V severočeském derby slavil vítězství Chomutov

Českolipský tým jel ve 12. kole ČFL na horkou půdu FC Chomutova. Utkání patřilo mezi ty vyhrocenější zápasy. Českolipští zahráli jeden z těch lepších výkonů, ale neprosadili se brankově, i když se jim v první půli podařilo vstřelit gól, ale dle pomezního rozhodčího byl vstřelen ku podivu všech diváků z ofsajdu.

FC Chomutov – Arsenal Česká Lípa 2:0 ( 0:0)

Utkání přineslo bojovný a tvrdý fotbal. První vážnější akcí zahrozili domácí v 11. minutě po přímém kopu Karrmanna, který vybídl přízemní střelou nabíhajícího Bartoše, ten míč tečoval pouze do boční sítě. U další šance byl opět Karrmann, kdy poslal pas na Peterku. Jeho střela šla vedle Meierovy branky.  Prakticky z protiútoku zahrozila Lípa průnikem Kousala po pravé straně a jeho následném centru napříč pokutovým uzemín, kde Mičkal těsně ve zkluzu minul. Za dvě minuty se už Arsenal radoval z branky, jenže zbytečně, pomezní arbitr odmával ku podivu všech Kousalovi ofsajd. Ve zbytku prvního poločasu se již nic vážného nestalo, hrálo se převážně od vápna k vápnu.

Druhý poločas zahájili lépe hráči z Čeké Lípy. Kousal se uvolnil před vápnem a ze střední vzdálenosti orazítkoval břevno.  Pak se již skóre měnilo ve prospěch domácích. Běžela 55. minuta, kdy se na hranici ofsajdu uvolnil  Horna a z velkého vápna překonal Meiera přesnou střelou k tyči – 1:0. Hosté se dožadovali odmávání ofsajdu, ale zbytečně. Poté se do gólové šance dostal Beran, když dva metry před malým vápnem dostal míč na nohu, jenže mířil nad branku.  Definitivní tečkou zápasu byl druhý gól v síti Arsenalu, kdy Šollar poslal centr na volného Bartoše, který se bezprostřední blízkosti nemýlil – 2:0. Tomuto gólu předcházelo zbytečné vyloučení českolipského hráče Hottka, který neudržel nervy a za šlápnutí ležícího protihráče musel do kabin.

Branky : 55. Horna, 84. Bartoš

Rozhodčí Cupl, ŽK 1:3, ČK – Hottek, počet diváků 216

Sestava Arsenalu : Meier – Parys ( 84. Ondráček), Silný, Štálík, Řehák – Finklár, Beran, Vrabec, Hottek – Mičkal, Kousal ( 75. Prückner)

Ohlasy:  Trenér Chomutova Černý řekl: „ My jsme hráli hrozně. Šlo vlastně o derby, kdy se většina hráčů zná, neboť pocházejí z teplicka, proto dnešní zápas tak vypadal. Vstoupili jsme do utkání stejně špatně jako s Ovčáry, kdy jsme dostali tři góly a bylo po nás. Tady jsme sice góly nedostali, ale začali jsme stejně. Myslím si, že tento zápas si zasloužil remízu.“

Českolipský trenér Radim Nečas k utkání řekl: „ Dnes je to těžké hodnotit, protože si myslím, že jsme byli lepším mužstvem v tomto zápase. Já nebudu komentovat, jaké góly jsme dostali. To je zbytečné. My jsme sehráli jedno z nejlepších utkání venku. Bohužel zase jedeme bez bodu. Prostě to težko, opravdou těžko komentovat, abych neřekl něco, čeho bych později litoval .“