Demke, Michálek, Buryán – Bělík, Boško, Maňas. ČK: 39. Buryán (Česká Lípa). Diváci: 100

Sestavy:
Česká Lípa: Michálek – Bejda, Kaňkovský, Synek, Buryán, Jäger, Demke, Paleček, Bažant, Kubelka, Mikysa. Trenér: Karel Kruliš.
Mladá Boleslav: Tvaroh – Bělík, Kohnhäuser, Maňas, Polanka, Volf, Korejza, Karásek, Boško, Maryška, Javůrek. Trenér: Jaroslav Bílek.