Démoni na úvod sezony deklasovali Písek

V rámci prvního kola druhé futsalové ligy skupiny Západ hostili českolipští Démoni celek z Písku. Po vyrovnaném prvním poločase proměnili domácí zbytek duelu ve svou exhibici.

Na vysoké výhře 10:2 se nejvíce podílel Karel Kaňkovský, který zaknihoval šest gólů a jednu asistenci. Zajímavostí je, že na devátou branku přihrával brankář Marek Michálek.

Na první trefu utkání se čekalo do čtvrté minuty, kdy nedovolený zákrok Buryána potrestal střelou z přímého kopu Jan Kubeš. Poté měla Česká Lípa tři velké šance na vyrovnání. Nejprve před prázdnou brankou promáchl Mikysa, následně Kaňkovský trefil pouze tyč a Bejda nechal vyniknout píseckého gólmana Mareše.
V desáté minutě se už ale domácí radovali, po přihrávce Kulhy srovnal Karel Kaňkovský, který tímto zářezem načal svůj gólový koncert. O sto osmdesát sekund později bylo v českolipské sportovní hale ještě veseleji, Soukup přistrčil míč Karlovi Kaňkovskému, který se z úhlu nemýlil.
Jihočeši se prosadili opět po standardní situaci. Paleček zahrál na zemi rukou a po rozehrání trestného kopu se balón po ose Urych – Nováček dostal k Lukáši Reidingerovi, jenž vyrovnal na 2:2. Do kabin ale odcházeli spokojenější Démoni. Všechny futsalové regule tentokrát porušili Písečtí, za což je z přímého kopu ztrestal Karel Kaňkovský, jenž zaznamenal hattrick.

Ve druhé části skórovali už pouze hostitelé. Na 4:2 pro Českou Lípu zvyšoval Jan Buryán, který zužitkoval pas Mikysy. Ve 29. minutě vzplály na hřišti emoce mezi Kaňkovským a Kubešem, oba kohouti vyfasovali žlutou kartu. Utkání se definitivně zlomilo v rozmezí 33. a 35. minuty, kdy Démoni nastříleli tři góly.
Nejprve se prosadil Karel Kaňkovský, záhy se do listiny střelců zapsal Stanislav Bejda a na 7:2 upravil Karel Kaňkovský. Závěr zápasu si Českolipští doslova užili a navrch přidali další tři branky. Karel Kaňkovský se opět trefil z trestného kopu, načež střelu brankáře Michálka dorazil za Marešova záda Lukáš Mikysa. Pověstnou desítku zařídil tři vteřiny před koncem Milan Soukup. Démoni tak rozcupovali Písek vysoko 10:2.

FC Démoni Česká Lípa – FC TEX-COLOR Písek 10:2 (3:2)

Branky a asistence: 10. Kaňkovský (Kulha), 13. Kaňkovský (Soukup), 18. Kaňkovský, 22. Buryán (Mikysa), 33. Kaňkovský (Bejda), 34. Bejda (Kaňkovský), 35. Kaňkovský, 39. Kaňkovský, 40. Mikysa (Michálek), 40. Soukup – 4. Kubeš, 16. Reidinger (Nováček).
Rozhodčí: Černý, Čurda.
ŽK: Buryán, Kaňkovský – Kubeš.
Diváci: 80
FC Démoni Česká Lípa: Michálek – Bejda, Kaňkovský, Kulha, Buryán, Jäger, Soukup, Paleček, Mikysa.
FC TEX-COLOR Písek: Mareš – Reidinger, Nováček, Urych, Šteier, Šafárik, Plic, Hlavín, Kubeš.