Démoni rozcupovali Litoměřice a zůstávají první

Po čtrnáctidenní přestávce pokračovala druhá futsalová liga ve skupině Západ 18. kolem, v němž českolipští Démoni coby lídr tabulky hostili litoměřický Radobýl.

Domácí měli celý zápas pevně pod kontrolou a svého soupeře nakonec roznesli poměrem 15:3. Na vysokém vítězství se nejvíce podílel Lukáš Demke, autor pěti gólů. Hattrick pak ještě zaznamenali Karel Kaňkovský a Milan Soukup.

Na první branku utkání se čekalo necelé dvě minuty, po přihrávce Bejdy se prosadil Jiří Beránek. Beránek se pak převtělil do role nahrávače, ale Buryán odkrytou klec přestřelil. To však nemuselo hostitele mrzet, neboť vzápětí se trefil Lukáš Demke, čímž zahájil svůj gólový koncert. V 9. minutě vyrazili hosté do útoku, jenže střelu Grunerta lapil bravurním zákrokem brankář Michálek. Záhy podruhé úspěšně mířil Lukáš Demke, jenž zvýšil na 3:0 pro Démony. Českolipští byli při chuti a Karel Kaňkovský přesnou ránou rozvlnil síť za Ekrtem počtvrté. Dvě minuty nato byl faulován Bejda a nařízenou penaltu nekompromisně proměnil Karel Kaňkovský. Poté domácí trochu polevili v koncentraci a Jan Koranda s Miroslavem Novotným snížili na 5:2. Ještě před přestávkou se ale Démoni probrali a Milan Soukup přesným zakončením stanovil poločasové skóre na 6:2.

Druhá půle pokračovala v duchu té první. V rozmezí jedné minuty rozradostnili diváky na tribuně Milan Soukup a Martin Švec. Následně Lukáš Demke zakončil kombinaci s Buryánem do prázdné branky a pověstnou „desítku“ zasadil Radobýlu opět Lukáš Demke, který si doslova vychutnal gólmana Ekrta.
Vzápětí si sice Demke vstřelil „vlastence“, ovšem to Českolipské nikterak nepřibrzdilo a Martin Švec zvýšil už na 11:3. Ve 35. minutě naservíroval Bejda pas Kaňkovskému, jenže ten ve vyložené šanci nastřelil pouze tyč. Když se ve zbývajících minutách ještě prosadili Jan Buryán, Milan Soukup, Lukáš Demke a Karel Kaňkovský, zastavilo se konečné skóre na stavu 15:3.

FC Démoni Česká Lípa – CF Radobýl Litoměřice 15:3 (6:2)

Branky a asistence: 2. Beránek (Bejda), 7. Demke, 10. Demke, 14. Kaňkovský, 16. Kaňkovský z pen., 20. Soukup, 24. Soukup, 25. Švec (Kaňkovský), 28. Demke (Buryán), 32. Demke (Šindelář), 32. Švec (Kaňkovský), 37. Buryán, 37. Soukup (Buryán), 38. Demke (Švec), 39. Kaňkovský (Buryán) – 16. Koranda (Rondoš), 17. Novotný (Koranda), 32. Demke vlastní. Rozhodčí: Trlida, Čurda. ŽK: Hála (Litoměřice). Diváci: 80
Sestavy:
FC Démoni Česká Lípa: Michálek (Plochý) – Bejda, Kaňkovský, Šindelář, Beránek, Buryán, Švec, Soukup, Demke, Haviar. Trenér: Karel Kruliš.
CF Radobýl Litoměřice: Ekrt – Hála, Grunert, Radavý, Novotný, Koranda, Rondoš, Krůta. Trenér: Miroslav Novotný.