Démoni po famózním obratu zdolali Ústí nad Labem

Strhující zápas přichystali pro své fanoušky futsalisté FC Démoni Česká Lípa, kteří v rámci 5. kola druhé ligy skupiny Západ hostili celek COMBIX Ústí nad Labem. Na začátku druhého poločasu vedli hosté už 4:0 a zdálo se, že mají utkání pod kontrolou. Jenže v následujících sekvencích Českolipští zpřesnili mušku a sedmi góly duel zcela otočili. Největší podíl na zisku tří bodů nese Karel Kaňkovský, jenž zaznamenal hattrick.

Úvodní minuty se hostitelům vůbec nepovedly, od zahájení hry uběhlo pár sekund a ústecký Lukáš Krok otevřel skóre. Vzápětí se trefil také Jevgenij Demčenko, který zajistil svému týmu dvoubrankový náskok. Po dvou inkasovaných brankách se Démoni dostali do několika zajímavých šancí, jenže ani jednu z nich nedokázali proměnit, a tak hosté trestali.
Demčenko přihrál Arnoštovi Černohorskému, jenž se ocitl sám před Michálkem a s nabídnutou příležitostí naložil nejlépe, jak mohl. Po jedenácti minutách to s Démony vypadalo všelijak, jen ne dobře. Domácí mohli navíc inkasovat počtvrté, situaci dva na jednoho vyřešil Betyár přihrávkou na Demčenka, kterému překazil radost výborným zákrokem Michálek. Ústečtí přesto odcházeli do kabin spokojenější, neboť po úvodních dvaceti minutách vedli 3:0.

Na začátku druhé půle zvýšil na 4:0 pro Ústí Jan Tichý, který převzal pas od Černohorského a pohodlně uklidil míč do prázdné branky. Démoni byli zralí na ručník, jenže ten do pomyslného ringu nehodili. Místo toho načali svůj velký obrat, který odstartoval přesným zakončením Matouš Kubelka. Poté se nechal vyloučit ústecký Paseka a z nařízené penalty snížil Karel Kaňkovský. A když ve 32. minutě rozvlnil síť za Bakiuem Jan Bažant, byli svěřenci trenéra Karla Kruliše zpátky ve hře.
O minutu později vybídl Soukup ke skórování Karla Kaňkovského, který přesnou hlavičkou vyrovnal na 4:4. Uběhlo pouze několik vteřin a českolipská sportovní hala explodovala radostí popáté. O definitivní obrat ve skóre se postaral Jindřich Jäger. Českolipští byli plni entuziasmu, který demonstroval Matouš Kubelka, jenž upravil na 6:4.
Poté přálo České Lípě i štěstí, neboť po zákroku Marka Michálka se míč kutálel na brankové čáře, ale ke smůle hostů se do branky nedokutálel. A tak udeřili opět domácí, Karel Kaňkovský zaknihoval hattrick a navíc rozhodl o tom, že všechny tři body zůstanou u Ploučnice. Ústecký Lukáš Krok už pak pouze kosmeticky upravil skóre na konečných 7:5.
Démoni tak dostáli svému jménu a po opravdu démonském obratu si do tabulky připsali tři body.

FC Démoni Česká Lípa – COMBIX Ústí nad Labem 7:5 (0:3)

Branky a asistence: 23. Kubelka, 29. Kaňkovský (pen.), 32. Bažant (Demke), 33. Kaňkovský (Soukup), 34. Jäger, 35. Kubelka (Bejda), 36. Kaňkovský (Michálek) – 1. Krok (Kříž), 2. Demčenko (Kříž), 11. Černohorský (Demčenko), 22. Tichý (Černohorský), 40. Krok.
Rozhodčí: Řeháček, Gryc. ŽK: Demčenko (Ústí nad Labem). ČK: 29. Paseka (Ústí nad Labem).
Diváci: 80.
Sestava České Lípy: Michálek – Bejda, Kaňkovský, Soukup, Jäger, Demke, Paleček, Bažant, Kubelka. Trenér: Karel Kruliš
Sestava Ústí nad Labem: Bakiu – Kříž, Černohorský, Krok, Demčenko, Tichý, Betyár, Paseka.